E-Ticaret Sitesi Fiyatları Nasıl Belirlenir?

E-ticaret siteleri fiyatları, domain, hosting yıllık kiralama bedelleri, iş modeline uygunluk, e-ticaret paket özellikleri ve daha bir çok farklı bileşene göre belirlenir.

26.01.2023 10:30 Proticaret
e-ticaret site fiyatları

internetten satış yapmak için önce bir e-ticaret sitesi kurmak gereklidir. Bunun da bir maliyeti vardır. Bu maliyetin anlamlı olup olmadığını belirlemek e-ticaret girişimcilerinin işin başında bilmek istedikleri maliyet kalemleri içerisinde en başta gelmektedir. Çünkü günümüzde kişisel bloglardan, online mağazalara, küçük işletmelerden, kurumsal firmalara, kamu kurumlarından hizmet sektörüne, sanat dünyasından sivil toplum kuruluşlarına varıncaya kadar web sitesi kurmak bir mecburiyet haline geldi. Hatta yasal olarak bazı şirket türlerinde web sitesinin bulunması ve buradan belirli içerikleri paylaşması yasal zorunluluk haline geldi.

E-ticaret sitesi kurma maliyeti nelerden oluşur?

Alışveriş sitesi açarken düşünmeniz gereken en önemli unsur , diğer bir ifade ile doğru cevap verdiğinizden emin olduğunuz şey, hangi amaçla açtığınızı belirlemektir. Bu sonraki yapılacak iş ve işlemlerin en temel noktasıdır. E-ticaret sitesi kurulumundan sonra yapacağınız, tasarım, pazarlama, kampanya vb birçok iş bunun üzerine bina edilir. konu ile ilgili daha detaylı bilgi için e-ticaret nedir? makalemize bakabilirsiniz.

İhtiyaçlarınız, modeli, fonksiyonları, görünümü, entegrasyonları, içerik yapısı ve bütçesi bütün bu temele dayanır. Bu temel üzerinden e-ticaret sitesi kurma maliyetini etkileyen unsurların en büyük parçası ise yaptığınız tercihlerdir. Site kurma maliyetini oluşturan tüm süreçte yaptınız tercihler size sürekli maliyetin aşağı yukarı hareketlenmesine neden olacaktır.

Temelde bir e-ticaret sitesinin kendisini ücretsiz indirebilir ve kurabilirsiniz. Tıpkı Proticaret ücretsiz e-ticaret paketinde olduğu gibi. Ancak bu sizin e-ticaret sitesi kurma maliyetinizin sıfır olduğu anlamına gelmeyecektir. İşin temeline bakıldığında yukarıdaki örnekte olduğu gibi başlangıç paketi olarak ücretsiz e-ticaret yazılımı yeterli seviyededir. Ancak bu siteyi hayata geçirmek için hosting, domain adı, pazaryeri entegrasyonları , ERP entegrasyonları , Kargo Entegrasyonları vb. yapılar maliyeti etkileyen unsurlar olarak karşınıza çıkacaktır.

e-Ticaret Sitesi Kurmak İçin Gerekenler

Tüm alışvreiş ve web siteleri için üç temel unsur bulunur. Bunlardan birincisi web sitesinin kendisi yada tasarımı, ikincisi web sitesinin adı yani “domain name” üçüncüsü de barındırma yani “hosting” hizmetidir. Bu üçlü bir araya gelmediği sürece bir web sitesi olmaz. Her birinin kendi içerisinde olması gereken kurallar, uygulamalar, ödeme yöntemleri vardır. Şimdi başarılı bir e-ticaret sitesi fiyatları için bu unsurları birlikte inceleyelim.

e-ticaret sitesi fiyatları ya da site tasarımı

Yazılım geliştiriciler ve yazılımcıları dışında kalan herkes alışveriş sitesinin görünen ara yüzüne bakar. Bu nedenle web sitesinin ara yüzünün olması gerekenleri tasarım, fonksiyonlar, uyumluluk gibi unsurlar arka tarafta çalışan tüm unsurların da doğru çalıştığının işaretidir. Çünkü arka tarafta çalışan her şey siteye uygun şekilde yansıtılmış olmalıdır. Şöyle bir düşünün siteyi ziyaret edenler siteye girdiğinde, yazılar, resimler, videolar, ürün açıklamaları, PC yada mobil cep telefonu veya mobil uygulamadan girdiğinde, sitenin ara yüzü başarılı olduğunda, sitede kalma süresini uzatır.

Dolayı sı ile e-ticaret sitesi fiyatları konusunda tüm fonksiyonlar sitenin ara yüzünde gömülü olduğu için fiyatı doğrudan etkiler. Yukarıda da ifade ettiğimiz üzere siteyi hangi amaçla açmış bulunduğunuz ve iş modelinizdir. Bu amaca uygun site tasarımı oluşturmanız gerekmektedir. Tasarımını özelleştiremediğiniz, hedef kitlenize uygun yapılandıramadığınız, sitenizin ürün ve hizmet konusunu yansıtamadığınız, sitenize ekleyemediğiniz ilave araçlar (entegrasyonlar) hiçbir işe yaramaz.

Bu noktadan hareketle e-ticaret sitesi fiyatları için ilave olarak düşünülmesi gereken iki temel unsur daha devreye girer; Birincisi tasarım ve tema yapısıdır. site tasarımı ve tema galerisi gezintisi için geniş ve iş modeline uygun örnekler için bak tema galerisi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İkincsi de siteye yapılacak her türlü entegrasyonlardır. E-ticaret sitesi fiyatlarını yukarıya doğru etkileyen son dönemlerde olmazsa olmaz haline gelen ve bu öğelerin başında gelen entegrasyonlar internet eko sistemine tam uyumluluk için vazgeçilmez hale gelmiştir. Bunlar kargo entegrasyonları, muhasebe entegrasyonları, Pazar yeri entegrasyonları ve ödeme sistemleri entegrasyonlarıdır. Alışveriş sitesinde olması gereken ürün entegrasyonları hakkında detaylı bilgi almak için de xml entegrasyonları sayfasını inceleyebilirsiniz.

Web Hosting

Site hosting; yada web hosting, sitenizin internette aktif olarak yayınlanmasını sağlayan sunuculardır. Türkçe deyimleşen şekli ile sitenizi misafir ederler. Hostingin en önemli iki işlevi bulunur birincisi sitenizin açılış hızı ikincisi de ne kadar alan tahsis ettiğidir.

E-ticaret sitesi fiyatlarını belirlemede alt yapı sağlayıcıları genellikle kendi e-ticaret paket fiyatlarını belirlerken web hosting alanın ne kadar olacağını ilan ederler. Yine yukarı ifade edilen unsura atıfla amacınız ve iş modeliniz, seçeceğiniz web hosting alanı (depolama alan büyüklüğünü) belirleyecektir. E-ticaret sitesi fiyatları ve hosting alanı arasındaki ilişki ve büyüklükleri görebilmek için e-ticaret paketleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Site güvenliği ve SSL yapısı: Bu noktada unutulmaması gereken bir diğer unsurdur. SSL yapısının güçlü olması e-ticaret sitesi fiyatı belirlemede etkindir. Genellikle altyapısı sağlayıcı firmalar e-ticaret paketleri ile birlikte verdikleri SSL yapısını ilan ederler.

E-Ticaret Sitesi Domain Adı

Web sitesinin adı şeklinde kısaca ifade edilebilir. İnternet dünyasında bilinen şekli ile com, com.tr, org.tr, net, tv gibi uzantılardır. Genellikle yıllık olarak alınan ardından her yıl aboneliği sürdürme şekli ile devam ettirilen site adıdır.

Artık domain adları sadece bir isim olmaktan çıkıp markalaşmanın aracı haline gelmiştir. İyi bir domain adı web sitenizin kolayca tanınmasını, profesyonel görünmesini ve akılda kalıcı olması gibi pek çok unsurları sağlar.

Domain adınız, amacınıza ve iş modelinize uygun olması durumunda orta ve uzun vadede marka kimliğinize dolayısı ile güvene çok büyük katkıda bulunur. Çoğunlukla girişimci tarafından belirlenmeye çalışılan domain name konusunda proticaret gibi tecrübeli firmalardan yardım almayı tercih edebilirsiniz.

E-ticaret sitesi kurma maliyeti ne kadardır?

E-ticaret sitesi maliyeti e-ticaret sitesi kurmak istiyorum diyen kişilerin ilk aklına gelen sorudur. Bir e-ticaret sitesi kursam bana ne kadara mal olur?

E-ticaret sitesi fiyatları yukarıda anlatılanların dışında da oluşabilecek birçok faktörden etkilenebilir. Ödeyeceğiniz toplam tutar site amacınıza iş modelinize ve bunlara göre ihtiyaç olan gereksinimlere, göre değişecektir.

Burada fiyat cetvelini aşağı ve yukarı çeken unsurlardan bazılarını hatırlayalım;

 • ✓ Domain (Alan adı)
 • ✓ Depolama alanınız
 • ✓ Tema ve tasarımlarınız
 • ✓ Entegrasyonlarınız
 • ✓ Dijital pazarlama için ilave araçlar ve hizmetleriniz
 • ✓ Mevcut paketi üst modele yükseltme gibi

Temel seçimlerden sonra hazır e-ticaret paketlerinden birisini seçebilirsiniz. Bu noktada altyapı sağlayıcı firmaları net bir şekilde e-ticaret sitesi fiyatları konusunda fiyat ve özellik cetveli yapmaktadırlar. Yaptıkları cetvele göre fiyatların hem alt sınırı hem de üst sınırı yoktur denilebilir.

E-ticaret sitesi fiyatları konusunda bu durumun bir başıboşluk ve karmaşa olduğunun düşünülmesi yerine ihtiyaçlarınıza göre alabileceğiniz en uygun e-ticaret sitesinin, en iyi olması yönünde araştırmalar yapmanız uzamanlar tarafından tavsiye edilir.

Çünkü b2b, b2c,c2c paketleri ileri uygulama (ultimate paketler) sektörü, yapılandırmalar, Pazar yeri entegrasyonları tema seçimleri, ERP, XML entegrasyon ve eklentileri e-ticaret sitesi kurma maliyetini doğrudan etkilemektedir.

e-Ticaret Sit esi Fiyatlarında Proticaret Farkı

E-ticaret sitesi fiyatlarında ilk kurulum maliyetleri konusunda proticaret bir web sitesi kurma maliyetini; tamamen ihtiyaçlarınıza ve siteniz için ne kadar özellik ve profesyonellik istediğinize göre minimum tutmayı prensip edinmiştir. Proticaret karar verme aşamasından, iş modeline göre paket seçimi, domain ve hosting seçimi, site güvenlik ayarları, iş modelinize ve sektörünüze göre tema seçimi, ürün gamı hiyerarşisi, pazar yerleri ile entegrasyon, ürün yükleme gibi ilk bakışta teknik ve zor görünen konularda deneyimi ve hizmet desteği ile keyifli ve ekonomik hale getirir.

E-ticaret sitesi fiyatlarını doğrudan ilgilendiren konularda :

 • ✓ Sektörünüze ve iş modelinize göre hazırlanmış geniş tema galerisi
 • ✓ Tasarım, web hosting ve domain adı gibi bileşenleri tek bir noktadan yönetebilme
 • ✓ E-ticaret sitenizin kolay kullanımını daha pratik ve profesyonel hale getiren eklenti ve uygulamalar
 • ✓ E-ticaret için şart olan güvenlik protokolleri ve sertifikaları (SSL) yönetimi
 • ✓ İlk kurulumdan yıllar sonrasına uzanan geniş destek merkezi
 • ✓ Mevcut paketlerinizi yenileme ve işleriniz geliştikçe paketlerinizi yükseltme imkanı,
 • ✓ Başka alt yapılardan ürün, hizmet vb. kayıplar yaşamaksızın proticareti seçebilme seçenekleri
 • ✓ Ödemelerinizde taksit seçenekleri, dönemsel indirimler gibi büyük özellikler sunar

Proticaret e-ticaret sitesi fiyatları ve diğer ürün ve hizmetlerimiz için aşağıdaki iletişim adreslerimizden bilgi alabilirsiniz.
0555 961 12 00
0850 430 50 50
info@proticaret.org

POPÜLER YAZILAR

E-Ticaret Tedarik Zinciri Yönetimi

E-Ticaret tedarik zinciri yönetiminin önemidir? Tedarik zincirini doğru yönetmek için nelere dikkat edilmelidir?
09.02.2023 10:30

E-Ticaret Tedarikçi Yönetimi

Tedarikçi Yönetimi nedir? Tedarikçi Yönetiminin önemi nedir? E-Ticarette ürün tedariği yönetmek için nelere dikkat edilmelidir? Makalemizi inceleyebilirisniz.
06.02.2023 10:30

E-Ticaret Siteleri Fiyatları Nasıl Belirlenir?

E-ticaret siteleri fiyatları, domain, hosting yıllık kiralama bedelleri, iş modeline uygunluk, e-ticaret paket özellikleri ve daha bir çok farklı bileşene göre belirlenir.
26.01.2023 10:30

E-Ticarette Ödeme Sistemleri Tercihi Nasıl Yapılır?

E-ticarette ödeme sistemleri nasıl tercih edilir? Hangi ödeme yöntemi niçin tercih edilmelidir? Alternatif ödeme sistemleri nelerdir?
15.01.2023 10:30

Marka ismi oluşturma ve markalaşma süreci

Marka ismi oluşturma, markalaşma sürecinin yönetimi, marka ismi oluştururken dikkat edilmesi gerekenler...
09.01.2023 10:30

İş fikirleri bulmak

E-ticarette iş fikirleri ve para kazandıracak işler nasıl bulunur? Küçük işletmeler için iş fikirleri nasıl geliştirilir? Proticaret iş fikrime nasıl destek olur?
03.01.2023 10:30

SEO nedir? Nasıl yapılır?

SEO nedir? Nasıl yapılır? E-ticarette SEO uygulamaları nasıl olmalıdır? Proticaret hazır e-ticaret paketlerinde SEO uygulamaları nasıl yapılır?
30.12.2022 17:30

E-ticaret yeni başlayanlar için yol Haritası

E-ticarete başlamak isteyenler için yol haritası nelerdir? Neden e-ticaret yapmalıyım?
25.12.2022 17:30

B2C e-ticaret nedir?

B2C E-ticaret nedir? Üretici yada tedarikçi firmanın doğrudan tüketiciye satış yapmasıdır. B2C e-ticaretin Avantajları Nelerdir, B2C özellikleri ve B2C ile B2B farkları ve daha fazlası ..
15.12.2022 17:30

E-Ticaret Sitesi

E-ticaret sitesi ve e-ticaret siteleri teknik özellikleri neler olmalıdır? Ücretsiz e-ticaret sitesi kurmak, e-ticaret sitesi fiyatları ve avantajlı Proticaret e-ticaret paketlerinden yararlanın..
07.12.2022 17:30

E-Ticaret paketleri ve paket fiyatları

E-ticaret paketleri seçim kriterleri nelerdir? E-ticaret paketleri teknik özellikleri neler olmalıdır? Ücretsiz E-ticaret sitesi kurmak ve Proticaret ile E-ticaretin avantajlarını görmek için tıklayın.
01.12.2022 17:30

C2C E-Ticaret Nedir? C2C Paket Fiyatlar ve Özellikleri Nelerdir?

E-Ticareti sermayesiz yapmak istiyorsunuz ancak sermayesiz e-ticarete nasıl başlanır diye düşünüyorsanız Proticaret e-ticaret paketleri ile sermayesiz e-ticarete iyi bir başlangıç yapın.
125.11.2022 17:30

Sermayesiz e-ticaret nedir? Nasıl yapilir?

E-ticareti sermayesiz yapmak istiyorsunuz ancak sermayesiz e-ticarete nasıl başlanır diye düşünüyorsanız proticaret e-ticaret paketleri ile sermayesiz e-ticarete iyi bir başlangıç yapın
17.11.2022 18:30

E-Ticaret sitesi fiyatları ve e-ticaret paketleri seçme kriteleri

E-ticaret sitesi fiyatları , e-Ticaret Paketleri ve hazır e-ticaret sitesi yazılımı için ihtiyacınıza ve bütçenize uygun özellikleri proticarette bulabilirsiniz. E-ticaret sitesi fiyatlarının e-ticaretinize ve bütçenize uygunluğu için iş modülleri ve fiyatları karşılaştırın.
15.11.2022 11:30

E-ihracat nedir? E-ihracat nasıl yapılır? Nelere dikkat edilmelidir?

E-ihracat nedir? ifadesi tam olarak internet üzerinden yurt dışına yapılan satışlara verilen bir e-ticaret terimi olarak ortaya çıkmıştır. Diğer bir ifade ile e-ticaretin dünya ticaret ağına kattığı yeni hizmetlerden birisi de e-ihracattır.
10.11.2022 11:30

internetten satış yapmak nedir? Nelere Dikkate edilmelidir?

İnternetten satış, online satış, dijital satış, e-satış ya da e-ticaret, müşteri ve satıcıyı online ortamda bir araya getiren sistemlerin farklı söylemleridir. Temel de satış faaliyetinin yüz yüze satış yerine internet ortamına taşınmış halidir.
02.11.2022 11:30

E-fatura ve E-arşiv nedir? E-ticarette nasıl kullanılır?

E-fatura ve e-arşiv, geleneksel olarak kağıt üzerinde ıslak imzalı ve kaşeli kesilen faturaların artık dijital ortamda aynı güvenlik ve yasal çerçevede uygulamaya konulmuş hali olduğunu herkes tarafından bilinmektedir.
27.10.2022 12:30

B2B -ticaret nedir? Nasıl yapılır?

Bu makalemizde B2B E-Ticaret nedir? B2B E-ticaret Nasıl yapılır? B2B E-Ticaret yazılım Fiyatları ve özellikleri nelerdir? Proticaret B2B E-Ticaret yazılım paketi avantajları nelerdir? Sorularının cevablarını bulacaksınız. Keyifli okumalar..
22.10.2022 12:30

E-Ticaret nedir? Nasıl yapılır? E-ticarete avantajlı başlangıç

E-Ticaret, internet üzerinden online ödeme sistemleri kullanılarak mal veya hizmet alışverişi yapmaktır. E-Ticaretin ilk çıktığı 90’lı yıllardan itibaren genişleyen hacmi, iş modelleri halihazırda ticaret yapanlar veya ticarete atılmak isteyenlerin her geçen gün ilgi odağı olmakla kalmayıp aynı zamanda bir nevi mecburiyeti haline gelmeye devam etmektedir.
20.10.2022 12:30

Canva nedir ve nasıl kullanılır?

Canva internet üzerinden çalışan her türlü tasarımın yapılabileceği bir tasarım programıdır. Ücretsiz bir platform olması, içerisinde yüzlerce tasarım kalıpları bulunması, web sayfaları, e-ticaret paketi sayfa ve sliderleri için kullanılabilecek garfik, info grafikler için kolay kullanılabilir platformdur.
10.10.2022 12:30

E-ticarette ürün degişimi ve iade sürecleri nelerdir?

E-Ticarette ürün iadesi nedir? Yasal haklar nelerdir? E-Ticaret ürünü iade süresi kaç gündür? E-Ticarette Ürün Değişimi ve İade Süreçleri nasıl yönetilmelidir? İade edilmeyen/edilemeyen ürünler nelerdir?
02.10.2022 12:30

E-ticarette kargo yonetimi nedir? Nasıl olmalıdır?

Kargo Nedir? E-Ticarette Kargonun Önemi, Kargo Süreçleri Nasıl Yürütülür? Kargo Paketlerinin önemi nedir, nasıl olmalıdır? E-Ticaret kargo anlaşmalarında nelere dikkat edilmelidir? kargo süreçlerinin stratejik noktaları nelerdir?
25.09.2022 12:30

E-Ticarete sıfırdan başlamak ve e-ticaret yapmak için başlangıç rehberi

E-ticarete sıfırdan nasıl başlanır? E-ticaret için şirket kurmak zorunlu mu? hangi şirket türünde e-ticaret yapmak daha avantajlı? E-ticaret için nasıl bir iş modeli seçmeliyim?
16.09.2022 12:30

E-ticaret ile hobiler kazanca nasıl dönüştürülür?

Hobilerin e-Ticaret yolu ek kazan yolu olması için şirket kurmak gerekli midir sorusunun cevabını bu yazımızda bulacaksınız.
07.09.2022 12:30

E-Ticaret Yapmak İçin Şirket Kurma, e-Ticaret Şirketi Kurmak İçin Gerekenler

E-ticaret için şirket kurma maliyetleri, kurulacak olan şirket tiplerine göre değişmektedir. E-ticaret yapmak için şirket kurmak gerekli mi sorusunun cevabını bu yazımızda bulacaksınız.
30.08.2022 12:30

E-Ticarette Güvenli Alışveriş Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir?

İnternette Güvenli Alışveriş nasıl olur? Dikkat edilmesi gereken önemli noktalar nelerdir? Sanal kart güvenliği artı güvenlik midir?
25.08.2022 12:30

E-Ticaret Ödeme Sistemleri Nelerdir? Nelere Dikkat Edilmelidir?

E-Ticaret sitelerinde ödeme sistemi alt yapısının kurulması E-Ticaret sitesinin hayata geçirilmesinin belki de en önemli aşamasıdır. E-Ticaret olsun, konvansiyonel ticaret olsun nihai hedef satıştır. Parasını alasınız ki ürünü veresiniz.
15.08.2022 12:30

Hazır e-Ticaret Sitesi Nedir? Hazır e-Ticaret Paketleri Nelerdir?

Hazır E-Ticaret sitesi internet üzerinden satış yapmak için hazırlanmış uzman yazılım ve web sitesidir. E-Ticaret sitesinin hazır olması demek sadece tek başına bir web sayfası demek değildir. Aynı zamanda içinde büyük modüler bir sistemi barındırır.
08.08.2022 12:30

E-Ticaret Danışmanı Ne İş Yapar, Hizmetleri Nelerdir?

E-Ticaret Danışmanlığı alarak tüm e-ticaret süreçlerinizi başarılı bir şekilde yönetebilirsiniz. E-Ticaret danışmanı, e-ticaret projenizin başarılı olabilmesi için gerekli e-ticaret sitesi kurulum ve entegrasyon süreçlerinde size danışmanlık verir.
06.08.2022 12:30

Pazaryerlerinde Satış Online Satış Rehberi

Pazar yerleri satıcıların ve alıcıların sayısının sınırsız olduğu yerlerdir. Ticaret dünyasında satıcı ile alıcıyı bir araya getirmek tarihi bir gelenektir. Ancak e-ticarette satıcı ve alıcıyı (B2C) bir araya getirmek yeni bir gelenektir. E-Ticaret yapmak isteyenleri E-Ticaret Sitesi Kurma şartından kurtarıp satıcıların her halükarda alıcılara ulaştığı platformlardır. .
04.08.2022 12:00

İnternetten Satış Online Satış Rehberi

İnternetten satış yapmak isteyen satıcıların internetin sunduğu avantajlardan yararlanabilmesi için birbirlerini etkileyen süreçleri çok iyi takip edip kendilerini sürekli geliştirmesi gerekmektedir. Çünkü internetin sunduğu avantajlar her geçen gün artarken aynı zamanda rakip meslektaşları tarafından dan da bu avantajların kullanıldığının unutulmaması gerekir. Bu makalemizde internetten satış rehberi diğer adı ile online satış rehberi konusunu ele alacağız. .
02.08.2022 12:00

Amazon'da Satış Nasıl Yapılır?

Bu makalemizde Amazon gibi e-ticarette dünya devi olan bir e-pazaryeri platformunda yerinizi alabilmek için neler yapmanız gerektiği ve nelere dikkat etmeniz gerektiği üzerinde duracağız.
30.07.2022 12:00

Aliexpress'de Satış Nasıl Yapılır?

Aliexpress Çin’den dünyaya yayılan e-pazaryeridir. Aliexpress ve Alibaba gibi global çapta hizmet veren platform ülkeler çapında yerel B2C e-pazaryerleri satın alarak açmaktadır.
28.07.2022 12:00

eBAY'de Satış Nasıl Yapılır?

eBAY açık artırma şirketi olarak 1995 yılında Pierre Omidyar tarafından kuruldu. Kısa sürede dünyanın her yerinde alış veriş yapabilme imkanı sunduğu için global bir pazaryeri halini aldı.
26.07.2022 12:00

N11'de Mağaza Nasıl Açılır

N11 Mağaza Türkiye’de ilk anda alışılmadık ismi ile B2C iş modeli ile 2013 yılında Doğuş Grubu ve Güney Koreli ortağı SK Group’un ortaklığı ile açıldı. Kısa zamanda adından söz ettiren N11 bünyesine kattığı binlerce N11 online dükkanı ile milyonlarca müşteriye ulaşmıştır.
24.07.2022 12:00

Hepsiburada'da Mağaza Nasıl Açılır?

Hepsiburada 1998 yılından B2B ve B2C iş modeli ile hayata geçmiştir. Hepsiburada Mağaza açma, Hepsiburada; standart, Kadın Girişimci ve Hepsi Türkiye’den mağazaları açma, Hepsiburada’da mağaza açma avantajları, internetten online satışta Hepsiburada.com üzerinden yapılacaklar gibi konuları ele alacağız.
22.07.2022 12:00

Trendyol'da Mağaza Nasıl Açılır?

Trendyol’da dükkan açmak teknolojiyle alışveriş yapmayı kolaylaştırmaktır. Pazaryerleri içerisinde 2010 yılında kurulmasına rağmen en büyüğü konumuna gelmiştir. Kendi ifadeleri ile e-ticaret ekosistemine pozitif etki yapan bir ekip olma yolunda adım adım ilerliyor.
20.07.2022 12:00

E-Ticaret Pazaryeri Entegrasyonları ve XML Entegrasyonu

Entegrasyon, uyum ve bütünleşme anlamında teknik bir kelime ve kavramdır. Konumuz açısından E-Ticarette entegrasyon e-ticaretin eko sistemindeki ilgili paydaşlarla (Pazaryerleri, kargolar, tedarikçiler vd.) uyum içinde, bütünleşik, hızlı, güvenilir bir şekilde çalışmayı tanımlayan bir kavramdır.
17.07.2022 11:45

Stoksuz E-Ticaret Dropshipping Nasıl Yapılır?

Drop Shipping veya stoksuz e-ticaret, satıcının elinde stok tutmadan müşteri siparişlerini kabul ettiği bir perakende satış şeklidir.
30.06.2022 17:45

E-Ticarette En Çok Satılan Ürünler

E-Ticarette En Çok Satan Ürünler nelerdir sorusun cevabı ile Ticarette en çok satan ürünler, internette en çok ürün satan sektörler, dünyada en çok satılan ürünler hangileridir sorusu konvansiyonel (fiziki) ticarette de birbirine benzer sonuçlar veren sorulardır.
05.07.2022 22:00

E-Ticaret Yazılım Özellikleri Neler Olmalı?

E-Ticaret yazılımı nedir, en uygun e-ticaret yazılımı nasıl seçilir, profesyonel e-ticaret paketleri, e-ticaret yazılımlarına nelere dikkat etmeliyiz?
26.06.2022 11:15

E-Ticaret Yazılımı ve E-Ticaret Paketleri

e-Ticaret yazılımlarının yazılarında aranması gereken temel özellikler ara yüzden “User İnterface”UI” ziyade e-ticaret paketlerinin öz yetenekleri ve bağlantılı sistemlerle e-ticaret ekosistemlerine uyumluluğu üzerinden değerlendirilmelidir.
11.06.2022 - 13:30

E-Ticaret Nedir? Türleri Nelerdir?

E-ticaret ( e-commerce ) son yıllarda alışveriş yapma, ürün ve hizmetleri sunma konusunda küresel modern ekonominin temel yapısı haline geldi
07.06.2022 16:55

E-Posta Pazarlamasında Dikkat Etmeniz Gerekenler

E-ticaret sitenizde bulunan ürünlerden, kampanyalardan ve cazip fırsatlardan, kısacası sitenizde yer alan son gelişmelerden müşterilerinizi haberdar edebilmenizin en etkili yollarından...
20.04.2021 - 17:30

E-Ticaret Siteleri İçin Seo mu? Adwords mu?

E-ticaret sitenizin gün içerisinde aktif bir şekilde ziyaret edilmesini, ürünlerinizin geniş kitleler tarafından talep görmesini diliyorsanız; sitenizin seo uyumlu olduğundan mutlaka emin olmanız ...
20.03.2021 - 17:30

E-Ticarette Mobil Alışverişin Önemi

Son yıllarda giderek yükselen bir ivme gösteren mobil alışveriş; dünyanın yanı sıra ülkemizde de tüketiciler tarafından yoğun ilgi görmeye başladı. Mobil alışveriş ...
20.02.2021 - 17:30

E-Ticaret Sepeti Terk Etme Oranı Nasıl Düşürülür

Sepeti terk etme oranlarını kontrol altında tutmanız siteniz için çok önemlidir. İnternet üzerinden yapılmakta olan alışverişlerin çoğu kısmında müşteriler alışveriş sırasında beğendiği ürünü ...
20.01.2021 - 17:30

E-Ticaret Site Güvenirliği

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte internet üzerinden alışveriş yapmak, bir şeyler alıp satmak yani geniş anlamı ile ticaret yapmak oldukça yaygın bir hale gelmiştir. Artık firmalar ve küçük işletmelerin ...
20.12.2020 - 17:30

E-Ticarette Canlı Desteğin Önemi

Gelişen teknoloji ile birlikte internet artık hayatımızın her alanında bize istediğimize erişme noktasında büyük kolaylıklar sunuyor. İnternetin bize sunduğu bu kolaylıkların başında ilk sırada alışveriş siteleri yer ...
20.11.2020 - 17:30

E-Ticarette Müşteri Yorumlarının Önemi

E-Ticaret hızla yayılmakta olan alışverişi daha kolay hale getirmekte olan bir sektördür. Alışveriş için veya gezinti yapmak için siteye girenler yorum kısımlarına ne düşündüklerini...
20.10.2020 - 17:30

E-Ticarette Ziyaretçileri Üyeye Çevirme

Ticaret hayatını başarılı ve kazanç dolu bir şekilde yürütmenin oldukça zor olduğu günümüzde teknolojinin avantajlarından yararlanarak müşteri portföyünü arttırmanın yolları bulunuyor. Zaten teknolojiye...
20.09.2020 - 17:30

E-Ticarette Pazarlama Taktikleri

E-ticaret pazarlama stratejiniz söz konusu olduğunda, markanız için yalnızca bir kaç e-posta ve ağızdan ağızdan yapılan reklamdan daha fazlası gerektiğini biliyorsunuzdur.
20.08.2020 - 17:30

E-Ticarette Adwords Neden Önemli

Google firması tarafından sağlanan bir reklam hizmetidir. Çevrimiçi reklamcılık olarak adlandırılır. İstediğiniz kelime ve kelime gruplarını seçer reklam oluşturur. Böylelikle siteniz arama neticesin de bu hizmet yardımıyla...
20.07.2020 - 17:30

E-Ticarette Social Media Monitoring

Günümüzdeki çoğu e-ticaret platformu, mevcut ve potansiyel müşterilerle etkileşim kurmak için sosyal medya kullanıyor. Bu ağlar, işletmelere tüketiciyle gerçek zamanlı iletişim kurma imkanı veriyor.
20.06.2020 - 17:30

E-Ticarette Sepet Ortalaması Nasıl Arttırılır?

Pazarlama çalışmalarınız da devamlı müşterilerinize özel kampanyalar yapın. Size asıl parayı kazandıran müşterilerdir. Bu müşterilere e-posta yoluyla ulaşıp özel çalışmalar yapabilirsiniz. Devamlı müşterilerinize değişik fırsatlar, kampanyalar veya açılış sayfası hazırlayarak ulaşabilirsiniz.
20.05.2020 - 17:30

E-Ticarette Dönemsel Kampanyaların Önemi?

Arama, e-ticaret işletmeleri için önemli bir gelir kaynağı olarak sürekli büyüyor. Ancak, özellikle işinizde binlerce işletme, hızlı değişen hisse senedi ve sürekli değişen fiyat ve promosyonlar varsa, yönetmek zor bir alan olabilir.
20.04.2020 - 17:30

E-Ticarette SEO Önerileri

E-Ticaret siteniz bulunuyorsa ve başarılı olmak istiyorsanız arama motoru optimizasyonu işlemlerine mutlaka önem vermeniz gerekiyor. SEO işlemleri sizi arama sonuçlarında daha üst sıralarda sunmasına yardımcı olacaktır
20.03.2019 - 19:30

E-Ticarette Tasarım Neden Önemlidir?

Web tasarımı, web siteleri söz konusu olduğunda önemli bir faktördür ve e-ticaret web siteleri için daha da önemlidir. Başarılı bir e-ticaret web tasarımı, müşterilere daha iyi bir deneyim sunmanıza ve potansiyel olarak daha fazla satış yapmanıza yardımcı olabilir.
20.03.2020 - 17:30

E-Ticaret Sitesi Kurmak

İnternet teknolojileri sayesinde işiniz için coğrafi sınırlara bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Ürün ve hizmetlerinizi gerek ülke geneline, gerekse de tüm dünyaya ulaştırmak artık çok daha kolay.
04.03.2019 - 18:30

E-Ticaret Portalımı Nasıl Yapılandırmalıyım?

Bu yazımızda e-ticaret portalınızı yayına aldıktan sonra izlemeniz gereken yollardan bahsedeceğiniz. Bu işlemler sayesinde zaman ve emek kaybetmeden en doğru ve hızlı şekilde portalınızı yapılandırabileceksiniz.
20.02.2019 - 18:30

Proticaret Ücretsiz E Ticaret Yazılımı

Proticaret, ücretsiz e ticaret sistemi sunan Asp.NET tabanlı bir yazılımdır. İlk olarak 2003 yılında tamamlandı. Yazılım dünyasındaki gelişmeleri takip eden yıllar boyunca alt yapımızda sayısız değişiklik ve güncelleme gerçekleştirerek bugünlere geldik. Amacımız ise bu hizmeti kullanıcılarımızın başarısı ile taçlandırmaktır.
15.01.2019 16:30