E-Ticarette Önemli Pazarlama Taktikleri

Satışlarınızı artırmak için  altın kuralları ve  pazarlama taktiklerini uygulayın

20.08.2020 17:30 Proticaret
E-ticarette pazarlama taktikleri

E-ticaret pazarlama stratejisi söz konusu olduğunda, markanız için yalnızca bir kaç e-posta ve ağızdan ağızdan yapılan reklamdan daha fazlasının gerektiğini biliyorsunuzdur. Zamanı ve sabrı da eklemek gerek, ancak alacağınız sonuçlar buna değer. Cephaneliğinizdeki tıklama başına ödeme reklamcılığını ve bunun etkili biçimde yeniden hedefleme bileşenini kullanıyorsunuz. Ancak bir hareket yok mu? İşte size e-ticaret pazarlama stratejisine başlamak için temel pazarlama taktikleri

E-Ticarette Pazarlama Taktikleri

E-ticarette pazarlama taktikleri deninince ilk olarak SEO yani arama optimizasyonu gelmektedir. iki yönü ile SEO ön plana çıkmaktadır. Birincisi SEO yapmak için ücret ödemenize gerek yoktur. İkincisi de arama motorlarında siteniz kendiliğinden üst sıralarda görüntülenir. Bilindiği üzere kullanıcılar ilk sayfalarda çıkan web sitelerine tıklama yapıyorlar. Bu nedenle ilk taktik olarak SEO uygulamalarını ele almak gerekir.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Arama motoru optimizasyonu veya diğer adı ile SEO, arama motorlarının web sitenizi kolayca bulmalarına, değerli olmalarını belirlemelerine ve arama motoru sonuç sayfalarına taşımalarına yardımcı olmak için taktik uygulamasıdır. Belirli arama terimleri için sıralamaya ne kadar yakın olursanız, site trafiğini ve satışlarınızı artırma olasılığınız da o kadar yüksektir. İnsanların sorularını en kısa sürede yanıtlamasını istedikleri günümüz hızla ilerleyen anlık haz duyma dünyasında bu özellikle doğrudur.

Anahtar kelimeleri tutun:

Google’ın anahtar kelimeler aracıyla arama hacmini kontrol ederek doğru anahtar kelimeleri hedeflediğinizden emin olun. Ayrıca, popüler hale gelen anahtar kelimeler için uyanık tutun ve için yeni bir içerik oluşturabilirsiniz.

Web analitiklerini kullanın:

SEO çalışmalarınızı başlattıktan sonra, hangi kampanyaların çalıştığını görebilmeniz için bir tür web analitiği programına sahip olduğunuzdan emin olun. Ortalama sayfa sıralamanızı öğrenmek için yeterli analitik veriye sahip olduğunuzda, hedefin üstünü aşmak için hedefler belirlemeye başlayın.

Videoyu unutmayın:

Videolar, genel olarak e-ticaret web siteleri için giderek daha fazla önem kazanmaktadır; ancak özellikle SEO için. Herkes videolar için sıralamaya girmek zorunda kalmadığı için bir videonun bir web sayfasından daha yüksek sıralamaya tabi tutulması oldukça kolaydır.

Farklı bir ses çıkarın:

İnsanlar işinizle bağlantı kurmak için sosyal medya kullanabilir, ancak yine de diğer ucunda biriyle konuştuğunu hissetmek istiyorlar. Halen markanızı ve kişiliğini temsil ederken yakışıklı olmanın arasındaki dengeyi bulun.

Alakalı kalın:

Gerçek zamanlı olarak çok fazla sosyal medya etkileşimi yaşandığından, içeriğiniz değerli veya pratik değilse gizlenir ve abonelik ücretleriniz yükselebilir. Bu pazarlama taktiklerinin her biri önemli olsa da, işletmenizde oynayacakları rol tamamen size kalmış. Her işletme farklı oranlar talep ediyor, bu nedenle pazarlama planınızı işiniz ve müşterileriniz için doğru karışımı bulmak için uyarlayın.

E-ticarette SEO uygulamaları için İlgili makalemize müracaat edebilirsiniz.

E-ticarette Satışlarınızı Arttıracak Pazarlama

Ticaretten amaç kar elde etmektir. Kar elde etmek isteyen işletmeler satışlarını artırmak için çeşitli aktiviteler yapmak durumundadırlar. Bundan dolayı işletmeler her zaman satış arttırıcı yöntemler uygulamak için bilgi edinmek, yeni yollar bulmak durumundadırlar. Ana hatları ile SEO işlemleri dahil e-ticarette satışları artıracak yöntemleri şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Doğru Pazarlama Stratejilerinin Geliştirilmesi,
  • ✓ Sosyal Medya Tanıtım ve Pazarlama Kampanyalarının Oluşturulması
  • ✓ Rutin veya dönemsel Alışveriş Reklam Uygulamalarının Yapılmas
  • ı
  • ✓ Ürün ve hizmetlere göre Niş Pazarlama Yapılarının Uygulanması
  • ✓ Ürünlerinizi en iyi tanıtımını yapacak Viral Pazarlama araştırma ve uygulamalarının yapılması
  • ✓ Sadık müşteri oluşturma ve ürünleriniz hakkında düzenli bilgi vermek için E-mail Marketing uygulamalarının devamlılığın sağlanması

Etkili bir yöntemler olarak e-ticarette satışları artıracak pazarlama kabul edilebilir. Bunları yapmak için bazı altyapıların hazırlanması gerekmektedir. Bunları bir pazarlama alt yapısı olarak düşünmekte fayda vardır. Çünkü bu işletmelerin ortak bilgi, değer, markalaşma, ürün ve hizmetlerinde bu alt yapılar yoksa satışları artırmak için yapılacak işler, gösterilen eforlar istenilen sonucu vermeyebilir.

Doğru Pazarlama Stratejisi Altyapısı

Satışlarını artırmak isteyen işletmelerin ilk olarak yapması gereken şeylerden birisi doğru pazarlama stratejisi geliştirmek olacaktır. Doğru pazarlama stratejisi de bir alt yapıya ihtiyaç duyar. Tüm bu stratejiler ve pazarlama güçlü markayı da oluşturur.

Rekabet Analizi:

Piyasadaki rakip meslektaşlarınıza göre konumunuzu belirlemenizdir. Rakip meslektaşlarınızdan durumu sizden iyi olanların sosyal medya hesapları, pazarlama taktikleri, ürün fiyatları gibi pek çok durumlarını gözlemleyerek Amerika’yı yeniden keşfetmenize gerek kalmadan taktikler geliştirebilirsiniz. Sizden daha geride olan rakip meslektaşlarınıza göre iyi olan yönlerinizi daha da geliştirebilirsiniz.

Farklılaşın:

Rekabet analizinizin sonuçlarına göre farklılaşmanız gereken yönlerinizi, farkınızı ortaya koyacak unsurları tespit edebilirsiniz. Bu noktalara ağırlık verebilirsiniz.

Marka Oluşturma:

Marka oluşturmada ilk unsur marka imajının oluşturulması ve marka bilinirliğinin korunmasıdır. Dolayısı ile oluşturduğunuz markanın imajını ve bilinirliğini koruma ve devam ettirmenin yollarını sürekli geliştirmelisiniz.

Hedef Saptayın:

İşletmelerin hedefleri olmalıdır. hedeflere ulaşmak için tüm işletmenin bu hedeflere odaklanması, dış etmenlerden en az etkilenmesi, fırsatları kollaması negatif durumlardan tedbirler alarak korunması gerekmektedir.

Pazarlama stratejileri ve E-ticarette uygulama konusunda (URL: Dijital Pazarlama Stratejileri Oluşturma ) ver. Bu makaleyi yükledikten sonra vermeyi unutma

e-Ticarette Satış Artırıcı Tanıtım Taktikleri

Satışları artıracak pazarlama yöntemleri özelliklerinden birisi de reklam ve tanıtım hizmetlerinin elektronik ortama taşınmasıdır. Bilindiği üzere dijital ortamlarda geniş kitlelere ulaşmak konvansiyonel yöntemlere göre daha kolay, hızlı ve ucuzdur. Bu husus dikkate alındığında e-ticaret işletmelerinin satış artırıcı taktik olarak kullanabilecekleri önemli stratejileri şu şekilde özetle ifade edebiliriz.

Kampanya tanıtımları :

Ticari hayatta firmalar sıklıkla ürünlerinde kampanya düzenlerler. Elektronik ortamda kampanya başlamadan önce duyurma, ilgi çekme, kampanya günlerinde kampanya devam ediyor şeklinde tanıtımlar ve kampanya sonrası kampanyamız sona erdi gibi tekrarlanabilir çalışmalar yapılabilir.

İndirimli Ürün tanıtımı :

Eğer büyük kampanyalar yapmak yerine bazı ürünlerde indirimler yapılıyorsa indirimli ürünler hakkında bilgi, indirim oranları, indirimin süresi gibi tanıtıcı yöntemler kullanılabilir.

Firma ile ilgili haberler:

Ticari markayı tanıtmak, geliştirmek için işletme hakkında, ürünleri hakkında, sahip olduğu sistem ve sertifikalar hakkında bilgiler paylaşılabilir.

Bilgi blogları :

Firmanın faaliyet alanına giren konularda müşterilerin potansiyel olarak ihtiyacı olan konularda net ve doğru bilgiler vererek e-tanıtımlar yapabilirsiniz. Ayrıca tüm bunları sosyal medya aracılığı ile genişletebilirsiniz. facebook, instagram, twitter, vb. sosyal medya platformlarında markanız için bir hesap oluşturup yapmaya başlayabilirsiniz.

E-Ticarette Müşteri Odaklı Satış Artırma

Genel Ticari dengelerde alıcı ile satıcı arasında arz ve talep dengesi kurulamaz ise iktisadi sıkıntılar oluşur. Bu nedenle üreticiler ve satıcılar için alıcı baş tacı edilir. İktisadi faaliyeti canlandırmak ürün ya da hizmetlerin satışları artırmak ve marka değerini geliştirmek için müşterilerin duyguları etkilidir. Dolayısı ile ticaret ve özellikle daha kolay olduğu için e-ticarette müşteri odaklı satış artırma çalışmaları yapılması çok önemlidir. Müşteri odaklı e-pazarlama stratejileriaşağıdaki liste şeklinde ifade edebiliriz.

Müşterilerle güçlü bağ kurmak :

Bu strateji sayesinde müşteriler onurlandırılarak tüketici bağlılığı sağlanabilir. Tüketiciler rakip meslektaşlarınızın içinde sizi tercih ettiği için bir nevi onurlandırılmış olur.

Müşterilerle aynı heyecanı paylaşın:

Müşterileriniz sizden bir ürünü alması için önce onları heyecanlandıracak reklam kampanyaları, indirim süreçleri, yenilikler gibi unsurları paylaşıp sizden satın aldıklarında aynı heyecanı paylaştığınızı gösterebilirsiniz.

Meraklı ürünler sunun :

Bilindiği üzere merak duygusu harekete geçirici bir duygudur. Satışa giden yolun en önemli adımlarından başında gelmektedir. Tanıtımlarınızda merak duygularını tetikleyecek unsurlara yer verebilirsiniz.

Tam zamanlı satış :

Müşterilerle bağ kurulduğu, heyecanın paylaşıldığı, merakını cezbettiği ürünleri sizden alması için satışı erkene çekmek bir nevi aciliyet algısı oluşturmalısınız.

Proticaret Altyapısı ile Pazarlama

Yukarıda ifade edilen unsurlar internet üzerinden tanıtım, pazarlama, dijital pazarlama gibi temel unsurları ifade etmektedir. Ancak bütün bunların bir diğer yönü daha var. O da iş kolunuza ve iş modelinize göre yapılandırılır. e-ticaretin ne olduğu konusu, e-ticarette iş modellerinin sistemleri ne kadar etkilediği konusunda e-ticaret nedir? Meselesinin çok iyi etüt edilmiş olması ile başlar.

Proticaret sunduğu e-ticaret paketleri, e-ticaret eko sistemine ürünleri (entegrasyonlar, API’ler vb.) hizmetlerini bu doğrultuda hazırlamıştır. Bununla da kalmayıp yarınların ticaretinin elektronik ortamda daha fazla olacağını gerçeğinden hareket ederek ürün geliştirmeyi, hizmet sunmayı şiar edinmiştir.

Proticaret hazır e-ticaret paketleri ve diğer ürün ve hizmetlerimiz için aşağıdaki iletişim adreslerimizden bilgi alabilirsiniz.
0555 961 12 00
0850 430 50 50
info@proticaret.org

POPÜLER YAZILAR

E-Ticaret Tedarik Zinciri Yönetimi

E-Ticaret tedarik zinciri yönetiminin önemidir? Tedarik zincirini doğru yönetmek için nelere dikkat edilmelidir?
09.02.2023 10:30

E-Ticaret Tedarikçi Yönetimi

Tedarikçi Yönetimi nedir? Tedarikçi Yönetiminin önemi nedir? E-Ticarette ürün tedariği yönetmek için nelere dikkat edilmelidir? Makalemizi inceleyebilirisniz.
06.02.2023 10:30

E-Ticaret Siteleri Fiyatları Nasıl Belirlenir?

E-ticaret siteleri fiyatları, domain, hosting yıllık kiralama bedelleri, iş modeline uygunluk, e-ticaret paket özellikleri ve daha bir çok farklı bileşene göre belirlenir.
26.01.2023 10:30

E-Ticarette Ödeme Sistemleri Tercihi Nasıl Yapılır?

E-ticarette ödeme sistemleri nasıl tercih edilir? Hangi ödeme yöntemi niçin tercih edilmelidir? Alternatif ödeme sistemleri nelerdir?
15.01.2023 10:30

Marka ismi oluşturma ve markalaşma süreci

Marka ismi oluşturma, markalaşma sürecinin yönetimi, marka ismi oluştururken dikkat edilmesi gerekenler...
09.01.2023 10:30

İş fikirleri bulmak

E-ticarette iş fikirleri ve para kazandıracak işler nasıl bulunur? Küçük işletmeler için iş fikirleri nasıl geliştirilir? Proticaret iş fikrime nasıl destek olur?
03.01.2023 10:30

SEO nedir? Nasıl yapılır?

SEO nedir? Nasıl yapılır? E-ticarette SEO uygulamaları nasıl olmalıdır? Proticaret hazır e-ticaret paketlerinde SEO uygulamaları nasıl yapılır?
30.12.2022 17:30

E-ticaret yeni başlayanlar için yol Haritası

E-ticarete başlamak isteyenler için yol haritası nelerdir? Neden e-ticaret yapmalıyım?
25.12.2022 17:30

B2C e-ticaret nedir?

B2C E-ticaret nedir? Üretici yada tedarikçi firmanın doğrudan tüketiciye satış yapmasıdır. B2C e-ticaretin Avantajları Nelerdir, B2C özellikleri ve B2C ile B2B farkları ve daha fazlası ..
15.12.2022 17:30

E-Ticaret Sitesi

E-ticaret sitesi ve e-ticaret siteleri teknik özellikleri neler olmalıdır? Ücretsiz e-ticaret sitesi kurmak, e-ticaret sitesi fiyatları ve avantajlı Proticaret e-ticaret paketlerinden yararlanın..
07.12.2022 17:30

E-Ticaret paketleri ve paket fiyatları

E-ticaret paketleri seçim kriterleri nelerdir? E-ticaret paketleri teknik özellikleri neler olmalıdır? Ücretsiz E-ticaret sitesi kurmak ve Proticaret ile E-ticaretin avantajlarını görmek için tıklayın.
01.12.2022 17:30

C2C E-Ticaret Nedir? C2C Paket Fiyatlar ve Özellikleri Nelerdir?

E-Ticareti sermayesiz yapmak istiyorsunuz ancak sermayesiz e-ticarete nasıl başlanır diye düşünüyorsanız Proticaret e-ticaret paketleri ile sermayesiz e-ticarete iyi bir başlangıç yapın.
125.11.2022 17:30

Sermayesiz e-ticaret nedir? Nasıl yapilir?

E-ticareti sermayesiz yapmak istiyorsunuz ancak sermayesiz e-ticarete nasıl başlanır diye düşünüyorsanız proticaret e-ticaret paketleri ile sermayesiz e-ticarete iyi bir başlangıç yapın
17.11.2022 18:30

E-Ticaret sitesi fiyatları ve e-ticaret paketleri seçme kriteleri

E-ticaret sitesi fiyatları , e-Ticaret Paketleri ve hazır e-ticaret sitesi yazılımı için ihtiyacınıza ve bütçenize uygun özellikleri proticarette bulabilirsiniz. E-ticaret sitesi fiyatlarının e-ticaretinize ve bütçenize uygunluğu için iş modülleri ve fiyatları karşılaştırın.
15.11.2022 11:30

E-ihracat nedir? E-ihracat nasıl yapılır? Nelere dikkat edilmelidir?

E-ihracat nedir? ifadesi tam olarak internet üzerinden yurt dışına yapılan satışlara verilen bir e-ticaret terimi olarak ortaya çıkmıştır. Diğer bir ifade ile e-ticaretin dünya ticaret ağına kattığı yeni hizmetlerden birisi de e-ihracattır.
10.11.2022 11:30

internetten satış yapmak nedir? Nelere Dikkate edilmelidir?

İnternetten satış, online satış, dijital satış, e-satış ya da e-ticaret, müşteri ve satıcıyı online ortamda bir araya getiren sistemlerin farklı söylemleridir. Temel de satış faaliyetinin yüz yüze satış yerine internet ortamına taşınmış halidir.
02.11.2022 11:30

E-fatura ve E-arşiv nedir? E-ticarette nasıl kullanılır?

E-fatura ve e-arşiv, geleneksel olarak kağıt üzerinde ıslak imzalı ve kaşeli kesilen faturaların artık dijital ortamda aynı güvenlik ve yasal çerçevede uygulamaya konulmuş hali olduğunu herkes tarafından bilinmektedir.
27.10.2022 12:30

B2B -ticaret nedir? Nasıl yapılır?

Bu makalemizde B2B E-Ticaret nedir? B2B E-ticaret Nasıl yapılır? B2B E-Ticaret yazılım Fiyatları ve özellikleri nelerdir? Proticaret B2B E-Ticaret yazılım paketi avantajları nelerdir? Sorularının cevablarını bulacaksınız. Keyifli okumalar..
22.10.2022 12:30

E-Ticaret nedir? Nasıl yapılır? E-ticarete avantajlı başlangıç

E-Ticaret, internet üzerinden online ödeme sistemleri kullanılarak mal veya hizmet alışverişi yapmaktır. E-Ticaretin ilk çıktığı 90’lı yıllardan itibaren genişleyen hacmi, iş modelleri halihazırda ticaret yapanlar veya ticarete atılmak isteyenlerin her geçen gün ilgi odağı olmakla kalmayıp aynı zamanda bir nevi mecburiyeti haline gelmeye devam etmektedir.
20.10.2022 12:30

Canva nedir ve nasıl kullanılır?

Canva internet üzerinden çalışan her türlü tasarımın yapılabileceği bir tasarım programıdır. Ücretsiz bir platform olması, içerisinde yüzlerce tasarım kalıpları bulunması, web sayfaları, e-ticaret paketi sayfa ve sliderleri için kullanılabilecek garfik, info grafikler için kolay kullanılabilir platformdur.
10.10.2022 12:30

E-ticarette ürün degişimi ve iade sürecleri nelerdir?

E-Ticarette ürün iadesi nedir? Yasal haklar nelerdir? E-Ticaret ürünü iade süresi kaç gündür? E-Ticarette Ürün Değişimi ve İade Süreçleri nasıl yönetilmelidir? İade edilmeyen/edilemeyen ürünler nelerdir?
02.10.2022 12:30

E-ticarette kargo yonetimi nedir? Nasıl olmalıdır?

Kargo Nedir? E-Ticarette Kargonun Önemi, Kargo Süreçleri Nasıl Yürütülür? Kargo Paketlerinin önemi nedir, nasıl olmalıdır? E-Ticaret kargo anlaşmalarında nelere dikkat edilmelidir? kargo süreçlerinin stratejik noktaları nelerdir?
25.09.2022 12:30

E-Ticarete sıfırdan başlamak ve e-ticaret yapmak için başlangıç rehberi

E-ticarete sıfırdan nasıl başlanır? E-ticaret için şirket kurmak zorunlu mu? hangi şirket türünde e-ticaret yapmak daha avantajlı? E-ticaret için nasıl bir iş modeli seçmeliyim?
16.09.2022 12:30

E-ticaret ile hobiler kazanca nasıl dönüştürülür?

Hobilerin e-Ticaret yolu ek kazan yolu olması için şirket kurmak gerekli midir sorusunun cevabını bu yazımızda bulacaksınız.
07.09.2022 12:30

E-Ticaret Yapmak İçin Şirket Kurma, e-Ticaret Şirketi Kurmak İçin Gerekenler

E-ticaret için şirket kurma maliyetleri, kurulacak olan şirket tiplerine göre değişmektedir. E-ticaret yapmak için şirket kurmak gerekli mi sorusunun cevabını bu yazımızda bulacaksınız.
30.08.2022 12:30

E-Ticarette Güvenli Alışveriş Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir?

İnternette Güvenli Alışveriş nasıl olur? Dikkat edilmesi gereken önemli noktalar nelerdir? Sanal kart güvenliği artı güvenlik midir?
25.08.2022 12:30

E-Ticaret Ödeme Sistemleri Nelerdir? Nelere Dikkat Edilmelidir?

E-Ticaret sitelerinde ödeme sistemi alt yapısının kurulması E-Ticaret sitesinin hayata geçirilmesinin belki de en önemli aşamasıdır. E-Ticaret olsun, konvansiyonel ticaret olsun nihai hedef satıştır. Parasını alasınız ki ürünü veresiniz.
15.08.2022 12:30

Hazır e-Ticaret Sitesi Nedir? Hazır e-Ticaret Paketleri Nelerdir?

Hazır E-Ticaret sitesi internet üzerinden satış yapmak için hazırlanmış uzman yazılım ve web sitesidir. E-Ticaret sitesinin hazır olması demek sadece tek başına bir web sayfası demek değildir. Aynı zamanda içinde büyük modüler bir sistemi barındırır.
08.08.2022 12:30

E-Ticaret Danışmanı Ne İş Yapar, Hizmetleri Nelerdir?

E-Ticaret Danışmanlığı alarak tüm e-ticaret süreçlerinizi başarılı bir şekilde yönetebilirsiniz. E-Ticaret danışmanı, e-ticaret projenizin başarılı olabilmesi için gerekli e-ticaret sitesi kurulum ve entegrasyon süreçlerinde size danışmanlık verir.
06.08.2022 12:30

Pazaryerlerinde Satış Online Satış Rehberi

Pazar yerleri satıcıların ve alıcıların sayısının sınırsız olduğu yerlerdir. Ticaret dünyasında satıcı ile alıcıyı bir araya getirmek tarihi bir gelenektir. Ancak e-ticarette satıcı ve alıcıyı (B2C) bir araya getirmek yeni bir gelenektir. E-Ticaret yapmak isteyenleri E-Ticaret Sitesi Kurma şartından kurtarıp satıcıların her halükarda alıcılara ulaştığı platformlardır. .
04.08.2022 12:00

İnternetten Satış Online Satış Rehberi

İnternetten satış yapmak isteyen satıcıların internetin sunduğu avantajlardan yararlanabilmesi için birbirlerini etkileyen süreçleri çok iyi takip edip kendilerini sürekli geliştirmesi gerekmektedir. Çünkü internetin sunduğu avantajlar her geçen gün artarken aynı zamanda rakip meslektaşları tarafından dan da bu avantajların kullanıldığının unutulmaması gerekir. Bu makalemizde internetten satış rehberi diğer adı ile online satış rehberi konusunu ele alacağız. .
02.08.2022 12:00

Amazon'da Satış Nasıl Yapılır?

Bu makalemizde Amazon gibi e-ticarette dünya devi olan bir e-pazaryeri platformunda yerinizi alabilmek için neler yapmanız gerektiği ve nelere dikkat etmeniz gerektiği üzerinde duracağız.
30.07.2022 12:00

Aliexpress'de Satış Nasıl Yapılır?

Aliexpress Çin’den dünyaya yayılan e-pazaryeridir. Aliexpress ve Alibaba gibi global çapta hizmet veren platform ülkeler çapında yerel B2C e-pazaryerleri satın alarak açmaktadır.
28.07.2022 12:00

eBAY'de Satış Nasıl Yapılır?

eBAY açık artırma şirketi olarak 1995 yılında Pierre Omidyar tarafından kuruldu. Kısa sürede dünyanın her yerinde alış veriş yapabilme imkanı sunduğu için global bir pazaryeri halini aldı.
26.07.2022 12:00

N11'de Mağaza Nasıl Açılır

N11 Mağaza Türkiye’de ilk anda alışılmadık ismi ile B2C iş modeli ile 2013 yılında Doğuş Grubu ve Güney Koreli ortağı SK Group’un ortaklığı ile açıldı. Kısa zamanda adından söz ettiren N11 bünyesine kattığı binlerce N11 online dükkanı ile milyonlarca müşteriye ulaşmıştır.
24.07.2022 12:00

Hepsiburada'da Mağaza Nasıl Açılır?

Hepsiburada 1998 yılından B2B ve B2C iş modeli ile hayata geçmiştir. Hepsiburada Mağaza açma, Hepsiburada; standart, Kadın Girişimci ve Hepsi Türkiye’den mağazaları açma, Hepsiburada’da mağaza açma avantajları, internetten online satışta Hepsiburada.com üzerinden yapılacaklar gibi konuları ele alacağız.
22.07.2022 12:00

Trendyol'da Mağaza Nasıl Açılır?

Trendyol’da dükkan açmak teknolojiyle alışveriş yapmayı kolaylaştırmaktır. Pazaryerleri içerisinde 2010 yılında kurulmasına rağmen en büyüğü konumuna gelmiştir. Kendi ifadeleri ile e-ticaret ekosistemine pozitif etki yapan bir ekip olma yolunda adım adım ilerliyor.
20.07.2022 12:00

E-Ticaret Pazaryeri Entegrasyonları ve XML Entegrasyonu

Entegrasyon, uyum ve bütünleşme anlamında teknik bir kelime ve kavramdır. Konumuz açısından E-Ticarette entegrasyon e-ticaretin eko sistemindeki ilgili paydaşlarla (Pazaryerleri, kargolar, tedarikçiler vd.) uyum içinde, bütünleşik, hızlı, güvenilir bir şekilde çalışmayı tanımlayan bir kavramdır.
17.07.2022 11:45

Stoksuz E-Ticaret Dropshipping Nasıl Yapılır?

Drop Shipping veya stoksuz e-ticaret, satıcının elinde stok tutmadan müşteri siparişlerini kabul ettiği bir perakende satış şeklidir.
30.06.2022 17:45

E-Ticarette En Çok Satılan Ürünler

E-Ticarette En Çok Satan Ürünler nelerdir sorusun cevabı ile Ticarette en çok satan ürünler, internette en çok ürün satan sektörler, dünyada en çok satılan ürünler hangileridir sorusu konvansiyonel (fiziki) ticarette de birbirine benzer sonuçlar veren sorulardır.
05.07.2022 22:00

E-Ticaret Yazılım Özellikleri Neler Olmalı?

E-Ticaret yazılımı nedir, en uygun e-ticaret yazılımı nasıl seçilir, profesyonel e-ticaret paketleri, e-ticaret yazılımlarına nelere dikkat etmeliyiz?
26.06.2022 11:15

E-Ticaret Yazılımı ve E-Ticaret Paketleri

e-Ticaret yazılımlarının yazılarında aranması gereken temel özellikler ara yüzden “User İnterface”UI” ziyade e-ticaret paketlerinin öz yetenekleri ve bağlantılı sistemlerle e-ticaret ekosistemlerine uyumluluğu üzerinden değerlendirilmelidir.
11.06.2022 - 13:30

E-Ticaret Nedir? Türleri Nelerdir?

E-ticaret ( e-commerce ) son yıllarda alışveriş yapma, ürün ve hizmetleri sunma konusunda küresel modern ekonominin temel yapısı haline geldi
07.06.2022 16:55

E-Posta Pazarlamasında Dikkat Etmeniz Gerekenler

E-ticaret sitenizde bulunan ürünlerden, kampanyalardan ve cazip fırsatlardan, kısacası sitenizde yer alan son gelişmelerden müşterilerinizi haberdar edebilmenizin en etkili yollarından...
20.04.2021 - 17:30

E-Ticaret Siteleri İçin Seo mu? Adwords mu?

E-ticaret sitenizin gün içerisinde aktif bir şekilde ziyaret edilmesini, ürünlerinizin geniş kitleler tarafından talep görmesini diliyorsanız; sitenizin seo uyumlu olduğundan mutlaka emin olmanız ...
20.03.2021 - 17:30

E-Ticarette Mobil Alışverişin Önemi

Son yıllarda giderek yükselen bir ivme gösteren mobil alışveriş; dünyanın yanı sıra ülkemizde de tüketiciler tarafından yoğun ilgi görmeye başladı. Mobil alışveriş ...
20.02.2021 - 17:30

E-Ticaret Sepeti Terk Etme Oranı Nasıl Düşürülür

Sepeti terk etme oranlarını kontrol altında tutmanız siteniz için çok önemlidir. İnternet üzerinden yapılmakta olan alışverişlerin çoğu kısmında müşteriler alışveriş sırasında beğendiği ürünü ...
20.01.2021 - 17:30

E-Ticaret Site Güvenirliği

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte internet üzerinden alışveriş yapmak, bir şeyler alıp satmak yani geniş anlamı ile ticaret yapmak oldukça yaygın bir hale gelmiştir. Artık firmalar ve küçük işletmelerin ...
20.12.2020 - 17:30

E-Ticarette Canlı Desteğin Önemi

Gelişen teknoloji ile birlikte internet artık hayatımızın her alanında bize istediğimize erişme noktasında büyük kolaylıklar sunuyor. İnternetin bize sunduğu bu kolaylıkların başında ilk sırada alışveriş siteleri yer ...
20.11.2020 - 17:30

E-Ticarette Müşteri Yorumlarının Önemi

E-Ticaret hızla yayılmakta olan alışverişi daha kolay hale getirmekte olan bir sektördür. Alışveriş için veya gezinti yapmak için siteye girenler yorum kısımlarına ne düşündüklerini...
20.10.2020 - 17:30

E-Ticarette Ziyaretçileri Üyeye Çevirme

Ticaret hayatını başarılı ve kazanç dolu bir şekilde yürütmenin oldukça zor olduğu günümüzde teknolojinin avantajlarından yararlanarak müşteri portföyünü arttırmanın yolları bulunuyor. Zaten teknolojiye...
20.09.2020 - 17:30

E-Ticarette Pazarlama Taktikleri

E-ticaret pazarlama stratejiniz söz konusu olduğunda, markanız için yalnızca bir kaç e-posta ve ağızdan ağızdan yapılan reklamdan daha fazlası gerektiğini biliyorsunuzdur.
20.08.2020 - 17:30

E-Ticarette Adwords Neden Önemli

Google firması tarafından sağlanan bir reklam hizmetidir. Çevrimiçi reklamcılık olarak adlandırılır. İstediğiniz kelime ve kelime gruplarını seçer reklam oluşturur. Böylelikle siteniz arama neticesin de bu hizmet yardımıyla...
20.07.2020 - 17:30

E-Ticarette Social Media Monitoring

Günümüzdeki çoğu e-ticaret platformu, mevcut ve potansiyel müşterilerle etkileşim kurmak için sosyal medya kullanıyor. Bu ağlar, işletmelere tüketiciyle gerçek zamanlı iletişim kurma imkanı veriyor.
20.06.2020 - 17:30

E-Ticarette Sepet Ortalaması Nasıl Arttırılır?

Pazarlama çalışmalarınız da devamlı müşterilerinize özel kampanyalar yapın. Size asıl parayı kazandıran müşterilerdir. Bu müşterilere e-posta yoluyla ulaşıp özel çalışmalar yapabilirsiniz. Devamlı müşterilerinize değişik fırsatlar, kampanyalar veya açılış sayfası hazırlayarak ulaşabilirsiniz.
20.05.2020 - 17:30

E-Ticarette Dönemsel Kampanyaların Önemi?

Arama, e-ticaret işletmeleri için önemli bir gelir kaynağı olarak sürekli büyüyor. Ancak, özellikle işinizde binlerce işletme, hızlı değişen hisse senedi ve sürekli değişen fiyat ve promosyonlar varsa, yönetmek zor bir alan olabilir.
20.04.2020 - 17:30

E-Ticarette SEO Önerileri

E-Ticaret siteniz bulunuyorsa ve başarılı olmak istiyorsanız arama motoru optimizasyonu işlemlerine mutlaka önem vermeniz gerekiyor. SEO işlemleri sizi arama sonuçlarında daha üst sıralarda sunmasına yardımcı olacaktır
20.03.2019 - 19:30

E-Ticarette Tasarım Neden Önemlidir?

Web tasarımı, web siteleri söz konusu olduğunda önemli bir faktördür ve e-ticaret web siteleri için daha da önemlidir. Başarılı bir e-ticaret web tasarımı, müşterilere daha iyi bir deneyim sunmanıza ve potansiyel olarak daha fazla satış yapmanıza yardımcı olabilir.
20.03.2020 - 17:30

E-Ticaret Sitesi Kurmak

İnternet teknolojileri sayesinde işiniz için coğrafi sınırlara bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Ürün ve hizmetlerinizi gerek ülke geneline, gerekse de tüm dünyaya ulaştırmak artık çok daha kolay.
04.03.2019 - 18:30

E-Ticaret Portalımı Nasıl Yapılandırmalıyım?

Bu yazımızda e-ticaret portalınızı yayına aldıktan sonra izlemeniz gereken yollardan bahsedeceğiniz. Bu işlemler sayesinde zaman ve emek kaybetmeden en doğru ve hızlı şekilde portalınızı yapılandırabileceksiniz.
20.02.2019 - 18:30

Proticaret Ücretsiz E Ticaret Yazılımı

Proticaret, ücretsiz e ticaret sistemi sunan Asp.NET tabanlı bir yazılımdır. İlk olarak 2003 yılında tamamlandı. Yazılım dünyasındaki gelişmeleri takip eden yıllar boyunca alt yapımızda sayısız değişiklik ve güncelleme gerçekleştirerek bugünlere geldik. Amacımız ise bu hizmeti kullanıcılarımızın başarısı ile taçlandırmaktır.
15.01.2019 16:30