E-Ticarette Pazarlama Taktikleri

Satışlarınızı arttımak için  altın kural;  pazarlama taktikleriniz olsun

20.08.2020 17:30 Proticaret
Slider

E-Ticarette Pazarlama Taktikleri

E-ticaret pazarlama stratejiniz söz konusu olduğunda, markanız  için yalnızca bir kaç e-posta ve ağızdan ağızdan yapılan reklamdan daha fazlası gerektiğini biliyorsunuzdur. Zamanı ve sabrı da eklemek gerek, ancak alacağınız sonuçlar buna değer. Ayrıca, cephaneliğinizdeki tıklama başına ödeme reklamcılığını ve bunun etkili biçimde yeniden hedefleme bileşenini kullanıyorsunuz. Ancak bir hareket yok mu? İşte size e-ticaret pazarlama stratejinize başlamak için 4 temel pazarlama taktikleri:

 

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Arama motoru optimizasyonu veya SEO, arama motorlarının web sitenizi kolayca bulmalarına, değerli olmalarını belirlemelerine ve arama motoru sonuç sayfalarına taşımalarına yardımcı olmak için taktik uygulamasıdır. Belirli arama terimleri için sıralamaya ne kadar yakın olursanız, site trafiğini ve satışlarınızı artırma olasılığınız da o kadar yüksektir. İnsanların sorularını en kısa sürede yanıtlamasını istedikleri günümüz hızla ilerleyen anlık haz duyma dünyasında bu özellikle doğrudur.

 

Pazarlama Stratejinizi Bir Araya Getirirken Akılda Tutmanız Gereken Birkaç SEO İpucu:

Araştırma yapan anahtar kelimeleri tutun:  Google’ın anahtar kelimeler aracıyla arama hacmini kontrol ederek doğru anahtar kelimeleri hedeflediğinizden emin olun. Ayrıca, popüler hale gelen anahtar kelimeler için uyanık tutun ve için yeni bir içerik oluşturabilirsiniz.

 

Web analitiklerini kullanın:  SEO çalışmalarınızı başlattıktan sonra, hangi kampanyaların çalıştığını görebilmeniz için bir tür web analitiği programına sahip olduğunuzdan emin olun. Ortalama sayfa sıralamanızı öğrenmek için yeterli analitik veriye sahip olduğunuzda, hedefin üstünü aşmak için hedefler belirlemeye başlayın.

 

Videoyu unutmayın:  Videolar, genel olarak e-ticaret web siteleri için giderek daha fazla önem kazanmaktadır; ancak özellikle SEO için. Herkes videolar için sıralamaya girmek zorunda kalmadığı için bir videonun bir web sayfasından daha yüksek sıralamaya tabi tutulması oldukça kolaydır.

 

Farklı bir ses çıkarın: İnsanlar işinizle bağlantı kurmak için sosyal medya kullanabilir, ancak yine de diğer ucunda biriyle konuştuğunu hissetmek istiyorlar. Halen markanızı ve kişiliğini temsil ederken yakışıklı olmanın arasındaki dengeyi bulun.

 

Alakalı kalın: Gerçek zamanlı olarak çok fazla sosyal medya etkileşimi yaşandığından, içeriğiniz değerli veya pratik değilse gizlenir ve abonelik ücretleriniz yükselebilir.

Bu pazarlama taktiklerinin her biri önemli olsa da, işletmenizde oynayacakları rol tamamen size kalmış. Her işletme farklı oranlar talep ediyor, bu nedenle pazarlama planınızı işiniz ve müşterileriniz için doğru karışımı bulmak için uyarlayın.

POPÜLER YAZILAR

Proticaret Ücretsiz E Ticaret Yazılımı

Proticaret, ücretsiz e ticaret sistemi sunan Asp.NET tabanlı bir yazılımdır. İlk olarak 2003 yılında tamamlandı. Yazılım dünyasındaki gelişmeleri takip eden yıllar boyunca alt yapımızda sayısız değişiklik ve güncelleme gerçekleştirerek bugünlere geldik. Amacımız ise bu hizmeti kullanıcılarımızın başarısı ile taçlandırmaktır.
15.01.2019 16:30

E-Ticaret Yazılım Özellikleri Neler Olmalı?

E-Ticaret yazılımı nedir, en uygun e-ticaret yazılımı nasıl seçilir, profesyonel e-ticaret paketleri, e-ticaret yazılımlarına nelere dikkat etmeliyiz?
26.06.2022 11:15

E-Ticaret Nedir? Türleri Nelerdir?

E-ticaret ( e-commerce ) son yıllarda alışveriş yapma, ürün ve hizmetleri sunma konusunda küresel modern ekonominin temel yapısı haline geldi
07.06.2022 16:55

E-Ticaret Sitesi Kurmak

İnternet teknolojileri sayesinde işiniz için coğrafi sınırlara bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Ürün ve hizmetlerinizi gerek ülke geneline, gerekse de tüm dünyaya ulaştırmak artık çok daha kolay.
04.03.2019 - 18:30

E-Ticaret Yazılımı ve E-Ticaret Paketleri

e-Ticaret yazılımlarının yazılarında aranması gereken temel özellikler ara yüzden “User İnterface”UI” ziyade e-ticaret paketlerinin öz yetenekleri ve bağlantılı sistemlerle e-ticaret ekosistemlerine uyumluluğu üzerinden değerlendirilmelidir.
11.06.2022 - 13:30

E-Ticaret Portalımı Nasıl Yapılandırmalıyım

Bu yazımızda e-ticaret portalınızı yayına aldıktan sonra izlemeniz gereken yollardan bahsedeceğiniz. Bu işlemler sayesinde zaman ve emek kaybetmeden en doğru ve hızlı şekilde portalınızı yapılandırabileceksiniz.
20.02.2019 - 18:30

E-Ticarette SEO Önerileri

E-Ticaret siteniz bulunuyorsa ve başarılı olmak istiyorsanız arama motoru optimizasyonu işlemlerine mutlaka önem vermeniz gerekiyor. SEO işlemleri sizi arama sonuçlarında daha üst sıralarda sunmasına yardımcı olacaktır
20.03.2019 - 19:30

E-Ticarette Tasarım Neden Önemlidir?

Web tasarımı, web siteleri söz konusu olduğunda önemli bir faktördür ve e-ticaret web siteleri için daha da önemlidir. Başarılı bir e-ticaret web tasarımı, müşterilere daha iyi bir deneyim sunmanıza ve potansiyel olarak daha fazla satış yapmanıza yardımcı olabilir.
20.03.2020 - 17:30

E-Ticarette Dönemsel Kampanyaların Önemi?

Arama, e-ticaret işletmeleri için önemli bir gelir kaynağı olarak sürekli büyüyor. Ancak, özellikle işinizde binlerce işletme, hızlı değişen hisse senedi ve sürekli değişen fiyat ve promosyonlar varsa, yönetmek zor bir alan olabilir.
20.04.2020 - 17:30

E-Ticarette Sepet Ortalaması Nasıl Arttırılır?

Pazarlama çalışmalarınız da devamlı müşterilerinize özel kampanyalar yapın. Size asıl parayı kazandıran müşterilerdir. Bu müşterilere e-posta yoluyla ulaşıp özel çalışmalar yapabilirsiniz. Devamlı müşterilerinize değişik fırsatlar, kampanyalar veya açılış sayfası hazırlayarak ulaşabilirsiniz.
20.05.2020 - 17:30

E-Ticarette Social Media Monitoring

Günümüzdeki çoğu e-ticaret platformu, mevcut ve potansiyel müşterilerle etkileşim kurmak için sosyal medya kullanıyor. Bu ağlar, işletmelere tüketiciyle gerçek zamanlı iletişim kurma imkanı veriyor.
20.06.2020 - 17:30

E-Ticarette Adwords Neden Önemli

Google firması tarafından sağlanan bir reklam hizmetidir. Çevrimiçi reklamcılık olarak adlandırılır. İstediğiniz kelime ve kelime gruplarını seçer reklam oluşturur. Böylelikle siteniz arama neticesin de bu hizmet yardımıyla...
20.07.2020 - 17:30

E-Ticarette Pazarlama Taktikleri

E-ticaret pazarlama stratejiniz söz konusu olduğunda, markanız için yalnızca bir kaç e-posta ve ağızdan ağızdan yapılan reklamdan daha fazlası gerektiğini biliyorsunuzdur.
20.08.2020 - 17:30

E-Ticarette Ziyaretçileri Üyeye Çevirme

Ticaret hayatını başarılı ve kazanç dolu bir şekilde yürütmenin oldukça zor olduğu günümüzde teknolojinin avantajlarından yararlanarak müşteri portföyünü arttırmanın yolları bulunuyor. Zaten teknolojiye...
20.09.2020 - 17:30

E-Ticarette Müşteri Yorumlarının Önemi

E-Ticaret hızla yayılmakta olan alışverişi daha kolay hale getirmekte olan bir sektördür. Alışveriş için veya gezinti yapmak için siteye girenler yorum kısımlarına ne düşündüklerini...
20.10.2020 - 17:30

E-Ticarette Canlı Desteğin Önemi

Gelişen teknoloji ile birlikte internet artık hayatımızın her alanında bize istediğimize erişme noktasında büyük kolaylıklar sunuyor. İnternetin bize sunduğu bu kolaylıkların başında ilk sırada alışveriş siteleri yer ...
20.11.2020 - 17:30

E-Ticaret Site Güvenirliği

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte internet üzerinden alışveriş yapmak, bir şeyler alıp satmak yani geniş anlamı ile ticaret yapmak oldukça yaygın bir hale gelmiştir. Artık firmalar ve küçük işletmelerin ...
20.12.2020 - 17:30

E-Ticaret Sepeti Terk Etme Oranı Nasıl Düşürülür

Sepeti terk etme oranlarını kontrol altında tutmanız siteniz için çok önemlidir. İnternet üzerinden yapılmakta olan alışverişlerin çoğu kısmında müşteriler alışveriş sırasında beğendiği ürünü ...
20.01.2021 - 17:30

E-Ticarette Mobil Alışverişin Önemi

Son yıllarda giderek yükselen bir ivme gösteren mobil alışveriş; dünyanın yanı sıra ülkemizde de tüketiciler tarafından yoğun ilgi görmeye başladı. Mobil alışveriş ...
20.02.2021 - 17:30

E-Ticaret Siteleri İçin Seo mu? Adwords mu?

E-ticaret sitenizin gün içerisinde aktif bir şekilde ziyaret edilmesini, ürünlerinizin geniş kitleler tarafından talep görmesini diliyorsanız; sitenizin seo uyumlu olduğundan mutlaka emin olmanız ...
20.03.2021 - 17:30

E-Posta Pazarlamasında Dikkat Etmeniz Gerekenler

E-ticaret sitenizde bulunan ürünlerden, kampanyalardan ve cazip fırsatlardan, kısacası sitenizde yer alan son gelişmelerden müşterilerinizi haberdar edebilmenizin en etkili yollarından...
20.04.2021 - 17:30