Sermayesiz E-Ticaret Nedir, Nasıl Yapılır

E-ticareti sermayesiz yapmak istiyorsunuz. Ancak nasıl başlanır diye düşünüyorsanız Proticaret e-ticaret paketleri ile e-ticarete iyi bir başlangıç yapın.

17.11.2022 18:30 Proticaret
Sermayesiz E-Ticaret Nedir?

E-ticaret yolu ile ticaret hayatına atılıp gelirlerini artırmak isteyen özel ve tüzel kişiliklerin bazen ticaret için yeterli miktarda sermayesi olmayabiliyor. E-ticaretin fiziki ticarete göre bir çok yönden avantajlı yönlerinin olması çok düşük sermayelerle yada sermayesiz e-ticaret yapabilir miyim sorusunu akla getiriyor. Zaten son dönemlerde e-ticaretin bu kadar çok revaç bulmasının nedeni de budur.

e-ticaret dünyasının aktörlerine bakıldığında hem çok büyük sermayeler konulmuş e-ticaret işletmesi hem de çok çok düşük hatta yok denilebilecek sermaye ile e-ticaret dünyasına girmiş özel ve tüzel kişilikler görmek mümkün. Zaten bu nedenle e-ticaret dünya ticaret tarihinde başlı başına bir iş modeli olarak ortaya çıkmaktadır.

Sermayesiz e-ticaret nasıl yapılır sorusun tek bir cevabı olmadığı ortadadır. Bu nedenle e-ticaret dünyasına atılmak istediğinizde mutlaka bulabileceğiniz çözümler olacaktır. Bu mümkündür. E-ticaret öyle yada böyle kendisine emek verildiğinde kazandırmaya başlamaktadır. E-ticaret ile ilgili bilgi verecek ve az sermaye ile bu sektöre nasıl girebileceğiniz, nasıl tutunabileceğiniz üzerinde duracağız.

E-Ticarette Sermaye Gerekir Mi?

E-ticarete sıfır sermaye ile başlamak istiyorum diyorsanız teknik olarak mümkün değildir. Ama yapabileceğiniz çok şey vardır. Bunların başında e-ticaret nedir? Nasıl yapılır? E-ticarete-avantajli-baslangic nasıl yapılırı öğrenmek gelir. Eğer e-ticaret nedir nasıl yapılırı öğrendiyseniz e-ticarette sıfır sermaye ile başlangıç ve e-ticaret için minimum ödemelerle alt yapıyı kurmak, satışa konu ürün ve hizmetlerin tedariki konusunda fikir sahibi olmuşsunuz demektir.

  • E-ticarette sermayesiz başlangıç yapmak istiyorsanız öncelikle en azından bir şahıs şirketi kurabilirsiniz. Şahıs şirketi kurmak anonim ve limitet şirket gibi ödenmiş sermaye gerektirmeyeceği, vergi avantajlarının yanı sıra şirket olması nedeniyle kosgeb destekleri gibi avantajlardan yararlanabilir. E-ticaret için şirket kurmak konusunda e-ticaret yapmak için şirket kurmak e-ticaret şirketi için gerekenler adlı makelemizi inceleyebilirsiniz.
  • ✓ Sosyal medyalar üzerinden pazarlama yapabilirsiniz. Bunun için sosyal medya platformlarından e-ticaret yapacağınız hizmet ve ürünleri pazarlayabilirsiniz. Piyasaya gerekli güveni vererek sipariş alabilirsiniz.
  • ✓ Trendyol, N11, Hepsiburada, Çiçeksepeti vb. e-Pazaryerlerinde mağazalar açarak işe başlayabilirsiniz. Ancak burada dikkat edilecek husus e-pazaryerlerinde açtığınız mağazanızda gerekli SEO çalışmalarını yapmanız şart gibi bir şeydir.
  • ✓ E-ticaretinizi piyasada açık kaynak kodlu e-ticaret yazılımları mevcut. Ancak bunların kurulum, geliştirme ve işletmeleri sıkıntılar oluşturabilir. Ancak başlangıç için denenebilir.
  • ✓ Proticaret gibi profesyonel e-ticaret sektöründe deneyimli firmaların sunduğu ücretsiz yazılımları kullanabilirsiniz. Üstelik bu tür yazılımlar e-ticaret sektöründeki ücretli bir çok yazılımdan hem üstün hem de güvenilir firmadan almış olursunuz. Bu tür yazılımlar için sadece domain ve hosting ücreti ödemeniz yeterlidir. ucretsiz-indir linkinden indirip kendi hsotinginize kurulum yapabilirsiniz.
  • Sermayesiz e-ticaret denildiğinde en önemli şey e-ticareti konu mal ve hizmetin bulunmasıdır. Yani satılacak mal. Aslında tüm mesele budur. Çünkü satabileceğiniz bir mal veya ürün varsa öyle ya da böyle bir mecra bulup satabilirsiniz.
  • E-ticaret uzmanları bu konuyu teknik olarak “tedarikçi temini” olarak ifade etmektedirler. Tedarikçi anlaşmaları ve ürün tedariki konusunda en çok tavsiye edilen hususların başında kendi iş ve mesleki uzmanlığınıza en yakın en uygun konuda e-ticaret yapmanızdır. Yani zaten hangi ürünler e-ticarete konu olabilir, kimden alabilirim, kimin ürünü kaliteli, ne miktarda temin edebilirim, satış sonrası ürün üreticinin ödemesini yapabilir miyim gibi. Şimdi e-ticarette bu gibi konulara yaklaşımlara ve çözümlere bakalım.

Dropshipping Yöntemi (Stoksuz E-Ticaret) Yöntemi İle Satış Yapın

Sermayesiz e-ticaret nasıl yapılır sorusuna ilk akla gelen cevapların başında stoksuz e-ticaret yapma fikri gelir. Stoksuz e-ticaret ya da İngilizcesi ve teknik ifadesi ile dropshipping e-trade yöntemidir. E-ticarette başlı başına bir iş modeli olan Dropshipping yöntemi satışa konu malları depolamanıza gerek kalmaksızın dijital ortamda alıp satma yöntemidir.

Dropshipping çalışma modeli ile e-ticarette internet mağazalar; internette ürünlerini zaten sergileyen belirli şirketlerden xml entegrasyonları alarak bu firmanın ürünlerini pazaryerlerine ve e-ticaret sitelerine entegre etmektedir. Bu entegrasyon sonrasında ise kendi belirlediği kâr marjı üzerinden satışa sunmaktadır.

E-ticaretin stoksuz satış modelinde ürünün depolama masraflarının olmaması en büyük avantajı iken teknik eksikliği ise kar marjı konusudur. İkinci bir dezavantajı ya da dezavantaj demek yerine yapılması gereken en önemli işlem ise XML entegrasoyunun ve aynı firma ile internet üzerinden rakip olunmasıdır. Bu tür satışlar daha çok pazaryerlerinde daha da çoğunlukla uluslararası pazaryerlerinde bulunmasıdır. Tek yapmanız gereken entegrasyonlar konusunda sıkı bir firma ile çalışmaya gayret etmenizdir.

Sermayesiz e-ticarette drophsipping yönteminin detayları için ; Stoksuz e-ticaret dropshipping nasıl yapılır? Makalesini inceleyebilirsiniz.

Hobi ve El Yapımı Ürünler Satmak

Sermayesiz e-ticarette dikkate değer bir diğer husus el-yapımı ürünlerin pazarlanmasıdır. El-yapımı işler yada orijinal ifadesi ile zanaatkarlık işleri emek isteyen yapılar olduğu için günümüzde hala bir çok zanaatkarlar ürün üretmekle meşgul olup eserlerini e-ticarete taşıma işlerini başkalarına havale etmektedirler. Bir de kişisel hobilerinizi geliştirerek internet modeli oluşturabilirsiniz. Çok hobi ürünleri hem el-yapımı sanat hem de hazır paketli ürünlerin montajlarını yapıp katma değer üretimi yöntemi ile satışa konu olmaktadır.

Aynı şekilde düğün, sünnet, doğum günü, mezuniyet gibi organizasyonlar için süs vb. tasarımlar da bu grupta kabul edilebilir. El-yapımı aksesuarları, çantalar, orgü işleri, oyuncaklar, ahşap veya örgü oyuncaklar, mini tekstil ürünleri, dikiş ve nakış işleri, yazı, hat, levha, tezhip gibi sanatsal ürünlerde de internet üzerinden en çok satılanlar arasındadır.

Hobilerinizi ve el-işlerini internete nasıl taşırsınız konusunda ilgili ve detaylı makale için bk. E-ticaret ile hobiler kazanca nasıl dönüştürülür?

2.El Ürünler Satmak

e-ticarette, fiziki ticarette olduğundan daha fazla ürünlerin hem görüntüsünü hem de açıklamalarını yapmak gerekmektedir. Ancak hem görüntüsünün ürünü tam yansıtması hem de açıklamaların tam olarak yansıtılması alıcıları cezbetmektedir. Bazı ikinci el-ürünlerin e-ticarette revaç bulması antikadan farklı olarak kullanım değerlerinin hala olmasıdır. Ancak alıcı ile satıcı arasında bir bağ kurulması gerekmektedir.

Sermayesiz e-ticaret sitesi açanların ikinci el-eşyası olanlar ile ikinci el eşya alacakları bir araya getiren iş modelini tercih edebilirler. Veya ürünü kendisi düşük bir bedelle alıp kar marjı ile satabilirler. Piyasada en çok rastlanan ürünler, mobilyalar, vintaga ürünler, bazı tip kıyafetler, telefonlar, elektronik aletler, küçük elektrikli ev aletleri en çok 2. El satışı olanlardır.

İnternet üzerinden 2. El ürün satma işi e-ticaretin ilk emekleme safhasından bu güne değişik hal ve şekil alarak devam etmekte günden güne piyasaya büyük oyuncular da dahil olmaya devam etmektedir. Bir çok pazaryerinin 2. El alışveriş uygulamaları mevcuttur. Letgo, Dolap uygulamaları akla ilk gelen sitelerdir.

E-ticaret Sitesi Kurmak

Sermayesiz E-ticaret Nasıl Yapılır sorusunun en çok merak edilen hususlarının başında ücretsiz e-ticaret yazılımları gelmektedir. Öğrenciler, genç girişimciler, çeşitli girişim fikirleri geliştirenler e-ticaret sitesi olmasını arzu ederler ancak böyle bir e-ticaret sitesine piyasa şartlarında bir rakam ödeyemezler veya ödemekten çekinirler. Sebebi veya içeriği her ne olursa olsun e-ticaret sitesine bedel ödenmese bile domain ve hosting ücretinin olacağı ortadır. E-ticaret için açık kaynak kodlu yazılımları kullanabilirsiniz.

Hazır e-ticaret alt yapıları: e-ticaret alt yapıları alt yapı sağlayıcıları tarafından oluşturulan ve bir e-ticaret sitesinin tüm ihtiyaçlarını içinde barındıran paketlerdir. Bazı firmalar hazır e-ticaret paketlerinin ücretsiz versiyonlarında e-ticaret paketinin bazı fonksiyonlarına kısıtlama getirme yöntemini gitmektedirler. Bazı alt yapı firmaları ise ücretsiz e-ticaret paketlerinde fonksiyon seviyeleri tespit etmektedir. Bazı bazı e-ticaret altyapısı sağlayıcı firmalar ise e-ticaret paketini ücretsiz sunmakta, domain, hosting, entegrasyonlar, temalar gibi ilave hizmetler, farklı iş modelleri için geliştirilmiş özel yazılımlardan fiyat farkı almaktadırlar. hazır e-ticaret sitesi nedir? Hazır e-ticaret paketleri nelerdir?

Sermayesiz E-Ticarette Proticaret Avantaj Sağlar Mı?

e-ticaret sektöründe 20 yılı aşkın tecrübesi ile proticaret müşterilerinin her türlü ihtiyaçlarına göre e-ticaret paketleri ve eticaret çözümleri sunar. E-ticaret pazarında Türkiye’de bir ilk olarak çıktığımız ücretsiz e-ticaret paketi ile ülkemizde e-ticaret dönüşümünde öncül rol oymama mutluğunu yaşadığımızı ifade edebiliriz.

Proticaret e-ticaret paketlerinin temel özelliği ilgili iş modelinin ihtiyaçlarına özgü, e-ticaret altyapısın sunulmasıdır. Diğer bir ifade ile; Proticaret ücretsiz e-ticaret paketi de dahil pakete dahil hiçbir fonksiyon ve işlevi kısıtlamamaktadır. Proticaretin gururla sunduğu bu fonksiyon sayesinde bir çok e-ticaret girişimcisi, düşük sermaye ile e-ticarete atılma imkanı bulmuştur.

Sermayesiz e-ticaret yapmak isteyenler sadece domain ve hostin ücretleri gibi temel minimum ödemeleri yaparak tamamen ücretsiz yerli ve tam fonksiyonu olan e-ticaret paketi avantajını yaşayabilirsiniz. proticaret ücretsiz e-ticaret yazılımı Her zaman ifade ettiğimiz gibi proticaretle avantajlı e-ticaret paketlerinden birini alarak 1 günde sitenizi açar ve e-ticaretten ürün satışına başlayabilirsiniz.

Tüm E-ticaret paketleri ve özellikleri, b2c - B2b - C2c E-Ticaret yazılımı ile özel proje yazılım hizmetlerimiz için;
0555 961 12 00
0850 430 50 50
info@proticaret.org
yolu ile bilgi alabilirsiniz.

POPÜLER YAZILAR

E-Ticaret Tedarik Zinciri Yönetimi

E-Ticaret tedarik zinciri yönetiminin önemidir? Tedarik zincirini doğru yönetmek için nelere dikkat edilmelidir?
09.02.2023 10:30

E-Ticaret Tedarikçi Yönetimi

Tedarikçi Yönetimi nedir? Tedarikçi Yönetiminin önemi nedir? E-Ticarette ürün tedariği yönetmek için nelere dikkat edilmelidir? Makalemizi inceleyebilirisniz.
06.02.2023 10:30

E-Ticaret Siteleri Fiyatları Nasıl Belirlenir?

E-ticaret siteleri fiyatları, domain, hosting yıllık kiralama bedelleri, iş modeline uygunluk, e-ticaret paket özellikleri ve daha bir çok farklı bileşene göre belirlenir.
26.01.2023 10:30

E-Ticarette Ödeme Sistemleri Tercihi Nasıl Yapılır?

E-ticarette ödeme sistemleri nasıl tercih edilir? Hangi ödeme yöntemi niçin tercih edilmelidir? Alternatif ödeme sistemleri nelerdir?
15.01.2023 10:30

Marka ismi oluşturma ve markalaşma süreci

Marka ismi oluşturma, markalaşma sürecinin yönetimi, marka ismi oluştururken dikkat edilmesi gerekenler...
09.01.2023 10:30

İş fikirleri bulmak

E-ticarette iş fikirleri ve para kazandıracak işler nasıl bulunur? Küçük işletmeler için iş fikirleri nasıl geliştirilir? Proticaret iş fikrime nasıl destek olur?
03.01.2023 10:30

SEO nedir? Nasıl yapılır?

SEO nedir? Nasıl yapılır? E-ticarette SEO uygulamaları nasıl olmalıdır? Proticaret hazır e-ticaret paketlerinde SEO uygulamaları nasıl yapılır?
30.12.2022 17:30

E-ticaret yeni başlayanlar için yol Haritası

E-ticarete başlamak isteyenler için yol haritası nelerdir? Neden e-ticaret yapmalıyım?
25.12.2022 17:30

B2C e-ticaret nedir?

B2C E-ticaret nedir? Üretici yada tedarikçi firmanın doğrudan tüketiciye satış yapmasıdır. B2C e-ticaretin Avantajları Nelerdir, B2C özellikleri ve B2C ile B2B farkları ve daha fazlası ..
15.12.2022 17:30

E-Ticaret Sitesi

E-ticaret sitesi ve e-ticaret siteleri teknik özellikleri neler olmalıdır? Ücretsiz e-ticaret sitesi kurmak, e-ticaret sitesi fiyatları ve avantajlı Proticaret e-ticaret paketlerinden yararlanın..
07.12.2022 17:30

E-Ticaret paketleri ve paket fiyatları

E-ticaret paketleri seçim kriterleri nelerdir? E-ticaret paketleri teknik özellikleri neler olmalıdır? Ücretsiz E-ticaret sitesi kurmak ve Proticaret ile E-ticaretin avantajlarını görmek için tıklayın.
01.12.2022 17:30

C2C E-Ticaret Nedir? C2C Paket Fiyatlar ve Özellikleri Nelerdir?

E-Ticareti sermayesiz yapmak istiyorsunuz ancak sermayesiz e-ticarete nasıl başlanır diye düşünüyorsanız Proticaret e-ticaret paketleri ile sermayesiz e-ticarete iyi bir başlangıç yapın.
125.11.2022 17:30

Sermayesiz e-ticaret nedir? Nasıl yapilir?

E-ticareti sermayesiz yapmak istiyorsunuz ancak sermayesiz e-ticarete nasıl başlanır diye düşünüyorsanız proticaret e-ticaret paketleri ile sermayesiz e-ticarete iyi bir başlangıç yapın
17.11.2022 18:30

E-Ticaret sitesi fiyatları ve e-ticaret paketleri seçme kriteleri

E-ticaret sitesi fiyatları , e-Ticaret Paketleri ve hazır e-ticaret sitesi yazılımı için ihtiyacınıza ve bütçenize uygun özellikleri proticarette bulabilirsiniz. E-ticaret sitesi fiyatlarının e-ticaretinize ve bütçenize uygunluğu için iş modülleri ve fiyatları karşılaştırın.
15.11.2022 11:30

E-ihracat nedir? E-ihracat nasıl yapılır? Nelere dikkat edilmelidir?

E-ihracat nedir? ifadesi tam olarak internet üzerinden yurt dışına yapılan satışlara verilen bir e-ticaret terimi olarak ortaya çıkmıştır. Diğer bir ifade ile e-ticaretin dünya ticaret ağına kattığı yeni hizmetlerden birisi de e-ihracattır.
10.11.2022 11:30

internetten satış yapmak nedir? Nelere Dikkate edilmelidir?

İnternetten satış, online satış, dijital satış, e-satış ya da e-ticaret, müşteri ve satıcıyı online ortamda bir araya getiren sistemlerin farklı söylemleridir. Temel de satış faaliyetinin yüz yüze satış yerine internet ortamına taşınmış halidir.
02.11.2022 11:30

E-fatura ve E-arşiv nedir? E-ticarette nasıl kullanılır?

E-fatura ve e-arşiv, geleneksel olarak kağıt üzerinde ıslak imzalı ve kaşeli kesilen faturaların artık dijital ortamda aynı güvenlik ve yasal çerçevede uygulamaya konulmuş hali olduğunu herkes tarafından bilinmektedir.
27.10.2022 12:30

B2B -ticaret nedir? Nasıl yapılır?

Bu makalemizde B2B E-Ticaret nedir? B2B E-ticaret Nasıl yapılır? B2B E-Ticaret yazılım Fiyatları ve özellikleri nelerdir? Proticaret B2B E-Ticaret yazılım paketi avantajları nelerdir? Sorularının cevablarını bulacaksınız. Keyifli okumalar..
22.10.2022 12:30

E-Ticaret nedir? Nasıl yapılır? E-ticarete avantajlı başlangıç

E-Ticaret, internet üzerinden online ödeme sistemleri kullanılarak mal veya hizmet alışverişi yapmaktır. E-Ticaretin ilk çıktığı 90’lı yıllardan itibaren genişleyen hacmi, iş modelleri halihazırda ticaret yapanlar veya ticarete atılmak isteyenlerin her geçen gün ilgi odağı olmakla kalmayıp aynı zamanda bir nevi mecburiyeti haline gelmeye devam etmektedir.
20.10.2022 12:30

Canva nedir ve nasıl kullanılır?

Canva internet üzerinden çalışan her türlü tasarımın yapılabileceği bir tasarım programıdır. Ücretsiz bir platform olması, içerisinde yüzlerce tasarım kalıpları bulunması, web sayfaları, e-ticaret paketi sayfa ve sliderleri için kullanılabilecek garfik, info grafikler için kolay kullanılabilir platformdur.
10.10.2022 12:30

E-ticarette ürün degişimi ve iade sürecleri nelerdir?

E-Ticarette ürün iadesi nedir? Yasal haklar nelerdir? E-Ticaret ürünü iade süresi kaç gündür? E-Ticarette Ürün Değişimi ve İade Süreçleri nasıl yönetilmelidir? İade edilmeyen/edilemeyen ürünler nelerdir?
02.10.2022 12:30

E-ticarette kargo yonetimi nedir? Nasıl olmalıdır?

Kargo Nedir? E-Ticarette Kargonun Önemi, Kargo Süreçleri Nasıl Yürütülür? Kargo Paketlerinin önemi nedir, nasıl olmalıdır? E-Ticaret kargo anlaşmalarında nelere dikkat edilmelidir? kargo süreçlerinin stratejik noktaları nelerdir?
25.09.2022 12:30

E-Ticarete sıfırdan başlamak ve e-ticaret yapmak için başlangıç rehberi

E-ticarete sıfırdan nasıl başlanır? E-ticaret için şirket kurmak zorunlu mu? hangi şirket türünde e-ticaret yapmak daha avantajlı? E-ticaret için nasıl bir iş modeli seçmeliyim?
16.09.2022 12:30

E-ticaret ile hobiler kazanca nasıl dönüştürülür?

Hobilerin e-Ticaret yolu ek kazan yolu olması için şirket kurmak gerekli midir sorusunun cevabını bu yazımızda bulacaksınız.
07.09.2022 12:30

E-Ticaret Yapmak İçin Şirket Kurma, e-Ticaret Şirketi Kurmak İçin Gerekenler

E-ticaret için şirket kurma maliyetleri, kurulacak olan şirket tiplerine göre değişmektedir. E-ticaret yapmak için şirket kurmak gerekli mi sorusunun cevabını bu yazımızda bulacaksınız.
30.08.2022 12:30

E-Ticarette Güvenli Alışveriş Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir?

İnternette Güvenli Alışveriş nasıl olur? Dikkat edilmesi gereken önemli noktalar nelerdir? Sanal kart güvenliği artı güvenlik midir?
25.08.2022 12:30

E-Ticaret Ödeme Sistemleri Nelerdir? Nelere Dikkat Edilmelidir?

E-Ticaret sitelerinde ödeme sistemi alt yapısının kurulması E-Ticaret sitesinin hayata geçirilmesinin belki de en önemli aşamasıdır. E-Ticaret olsun, konvansiyonel ticaret olsun nihai hedef satıştır. Parasını alasınız ki ürünü veresiniz.
15.08.2022 12:30

Hazır e-Ticaret Sitesi Nedir? Hazır e-Ticaret Paketleri Nelerdir?

Hazır E-Ticaret sitesi internet üzerinden satış yapmak için hazırlanmış uzman yazılım ve web sitesidir. E-Ticaret sitesinin hazır olması demek sadece tek başına bir web sayfası demek değildir. Aynı zamanda içinde büyük modüler bir sistemi barındırır.
08.08.2022 12:30

E-Ticaret Danışmanı Ne İş Yapar, Hizmetleri Nelerdir?

E-Ticaret Danışmanlığı alarak tüm e-ticaret süreçlerinizi başarılı bir şekilde yönetebilirsiniz. E-Ticaret danışmanı, e-ticaret projenizin başarılı olabilmesi için gerekli e-ticaret sitesi kurulum ve entegrasyon süreçlerinde size danışmanlık verir.
06.08.2022 12:30

Pazaryerlerinde Satış Online Satış Rehberi

Pazar yerleri satıcıların ve alıcıların sayısının sınırsız olduğu yerlerdir. Ticaret dünyasında satıcı ile alıcıyı bir araya getirmek tarihi bir gelenektir. Ancak e-ticarette satıcı ve alıcıyı (B2C) bir araya getirmek yeni bir gelenektir. E-Ticaret yapmak isteyenleri E-Ticaret Sitesi Kurma şartından kurtarıp satıcıların her halükarda alıcılara ulaştığı platformlardır. .
04.08.2022 12:00

İnternetten Satış Online Satış Rehberi

İnternetten satış yapmak isteyen satıcıların internetin sunduğu avantajlardan yararlanabilmesi için birbirlerini etkileyen süreçleri çok iyi takip edip kendilerini sürekli geliştirmesi gerekmektedir. Çünkü internetin sunduğu avantajlar her geçen gün artarken aynı zamanda rakip meslektaşları tarafından dan da bu avantajların kullanıldığının unutulmaması gerekir. Bu makalemizde internetten satış rehberi diğer adı ile online satış rehberi konusunu ele alacağız. .
02.08.2022 12:00

Amazon'da Satış Nasıl Yapılır?

Bu makalemizde Amazon gibi e-ticarette dünya devi olan bir e-pazaryeri platformunda yerinizi alabilmek için neler yapmanız gerektiği ve nelere dikkat etmeniz gerektiği üzerinde duracağız.
30.07.2022 12:00

Aliexpress'de Satış Nasıl Yapılır?

Aliexpress Çin’den dünyaya yayılan e-pazaryeridir. Aliexpress ve Alibaba gibi global çapta hizmet veren platform ülkeler çapında yerel B2C e-pazaryerleri satın alarak açmaktadır.
28.07.2022 12:00

eBAY'de Satış Nasıl Yapılır?

eBAY açık artırma şirketi olarak 1995 yılında Pierre Omidyar tarafından kuruldu. Kısa sürede dünyanın her yerinde alış veriş yapabilme imkanı sunduğu için global bir pazaryeri halini aldı.
26.07.2022 12:00

N11'de Mağaza Nasıl Açılır

N11 Mağaza Türkiye’de ilk anda alışılmadık ismi ile B2C iş modeli ile 2013 yılında Doğuş Grubu ve Güney Koreli ortağı SK Group’un ortaklığı ile açıldı. Kısa zamanda adından söz ettiren N11 bünyesine kattığı binlerce N11 online dükkanı ile milyonlarca müşteriye ulaşmıştır.
24.07.2022 12:00

Hepsiburada'da Mağaza Nasıl Açılır?

Hepsiburada 1998 yılından B2B ve B2C iş modeli ile hayata geçmiştir. Hepsiburada Mağaza açma, Hepsiburada; standart, Kadın Girişimci ve Hepsi Türkiye’den mağazaları açma, Hepsiburada’da mağaza açma avantajları, internetten online satışta Hepsiburada.com üzerinden yapılacaklar gibi konuları ele alacağız.
22.07.2022 12:00

Trendyol'da Mağaza Nasıl Açılır?

Trendyol’da dükkan açmak teknolojiyle alışveriş yapmayı kolaylaştırmaktır. Pazaryerleri içerisinde 2010 yılında kurulmasına rağmen en büyüğü konumuna gelmiştir. Kendi ifadeleri ile e-ticaret ekosistemine pozitif etki yapan bir ekip olma yolunda adım adım ilerliyor.
20.07.2022 12:00

E-Ticaret Pazaryeri Entegrasyonları ve XML Entegrasyonu

Entegrasyon, uyum ve bütünleşme anlamında teknik bir kelime ve kavramdır. Konumuz açısından E-Ticarette entegrasyon e-ticaretin eko sistemindeki ilgili paydaşlarla (Pazaryerleri, kargolar, tedarikçiler vd.) uyum içinde, bütünleşik, hızlı, güvenilir bir şekilde çalışmayı tanımlayan bir kavramdır.
17.07.2022 11:45

Stoksuz E-Ticaret Dropshipping Nasıl Yapılır?

Drop Shipping veya stoksuz e-ticaret, satıcının elinde stok tutmadan müşteri siparişlerini kabul ettiği bir perakende satış şeklidir.
30.06.2022 17:45

E-Ticarette En Çok Satılan Ürünler

E-Ticarette En Çok Satan Ürünler nelerdir sorusun cevabı ile Ticarette en çok satan ürünler, internette en çok ürün satan sektörler, dünyada en çok satılan ürünler hangileridir sorusu konvansiyonel (fiziki) ticarette de birbirine benzer sonuçlar veren sorulardır.
05.07.2022 22:00

E-Ticaret Yazılım Özellikleri Neler Olmalı?

E-Ticaret yazılımı nedir, en uygun e-ticaret yazılımı nasıl seçilir, profesyonel e-ticaret paketleri, e-ticaret yazılımlarına nelere dikkat etmeliyiz?
26.06.2022 11:15

E-Ticaret Yazılımı ve E-Ticaret Paketleri

e-Ticaret yazılımlarının yazılarında aranması gereken temel özellikler ara yüzden “User İnterface”UI” ziyade e-ticaret paketlerinin öz yetenekleri ve bağlantılı sistemlerle e-ticaret ekosistemlerine uyumluluğu üzerinden değerlendirilmelidir.
11.06.2022 - 13:30

E-Ticaret Nedir? Türleri Nelerdir?

E-ticaret ( e-commerce ) son yıllarda alışveriş yapma, ürün ve hizmetleri sunma konusunda küresel modern ekonominin temel yapısı haline geldi
07.06.2022 16:55

E-Posta Pazarlamasında Dikkat Etmeniz Gerekenler

E-ticaret sitenizde bulunan ürünlerden, kampanyalardan ve cazip fırsatlardan, kısacası sitenizde yer alan son gelişmelerden müşterilerinizi haberdar edebilmenizin en etkili yollarından...
20.04.2021 - 17:30

E-Ticaret Siteleri İçin Seo mu? Adwords mu?

E-ticaret sitenizin gün içerisinde aktif bir şekilde ziyaret edilmesini, ürünlerinizin geniş kitleler tarafından talep görmesini diliyorsanız; sitenizin seo uyumlu olduğundan mutlaka emin olmanız ...
20.03.2021 - 17:30

E-Ticarette Mobil Alışverişin Önemi

Son yıllarda giderek yükselen bir ivme gösteren mobil alışveriş; dünyanın yanı sıra ülkemizde de tüketiciler tarafından yoğun ilgi görmeye başladı. Mobil alışveriş ...
20.02.2021 - 17:30

E-Ticaret Sepeti Terk Etme Oranı Nasıl Düşürülür

Sepeti terk etme oranlarını kontrol altında tutmanız siteniz için çok önemlidir. İnternet üzerinden yapılmakta olan alışverişlerin çoğu kısmında müşteriler alışveriş sırasında beğendiği ürünü ...
20.01.2021 - 17:30

E-Ticaret Site Güvenirliği

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte internet üzerinden alışveriş yapmak, bir şeyler alıp satmak yani geniş anlamı ile ticaret yapmak oldukça yaygın bir hale gelmiştir. Artık firmalar ve küçük işletmelerin ...
20.12.2020 - 17:30

E-Ticarette Canlı Desteğin Önemi

Gelişen teknoloji ile birlikte internet artık hayatımızın her alanında bize istediğimize erişme noktasında büyük kolaylıklar sunuyor. İnternetin bize sunduğu bu kolaylıkların başında ilk sırada alışveriş siteleri yer ...
20.11.2020 - 17:30

E-Ticarette Müşteri Yorumlarının Önemi

E-Ticaret hızla yayılmakta olan alışverişi daha kolay hale getirmekte olan bir sektördür. Alışveriş için veya gezinti yapmak için siteye girenler yorum kısımlarına ne düşündüklerini...
20.10.2020 - 17:30

E-Ticarette Ziyaretçileri Üyeye Çevirme

Ticaret hayatını başarılı ve kazanç dolu bir şekilde yürütmenin oldukça zor olduğu günümüzde teknolojinin avantajlarından yararlanarak müşteri portföyünü arttırmanın yolları bulunuyor. Zaten teknolojiye...
20.09.2020 - 17:30

E-Ticarette Pazarlama Taktikleri

E-ticaret pazarlama stratejiniz söz konusu olduğunda, markanız için yalnızca bir kaç e-posta ve ağızdan ağızdan yapılan reklamdan daha fazlası gerektiğini biliyorsunuzdur.
20.08.2020 - 17:30

E-Ticarette Adwords Neden Önemli

Google firması tarafından sağlanan bir reklam hizmetidir. Çevrimiçi reklamcılık olarak adlandırılır. İstediğiniz kelime ve kelime gruplarını seçer reklam oluşturur. Böylelikle siteniz arama neticesin de bu hizmet yardımıyla...
20.07.2020 - 17:30

E-Ticarette Social Media Monitoring

Günümüzdeki çoğu e-ticaret platformu, mevcut ve potansiyel müşterilerle etkileşim kurmak için sosyal medya kullanıyor. Bu ağlar, işletmelere tüketiciyle gerçek zamanlı iletişim kurma imkanı veriyor.
20.06.2020 - 17:30

E-Ticarette Sepet Ortalaması Nasıl Arttırılır?

Pazarlama çalışmalarınız da devamlı müşterilerinize özel kampanyalar yapın. Size asıl parayı kazandıran müşterilerdir. Bu müşterilere e-posta yoluyla ulaşıp özel çalışmalar yapabilirsiniz. Devamlı müşterilerinize değişik fırsatlar, kampanyalar veya açılış sayfası hazırlayarak ulaşabilirsiniz.
20.05.2020 - 17:30

E-Ticarette Dönemsel Kampanyaların Önemi?

Arama, e-ticaret işletmeleri için önemli bir gelir kaynağı olarak sürekli büyüyor. Ancak, özellikle işinizde binlerce işletme, hızlı değişen hisse senedi ve sürekli değişen fiyat ve promosyonlar varsa, yönetmek zor bir alan olabilir.
20.04.2020 - 17:30

E-Ticarette SEO Önerileri

E-Ticaret siteniz bulunuyorsa ve başarılı olmak istiyorsanız arama motoru optimizasyonu işlemlerine mutlaka önem vermeniz gerekiyor. SEO işlemleri sizi arama sonuçlarında daha üst sıralarda sunmasına yardımcı olacaktır
20.03.2019 - 19:30

E-Ticarette Tasarım Neden Önemlidir?

Web tasarımı, web siteleri söz konusu olduğunda önemli bir faktördür ve e-ticaret web siteleri için daha da önemlidir. Başarılı bir e-ticaret web tasarımı, müşterilere daha iyi bir deneyim sunmanıza ve potansiyel olarak daha fazla satış yapmanıza yardımcı olabilir.
20.03.2020 - 17:30

E-Ticaret Sitesi Kurmak

İnternet teknolojileri sayesinde işiniz için coğrafi sınırlara bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Ürün ve hizmetlerinizi gerek ülke geneline, gerekse de tüm dünyaya ulaştırmak artık çok daha kolay.
04.03.2019 - 18:30

E-Ticaret Portalımı Nasıl Yapılandırmalıyım?

Bu yazımızda e-ticaret portalınızı yayına aldıktan sonra izlemeniz gereken yollardan bahsedeceğiniz. Bu işlemler sayesinde zaman ve emek kaybetmeden en doğru ve hızlı şekilde portalınızı yapılandırabileceksiniz.
20.02.2019 - 18:30

Proticaret Ücretsiz E Ticaret Yazılımı

Proticaret, ücretsiz e ticaret sistemi sunan Asp.NET tabanlı bir yazılımdır. İlk olarak 2003 yılında tamamlandı. Yazılım dünyasındaki gelişmeleri takip eden yıllar boyunca alt yapımızda sayısız değişiklik ve güncelleme gerçekleştirerek bugünlere geldik. Amacımız ise bu hizmeti kullanıcılarımızın başarısı ile taçlandırmaktır.
15.01.2019 16:30