E-Ticaret Sitesi Fiyatları ve E-Ticaret Paketleri Seçimi

E-ticaret sitesi fiyatları, e-ticaret paketleri ve hazır e-ticaret sitesi yazılımı için ihtiyacınıza ve bütçenize uygun özellikleri Proticaret'te bulabilirsiniz.

15.11.2022 11:30 Proticaret
E-Ticaret sitesi paket Fiyatları

E-Ticaret Sitesi İçin Fiyatlandırma Nasıl Olmalıdır?

E-ticaret, e-ticaret web siteleri vasıtası ile yapılan satış süreçlerinin toplamıdır. Elbette, e-ticaretin de kendine has bazı giderleri vardır. Bunların başında e-ticaret sitesi fiyatı gelmektedir. e-ticaret web siteleri marka bilinirliği, satışı artırma, reklam verebilme, posta yoluyla, sosyal medyalar postları ile pazarlama gibi bir çok araçlar ve e-ticaret yöntemleri için büyük önem taşımaktadır.

E-ticaret sitesi fiyatları, e-ticarete başlangıç için önemlidir. Ancak e-ticaret web sitesi fiyatı tek başına e-ticarette başarılı olma, sürdürülebilir, büyütülebilir, genişletilebilir bir e-mağaza olmaktan çok öte bir durumdur. Çünkü esas süreç profesyonel e-ticaret sitesi fiyatı değildir. e-ticaret web sitesinin size katacağı profesyonellik ve sizi e-ticaret dünyasının eko sistemine taşımasıdır. E-ticaret sitesi fiyatları konusunda meselenin iki ucu bulunmaktadır. Birincisi hazır eticaret paketi altyapısı satın alacaklar yani e-tacirler, ikincisi ise e-ticaret altyapısı üreten firmalar.

E-ticaret sitesi fiyatları konusunda doğru fiyatlandırma nedir? Nasıl olmalıdır? Bu sorunun cevabı bir sarmal şeklinde birbirine girmiştir. Alıcılar açısından ucuz, uygun, işine tam uygun siteyi satın almak, altyapı sağlayıcıları için ise en karlı satışı yapmış olmak, yeni bir müşteri kazanmış olmaktır. E-ticaret başlı başına yeni tip emek türü ortaya çıkarmıştır. Bu emeğin en büyük özelliği uzmanlık gerektirmesi ve e-ticaret eko sisteminde en optimum çözümleri sunabilme yetisi ile bağlantılı oluşudur. Diğer yandan profesyonel bir e-ticaret sitesi almak isteyenler, şirket kurmak, ürün tedarik etmek, pazarlama kanalları hazırlamak ve uygulamak gibi bir dizi iş ve yatırımlara yönetmek durumundadır.

Bu noktadan hareketle e-ticaret sitesi fiyatlandırma nasıl olmalıdır sorusunun doğru cevabını bulmaya çalışacağız.

E-Ticaret Sitesi Kurma Maliyetini Belirleyen Etkenler

E-Ticaret sitesi fiyatlarını belirleyen unsurlardan e-ticaret altyapısı sağlayan, hazır e-ticaret paketi üreten ve/veya pazarlayan firmalar açısından bakıldığında fiyatları belirleyen birçok etmen vardır. Bu etmenler aynı zamanda bu ürünleri kullanacak müşterileri de doğrudan ilgilendirmektedir. E-ticaret sitesi fiyatını etkileyen etmenlerden önemlilerini şu şekilde sıralayabiliriz.

 • E-Ticaret Site tasarımı, özgün ve özel bir tasarım olduğu takdirde maliyetler artar. Bu durum müşterilerin özgün site istiyorum cümlesinden çıkar. Örnekolarak tema-galerisi linkini inceleyebilirsiniz.
 • ✓ Veri yönetimi düzlemi: e-ticaret sitesinde bir müşterinin geçmişte yaptığı ziyaret, alışveriş gibi aktivitelerinin yasal yapılandırılması. Yanibiraz yapay zeka. Müşteri sıradan bir data mı oluşturmak istiyor yoksa müşterilerinin her bir hareketini mi analiz etmek istiyor. E-ticaret web sitesi fiyatına etki edecektir.
 • ✓ e-ticaret sitesinin işlevselliği: e-ticaret web sitesi sadece ürünlerin listelendiği ve satış ekranından mı ibaret olacak, yoksa sosyal medya yönetiminden, entegrasyonlara, sanal poslardan multi-language (çoklu dil) desteklerine kadar ne kadar işlevsel bir web sitesi isteniliyor.
 • ✓ e-ticaret web sitesinin gizli yetenekleri: Eticarette en önemli gizli yetenek e-ticaret paketine yüklenen ürün ve/veya hizmetlerin foto, video,açıklama gibi unsurlarının doğrudan SEO araçları ile bağlantılı olması gelmektedir. SEO’nun sadece bir uyumluluk olmayıp aynı zamanda başlı başına bir hizmet olduğu hatırlanırsa profesyonel e-ticaret ücretlerine yansıması doğaldır.
 • e-ticaret sitesi fiyatları etki eden bir diğer önemli unsur da e-ticaret iş modelleridir. Bir çok kullanıcı (yani e-tacir) bir web sitesi satınaldığında aklına gelen her türlü iş modeline uygun olsun ister. Ancak kendisinin C2C yada B2C yaptığı, yapmak istediği gibi bir çok unsurdan habersizdir. Ancak bu iş modelleri hakkında bilgi sahibi olan kişi veya işletmeler doğrudan ilgili paketin fiyatını araştırır. İş modeline uygun ve yetenekleri olan hazır e-ticaret paketinin yeteneklerini sorgular.
 • e-ticaret sitesi fiyatlarını etkileyen önemli başlıklardan birisi de günümüz internet dünyasının bir entegrasyonlar dünyası (izinli ağ bağlantılardünyası) olduğu gerçeğidir. Muhasebe, ERP, pazaryerleri, Bankalar, Sanal POS’lar, CRM’ler gibi akla gelebilecek her konuda yapılacak entegrasyonlar e-ticaret web sitesi fiyatlarını doğrudan etkileyecektir. e-ticaret modulleri

Hazır e-ticaret paketi altyapı sağlayıcıları müşterilerine sundukları e-ticaret paketlerinin yeteneklerini gösterir cetveller hazırlarlar. Bu cetvellerde çeşitli isimler altında programlarda var olan yetenekleri gruplar ve kategoriler halinde sunarlar. Bunun sebebi müşterilerin satın aldıkları ürünün hangi özelliğinin fiyata dahil hangisinin ek bedele veya diğer paketin özelliğine dahil olduğunun anlaşılması içindir. Ancak Yukarıda sayılan unsurlara daha fazla sebepler eklenebilir. Ancak bir de bunların yanında e-ticaret altyapı sağlayıcılarının web sitesi fiyatlandırma yaklaşımları vardır. Kısaca bu yaklaşımları şu ana başlıklar altında inceleyebiliriz.

Maliyet Odaklı Fiyatlandırma

E-ticaret sitesi fiyatlarının firmalara maliyeti. Yazılım maliyetlerine, yazılımcı ücretinden, firmanın rutin giderlerine kadar bir çok unsurun dahil olduğu, ayrıca destek ve geliştirme gibi unsurlarında bu maliyete yansıdığı unutulmamalıdır.

Marka Odaklı Fiyatlandırmalar

E-ticaret web sitesi fiyatlandırmalarında sıklıkla görülmemekle birlikte Marka odaklı fiyatlandırmalar genellikle belli bir müşteri kitlesine sahip, marka bilinirliğinin yüksek olduğu firmaların kullanmış olduğu bir fiyatlandırma biçimidir. Bu markalar aslında sadece ürün ve yazılım satmazlar aynı zamanda bir tarz da satarlar.

Paket Halinde Fiyatlandırma

E-ticaret web sitesi fiyatlarını ifade ederken çoğunlukla ifade edilen e-ticaret paketleri kelimesi paket halinde fiyatlandırmayı çağrıştırmaktadır. Ancak tam olarak durum bu değildir. e-ticaret paketleri genellikle paket içerisinde verilen ürün özellikleri üzerinden paketlenirler. Ancak bazı altyapı sağlayıcıları dönem dönem bazı ek özellikler ve entegrasyon vb. hizmetleri bu paketlere dahil ederek yeniden fiyatlandırabilirler.

İlk Ürün İçin Özel Fiyatlandırma

Firma, bulunduğu piyasa içinde yeni çıkartmış olduğu ürüne benzer hiçbir ürün olmaması durumunda yüksek bir fiyat oluşturma stratejisi şeklinde tanımlanabilmektedir. Bu tip ürünlerin bir rakibi ve benzeri olmaması sebebiyle tüm sektör içinde tek firma durumuna gelmeniz ile birlikte dilediğiniz fiyatlandırmayı yapabilirsiniz. Sektör içinde bir rakibiniz olana kadar devam edebileceğiniz bir durumdur. Rekabet artışı ürün maliyetinin düşmesine neden olabilmektedir.

İndirimli Fiyatlandırma

Tüm ticari faaliyetlerde olduğu gibi e-ticaret alt yapı sektörüne girmiş firmalar kendilerinin marka bilinirliğini sağlamak, yeni müşteriler edinmek için makul satış rakamları yerine indirimli satışlara yönelebilirler. Dönem dönem e-ticaret paketlerine özgü indirimlerin yapıldığı da görülür. Bu noktada e-ticaret web sitesi almak isteyenlerin bu tür indirimleri takip etmeleri tavsiye edilir.

Psikolojik Fiyatlandırma

Daha çok perakende pazarlamada kullanılan bir yöntemdir. Ürünün tam bedelini değil virgülle ayrılmış bedelini yazarlar. E-ticaret web sitesi fiyatları araştırmaları yapanların ürünün paket fiyatının bu şekilde indirimlerinden ziyade aldıkları paketin içerisinde bu özelliğin olup olmadığına, zaman zaman bu şekilde indirim kampanya özelliğinin olup olmadığına dikkat kesilmeleri daha doğru olacaktır.

E-ticaret Sitesi Olması Gereken Özellikler

E-ticaret sitesi fiyatlarını belirleyen en önemli unsurlar e-ticaret sitelerinin temel özellikleridir. İlk bakışta bütün e-ticaret paketlerinde bu özellikler var gibi görünür. Ancak bazı özellikler vardır ki bunlar tek başına bile fark oluşturur. Örneğin bütün e-ticaret paketi satıcılarında tema özelliğimiz var der ancak birkaç tane tema veya piyasada çokça kullanılan temalardır. Alternatif özelliği yoktur. Bu ve benzeri örnekler çoğaltılabilir.

E-ticaret sitesi kurmak için ilk başta bu gibi özellikler yerine doğrudan maliyet olarak satış fiyatına yönelindiğinde piyasada zaten e-ticaret sitelerinin bir çoğu ücretsizdir. Sadece sizden hosting ve domain ücreti talebinde bulunabilirler. Yada bir yıl ücretsiz kullan diyebilirler. Maliyet açısından tercih edenler bu yönteme başvurabilirler. Ayrıntılı bilgi için proticaret ücretsiz e-ticaret yazilimi makalemize bakabilir, bu konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. e-ticaret paket fiyatlarını belirleyen unsurlardan bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz.

 • ✓ Tema Özellikleri : E-ticaret sitesinin teması kurumsal imajınızı doğrudan etkiler. Sektörünüze, ürünlerinize uygun tema seçimi hatta tema alternatifleri seçimi çok önemlidir.
 • ✓ Mobil Uyumlu (Responsive) E-ticaret sitenizin Mobil uyumlu e-ticaret sitesi olması sadece mobil cihazlarda görünümü bir bütünlük arz eder. Temalardan, ekran genişliğine, satır aralarından bazı fonksiyon tuşlarının yerleşimine kadar. Mobil alış-verişlerdeki yükseliş mobil uyumluluğu şart kılmaktadır. b2c e-ticaret paketleri örnek olarak inceleyebilirsiniz.
 • ✓ SEO Uyumlu: SEO uyumlu web siteleri arama motoru sıralamalarda üst sıralarda yer almaktadır. Sadece reklamlarla değil kendi başına da Organik trafik çeken bir web site alabilmelidir. Bunun için ürün açıklamalarından sitenin Web ve mobil ortam da açılış hızına, verilen linklerin (URL ) açılış ve sağlamlığına kadar her şey SEO uyumluğunu ifade eder.
 • ✓ Esnek Altyapı Tasarımı : E-ticaret web sitenizin özelliklerini yönetim paneli üzerinden değiştirebilirsiniz, değiştirebilmelisiniz. Web sitesi logosundan, teması, renkler, telefon numarası, içerik, sosyal medya linkleri, kabul etmiş olduğunuz ödeme yöntemleri, ikonlari menüde kategorileri, sayfalar, ürün ve buton şekilleri, blog sayfaları, yönetim paneli üzerinden kolaylıkla değiştirilip ekleme çıkarmalar yapılabilmelidir. Aynı zamanda slaytlar hazırlanabilmeli, bennerler eklenebilmeli, kampanya içeriklerine göre görseller videolar, metinler eklenebilmelidir. E-ticarette faaliyet gösterdiğiniz sektöre göre esnek altyapı tasarımları hayati önem taşır. sektörel e-ticaret paketleri
 • ✓ Ürün Katalogu Özellikleri : e-ticaret sitelerinin en çok aranan ve en çok dikkat edilen özelliğidir. Ürünlerin doğru kataloglanması. Ürün ürünlerin katalogların doğru listelenebilmesi, kataloglar arasında doğru bağlantıların bulunması e-ticarette ürün arayanlar için, e-Pazaryerleri ürün katalogları ile uyumlu olması önemlidir. c2c e-ticaret cozumu örneğinde görüleceği üzere özellik perakende satışlar için kritik bir yapıya sahiptir.
 • ✓ Ürün Sıralama ve Detaylı Filtreleme: bir çok e-ticaret web sitesi ürün filtrelerinde kendi ürünlerine uygun ürün filtreleme kullanmamaktadırlar. Yada sitenin böyle bir özelliği yoktur. Örneğin saat satan bir web sitesinde kimse kilo ve boy oranlarını sormaz. Bunun yerine otomatik veya çelik kordon sorusunu sorar. Dolayısı ile ürün sıralama ve filtre özellikleri satılan ürünlerle mütenasip olmalıdır. Bu özelliğin ürünlerin paketleri, sektörleri, birim fiyatları vb. hangi ayırım olursa olsun full bulunması gereken bir özelliktir. Sağlam bir e-ticaret altyapısında bu özellik detaylıca bulunmalıdır.
 • ✓ Sınırsız Ürün, Resim Ekleyebilme, Birim yapılandırması: e-ticaret paketinin hacmi sizin satışa koyduğunuz ürünleri sınırlamamalı, üstelik eğer ürün gamınız geniş ise her seferinde her bir ürünü tek tek eklemek yerine topluca ekleyebilmelidir. Ayrıca N11, Hepsiburada, Trendyol, Çiçeksepeti gibi pazaryerlerinde sanal mağazanız varsa buralarda ürün eklemek için tek tek uğraşmamalısınız. Ayrıca Ağırlık, Uzunluk ve Hacim ile fiyatlandırma yapılabilmelidir. Binlerce ürünü ekleyebilmelidir. Bunun için XML altyapısı ve entegrasyonu bulunmalıdır. xml entegrasyonlari
 • ✓ Ödeme Seçenekleri: internetten alışverişin imkanları eskisine göre daha güvenli ve daha geniş yelpazede sunulmaktadır. Dolayısı ile e-ticaret sitenize gelen müşterinin ödeme yöntemleri konusunda alternatifleri olabilmelidir. Bunun için sanal pos anlaşmaları yapılmalı müşterilere güvenli alışveriş imkanı sunabilmelidir. Banka sanal posları, iPara, iyzcico, PAYTR, PayU, Wirecard, gibi ödeme sistemleri ile uyumlu olması müşteriler için önemlidir. banka sanal pos odeme sistemi İlgili makale : e-ticaret ödeme sistemleri nelerdir? Nelere dikkat edilmelidir?
 • ✓ HızlıAl, Kolay Alışveriş: e-ticaret sitelerinde tek sayfa ile alışverişi tamamla adımı olarak bilinen (one-page Checkout) yapı olmamıdır. Müşteri isterse alışverişe isterse ürünün diğer özelliklerine yönlendirilebilmelidir. e-ticaret modulleri
 • ✓ Kargo Alternatifleri : Birden fazla anlaşmalı kargo firmaları ile çalışıyorsanız alışveriş tamamlama ekranı üzerinden müşterilerinize kargo firmasını seçmelerini sağlayabilirsiniz. Her firmaya özel ücretlendirmeler belirleyebilir belli bir miktar üzerinde alışveriş yapmış olan müşterilerine ücretsiz kargo seçeneği sunabilirsiniz. e-ticarette kargo yönetimi nedir?Nasıl olmalıdır?
 • ✓ Ürün Fiyatlandırma Seçenekleri: e-ticarette de fiziki ticarette olduğu gibi ürünlere alternatif fiyatlar biçilebilmeli, zaman zaman kampanyalar yapılabilmelidir. Bunun için ister ürün bazlı ister, zaman bazlı isterse ürün grubu bazlı alternatif fiyatlandırma oluşturulabilmelidir. ürün kampanyaları sepet kampanya modulu fiyat listesi modülü
 • ✓ Para Birimleri (döviz kurları) tanımlanabilmeli : Ürün ve hizmetlere göre gerektiğinde yabancı para birimleri de eklenebilmelidir. Özellikle yabancı e-pazaryerlerinde veya e-ihracat yapmak niyetinde olanlar için sıkça kullanılan bir fonksiyon haline gelecektir.

Proticaret e-ticaret sitesi fiyatları avantajları nelerdir?

E-ticaretin, gerekliliklerinin en iyi ve en avantajlı şekilde kullanılabilmesi için proticaret müşteri odaklı yapılanmayı ilke edinmiştir. Bu noktadan hareketle e-ticaretini proticaret paketleri vasıtası ile yapanların avantajları henüz hazır e-ticaret paketini satın almadan önce başlar. Çünkü proticaret kendisi ile çalışmak isteyen müşterilerinin e-ticaret için gereksinimlerini, kendilerine uygun olan e-ticaret iş modelini, hazır e-ticaret paketini, ilk anda gerekli olan entegrasyonları daha sonra yapılması gereken entegrasyonlar gibi birçok konuda doğrudan destek sistemi ile başlar. Bu konuda geri dönüşleri metrikleyerek müşterilerine daha yüksek proticaret kalitesi sunar.

E-ticaret sitesi hizmetlerinde proticaret bağımsız hosting, ödeme sistemleri, Pazaryeri entegrasyonları, Google servisleri, çoklu dil¶ birimi, XML entegrasyonları, grafik tasarım ve hazır tema, sürekli ve tam destek, eğitim ve geliştirme hizmetleri avantajlı bir şekilde sunar.

E-ticaret sitesi fiyat politikasında her bir e-ticaret modülünün ayrı ayrı fonksiyon ve yetenek tablosunu açıkça resmi internet sayfasından yayımlayarak şeffaf bir şekilde sunar.

Bu bağlamda 20 yılı aşkın müşterilerimizle paylaşmaktan gurur duyduğumuz hazır e-ticaret paketi özellikleri ve fiyatları müşteri odaklı yapılandırılmıştır.

E-ticarete avantajlı bir başlangıç yapmak istiyorsanız ayrıca makalemize de müracaat edebilirsiniz E-Ticaret Nedir, Nasıl Yapılır? E-Ticarete Avantajlı Başlangıç adlı makalemizi inceleyebilirsiniz.

B2C-B2B-C2C E-Ticaret yazılımı ile özel proje yazılım hizmetlerimiz için;
0555 961 12 00
0850 430 50 50
info@proticaret.org
yolu ile bilgi alabilirsiniz.

POPÜLER YAZILAR

E-Ticaret Tedarik Zinciri Yönetimi

E-Ticaret tedarik zinciri yönetiminin önemidir? Tedarik zincirini doğru yönetmek için nelere dikkat edilmelidir?
09.02.2023 10:30

E-Ticaret Tedarikçi Yönetimi

Tedarikçi Yönetimi nedir? Tedarikçi Yönetiminin önemi nedir? E-Ticarette ürün tedariği yönetmek için nelere dikkat edilmelidir? Makalemizi inceleyebilirisniz.
06.02.2023 10:30

E-Ticaret Siteleri Fiyatları Nasıl Belirlenir?

E-ticaret siteleri fiyatları, domain, hosting yıllık kiralama bedelleri, iş modeline uygunluk, e-ticaret paket özellikleri ve daha bir çok farklı bileşene göre belirlenir.
26.01.2023 10:30

E-Ticarette Ödeme Sistemleri Tercihi Nasıl Yapılır?

E-ticarette ödeme sistemleri nasıl tercih edilir? Hangi ödeme yöntemi niçin tercih edilmelidir? Alternatif ödeme sistemleri nelerdir?
15.01.2023 10:30

Marka ismi oluşturma ve markalaşma süreci

Marka ismi oluşturma, markalaşma sürecinin yönetimi, marka ismi oluştururken dikkat edilmesi gerekenler...
09.01.2023 10:30

İş fikirleri bulmak

E-ticarette iş fikirleri ve para kazandıracak işler nasıl bulunur? Küçük işletmeler için iş fikirleri nasıl geliştirilir? Proticaret iş fikrime nasıl destek olur?
03.01.2023 10:30

SEO nedir? Nasıl yapılır?

SEO nedir? Nasıl yapılır? E-ticarette SEO uygulamaları nasıl olmalıdır? Proticaret hazır e-ticaret paketlerinde SEO uygulamaları nasıl yapılır?
30.12.2022 17:30

E-ticaret yeni başlayanlar için yol Haritası

E-ticarete başlamak isteyenler için yol haritası nelerdir? Neden e-ticaret yapmalıyım?
25.12.2022 17:30

B2C e-ticaret nedir?

B2C E-ticaret nedir? Üretici yada tedarikçi firmanın doğrudan tüketiciye satış yapmasıdır. B2C e-ticaretin Avantajları Nelerdir, B2C özellikleri ve B2C ile B2B farkları ve daha fazlası ..
15.12.2022 17:30

E-Ticaret Sitesi

E-ticaret sitesi ve e-ticaret siteleri teknik özellikleri neler olmalıdır? Ücretsiz e-ticaret sitesi kurmak, e-ticaret sitesi fiyatları ve avantajlı Proticaret e-ticaret paketlerinden yararlanın..
07.12.2022 17:30

E-Ticaret paketleri ve paket fiyatları

E-ticaret paketleri seçim kriterleri nelerdir? E-ticaret paketleri teknik özellikleri neler olmalıdır? Ücretsiz E-ticaret sitesi kurmak ve Proticaret ile E-ticaretin avantajlarını görmek için tıklayın.
01.12.2022 17:30

C2C E-Ticaret Nedir? C2C Paket Fiyatlar ve Özellikleri Nelerdir?

E-Ticareti sermayesiz yapmak istiyorsunuz ancak sermayesiz e-ticarete nasıl başlanır diye düşünüyorsanız Proticaret e-ticaret paketleri ile sermayesiz e-ticarete iyi bir başlangıç yapın.
125.11.2022 17:30

Sermayesiz e-ticaret nedir? Nasıl yapilir?

E-ticareti sermayesiz yapmak istiyorsunuz ancak sermayesiz e-ticarete nasıl başlanır diye düşünüyorsanız proticaret e-ticaret paketleri ile sermayesiz e-ticarete iyi bir başlangıç yapın
17.11.2022 18:30

E-Ticaret sitesi fiyatları ve e-ticaret paketleri seçme kriteleri

E-ticaret sitesi fiyatları , e-Ticaret Paketleri ve hazır e-ticaret sitesi yazılımı için ihtiyacınıza ve bütçenize uygun özellikleri proticarette bulabilirsiniz. E-ticaret sitesi fiyatlarının e-ticaretinize ve bütçenize uygunluğu için iş modülleri ve fiyatları karşılaştırın.
15.11.2022 11:30

E-ihracat nedir? E-ihracat nasıl yapılır? Nelere dikkat edilmelidir?

E-ihracat nedir? ifadesi tam olarak internet üzerinden yurt dışına yapılan satışlara verilen bir e-ticaret terimi olarak ortaya çıkmıştır. Diğer bir ifade ile e-ticaretin dünya ticaret ağına kattığı yeni hizmetlerden birisi de e-ihracattır.
10.11.2022 11:30

internetten satış yapmak nedir? Nelere Dikkate edilmelidir?

İnternetten satış, online satış, dijital satış, e-satış ya da e-ticaret, müşteri ve satıcıyı online ortamda bir araya getiren sistemlerin farklı söylemleridir. Temel de satış faaliyetinin yüz yüze satış yerine internet ortamına taşınmış halidir.
02.11.2022 11:30

E-fatura ve E-arşiv nedir? E-ticarette nasıl kullanılır?

E-fatura ve e-arşiv, geleneksel olarak kağıt üzerinde ıslak imzalı ve kaşeli kesilen faturaların artık dijital ortamda aynı güvenlik ve yasal çerçevede uygulamaya konulmuş hali olduğunu herkes tarafından bilinmektedir.
27.10.2022 12:30

B2B -ticaret nedir? Nasıl yapılır?

Bu makalemizde B2B E-Ticaret nedir? B2B E-ticaret Nasıl yapılır? B2B E-Ticaret yazılım Fiyatları ve özellikleri nelerdir? Proticaret B2B E-Ticaret yazılım paketi avantajları nelerdir? Sorularının cevablarını bulacaksınız. Keyifli okumalar..
22.10.2022 12:30

E-Ticaret nedir? Nasıl yapılır? E-ticarete avantajlı başlangıç

E-Ticaret, internet üzerinden online ödeme sistemleri kullanılarak mal veya hizmet alışverişi yapmaktır. E-Ticaretin ilk çıktığı 90’lı yıllardan itibaren genişleyen hacmi, iş modelleri halihazırda ticaret yapanlar veya ticarete atılmak isteyenlerin her geçen gün ilgi odağı olmakla kalmayıp aynı zamanda bir nevi mecburiyeti haline gelmeye devam etmektedir.
20.10.2022 12:30

Canva nedir ve nasıl kullanılır?

Canva internet üzerinden çalışan her türlü tasarımın yapılabileceği bir tasarım programıdır. Ücretsiz bir platform olması, içerisinde yüzlerce tasarım kalıpları bulunması, web sayfaları, e-ticaret paketi sayfa ve sliderleri için kullanılabilecek garfik, info grafikler için kolay kullanılabilir platformdur.
10.10.2022 12:30

E-ticarette ürün degişimi ve iade sürecleri nelerdir?

E-Ticarette ürün iadesi nedir? Yasal haklar nelerdir? E-Ticaret ürünü iade süresi kaç gündür? E-Ticarette Ürün Değişimi ve İade Süreçleri nasıl yönetilmelidir? İade edilmeyen/edilemeyen ürünler nelerdir?
02.10.2022 12:30

E-ticarette kargo yonetimi nedir? Nasıl olmalıdır?

Kargo Nedir? E-Ticarette Kargonun Önemi, Kargo Süreçleri Nasıl Yürütülür? Kargo Paketlerinin önemi nedir, nasıl olmalıdır? E-Ticaret kargo anlaşmalarında nelere dikkat edilmelidir? kargo süreçlerinin stratejik noktaları nelerdir?
25.09.2022 12:30

E-Ticarete sıfırdan başlamak ve e-ticaret yapmak için başlangıç rehberi

E-ticarete sıfırdan nasıl başlanır? E-ticaret için şirket kurmak zorunlu mu? hangi şirket türünde e-ticaret yapmak daha avantajlı? E-ticaret için nasıl bir iş modeli seçmeliyim?
16.09.2022 12:30

E-ticaret ile hobiler kazanca nasıl dönüştürülür?

Hobilerin e-Ticaret yolu ek kazan yolu olması için şirket kurmak gerekli midir sorusunun cevabını bu yazımızda bulacaksınız.
07.09.2022 12:30

E-Ticaret Yapmak İçin Şirket Kurma, e-Ticaret Şirketi Kurmak İçin Gerekenler

E-ticaret için şirket kurma maliyetleri, kurulacak olan şirket tiplerine göre değişmektedir. E-ticaret yapmak için şirket kurmak gerekli mi sorusunun cevabını bu yazımızda bulacaksınız.
30.08.2022 12:30

E-Ticarette Güvenli Alışveriş Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir?

İnternette Güvenli Alışveriş nasıl olur? Dikkat edilmesi gereken önemli noktalar nelerdir? Sanal kart güvenliği artı güvenlik midir?
25.08.2022 12:30

E-Ticaret Ödeme Sistemleri Nelerdir? Nelere Dikkat Edilmelidir?

E-Ticaret sitelerinde ödeme sistemi alt yapısının kurulması E-Ticaret sitesinin hayata geçirilmesinin belki de en önemli aşamasıdır. E-Ticaret olsun, konvansiyonel ticaret olsun nihai hedef satıştır. Parasını alasınız ki ürünü veresiniz.
15.08.2022 12:30

Hazır e-Ticaret Sitesi Nedir? Hazır e-Ticaret Paketleri Nelerdir?

Hazır E-Ticaret sitesi internet üzerinden satış yapmak için hazırlanmış uzman yazılım ve web sitesidir. E-Ticaret sitesinin hazır olması demek sadece tek başına bir web sayfası demek değildir. Aynı zamanda içinde büyük modüler bir sistemi barındırır.
08.08.2022 12:30

E-Ticaret Danışmanı Ne İş Yapar, Hizmetleri Nelerdir?

E-Ticaret Danışmanlığı alarak tüm e-ticaret süreçlerinizi başarılı bir şekilde yönetebilirsiniz. E-Ticaret danışmanı, e-ticaret projenizin başarılı olabilmesi için gerekli e-ticaret sitesi kurulum ve entegrasyon süreçlerinde size danışmanlık verir.
06.08.2022 12:30

Pazaryerlerinde Satış Online Satış Rehberi

Pazar yerleri satıcıların ve alıcıların sayısının sınırsız olduğu yerlerdir. Ticaret dünyasında satıcı ile alıcıyı bir araya getirmek tarihi bir gelenektir. Ancak e-ticarette satıcı ve alıcıyı (B2C) bir araya getirmek yeni bir gelenektir. E-Ticaret yapmak isteyenleri E-Ticaret Sitesi Kurma şartından kurtarıp satıcıların her halükarda alıcılara ulaştığı platformlardır. .
04.08.2022 12:00

İnternetten Satış Online Satış Rehberi

İnternetten satış yapmak isteyen satıcıların internetin sunduğu avantajlardan yararlanabilmesi için birbirlerini etkileyen süreçleri çok iyi takip edip kendilerini sürekli geliştirmesi gerekmektedir. Çünkü internetin sunduğu avantajlar her geçen gün artarken aynı zamanda rakip meslektaşları tarafından dan da bu avantajların kullanıldığının unutulmaması gerekir. Bu makalemizde internetten satış rehberi diğer adı ile online satış rehberi konusunu ele alacağız. .
02.08.2022 12:00

Amazon'da Satış Nasıl Yapılır?

Bu makalemizde Amazon gibi e-ticarette dünya devi olan bir e-pazaryeri platformunda yerinizi alabilmek için neler yapmanız gerektiği ve nelere dikkat etmeniz gerektiği üzerinde duracağız.
30.07.2022 12:00

Aliexpress'de Satış Nasıl Yapılır?

Aliexpress Çin’den dünyaya yayılan e-pazaryeridir. Aliexpress ve Alibaba gibi global çapta hizmet veren platform ülkeler çapında yerel B2C e-pazaryerleri satın alarak açmaktadır.
28.07.2022 12:00

eBAY'de Satış Nasıl Yapılır?

eBAY açık artırma şirketi olarak 1995 yılında Pierre Omidyar tarafından kuruldu. Kısa sürede dünyanın her yerinde alış veriş yapabilme imkanı sunduğu için global bir pazaryeri halini aldı.
26.07.2022 12:00

N11'de Mağaza Nasıl Açılır

N11 Mağaza Türkiye’de ilk anda alışılmadık ismi ile B2C iş modeli ile 2013 yılında Doğuş Grubu ve Güney Koreli ortağı SK Group’un ortaklığı ile açıldı. Kısa zamanda adından söz ettiren N11 bünyesine kattığı binlerce N11 online dükkanı ile milyonlarca müşteriye ulaşmıştır.
24.07.2022 12:00

Hepsiburada'da Mağaza Nasıl Açılır?

Hepsiburada 1998 yılından B2B ve B2C iş modeli ile hayata geçmiştir. Hepsiburada Mağaza açma, Hepsiburada; standart, Kadın Girişimci ve Hepsi Türkiye’den mağazaları açma, Hepsiburada’da mağaza açma avantajları, internetten online satışta Hepsiburada.com üzerinden yapılacaklar gibi konuları ele alacağız.
22.07.2022 12:00

Trendyol'da Mağaza Nasıl Açılır?

Trendyol’da dükkan açmak teknolojiyle alışveriş yapmayı kolaylaştırmaktır. Pazaryerleri içerisinde 2010 yılında kurulmasına rağmen en büyüğü konumuna gelmiştir. Kendi ifadeleri ile e-ticaret ekosistemine pozitif etki yapan bir ekip olma yolunda adım adım ilerliyor.
20.07.2022 12:00

E-Ticaret Pazaryeri Entegrasyonları ve XML Entegrasyonu

Entegrasyon, uyum ve bütünleşme anlamında teknik bir kelime ve kavramdır. Konumuz açısından E-Ticarette entegrasyon e-ticaretin eko sistemindeki ilgili paydaşlarla (Pazaryerleri, kargolar, tedarikçiler vd.) uyum içinde, bütünleşik, hızlı, güvenilir bir şekilde çalışmayı tanımlayan bir kavramdır.
17.07.2022 11:45

Stoksuz E-Ticaret Dropshipping Nasıl Yapılır?

Drop Shipping veya stoksuz e-ticaret, satıcının elinde stok tutmadan müşteri siparişlerini kabul ettiği bir perakende satış şeklidir.
30.06.2022 17:45

E-Ticarette En Çok Satılan Ürünler

E-Ticarette En Çok Satan Ürünler nelerdir sorusun cevabı ile Ticarette en çok satan ürünler, internette en çok ürün satan sektörler, dünyada en çok satılan ürünler hangileridir sorusu konvansiyonel (fiziki) ticarette de birbirine benzer sonuçlar veren sorulardır.
05.07.2022 22:00

E-Ticaret Yazılım Özellikleri Neler Olmalı?

E-Ticaret yazılımı nedir, en uygun e-ticaret yazılımı nasıl seçilir, profesyonel e-ticaret paketleri, e-ticaret yazılımlarına nelere dikkat etmeliyiz?
26.06.2022 11:15

E-Ticaret Yazılımı ve E-Ticaret Paketleri

e-Ticaret yazılımlarının yazılarında aranması gereken temel özellikler ara yüzden “User İnterface”UI” ziyade e-ticaret paketlerinin öz yetenekleri ve bağlantılı sistemlerle e-ticaret ekosistemlerine uyumluluğu üzerinden değerlendirilmelidir.
11.06.2022 - 13:30

E-Ticaret Nedir? Türleri Nelerdir?

E-ticaret ( e-commerce ) son yıllarda alışveriş yapma, ürün ve hizmetleri sunma konusunda küresel modern ekonominin temel yapısı haline geldi
07.06.2022 16:55

E-Posta Pazarlamasında Dikkat Etmeniz Gerekenler

E-ticaret sitenizde bulunan ürünlerden, kampanyalardan ve cazip fırsatlardan, kısacası sitenizde yer alan son gelişmelerden müşterilerinizi haberdar edebilmenizin en etkili yollarından...
20.04.2021 - 17:30

E-Ticaret Siteleri İçin Seo mu? Adwords mu?

E-ticaret sitenizin gün içerisinde aktif bir şekilde ziyaret edilmesini, ürünlerinizin geniş kitleler tarafından talep görmesini diliyorsanız; sitenizin seo uyumlu olduğundan mutlaka emin olmanız ...
20.03.2021 - 17:30

E-Ticarette Mobil Alışverişin Önemi

Son yıllarda giderek yükselen bir ivme gösteren mobil alışveriş; dünyanın yanı sıra ülkemizde de tüketiciler tarafından yoğun ilgi görmeye başladı. Mobil alışveriş ...
20.02.2021 - 17:30

E-Ticaret Sepeti Terk Etme Oranı Nasıl Düşürülür

Sepeti terk etme oranlarını kontrol altında tutmanız siteniz için çok önemlidir. İnternet üzerinden yapılmakta olan alışverişlerin çoğu kısmında müşteriler alışveriş sırasında beğendiği ürünü ...
20.01.2021 - 17:30

E-Ticaret Site Güvenirliği

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte internet üzerinden alışveriş yapmak, bir şeyler alıp satmak yani geniş anlamı ile ticaret yapmak oldukça yaygın bir hale gelmiştir. Artık firmalar ve küçük işletmelerin ...
20.12.2020 - 17:30

E-Ticarette Canlı Desteğin Önemi

Gelişen teknoloji ile birlikte internet artık hayatımızın her alanında bize istediğimize erişme noktasında büyük kolaylıklar sunuyor. İnternetin bize sunduğu bu kolaylıkların başında ilk sırada alışveriş siteleri yer ...
20.11.2020 - 17:30

E-Ticarette Müşteri Yorumlarının Önemi

E-Ticaret hızla yayılmakta olan alışverişi daha kolay hale getirmekte olan bir sektördür. Alışveriş için veya gezinti yapmak için siteye girenler yorum kısımlarına ne düşündüklerini...
20.10.2020 - 17:30

E-Ticarette Ziyaretçileri Üyeye Çevirme

Ticaret hayatını başarılı ve kazanç dolu bir şekilde yürütmenin oldukça zor olduğu günümüzde teknolojinin avantajlarından yararlanarak müşteri portföyünü arttırmanın yolları bulunuyor. Zaten teknolojiye...
20.09.2020 - 17:30

E-Ticarette Pazarlama Taktikleri

E-ticaret pazarlama stratejiniz söz konusu olduğunda, markanız için yalnızca bir kaç e-posta ve ağızdan ağızdan yapılan reklamdan daha fazlası gerektiğini biliyorsunuzdur.
20.08.2020 - 17:30

E-Ticarette Adwords Neden Önemli

Google firması tarafından sağlanan bir reklam hizmetidir. Çevrimiçi reklamcılık olarak adlandırılır. İstediğiniz kelime ve kelime gruplarını seçer reklam oluşturur. Böylelikle siteniz arama neticesin de bu hizmet yardımıyla...
20.07.2020 - 17:30

E-Ticarette Social Media Monitoring

Günümüzdeki çoğu e-ticaret platformu, mevcut ve potansiyel müşterilerle etkileşim kurmak için sosyal medya kullanıyor. Bu ağlar, işletmelere tüketiciyle gerçek zamanlı iletişim kurma imkanı veriyor.
20.06.2020 - 17:30

E-Ticarette Sepet Ortalaması Nasıl Arttırılır?

Pazarlama çalışmalarınız da devamlı müşterilerinize özel kampanyalar yapın. Size asıl parayı kazandıran müşterilerdir. Bu müşterilere e-posta yoluyla ulaşıp özel çalışmalar yapabilirsiniz. Devamlı müşterilerinize değişik fırsatlar, kampanyalar veya açılış sayfası hazırlayarak ulaşabilirsiniz.
20.05.2020 - 17:30

E-Ticarette Dönemsel Kampanyaların Önemi?

Arama, e-ticaret işletmeleri için önemli bir gelir kaynağı olarak sürekli büyüyor. Ancak, özellikle işinizde binlerce işletme, hızlı değişen hisse senedi ve sürekli değişen fiyat ve promosyonlar varsa, yönetmek zor bir alan olabilir.
20.04.2020 - 17:30

E-Ticarette SEO Önerileri

E-Ticaret siteniz bulunuyorsa ve başarılı olmak istiyorsanız arama motoru optimizasyonu işlemlerine mutlaka önem vermeniz gerekiyor. SEO işlemleri sizi arama sonuçlarında daha üst sıralarda sunmasına yardımcı olacaktır
20.03.2019 - 19:30

E-Ticarette Tasarım Neden Önemlidir?

Web tasarımı, web siteleri söz konusu olduğunda önemli bir faktördür ve e-ticaret web siteleri için daha da önemlidir. Başarılı bir e-ticaret web tasarımı, müşterilere daha iyi bir deneyim sunmanıza ve potansiyel olarak daha fazla satış yapmanıza yardımcı olabilir.
20.03.2020 - 17:30

E-Ticaret Sitesi Kurmak

İnternet teknolojileri sayesinde işiniz için coğrafi sınırlara bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Ürün ve hizmetlerinizi gerek ülke geneline, gerekse de tüm dünyaya ulaştırmak artık çok daha kolay.
04.03.2019 - 18:30

E-Ticaret Portalımı Nasıl Yapılandırmalıyım?

Bu yazımızda e-ticaret portalınızı yayına aldıktan sonra izlemeniz gereken yollardan bahsedeceğiniz. Bu işlemler sayesinde zaman ve emek kaybetmeden en doğru ve hızlı şekilde portalınızı yapılandırabileceksiniz.
20.02.2019 - 18:30

Proticaret Ücretsiz E Ticaret Yazılımı

Proticaret, ücretsiz e ticaret sistemi sunan Asp.NET tabanlı bir yazılımdır. İlk olarak 2003 yılında tamamlandı. Yazılım dünyasındaki gelişmeleri takip eden yıllar boyunca alt yapımızda sayısız değişiklik ve güncelleme gerçekleştirerek bugünlere geldik. Amacımız ise bu hizmeti kullanıcılarımızın başarısı ile taçlandırmaktır.
15.01.2019 16:30