N11 Mağaza Açma, İnternette Online Satış Rehberi

N11’de satıcı olmak için mutlak surette N11 Satıcı Hesabınız’ın olması gerekir. N11’de satıcı hesabı ücretsizdir.

24.07.2022 12:00 Proticaret
N11.com da mağaza açma rehberi

N11 Pazaryeri Mağazası

N11 Mağaza Türkiye’de ilk anda alışılmadık ismi ile B2C iş modeli ile 2013 yılında Doğuş Grubu ve Güney Koreli ortağı SK Group’un ortaklığı ile açıldı. Kısa zamanda adından söz ettiren N11 bünyesine kattığı binlerce N11 online dükkanı ile milyonlarca müşteriye ulaşmıştır. www.N11.com sitesinden ilan ettiği rakamlar 17M kayıtlı üyesi bulunmaktadır. Bu rakam devasa bir pazardır. 127 Milyon kez ürün satış adedine ulaşılmıştır. Bu adetin içinde internetten e-ticaret yapmak isteyenler var bu noktaya dikkat etmek lazım. İnternetten satış yapmak isteyenlerin ister kendi e-ticaret siteleri olsun isterse olmasın e-pazaryerlerinde olmak istiyorum diye düşündüklerinde Türkiye’de akla ilk gelen e-ticaret platformlarının başında gelmektedir.

N11 Satışı kolaylaştırmayı adeta prensip haline getirmiştir. Kısa zamanda 17 milyon kayıtlı üye, 81 il ve 26 Ülkede iş ortakları edinmiştir. Böylesine büyük bir pazar sayesinde N11 mağaza açıp satış yapma aslında düşünüldüğünden daha kolay hale gelmiştir.

N11 Mağaza Açma

N11’de mağaza açmak ve satış yapmak isteyeler için en baştan beri ödeme konusunda sunduğu garanti vardır. Bu sayede N11’de dükkan açma işini cazip hale getirmiştir. Aslında bu garanti aynı zamanda müşterilerin memnuniyetini de içermektedir. Şöyle ki ürün müşteriye gider, (varsa eğer kapıda ödeme işlemini tamamlandıktan sonra) müşteri ürünü teslim alır, bütün hak edişler kesinleşirse N11 mağaza sahibine aktarılır. Bunu bilen son kullanıcılar / müşteriler N11’den güvenle alışveriş yaparlar, bu sarmal neticede N11’deki sanal mağaza sahiplerinin karlılık oranını yükseltmektedir. N11 Mağaza Açma aynı zamanda yoğun bir rekabet ortamına dahil olmak demektir. Oyunu kurallarına göre oynayan daima kazanır. Örneğin Ürün görselleri ve açıklamalarını düzgün ve detaylı yapan N11’de her zaman ön plana çıkmaktadır. Ha keza stok kontrolünde hata yapmayan N11’de online satışta ciddi kazançlar elde edeceklerdir.

N11’de satıcı olmak için mutlak surette N11 Satıcı Hesabınız’ın olması gerekir. N11’de satıcı hesabı ücretsizdir. Ürün yelpazeniz 1000 adetten fazla ise listeleme ücrete tabidir. İnternetten e-ticaret yapmak isteyenler için oldukça iddialı ve ideal bir rakamdır bu. Bütün bunların sunulduğu N11de mağaza açmanın avantajlarını şu şekilde sırlayabiliriz. N11 depom sayesinde lojistik ve depo hizmeti sorunu ortadan kalmış durumdadır. Fullfilment (sipariş karşılama) hizmeti sayesinde sipariş aldığınızda müşteriye iletim sürecinin tüm süreçleri n11 tarafından karşılanır.

N11’de toptan ticaret yapmak da mümkündür. Alibaba’nın yaptığı gibi toptan ticareti dijitale taşımıştır. Burada sunduğu çözümlerin başında tahsilat garantisi vermesidir. Bu garanti e-ticarette güven unsurunun başında gelmektedir. Diğer önemli bir husus satıcılar arasında fiyat farkı karşılamadır. Vade farksız 6 taksit imkanı, baremli fiyat sistemi, firmaya özel fiyat tanımlama gibi hizmetlerde n11 toptanın sunduğu avantajlardandır.

N11 Mağaza Açma avantajları

 • ✓ Ürün listeleme: N11’in kullanıcı paneli oldukça kolay bir şekilde ürün ekleyebilir ve listeleyebilirsiniz. Eğer e-ticaret paketiniz var ve paketinizde entegrasyonlar mevcut ise mevcut sitenizdeki ürün listelerinizi aktarabilirsiniz. Bu konuda Proticaret’in sunduğu Proticaret N11 Ürün ve Sipariş Entegrasyonu paketini kullanabilirsiniz.
 • ✓ Reklam imkanı : N11 satıcı panelinde bulunan reklam alanlarına ilanlar vererek tanıtım ve pazarlama avantajları sağlayabilirsiniz.
 • ✓ Ürün fotosu : N11 ürün fotoğrafçılığı konusunda iddialı bir konumdadır. İstanbul’un birkaç bölgesinde, Ankara, İzmir, Antalya’da ürün fotoğrafı hizmeti vermektedir.
 • ✓ Kullancı kitlesi : N11’in kullanıcı kitlesine ulaşma imkanınız vardır. Türkiye’de önde gelen e-pazaryerlerinden birisi olduğunu unutmamak gerekir.
 • ✓ Rakip analizi : N11 satışları açık ortamdadır. Bu sayede rakiplerinizin neler yaptığını görme imkanınız vardır. Benzer hamleleri yapabilirsiniz.
 • ✓ Mobil Mağaza Uygulaması : N11’in sunduğu mobil mağaza uygulamasını İOS ve Android işletim sistemlerinde kullanabilirsiniz. Bu sayede müşterilerinize zaman ve mekana bağlı kalmaksızın alış veriş imkanı sunabilirsiniz.
 • ✓ Ödeme süresi : N11 satış kesinleştikten sonra hesabınıza 7 gün içinde geçer.
 • ✓ Kargo ve Nakliye : N11’in yaptığı kargo anlaşmaları sayesinde uygun fiyatla kargo ve nakliye hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.
 • ✓ Yurdışına satış yapabilirsiniz.

Bütün bunların yanında N11’de Mağaza Açmanın bazı dezavantajlar da mevcuttur. bunları kısaca şu şekilde ifade edebiliriz.

N11’de Mağaza Açmanın Dezavantajları

Komisyon tutarları :

Benzer platformlara nisbetle reklam ücretleri yüksektir. Her bir ürün kaleminin altında ne kadar komisyon olacağı internet sitesinde detaylıca anlatılmaktadır. Ancak bu hususun diğer pazaryerleri ile mukayese etmeniz tavsiye edilir.

Reklam bedeli :

N11 çok yüksek kullanıcı sayısına sahip olması nedeniyle burada rekabet oldukça acımasız sürmektedir. Reklam sayesinde görünür hale gelmek istenildiğinde yüksek reklam bedeli vermek durumunda kalabilirsiniz.

Ürün yükleme sınırı :

N11’de ürün listelemek 1000 ürüne kadar ücretsizdir. Sonrasında belirli oranlarda bedeli vardır. İşletmenizin e-ticaret potansiyeline göre bu hususu da dikkate almanızda fayda vardır.

N11 Mağaza Açma Belgeleri

N11 Mağaza Açma şartları:

İnternet Üzerinden online satış yapmak isteyenler için gerekli olan şartlar oldukça basittir. Şahıs veya Sermaye şirketi (Anonim, limitet vs.) Vergi no, e-posta ve banka hesabı mağaza açmak için yeterli şartlardır. N11’de Mağaza Açma belgeleri bunların detayı olan belgelerdir.

N11 Mağaza Açma Belgeleri

N11 mağaza açmayı kolaylaştırdığı için daha çok şahıs şirketleri ilgi göstermektedir. Şahıs şirketi için gerekli belgeler şunlardır. N11 Şahıs Şirketi Mağaza Açma Belgeleri

 • ✓ Vergi levhası. Son vergi döneminde alınmış (yani 1 yıl)
 • ✓ İmza beyannamesi. Anonim ve limitet şirketlerde kullanılan imza sirküsü yerine
 • ✓ TC. kimlik veya Pasaport kopyası
 • ✓ N11 Sözleşmesi: mali şart ve prensipleri sözleşmesi
 • ✓ N11 sacı ilan ve işlemleri sözleşmesi

Bu belgeler elden ulaştırılabileceği gibi bir nüshası kopya edilerek imzalanıp sisteme yüklenebilir.

N11 Şahıs Şirketi Mağaza Açma Belgeleri

 • ✓ Vergi levlası
 • ✓ Ticaret sicil gazetesi
 • ✓ Faaliyet belgesi
 • ✓ İmza sirküleri
 • ✓ (varsa) ortaklık sözleşmeleri (adi ve komandit şirketler için)
 • ✓ N11 Mali şart ve prensipleri sözleşmesi
 • ✓ N11 Satıcı ilan ve işlem sözleşmesi.

Bu belgelerin imzalı bir nüshası sisteme yüklenir. N11 size 1 ila 3 gün içerisinde geri dönüş yapar. Vergiden muaf online ticaret

Yeni çıkan kanuna iktizasınca 30.000TL’ye kadar vergiden muaf online satış gerçekleştirilebilir. Bunun için n11 mağaza açma aşamasında “Esnaf Vergi Muafiyet Belgesini” vergi levhası yerine bildirmeniz gerekmektedir. Ancak n11 üzerinden yapılan her alışveriş için fatura kesilmesi zorunludur. Faturalarınızı vergi muafiyeti üzerinden kesebilirsiniz.

N11 Mağaza Ücreti

N11’de Mağaza Açma Ücretsizdir. Teknik olarak ücretsiz olan mağaza açma ve 1000 adet ürün listelemeye kadar her şeyin ücretsiz olması ilk başlangıç için oldukça avantajlıdır. Bu sayıyı aşmanız durumunda ürünler için listeleme paketleri vardır. Beş adet seçenek üzerinden ürün listeleme paketleri mevcuttur.

 • Birinci paket Mini Pakettir. Bu pakette aylık 100 adet ürün listelenir.
 • İkinci paket Standart Pakettir. Bu pakette aylık 500 adet ürün listelenir.
 • Üçüncü paket Pro Pakettir. Bu pakette aylık 1000 adet ürün listelenir.
 • Dördüncü paket Mega Pakettir. Bu pakette aylık 5000 ürün listelenir.
 • Beşinci paket Ultra Pakettir. Bu pakette aylık 10.000 ürün listelenir.

N11’de ürün listelemek için aldığınız pakette her bir ürün için liste ürün başına 0,08TL ödenir. Bu ödeme aylıktır. Paketinizin adedinin üzerinde yüklediğiniz her bir ürün liste dışı olur ve satış ekranında görüntülenmez. Liste kontrolleri sizin elinizdedir.

Aslında bu listeleme ve liste başına ödemeyi fiziki marketteki raf kirası olarak düşünebilirsiniz. Ne kadar ürünü rafa koyarsanız o kadar raf kirası verirsiniz. Bu bir nevi N11 İnternetten online satış raf fiyatı sayılabilir.

Fiziki ticaretinizi düşündüğünüzde faaliyetinize göre ya da hangi sektörde ürün satmak istiyorsanız bu paketlerden birisinin içerisinde kalırsınız. Örneğin mahalle arasında bir ortalama bir markette 1000 ila 5000 arası ürün vardır. Ancak e-ticarette bu ürünlerin tamamını mı sergilersiniz dikkate almakta fayda vardır.

N11 Mağaza Komisyon Oranları

N11’de Mağaza komisyonları 7 ana başlık üzerinden sınıflandırılmıştır. Bu oranlar diğer e-pazaryerlerine nisbetle yüksektir. Bazı ürünlerde %20’lere varan komiyon mevcuttur. komisyon oranlarını üzerinden görebilirsiniz. Ana kategoriler şunlardır.

 • Anne-Bebek ürünleri
 • Elektronik ürün ve aksesuarları
 • Kozmetik ve Kişisel bakım
 • Kitap, müzik, film, oyun
 • Mücevher, takı saat ürünleri
 • Otomotiv parçaları, motosiklet
 • Spor ve Outdoor ürünler.

Ürünlerin kategorileri ve alt ürünlere göre N11 komisyon oranları değişmektedir. Bu hususu dikkate alarak N11’de mağaza açma işleminden önce komisyon oranlarını incelemenizde fayda vardır. çünkü sözleşmede bu miktarlar üzerinden komisyon vereceğinizi taahhüt etmiş olursunuz.

N11 Mağaza Açma Adımları

N11’de mağaza açmak oldukça kolaydır. Aşağıdaki adımları tamamladığınızda N11 mağazanızı açıp satışa başlayabilirsiniz.

Birinci adım :

www.n11.com sitesinden mağazalar sekmesine geldiğinizde mağaza aç sekmesini seçilir

İkinci adım :

Sitede istenilen bilgiler girilir. Bu bilgilerin doğru olması, hatasız ve eksiksiz olması çok önemlidir. Burada dikkat edilecek hususlar vardır. Bunların başında şirket türü sekmesidir. Şahıs veya sermaye şirketi sekmesi yükleyeceğiniz diğer evrakı ve bilgileri etkileyecektir.

Üçüncü adım :

İş birliği ve İlan sözleşmesi şartlarını okudum anladım ve onaylıyorum tuşudur. Tek bir tuş diğer sekmelere geçmenizde önemli bir adımdır. Ardından üye ol tuşlanır. Aslında üyelik tamamlanmıştır. Bundan sonrası doğrulama adımlarıdır.

Dördüncü adım:

Vermiş olduğunuz e-posta adresine gelen doğrulama ve aktivasyon linkidir. Bu linke tıklanır.

Beşinci adım :

Belge girme adımıdır. İkinci adımda seçtiğiniz şirket türüne göre hazırlamış olduğunuz belgeler kaşeli, imzalı bir şekilde yüklenir. Aynı nokta da N11’in sözleşmeleri imzalı bir şekilde yüklenir.

Altıncı Adım :

Bu belgeler onaya gönderilir. Belgeleri onaya gönderme sürecinizde belgelerde eksik olmamasına dikkat edilmelidir. Çünkü onay sürecinde eksik veya hatalı belgeler nedeni ile başvurunuzun gecikmesi hatta reddedilmesi ihtimali vardır.

Yedinci Adım :

Evrakı gönderdikten sonra başvurunuzun belge aşaması da bitmiş olur. Bu noktadan sonra 1 ila 3 gün içerisinde size dönüş yapılır. Yapılan dönüşler telefon veya mail yolu ile olabilir.

Sekizinci Adım:

Bütün onay süreçleri bittikten sonra N11 mağazanıza giriş yapabilirsiniz. Ürünlerinizi yayımlamaya, satış yapmaya başlayabilirsiniz.

Bunların dışında eğer kendi e-ticaret paketiniz var ise entegre edebilirsiniz. Proticaret’in sunduğu avantajlı e-ticaret entegrasyonları paketleri içerisinden Proticaret N11 Ürün ve Sipariş Entegrasyonu modülünü seçerek mevcut ürünlerini aynı anda tek bir panel üzerinden N11’de sergileyip satış yapabilirsiniz.

N11 Mağaza Satış Yapmak

 • ✓ N11 çok geniş bir müşteri potansiyeline sahiptir. Bu nedenle bünyesinde binlerce Online mağaza var. N11 içinde mağaza açıp orada kaybolmamak için bazı noktalara dikkat etmekte faydır.
 • ✓ Öncelikle diğer pazaryerlerinin aksine N11 marka bilinirliğinizi oluşturmanıza diğer pazaryerlerine göre daha fazla müsamaha etmektedir.
 • ✓ Bir diğer husus N11 sitesinde ürünleriniz görüntülenmesi ve listelenmesi için aylık ödeme miktarı vardır. Bu durum satış ile ilgili değildir. Sadece görüntüleme ile ilgilidir. Dolayısı ile satışları dikkate alarak satılmayan ürünlere bir nevi online raf fiyatı vermemek için gerekli teknik analizleri yapın.
 • ✓ N11 kendi içinde reklam yapmanıza izin verir. Reklam ücretleri ve rekabeti unutmayın.
 • ✓ N11’de satış yapmak için ürün görselleriniz ve açıklamalarınıza azami dikkat edin. N11’ Türkiye’nin belirli bölgelerinde ürün fotoğrafı desteği vermektedir. Bu avantajdan yararlanın.
 • ✓ N11’de hatta tüm e-ticaret sistemlerinde asla göz ardı edilmemesi gereken bir husus ta stok kontrolüdür. Stok kontrolü üç ana etki yapar. Müşteriye sunduğunuzda ürün yoksa ilan ettiğiniz fiyattan temin etmek veya müşteri kaçırmak durumunda kalırsınız. N11’de ürün listesine boş yere bedel ödemiş olursunuz. Firmanızın güvenirliliği zarar görür.

N11 Mağazasında Satış Artırma

Tedarikçilerin N11’de Mağaza Açmak ve satışlarını artırmak için bazı noktalara dikkat etmesi ve bunları uygulaması karlı sonuçlar verecektir. İndirim uygulaması : N11 sık sık kampanya düzenleyen siteye müşteri çeken firmaları daha görünür noktalara çekmektedir. Özel gün uygulamaları yapmak ta bu indirimlerin bir parçasıdır. Örneğin N11 adına nisbetle 11. Ayın 11. Günü büyük indirimler yapmaktadır. Ürün açıklamaları ve görselleri e-ticaretin vazgeçilmez haline gelmiştir. Ancak N11 Ürün fotolarına ayrı bir önem vermektedir. Güvenli firma ve Marka olmak: Müşteri güveni bir eko sistem şeklinde çalışır. internette müşterinin elinde yeterinden fazla alternatif vardır. Bu nedenle müşteriye güven verecek her unsur örneğin fatura, ürün açıklaması gibi standart bilgilere ilaveten ürün tesliminde satış sonrası müşteri yorumları, cevaplar gibi unsurlara dikkat edilmelidir.

Sorulara doğru ve net cevap. Klasik ifade ile müşterinin daima haklı olduğu durumda sabırla doğru ve net cevaplar bir süre sonra müşterilerde güven unsuru oluşturduğu gibi satışlara olumlu etkiler yapacaktır.

Hızlı kargolama: Siparişlerde mümkün olduğu kadar hızlı kargolama yapılmalıdır. Müşterilerde güven duygusunu artırır.

N11 Mağaza e-Ticaret Entegrasyon

Proticaret’in 20 yılı aşkın deneyimi ile pazaryerleri entegrasyon çözümleri N11 mağazalarını için ideal bir çözüm sunar. Proticaret altyapısının avantajları ile sitenizi N11 mağazanıza entegre edebilirsiniz.

Bu özellik sayesinde birden fazla e-ticaret site /siteleri tek bir ekrandan takip edebilirsiniz. Hem kendi e-ticaret siteniz hem de N11 mağazanız entegre çalışmak sureti ile ürünlerinize yapacağınız kampanyalar, indirimler, stok kontrolü gibi birçok husus tek bir ekranda tamamlanabilecektir.

Proticaret N11 Ürün ve Sipariş Entegrasyonu

Diğer Pazaryelerinde Online Satış

Ticaret bir deneyimler bütünüdür. Eskiden ticareti öğretmek için çocuklar esnafın yanında çalışır işi ve ticareti öğrenirdir. Bir nevi önünde bir rehberi vardı. Dijital dünyada e-ticaret yapmak isteyenlerin önlerinde bu gün yüzlerce binlerce rehberler mevcuttur. İnternetten satış yapmak için e-pazaryerlerindeki rehberler artık her yerde mevcuttur. Proticaret’in sizler için hazırlamış olduğu; İnternetten online satış ve pazaryerleri rehberleri için şu makaleleri de okuyabilirsiniz.

POPÜLER YAZILAR

E-Ticaret Tedarik Zinciri Yönetimi

E-Ticaret tedarik zinciri yönetiminin önemidir? Tedarik zincirini doğru yönetmek için nelere dikkat edilmelidir?
09.02.2023 10:30

E-Ticaret Tedarikçi Yönetimi

Tedarikçi Yönetimi nedir? Tedarikçi Yönetiminin önemi nedir? E-Ticarette ürün tedariği yönetmek için nelere dikkat edilmelidir? Makalemizi inceleyebilirisniz.
06.02.2023 10:30

E-Ticaret Siteleri Fiyatları Nasıl Belirlenir?

E-ticaret siteleri fiyatları, domain, hosting yıllık kiralama bedelleri, iş modeline uygunluk, e-ticaret paket özellikleri ve daha bir çok farklı bileşene göre belirlenir.
26.01.2023 10:30

E-Ticarette Ödeme Sistemleri Tercihi Nasıl Yapılır?

E-ticarette ödeme sistemleri nasıl tercih edilir? Hangi ödeme yöntemi niçin tercih edilmelidir? Alternatif ödeme sistemleri nelerdir?
15.01.2023 10:30

Marka ismi oluşturma ve markalaşma süreci

Marka ismi oluşturma, markalaşma sürecinin yönetimi, marka ismi oluştururken dikkat edilmesi gerekenler...
09.01.2023 10:30

İş fikirleri bulmak

E-ticarette iş fikirleri ve para kazandıracak işler nasıl bulunur? Küçük işletmeler için iş fikirleri nasıl geliştirilir? Proticaret iş fikrime nasıl destek olur?
03.01.2023 10:30

SEO nedir? Nasıl yapılır?

SEO nedir? Nasıl yapılır? E-ticarette SEO uygulamaları nasıl olmalıdır? Proticaret hazır e-ticaret paketlerinde SEO uygulamaları nasıl yapılır?
30.12.2022 17:30

E-ticaret yeni başlayanlar için yol Haritası

E-ticarete başlamak isteyenler için yol haritası nelerdir? Neden e-ticaret yapmalıyım?
25.12.2022 17:30

B2C e-ticaret nedir?

B2C E-ticaret nedir? Üretici yada tedarikçi firmanın doğrudan tüketiciye satış yapmasıdır. B2C e-ticaretin Avantajları Nelerdir, B2C özellikleri ve B2C ile B2B farkları ve daha fazlası ..
15.12.2022 17:30

E-Ticaret Sitesi

E-ticaret sitesi ve e-ticaret siteleri teknik özellikleri neler olmalıdır? Ücretsiz e-ticaret sitesi kurmak, e-ticaret sitesi fiyatları ve avantajlı Proticaret e-ticaret paketlerinden yararlanın..
07.12.2022 17:30

E-Ticaret paketleri ve paket fiyatları

E-ticaret paketleri seçim kriterleri nelerdir? E-ticaret paketleri teknik özellikleri neler olmalıdır? Ücretsiz E-ticaret sitesi kurmak ve Proticaret ile E-ticaretin avantajlarını görmek için tıklayın.
01.12.2022 17:30

C2C E-Ticaret Nedir? C2C Paket Fiyatlar ve Özellikleri Nelerdir?

E-Ticareti sermayesiz yapmak istiyorsunuz ancak sermayesiz e-ticarete nasıl başlanır diye düşünüyorsanız Proticaret e-ticaret paketleri ile sermayesiz e-ticarete iyi bir başlangıç yapın.
125.11.2022 17:30

Sermayesiz e-ticaret nedir? Nasıl yapilir?

E-ticareti sermayesiz yapmak istiyorsunuz ancak sermayesiz e-ticarete nasıl başlanır diye düşünüyorsanız proticaret e-ticaret paketleri ile sermayesiz e-ticarete iyi bir başlangıç yapın
17.11.2022 18:30

E-Ticaret sitesi fiyatları ve e-ticaret paketleri seçme kriteleri

E-ticaret sitesi fiyatları , e-Ticaret Paketleri ve hazır e-ticaret sitesi yazılımı için ihtiyacınıza ve bütçenize uygun özellikleri proticarette bulabilirsiniz. E-ticaret sitesi fiyatlarının e-ticaretinize ve bütçenize uygunluğu için iş modülleri ve fiyatları karşılaştırın.
15.11.2022 11:30

E-ihracat nedir? E-ihracat nasıl yapılır? Nelere dikkat edilmelidir?

E-ihracat nedir? ifadesi tam olarak internet üzerinden yurt dışına yapılan satışlara verilen bir e-ticaret terimi olarak ortaya çıkmıştır. Diğer bir ifade ile e-ticaretin dünya ticaret ağına kattığı yeni hizmetlerden birisi de e-ihracattır.
10.11.2022 11:30

internetten satış yapmak nedir? Nelere Dikkate edilmelidir?

İnternetten satış, online satış, dijital satış, e-satış ya da e-ticaret, müşteri ve satıcıyı online ortamda bir araya getiren sistemlerin farklı söylemleridir. Temel de satış faaliyetinin yüz yüze satış yerine internet ortamına taşınmış halidir.
02.11.2022 11:30

E-fatura ve E-arşiv nedir? E-ticarette nasıl kullanılır?

E-fatura ve e-arşiv, geleneksel olarak kağıt üzerinde ıslak imzalı ve kaşeli kesilen faturaların artık dijital ortamda aynı güvenlik ve yasal çerçevede uygulamaya konulmuş hali olduğunu herkes tarafından bilinmektedir.
27.10.2022 12:30

B2B -ticaret nedir? Nasıl yapılır?

Bu makalemizde B2B E-Ticaret nedir? B2B E-ticaret Nasıl yapılır? B2B E-Ticaret yazılım Fiyatları ve özellikleri nelerdir? Proticaret B2B E-Ticaret yazılım paketi avantajları nelerdir? Sorularının cevablarını bulacaksınız. Keyifli okumalar..
22.10.2022 12:30

E-Ticaret nedir? Nasıl yapılır? E-ticarete avantajlı başlangıç

E-Ticaret, internet üzerinden online ödeme sistemleri kullanılarak mal veya hizmet alışverişi yapmaktır. E-Ticaretin ilk çıktığı 90’lı yıllardan itibaren genişleyen hacmi, iş modelleri halihazırda ticaret yapanlar veya ticarete atılmak isteyenlerin her geçen gün ilgi odağı olmakla kalmayıp aynı zamanda bir nevi mecburiyeti haline gelmeye devam etmektedir.
20.10.2022 12:30

Canva nedir ve nasıl kullanılır?

Canva internet üzerinden çalışan her türlü tasarımın yapılabileceği bir tasarım programıdır. Ücretsiz bir platform olması, içerisinde yüzlerce tasarım kalıpları bulunması, web sayfaları, e-ticaret paketi sayfa ve sliderleri için kullanılabilecek garfik, info grafikler için kolay kullanılabilir platformdur.
10.10.2022 12:30

E-ticarette ürün degişimi ve iade sürecleri nelerdir?

E-Ticarette ürün iadesi nedir? Yasal haklar nelerdir? E-Ticaret ürünü iade süresi kaç gündür? E-Ticarette Ürün Değişimi ve İade Süreçleri nasıl yönetilmelidir? İade edilmeyen/edilemeyen ürünler nelerdir?
02.10.2022 12:30

E-ticarette kargo yonetimi nedir? Nasıl olmalıdır?

Kargo Nedir? E-Ticarette Kargonun Önemi, Kargo Süreçleri Nasıl Yürütülür? Kargo Paketlerinin önemi nedir, nasıl olmalıdır? E-Ticaret kargo anlaşmalarında nelere dikkat edilmelidir? kargo süreçlerinin stratejik noktaları nelerdir?
25.09.2022 12:30

E-Ticarete sıfırdan başlamak ve e-ticaret yapmak için başlangıç rehberi

E-ticarete sıfırdan nasıl başlanır? E-ticaret için şirket kurmak zorunlu mu? hangi şirket türünde e-ticaret yapmak daha avantajlı? E-ticaret için nasıl bir iş modeli seçmeliyim?
16.09.2022 12:30

E-ticaret ile hobiler kazanca nasıl dönüştürülür?

Hobilerin e-Ticaret yolu ek kazan yolu olması için şirket kurmak gerekli midir sorusunun cevabını bu yazımızda bulacaksınız.
07.09.2022 12:30

E-Ticaret Yapmak İçin Şirket Kurma, e-Ticaret Şirketi Kurmak İçin Gerekenler

E-ticaret için şirket kurma maliyetleri, kurulacak olan şirket tiplerine göre değişmektedir. E-ticaret yapmak için şirket kurmak gerekli mi sorusunun cevabını bu yazımızda bulacaksınız.
30.08.2022 12:30

E-Ticarette Güvenli Alışveriş Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir?

İnternette Güvenli Alışveriş nasıl olur? Dikkat edilmesi gereken önemli noktalar nelerdir? Sanal kart güvenliği artı güvenlik midir?
25.08.2022 12:30

E-Ticaret Ödeme Sistemleri Nelerdir? Nelere Dikkat Edilmelidir?

E-Ticaret sitelerinde ödeme sistemi alt yapısının kurulması E-Ticaret sitesinin hayata geçirilmesinin belki de en önemli aşamasıdır. E-Ticaret olsun, konvansiyonel ticaret olsun nihai hedef satıştır. Parasını alasınız ki ürünü veresiniz.
15.08.2022 12:30

Hazır e-Ticaret Sitesi Nedir? Hazır e-Ticaret Paketleri Nelerdir?

Hazır E-Ticaret sitesi internet üzerinden satış yapmak için hazırlanmış uzman yazılım ve web sitesidir. E-Ticaret sitesinin hazır olması demek sadece tek başına bir web sayfası demek değildir. Aynı zamanda içinde büyük modüler bir sistemi barındırır.
08.08.2022 12:30

E-Ticaret Danışmanı Ne İş Yapar, Hizmetleri Nelerdir?

E-Ticaret Danışmanlığı alarak tüm e-ticaret süreçlerinizi başarılı bir şekilde yönetebilirsiniz. E-Ticaret danışmanı, e-ticaret projenizin başarılı olabilmesi için gerekli e-ticaret sitesi kurulum ve entegrasyon süreçlerinde size danışmanlık verir.
06.08.2022 12:30

Pazaryerlerinde Satış Online Satış Rehberi

Pazar yerleri satıcıların ve alıcıların sayısının sınırsız olduğu yerlerdir. Ticaret dünyasında satıcı ile alıcıyı bir araya getirmek tarihi bir gelenektir. Ancak e-ticarette satıcı ve alıcıyı (B2C) bir araya getirmek yeni bir gelenektir. E-Ticaret yapmak isteyenleri E-Ticaret Sitesi Kurma şartından kurtarıp satıcıların her halükarda alıcılara ulaştığı platformlardır. .
04.08.2022 12:00

İnternetten Satış Online Satış Rehberi

İnternetten satış yapmak isteyen satıcıların internetin sunduğu avantajlardan yararlanabilmesi için birbirlerini etkileyen süreçleri çok iyi takip edip kendilerini sürekli geliştirmesi gerekmektedir. Çünkü internetin sunduğu avantajlar her geçen gün artarken aynı zamanda rakip meslektaşları tarafından dan da bu avantajların kullanıldığının unutulmaması gerekir. Bu makalemizde internetten satış rehberi diğer adı ile online satış rehberi konusunu ele alacağız. .
02.08.2022 12:00

Amazon'da Satış Nasıl Yapılır?

Bu makalemizde Amazon gibi e-ticarette dünya devi olan bir e-pazaryeri platformunda yerinizi alabilmek için neler yapmanız gerektiği ve nelere dikkat etmeniz gerektiği üzerinde duracağız.
30.07.2022 12:00

Aliexpress'de Satış Nasıl Yapılır?

Aliexpress Çin’den dünyaya yayılan e-pazaryeridir. Aliexpress ve Alibaba gibi global çapta hizmet veren platform ülkeler çapında yerel B2C e-pazaryerleri satın alarak açmaktadır.
28.07.2022 12:00

eBAY'de Satış Nasıl Yapılır?

eBAY açık artırma şirketi olarak 1995 yılında Pierre Omidyar tarafından kuruldu. Kısa sürede dünyanın her yerinde alış veriş yapabilme imkanı sunduğu için global bir pazaryeri halini aldı.
26.07.2022 12:00

N11'de Mağaza Nasıl Açılır

N11 Mağaza Türkiye’de ilk anda alışılmadık ismi ile B2C iş modeli ile 2013 yılında Doğuş Grubu ve Güney Koreli ortağı SK Group’un ortaklığı ile açıldı. Kısa zamanda adından söz ettiren N11 bünyesine kattığı binlerce N11 online dükkanı ile milyonlarca müşteriye ulaşmıştır.
24.07.2022 12:00

Hepsiburada'da Mağaza Nasıl Açılır?

Hepsiburada 1998 yılından B2B ve B2C iş modeli ile hayata geçmiştir. Hepsiburada Mağaza açma, Hepsiburada; standart, Kadın Girişimci ve Hepsi Türkiye’den mağazaları açma, Hepsiburada’da mağaza açma avantajları, internetten online satışta Hepsiburada.com üzerinden yapılacaklar gibi konuları ele alacağız.
22.07.2022 12:00

Trendyol'da Mağaza Nasıl Açılır?

Trendyol’da dükkan açmak teknolojiyle alışveriş yapmayı kolaylaştırmaktır. Pazaryerleri içerisinde 2010 yılında kurulmasına rağmen en büyüğü konumuna gelmiştir. Kendi ifadeleri ile e-ticaret ekosistemine pozitif etki yapan bir ekip olma yolunda adım adım ilerliyor.
20.07.2022 12:00

E-Ticaret Pazaryeri Entegrasyonları ve XML Entegrasyonu

Entegrasyon, uyum ve bütünleşme anlamında teknik bir kelime ve kavramdır. Konumuz açısından E-Ticarette entegrasyon e-ticaretin eko sistemindeki ilgili paydaşlarla (Pazaryerleri, kargolar, tedarikçiler vd.) uyum içinde, bütünleşik, hızlı, güvenilir bir şekilde çalışmayı tanımlayan bir kavramdır.
17.07.2022 11:45

Stoksuz E-Ticaret Dropshipping Nasıl Yapılır?

Drop Shipping veya stoksuz e-ticaret, satıcının elinde stok tutmadan müşteri siparişlerini kabul ettiği bir perakende satış şeklidir.
30.06.2022 17:45

E-Ticarette En Çok Satılan Ürünler

E-Ticarette En Çok Satan Ürünler nelerdir sorusun cevabı ile Ticarette en çok satan ürünler, internette en çok ürün satan sektörler, dünyada en çok satılan ürünler hangileridir sorusu konvansiyonel (fiziki) ticarette de birbirine benzer sonuçlar veren sorulardır.
05.07.2022 22:00

E-Ticaret Yazılım Özellikleri Neler Olmalı?

E-Ticaret yazılımı nedir, en uygun e-ticaret yazılımı nasıl seçilir, profesyonel e-ticaret paketleri, e-ticaret yazılımlarına nelere dikkat etmeliyiz?
26.06.2022 11:15

E-Ticaret Yazılımı ve E-Ticaret Paketleri

e-Ticaret yazılımlarının yazılarında aranması gereken temel özellikler ara yüzden “User İnterface”UI” ziyade e-ticaret paketlerinin öz yetenekleri ve bağlantılı sistemlerle e-ticaret ekosistemlerine uyumluluğu üzerinden değerlendirilmelidir.
11.06.2022 - 13:30

E-Ticaret Nedir? Türleri Nelerdir?

E-ticaret ( e-commerce ) son yıllarda alışveriş yapma, ürün ve hizmetleri sunma konusunda küresel modern ekonominin temel yapısı haline geldi
07.06.2022 16:55

E-Posta Pazarlamasında Dikkat Etmeniz Gerekenler

E-ticaret sitenizde bulunan ürünlerden, kampanyalardan ve cazip fırsatlardan, kısacası sitenizde yer alan son gelişmelerden müşterilerinizi haberdar edebilmenizin en etkili yollarından...
20.04.2021 - 17:30

E-Ticaret Siteleri İçin Seo mu? Adwords mu?

E-ticaret sitenizin gün içerisinde aktif bir şekilde ziyaret edilmesini, ürünlerinizin geniş kitleler tarafından talep görmesini diliyorsanız; sitenizin seo uyumlu olduğundan mutlaka emin olmanız ...
20.03.2021 - 17:30

E-Ticarette Mobil Alışverişin Önemi

Son yıllarda giderek yükselen bir ivme gösteren mobil alışveriş; dünyanın yanı sıra ülkemizde de tüketiciler tarafından yoğun ilgi görmeye başladı. Mobil alışveriş ...
20.02.2021 - 17:30

E-Ticaret Sepeti Terk Etme Oranı Nasıl Düşürülür

Sepeti terk etme oranlarını kontrol altında tutmanız siteniz için çok önemlidir. İnternet üzerinden yapılmakta olan alışverişlerin çoğu kısmında müşteriler alışveriş sırasında beğendiği ürünü ...
20.01.2021 - 17:30

E-Ticaret Site Güvenirliği

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte internet üzerinden alışveriş yapmak, bir şeyler alıp satmak yani geniş anlamı ile ticaret yapmak oldukça yaygın bir hale gelmiştir. Artık firmalar ve küçük işletmelerin ...
20.12.2020 - 17:30

E-Ticarette Canlı Desteğin Önemi

Gelişen teknoloji ile birlikte internet artık hayatımızın her alanında bize istediğimize erişme noktasında büyük kolaylıklar sunuyor. İnternetin bize sunduğu bu kolaylıkların başında ilk sırada alışveriş siteleri yer ...
20.11.2020 - 17:30

E-Ticarette Müşteri Yorumlarının Önemi

E-Ticaret hızla yayılmakta olan alışverişi daha kolay hale getirmekte olan bir sektördür. Alışveriş için veya gezinti yapmak için siteye girenler yorum kısımlarına ne düşündüklerini...
20.10.2020 - 17:30

E-Ticarette Ziyaretçileri Üyeye Çevirme

Ticaret hayatını başarılı ve kazanç dolu bir şekilde yürütmenin oldukça zor olduğu günümüzde teknolojinin avantajlarından yararlanarak müşteri portföyünü arttırmanın yolları bulunuyor. Zaten teknolojiye...
20.09.2020 - 17:30

E-Ticarette Pazarlama Taktikleri

E-ticaret pazarlama stratejiniz söz konusu olduğunda, markanız için yalnızca bir kaç e-posta ve ağızdan ağızdan yapılan reklamdan daha fazlası gerektiğini biliyorsunuzdur.
20.08.2020 - 17:30

E-Ticarette Adwords Neden Önemli

Google firması tarafından sağlanan bir reklam hizmetidir. Çevrimiçi reklamcılık olarak adlandırılır. İstediğiniz kelime ve kelime gruplarını seçer reklam oluşturur. Böylelikle siteniz arama neticesin de bu hizmet yardımıyla...
20.07.2020 - 17:30

E-Ticarette Social Media Monitoring

Günümüzdeki çoğu e-ticaret platformu, mevcut ve potansiyel müşterilerle etkileşim kurmak için sosyal medya kullanıyor. Bu ağlar, işletmelere tüketiciyle gerçek zamanlı iletişim kurma imkanı veriyor.
20.06.2020 - 17:30

E-Ticarette Sepet Ortalaması Nasıl Arttırılır?

Pazarlama çalışmalarınız da devamlı müşterilerinize özel kampanyalar yapın. Size asıl parayı kazandıran müşterilerdir. Bu müşterilere e-posta yoluyla ulaşıp özel çalışmalar yapabilirsiniz. Devamlı müşterilerinize değişik fırsatlar, kampanyalar veya açılış sayfası hazırlayarak ulaşabilirsiniz.
20.05.2020 - 17:30

E-Ticarette Dönemsel Kampanyaların Önemi?

Arama, e-ticaret işletmeleri için önemli bir gelir kaynağı olarak sürekli büyüyor. Ancak, özellikle işinizde binlerce işletme, hızlı değişen hisse senedi ve sürekli değişen fiyat ve promosyonlar varsa, yönetmek zor bir alan olabilir.
20.04.2020 - 17:30

E-Ticarette SEO Önerileri

E-Ticaret siteniz bulunuyorsa ve başarılı olmak istiyorsanız arama motoru optimizasyonu işlemlerine mutlaka önem vermeniz gerekiyor. SEO işlemleri sizi arama sonuçlarında daha üst sıralarda sunmasına yardımcı olacaktır
20.03.2019 - 19:30

E-Ticarette Tasarım Neden Önemlidir?

Web tasarımı, web siteleri söz konusu olduğunda önemli bir faktördür ve e-ticaret web siteleri için daha da önemlidir. Başarılı bir e-ticaret web tasarımı, müşterilere daha iyi bir deneyim sunmanıza ve potansiyel olarak daha fazla satış yapmanıza yardımcı olabilir.
20.03.2020 - 17:30

E-Ticaret Sitesi Kurmak

İnternet teknolojileri sayesinde işiniz için coğrafi sınırlara bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Ürün ve hizmetlerinizi gerek ülke geneline, gerekse de tüm dünyaya ulaştırmak artık çok daha kolay.
04.03.2019 - 18:30

E-Ticaret Portalımı Nasıl Yapılandırmalıyım?

Bu yazımızda e-ticaret portalınızı yayına aldıktan sonra izlemeniz gereken yollardan bahsedeceğiniz. Bu işlemler sayesinde zaman ve emek kaybetmeden en doğru ve hızlı şekilde portalınızı yapılandırabileceksiniz.
20.02.2019 - 18:30

Proticaret Ücretsiz E Ticaret Yazılımı

Proticaret, ücretsiz e ticaret sistemi sunan Asp.NET tabanlı bir yazılımdır. İlk olarak 2003 yılında tamamlandı. Yazılım dünyasındaki gelişmeleri takip eden yıllar boyunca alt yapımızda sayısız değişiklik ve güncelleme gerçekleştirerek bugünlere geldik. Amacımız ise bu hizmeti kullanıcılarımızın başarısı ile taçlandırmaktır.
15.01.2019 16:30