Hepsiburada Mağaza Açma, İnternette Online Satış Rehberi

Hepsiburada’da mağaza açmak ücretsizdir. Hepsiburada mağaza açılıp satış yapıldıktan sonra satıştan komisyon almaktadır.
Hepsiburada’da mağaza açmak teknolojiyle alışveriş yapmayı kolaylaştırmaktır.

22.07.2022 12:00 Proticaret
hepsiburada.com da mağaza açma rehberi

Hepsiburada Pazaryeri Mağazası

Hepsiburada.com E-ticarette Türkiye’nin en eski ve deneyimlilerindendir. İnternet üzerinden online alışveriş sitesi tanınan ve bilinen e-ticaret pazaryeri markası olmayı başarmıştır. Hepsiburada.com aylık 100 milyondan fazla ziyaret almaktadır. İnternetten online satış için daha fazla e-ticaret yapmak isteyenleri pazaryeri platformuna davet etmek iş ortağı ve partner yapmak sıkça kampanyalar düzenlemektedir. Hepsiburada satıcıları için üç ayrı seçenekte sunulan internet mağazası ; Standart, Kadın girişimci, Hepsi Türkiye’den başlıklarındadır. Standart, e-ticaret girişimcisi e-ticaret dünyasındaki işinizi büyütmeyi,Kadın Girişimci, %51 hissesi kadın olan işletmelere düşük komisyon oranı, indirimli kargo, reklam gibi destekler vadetmektedir. Hepsi Türkiye’den e-ticaret girişimcilerine yöresel ürünlerin daha geniş kitlelere ulaştırmayı vadetmektedir. Bu yönü ile baştan Türkiye’nin şartlarını, e-ticaretin şartlarını daha uygun hale getirme misyonu üslendiğini görmekteyiz. Hepsiburada mağaza açmak için hepsipartner platformunda Ücretsiz Hepsiburada Mağazası açma imkanı, e-Ticaret Eğitimleri ve güncel bilgilere ulaşma, Anlaşmalı Kargo avantajları, Hepsiburada reklam araçları ile mağaza görünürlüğünün artırılması, Anlaşmalı bankalar ile müşterilere taksitli alışveriş seçeneği sunabilme gibi şartları sunmaktadır. 100 Milyondan fazla ürün çeşidinin olduğu platform 32 farklı kategori seçeneği sunmaktadır. Aylık ziyaretçi trafik sayısı 250 milyon civarında olan sitede 82 binin üzerinde mağaza bulunmaktadır.

Hepsiburada Mağaza Açma

Ticaret ve e-ticaret yapanlar ve yapmak isteyenler için Hepsiburada’da mağaza açma ticarette gelir artıracak çalışmaların başında gelen önemli bir alternatiftir. Üzerinde düşünülmesi ve bir mağaza sahibi olunması olukça faydalı olacak bir seçenektir. Ticarete odaklanmış tüm işletmeler için vazgeçilmesi zor bir seçenek daha doğru bir ifade ile oldukça uygun bir seçenektir. İster kendi e-ticaret sitesi olanlar isterse e-ticaret sitesi olmadan doğrudan Hepsiburada mağazası üzerinden olsun satışını artırmak için nerede ise vazgeçilmezlerden birisi olmuştur. Özellikle e-ticaret sitesi olanların E-Ticaret Pazaryeri Entegrasyonları ve XML Entegrasyonu sayesinde Hepsiburada’da mağaza açması çok akıllıca bir tercih olacaktır.

Hepsiburada Mağaza Açma

Temelde 3 aşamada oluşan mağaza açma süreci şu oldukça kolay ve ücretsizdir.

Birinci aşama :

Yeni başvuru sürecidir. Linke tıklandığında ekrana gelen menüden; Standart, Kadıngirişimci, HepsiTürkiye’den seçenekleri seçilir. Mazağa adı, e-posta adresi ve şifre oluşturulur. Bu aşamada en önemli husus Hepsiburada Mağaza Adınızı almış olmanızdır. Çünkü sitede 82 binden fazla mağaza bulunmaktadır.

İkinci Aşama :

Evrak yükleme aşamasıdır. Bu aşamada oluşturduğunuz hesap bilgisinden varsa eksik bilgilerinizi tamamlar evrakınızı tamamlayıp sözleşmenizi onaylarsınız.

Üçüncü aşama :

Başvuru değerlendirme sürecidir. Bu süreçte eksik evrak, verilen bilgilerin değerlendirilmesi gibi konular hepsipartner satıcıları tarafından değerlendirilir. Her üç aşama ile ilgili sorunlarını şeffaf bir şekilde siteden ve müşteri temsilcilerinden de öğrenme imkanı vardır.

Hepsiburada Mağaza Açma Adımları

Hepsiburada Mağaza Açma Adım Adım Şu Şekilde açılabilir

  Başlangıç aşaması :

 • ✓ İlk olarak sitenin Hepsiburada Kurumsal başlığı alt menüsünden “Hepsiburada’da Satıcı Ol” linki tıklanır. Bu linkte açılan sayfa dan işlemlerinize başlayabilirsiniz. Sayfaya doğrudan ulaşmak için Hepsiburada.com Online satış nasıl yapılır? linke tıklayınız.
 • ✓ Açılan sayfadan satıcı tipi seçilir. Standart, Kadın girişimci, HepsiTürkiye’den seçeneklerinden size uygun olan seçenek seçilir.
 • ✓ Mağaza Adı girilir. Bu aşamada mağaza adınızı tam ve düzgün internette olması gerektiği gibi seçmeniz tavsiye edilir. Şifre oluşturulur.
 • İkinci Aşama :

 • ✓ Bu aşama şirketle ilgili yetkili kişinin bilgileri girilir. Kişisel bilgiler ve iletişim bilgileri girilir.
 • ✓ Sonraki aşamada ise şirketin yasal bilgilerinin girildiği aşamadır. Vergi, Fatura, resmi iletişim adresi gibi bilgiler girilir. Bu aşamada girilen her bir bilginin tam ve eksiksiz olması başvurunuzun kabulü açısından çok önemlidir.
 • ✓ Banka bilgileri girilir. Bu hesap Hepsiburada.com üzerinden yaptığınız satışların aktarılacağı hesaptır.
 • ✓ Buraya kadar yüklenilen her şey beyan bilgileridir. Bu aşamadan sonara belge yükleme aşamasına geçilir
 • ✓ Sisteme yüklenmesi istenilen evrak satıcı portalı üzerinden girilir. İstenilen evrakı önce dijitalleştirip (scann /tarama) sisteme yüklenir.
 • Üçüncü aşama :

 • ✓ Vermiş olduğunuz bilgiler ve sisteme yüklemiş olduğunuz belgeler incelemeye alınır. Bu süreçte henüz satış aşamasına geçilemez.
 • ✓ Yaklaşık 1 haftalık kontrol sürecinden sonra Onay sürecinden sonra Hepsiburada mağazanız açılmış olur. Bu aşamaların dışında eğer e-ticaret siteniz mevcut ve e-ticaret paketinizde Hepsiburada.com ile entegrasyonunuz varsa bu aktif hale getirilir. Hepsiburada.com entegrasyonu içinProticaret Hepsiburada Ürün ve Sipariş Entegrasyonu

Hepsiburada Mağaza Açma Şartları ve Belgeleri

Mağaza Açma Şartları:

Hepsiburada’da mağaza açmak satış yapmak için şarttır. Bu şartları bütün aslında ticaret yapan herkesin bildiği ve uyguladığı şartlardır.

Birincisi :

İşletme olması şarttır. Ancak; Anonim şirket, limitet şirket, şahıs şirketi olması önemli değildir. Yani vergiye tabi işletmeler mağaza açabilirler.

İkincisi :

Ofis veya depo adresi.

Üçüncüsü :

Şirketin banka hesabı

Dördüncüsü :

AŞ. ve LTD.lerden MERSİS no, Ticaret sicil no ve KEP istenmektedir. Bu bilgiler şahıs şirketlerinden istenmemektedir. Vergi mükellefi olması yeterlidir.

  Mağaza Açma Belgeleri

 • ✓Güncel Vergi levhası : son geçerli vergi döneminde alınmış olmalı
 • ✓Sirküler : imza sirküsü (güncel olmalı, noter onaylı ve ıslak imzalı olmalıdır. Şahıslar imza beyanı verebilirler)
 • ✓Faaliyet Belgesi : Anonim şirket ve Limitet şirketler için Ticaret Odalarından son altı ay içerisinde alınmış olmalıdır. Şahıs şirketlerinin bu zorunluluğu yoktur.
 • ✓Ticaret Sicil Gazetesi : Anonim ve Limitet şirketler bu belgeli ibraz ederler. Şahıslar vergi levhalarını bu belge yerine ibraz edebilirler.
 • ✓Satıcı Üyelik Sözleşmesi
 • ✓Sistemden indirilip ıslak imzalı olarak verilebilir. e-İmzanız var ise dijital imzalayabilirsiniz.
 • ✓Pazaryeri satıcı bilgileri formu: Sistemden indirilip ıslak imzalı olarak verilir
 • ✓Banka bilgileri : Bir form veya bilgi şeklinde verilebilir.

Hepsiburada Mağaza Açma Avantajları

Hepsiburada Mağaza Açma kararında en önemli husus nasıl bir avantajlar getireceği konusudur. Hayatta verilen her kararın olumlu ve olumsuz sonuçları olabilir. Çoğu zaman tacirler ticaret risktir üzerinden hareket ederler. Veya bir avantajı diğer dezavantajlara yeğlerler. Hepsiburada gibi Türkiye’nin ilk ve önde gelen e-ticaret pazaryerlerinden birisinde mağaza açmayı düşündüğünüzde şu avantajları elde etmiş olursunuz.

Hepsiburada Mağaza Açma Avantajları:

 • ✓ Aktif ziyaretçi sayısı : Hepsiburada, yüksek kullanıcı sayısına sahiptir. Eğer kendi e-ticaret siteniz var ise bu sayıdan tabii olarak ziyaretçi sayısı yüksek olacağı için e-ticaretinize olumlu katkılar sunacaktır.
 • ✓ Hedef Pazar Buluşması: Çok yüksek kullanıcı sayısı olması aynı zamanda hedef pazarınızı bulma, ulaşma konusunda yardımcı olacaktır. Ürünlerinizin yelpazesi geniş değil ise özel hedef kitlenize Hepsiburada’dan ulaşabilirsiniz.
 • ✓ Marka Değerinden Yararlanma: Hepsiburada.com oluşturduğu marka değeri ve piyasadaki olumlu izlenimini sizde mağaza açarak faydalanabilirsiniz.
 • ✓ Reklam Alternatifi ve Tanıtım : Politikası gereği Hepsiburada birçok reklam alternatifi sunmaktadır. Bu sayede daha fazla gelir elde edebilirsiniz.
 • Kargo Anlaşmaları : Nakliye ve kargo konusu hem uluslar arası hem de ulusal e-ticaret yapanların en büyük sorunlarının başında gelmektedir. Hepsiburada’nın kargo anlaşmaları mevcuttur. Sitesinde ilan ettiği (hepsiburada.com kargo bedelleri ) sayesinde kolayca hesaplama yapabilirsiniz.
 • ✓ Kullanıcı Dostu Sistem: Hepsiburada.com’un satıcı paneli kolay kullanışlıdır. Anlaşılabilir bir arayüze sahiptir. Buradan tanıtım ve reklam işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz.
 • ✓ Entegrasyon kolaylığı: Hepsiburada.com mevcut e-ticaret paketleri olan firmalarla API vasıtası ile entegre olmaktadır. Bu konuda proticaretin sunduğu pazaryeri entegrasyonları içerisinde Hepsiburada entegrasyonu mevcuttur. Url : https://www.proticaret.org/hepsiburada--urun-ve-siparis-entegrasyon-modulu
 • ✓ Taksitli ve kredili satış imkanı : Hepsiburada taksitli satış anlaşmaları yapmaktadır. Bu sayede satışların arttığı görülmektedir.

Bu ve benzeri avantajlarının yanısıra bazı dezavantajları da mevcuttur. Klasik olarak Yoğun rekabet ortamı, kendi markanızın oluşturma sürecindeki zorluk, komisyon ücretlerinin yüksekliği gibi konular en başta gelmektedir. Ancak; Hepsiburada Mağaza Açma dezavantajları Ödemelerin hesabınıza aktarım sürecinin 1 aya kadar uzaması bir problem teşkil edebilir. Bir diğer husus hangi nedenlerden kaynaklanırsa kaynaklansın bazı konularda ciddi cezai yaptırımlar uygulanmaktadır. Sözleşmede buna imza atmış olursunuz.

Hepsiburada Mağaza Cezalarına örnekler Kargo teslim süresinin geciktiği her gün için 5 TL gibi bir ceza kesilir. Ürünü göndermeme veya siparişi iptal etme / almama durumu: tipik olarak sorumsuz satıcı muamelesi davranışıdır. Bu durumda güncel cezai limitler değişmektedir. Örneğin 1000 TL’nin üzerinde bir siparişi satıcı iptal eder veya geçerli mazeretsiz göndermezse satış bedelinin % 5’i oranında ceza kesilir. Fatura göndermemek veya unutmak cezai işlemlerin başında gelir.

Hepsiburada Mağaza Komisyonu ve Mağaza Açma Ücreti

Hepsiburada’da mağaza açmak ücretsizdir. Hepsiburada mağaza açılıp satış yapıldıktan sonra satıştan komisyon almaktadır. Yani satış komisyon bedelleri üzerinden Hepsiburada.com gelir elde etmektedir.

Hepsiburada Mağaza Komisyonları :

Hepsiburada’nın gelir kaynağı olarak satışlardan alınan komisyon olduğu için diğer pazaryerlerine göre komisyon oranlarının yüksek olduğu söylenebilir.

Ancak bu komisyon oranları ürünlerin kategorilerine, ürün tiplerine göre farlılıklar gösterir. Hatta ürünlerin aynı ürün kategorisindeki markalarına varıncaya kadar farlılıklar mevcuttur. Hepsiburada güncel komisyon oranlarını doküman olarak yayımlar.

Hepsiburada Nasıl Çalışır?

Hepsiburada dijital bir pazaryeridir. Türkiye’nin en eskilerinden olduğu için herkes tarafından tanınan ve bilinen bir markadır. İnternette Şatış, Online Satış Rehberi isteyenlere bünyesinde kendi mağazalarını açma imkanı verir.

Tüm bunları yaparken bünyesindeki internetten satış yapmak isteyen satıcılara hem bazı kurallar koyar hem de bazı destekleri sunar. Hepsiburada mağaza destek hattı. Bu hat Hepsiburada Mağaza Açma sürecinden faaliyetlerinize kadar desteğe devam edir. Hepsiburada Mağaza Destekleri : Burada bir konsept olarak e-ticaret eğitimleri bulunmaktadır. Buradaki eğitimler satıcılar için oldukça önemli bilgiler ihtiva etmektedir. 1998 yılından bu yana oluşan bilgi birikimlerini eğitimlerle satıcılarına sunması oldukça önemlidir. Online Talep yada Mağaza iletişim: Buradan satıcılar sorunlarına göre form doldurabilirler. Oldukça geniş kapsamlı destek portalı niteliğindedir.

Hepsiburada Mağazasında Satış Artırma

Hepsiburada Reklamları :

Hepsiburada’nın bir iç hizmeti denilebilir. Ürünlerinizi daha üst sıralarda görüntülenmesi için Hepsiburada’nın sunduğu reklam paketlerinden faydalanabilirsiniz. Oldukça detaylı bir reklam paketlemesi mevcuttur. örneğin ürünlerinizin bir kategorisini ve hatta içinden birisini ön plana çıkartabilirsiniz.

Google Ads :

Markanıza ve ürünlerinize ait Google Ads reklamları verebilirsiniz. Bilindiği üzere Google ADS anahtar kelime üzerinden verilen reklamlardır. Hepsiburada mağazanıza bu şekilde trafik çekebilmek ayrıca bir avantajdır.

Sosyal Medya :

Sosyal medyalar üzerinden yapılan tanıtımlarınızı Hepsiburada Mağazanıza yönlendirebilmektesiniz.

SEO Uygulamaları :

Bilindiği üzere SEO Arama Motorları Optimizasyonu anlamındadır. Hepsiburada’daki mağazasına SEO uygulamaları yapabilirsiniz. Örneğin detaylı ürün açıklamaları bölümüne anahtar kelime ve kavramları girebilirsiniz. Yada Ürün başlıklarını tam ve arama motorlarında geçtiği gibi verebilirsiniz.

Diğer Pazaryelerinde Online Satış

Ticaretinizi ve İnternet üzerinden online yapamak bir eko sistemin içerisinde var olmak demektir. Ticaret tecrübedir. E-ticaret satışları dijital tecrübedir. Her ikisinin de sınırı yok ancak dijital dünya sonsuz ufuklar açmaya devam etmektedir. Ancak bu süreçte bazı bilgi ve tecrübeleri paylaşarak bu eko sistemde var olabilir. İnternetten online satış ve pazaryerleri rehberleri için şu makaleleri de okuyabilirsiniz.

POPÜLER YAZILAR

E-Ticaret Tedarik Zinciri Yönetimi

E-Ticaret tedarik zinciri yönetiminin önemidir? Tedarik zincirini doğru yönetmek için nelere dikkat edilmelidir?
09.02.2023 10:30

E-Ticaret Tedarikçi Yönetimi

Tedarikçi Yönetimi nedir? Tedarikçi Yönetiminin önemi nedir? E-Ticarette ürün tedariği yönetmek için nelere dikkat edilmelidir? Makalemizi inceleyebilirisniz.
06.02.2023 10:30

E-Ticaret Siteleri Fiyatları Nasıl Belirlenir?

E-ticaret siteleri fiyatları, domain, hosting yıllık kiralama bedelleri, iş modeline uygunluk, e-ticaret paket özellikleri ve daha bir çok farklı bileşene göre belirlenir.
26.01.2023 10:30

E-Ticarette Ödeme Sistemleri Tercihi Nasıl Yapılır?

E-ticarette ödeme sistemleri nasıl tercih edilir? Hangi ödeme yöntemi niçin tercih edilmelidir? Alternatif ödeme sistemleri nelerdir?
15.01.2023 10:30

Marka ismi oluşturma ve markalaşma süreci

Marka ismi oluşturma, markalaşma sürecinin yönetimi, marka ismi oluştururken dikkat edilmesi gerekenler...
09.01.2023 10:30

İş fikirleri bulmak

E-ticarette iş fikirleri ve para kazandıracak işler nasıl bulunur? Küçük işletmeler için iş fikirleri nasıl geliştirilir? Proticaret iş fikrime nasıl destek olur?
03.01.2023 10:30

SEO nedir? Nasıl yapılır?

SEO nedir? Nasıl yapılır? E-ticarette SEO uygulamaları nasıl olmalıdır? Proticaret hazır e-ticaret paketlerinde SEO uygulamaları nasıl yapılır?
30.12.2022 17:30

E-ticaret yeni başlayanlar için yol Haritası

E-ticarete başlamak isteyenler için yol haritası nelerdir? Neden e-ticaret yapmalıyım?
25.12.2022 17:30

B2C e-ticaret nedir?

B2C E-ticaret nedir? Üretici yada tedarikçi firmanın doğrudan tüketiciye satış yapmasıdır. B2C e-ticaretin Avantajları Nelerdir, B2C özellikleri ve B2C ile B2B farkları ve daha fazlası ..
15.12.2022 17:30

E-Ticaret Sitesi

E-ticaret sitesi ve e-ticaret siteleri teknik özellikleri neler olmalıdır? Ücretsiz e-ticaret sitesi kurmak, e-ticaret sitesi fiyatları ve avantajlı Proticaret e-ticaret paketlerinden yararlanın..
07.12.2022 17:30

E-Ticaret paketleri ve paket fiyatları

E-ticaret paketleri seçim kriterleri nelerdir? E-ticaret paketleri teknik özellikleri neler olmalıdır? Ücretsiz E-ticaret sitesi kurmak ve Proticaret ile E-ticaretin avantajlarını görmek için tıklayın.
01.12.2022 17:30

C2C E-Ticaret Nedir? C2C Paket Fiyatlar ve Özellikleri Nelerdir?

E-Ticareti sermayesiz yapmak istiyorsunuz ancak sermayesiz e-ticarete nasıl başlanır diye düşünüyorsanız Proticaret e-ticaret paketleri ile sermayesiz e-ticarete iyi bir başlangıç yapın.
125.11.2022 17:30

Sermayesiz e-ticaret nedir? Nasıl yapilir?

E-ticareti sermayesiz yapmak istiyorsunuz ancak sermayesiz e-ticarete nasıl başlanır diye düşünüyorsanız proticaret e-ticaret paketleri ile sermayesiz e-ticarete iyi bir başlangıç yapın
17.11.2022 18:30

E-Ticaret sitesi fiyatları ve e-ticaret paketleri seçme kriteleri

E-ticaret sitesi fiyatları , e-Ticaret Paketleri ve hazır e-ticaret sitesi yazılımı için ihtiyacınıza ve bütçenize uygun özellikleri proticarette bulabilirsiniz. E-ticaret sitesi fiyatlarının e-ticaretinize ve bütçenize uygunluğu için iş modülleri ve fiyatları karşılaştırın.
15.11.2022 11:30

E-ihracat nedir? E-ihracat nasıl yapılır? Nelere dikkat edilmelidir?

E-ihracat nedir? ifadesi tam olarak internet üzerinden yurt dışına yapılan satışlara verilen bir e-ticaret terimi olarak ortaya çıkmıştır. Diğer bir ifade ile e-ticaretin dünya ticaret ağına kattığı yeni hizmetlerden birisi de e-ihracattır.
10.11.2022 11:30

internetten satış yapmak nedir? Nelere Dikkate edilmelidir?

İnternetten satış, online satış, dijital satış, e-satış ya da e-ticaret, müşteri ve satıcıyı online ortamda bir araya getiren sistemlerin farklı söylemleridir. Temel de satış faaliyetinin yüz yüze satış yerine internet ortamına taşınmış halidir.
02.11.2022 11:30

E-fatura ve E-arşiv nedir? E-ticarette nasıl kullanılır?

E-fatura ve e-arşiv, geleneksel olarak kağıt üzerinde ıslak imzalı ve kaşeli kesilen faturaların artık dijital ortamda aynı güvenlik ve yasal çerçevede uygulamaya konulmuş hali olduğunu herkes tarafından bilinmektedir.
27.10.2022 12:30

B2B -ticaret nedir? Nasıl yapılır?

Bu makalemizde B2B E-Ticaret nedir? B2B E-ticaret Nasıl yapılır? B2B E-Ticaret yazılım Fiyatları ve özellikleri nelerdir? Proticaret B2B E-Ticaret yazılım paketi avantajları nelerdir? Sorularının cevablarını bulacaksınız. Keyifli okumalar..
22.10.2022 12:30

E-Ticaret nedir? Nasıl yapılır? E-ticarete avantajlı başlangıç

E-Ticaret, internet üzerinden online ödeme sistemleri kullanılarak mal veya hizmet alışverişi yapmaktır. E-Ticaretin ilk çıktığı 90’lı yıllardan itibaren genişleyen hacmi, iş modelleri halihazırda ticaret yapanlar veya ticarete atılmak isteyenlerin her geçen gün ilgi odağı olmakla kalmayıp aynı zamanda bir nevi mecburiyeti haline gelmeye devam etmektedir.
20.10.2022 12:30

Canva nedir ve nasıl kullanılır?

Canva internet üzerinden çalışan her türlü tasarımın yapılabileceği bir tasarım programıdır. Ücretsiz bir platform olması, içerisinde yüzlerce tasarım kalıpları bulunması, web sayfaları, e-ticaret paketi sayfa ve sliderleri için kullanılabilecek garfik, info grafikler için kolay kullanılabilir platformdur.
10.10.2022 12:30

E-ticarette ürün degişimi ve iade sürecleri nelerdir?

E-Ticarette ürün iadesi nedir? Yasal haklar nelerdir? E-Ticaret ürünü iade süresi kaç gündür? E-Ticarette Ürün Değişimi ve İade Süreçleri nasıl yönetilmelidir? İade edilmeyen/edilemeyen ürünler nelerdir?
02.10.2022 12:30

E-ticarette kargo yonetimi nedir? Nasıl olmalıdır?

Kargo Nedir? E-Ticarette Kargonun Önemi, Kargo Süreçleri Nasıl Yürütülür? Kargo Paketlerinin önemi nedir, nasıl olmalıdır? E-Ticaret kargo anlaşmalarında nelere dikkat edilmelidir? kargo süreçlerinin stratejik noktaları nelerdir?
25.09.2022 12:30

E-Ticarete sıfırdan başlamak ve e-ticaret yapmak için başlangıç rehberi

E-ticarete sıfırdan nasıl başlanır? E-ticaret için şirket kurmak zorunlu mu? hangi şirket türünde e-ticaret yapmak daha avantajlı? E-ticaret için nasıl bir iş modeli seçmeliyim?
16.09.2022 12:30

E-ticaret ile hobiler kazanca nasıl dönüştürülür?

Hobilerin e-Ticaret yolu ek kazan yolu olması için şirket kurmak gerekli midir sorusunun cevabını bu yazımızda bulacaksınız.
07.09.2022 12:30

E-Ticaret Yapmak İçin Şirket Kurma, e-Ticaret Şirketi Kurmak İçin Gerekenler

E-ticaret için şirket kurma maliyetleri, kurulacak olan şirket tiplerine göre değişmektedir. E-ticaret yapmak için şirket kurmak gerekli mi sorusunun cevabını bu yazımızda bulacaksınız.
30.08.2022 12:30

E-Ticarette Güvenli Alışveriş Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir?

İnternette Güvenli Alışveriş nasıl olur? Dikkat edilmesi gereken önemli noktalar nelerdir? Sanal kart güvenliği artı güvenlik midir?
25.08.2022 12:30

E-Ticaret Ödeme Sistemleri Nelerdir? Nelere Dikkat Edilmelidir?

E-Ticaret sitelerinde ödeme sistemi alt yapısının kurulması E-Ticaret sitesinin hayata geçirilmesinin belki de en önemli aşamasıdır. E-Ticaret olsun, konvansiyonel ticaret olsun nihai hedef satıştır. Parasını alasınız ki ürünü veresiniz.
15.08.2022 12:30

Hazır e-Ticaret Sitesi Nedir? Hazır e-Ticaret Paketleri Nelerdir?

Hazır E-Ticaret sitesi internet üzerinden satış yapmak için hazırlanmış uzman yazılım ve web sitesidir. E-Ticaret sitesinin hazır olması demek sadece tek başına bir web sayfası demek değildir. Aynı zamanda içinde büyük modüler bir sistemi barındırır.
08.08.2022 12:30

E-Ticaret Danışmanı Ne İş Yapar, Hizmetleri Nelerdir?

E-Ticaret Danışmanlığı alarak tüm e-ticaret süreçlerinizi başarılı bir şekilde yönetebilirsiniz. E-Ticaret danışmanı, e-ticaret projenizin başarılı olabilmesi için gerekli e-ticaret sitesi kurulum ve entegrasyon süreçlerinde size danışmanlık verir.
06.08.2022 12:30

Pazaryerlerinde Satış Online Satış Rehberi

Pazar yerleri satıcıların ve alıcıların sayısının sınırsız olduğu yerlerdir. Ticaret dünyasında satıcı ile alıcıyı bir araya getirmek tarihi bir gelenektir. Ancak e-ticarette satıcı ve alıcıyı (B2C) bir araya getirmek yeni bir gelenektir. E-Ticaret yapmak isteyenleri E-Ticaret Sitesi Kurma şartından kurtarıp satıcıların her halükarda alıcılara ulaştığı platformlardır. .
04.08.2022 12:00

İnternetten Satış Online Satış Rehberi

İnternetten satış yapmak isteyen satıcıların internetin sunduğu avantajlardan yararlanabilmesi için birbirlerini etkileyen süreçleri çok iyi takip edip kendilerini sürekli geliştirmesi gerekmektedir. Çünkü internetin sunduğu avantajlar her geçen gün artarken aynı zamanda rakip meslektaşları tarafından dan da bu avantajların kullanıldığının unutulmaması gerekir. Bu makalemizde internetten satış rehberi diğer adı ile online satış rehberi konusunu ele alacağız. .
02.08.2022 12:00

Amazon'da Satış Nasıl Yapılır?

Bu makalemizde Amazon gibi e-ticarette dünya devi olan bir e-pazaryeri platformunda yerinizi alabilmek için neler yapmanız gerektiği ve nelere dikkat etmeniz gerektiği üzerinde duracağız.
30.07.2022 12:00

Aliexpress'de Satış Nasıl Yapılır?

Aliexpress Çin’den dünyaya yayılan e-pazaryeridir. Aliexpress ve Alibaba gibi global çapta hizmet veren platform ülkeler çapında yerel B2C e-pazaryerleri satın alarak açmaktadır.
28.07.2022 12:00

eBAY'de Satış Nasıl Yapılır?

eBAY açık artırma şirketi olarak 1995 yılında Pierre Omidyar tarafından kuruldu. Kısa sürede dünyanın her yerinde alış veriş yapabilme imkanı sunduğu için global bir pazaryeri halini aldı.
26.07.2022 12:00

N11'de Mağaza Nasıl Açılır

N11 Mağaza Türkiye’de ilk anda alışılmadık ismi ile B2C iş modeli ile 2013 yılında Doğuş Grubu ve Güney Koreli ortağı SK Group’un ortaklığı ile açıldı. Kısa zamanda adından söz ettiren N11 bünyesine kattığı binlerce N11 online dükkanı ile milyonlarca müşteriye ulaşmıştır.
24.07.2022 12:00

Hepsiburada'da Mağaza Nasıl Açılır?

Hepsiburada 1998 yılından B2B ve B2C iş modeli ile hayata geçmiştir. Hepsiburada Mağaza açma, Hepsiburada; standart, Kadın Girişimci ve Hepsi Türkiye’den mağazaları açma, Hepsiburada’da mağaza açma avantajları, internetten online satışta Hepsiburada.com üzerinden yapılacaklar gibi konuları ele alacağız.
22.07.2022 12:00

Trendyol'da Mağaza Nasıl Açılır?

Trendyol’da dükkan açmak teknolojiyle alışveriş yapmayı kolaylaştırmaktır. Pazaryerleri içerisinde 2010 yılında kurulmasına rağmen en büyüğü konumuna gelmiştir. Kendi ifadeleri ile e-ticaret ekosistemine pozitif etki yapan bir ekip olma yolunda adım adım ilerliyor.
20.07.2022 12:00

E-Ticaret Pazaryeri Entegrasyonları ve XML Entegrasyonu

Entegrasyon, uyum ve bütünleşme anlamında teknik bir kelime ve kavramdır. Konumuz açısından E-Ticarette entegrasyon e-ticaretin eko sistemindeki ilgili paydaşlarla (Pazaryerleri, kargolar, tedarikçiler vd.) uyum içinde, bütünleşik, hızlı, güvenilir bir şekilde çalışmayı tanımlayan bir kavramdır.
17.07.2022 11:45

Stoksuz E-Ticaret Dropshipping Nasıl Yapılır?

Drop Shipping veya stoksuz e-ticaret, satıcının elinde stok tutmadan müşteri siparişlerini kabul ettiği bir perakende satış şeklidir.
30.06.2022 17:45

E-Ticarette En Çok Satılan Ürünler

E-Ticarette En Çok Satan Ürünler nelerdir sorusun cevabı ile Ticarette en çok satan ürünler, internette en çok ürün satan sektörler, dünyada en çok satılan ürünler hangileridir sorusu konvansiyonel (fiziki) ticarette de birbirine benzer sonuçlar veren sorulardır.
05.07.2022 22:00

E-Ticaret Yazılım Özellikleri Neler Olmalı?

E-Ticaret yazılımı nedir, en uygun e-ticaret yazılımı nasıl seçilir, profesyonel e-ticaret paketleri, e-ticaret yazılımlarına nelere dikkat etmeliyiz?
26.06.2022 11:15

E-Ticaret Yazılımı ve E-Ticaret Paketleri

e-Ticaret yazılımlarının yazılarında aranması gereken temel özellikler ara yüzden “User İnterface”UI” ziyade e-ticaret paketlerinin öz yetenekleri ve bağlantılı sistemlerle e-ticaret ekosistemlerine uyumluluğu üzerinden değerlendirilmelidir.
11.06.2022 - 13:30

E-Ticaret Nedir? Türleri Nelerdir?

E-ticaret ( e-commerce ) son yıllarda alışveriş yapma, ürün ve hizmetleri sunma konusunda küresel modern ekonominin temel yapısı haline geldi
07.06.2022 16:55

E-Posta Pazarlamasında Dikkat Etmeniz Gerekenler

E-ticaret sitenizde bulunan ürünlerden, kampanyalardan ve cazip fırsatlardan, kısacası sitenizde yer alan son gelişmelerden müşterilerinizi haberdar edebilmenizin en etkili yollarından...
20.04.2021 - 17:30

E-Ticaret Siteleri İçin Seo mu? Adwords mu?

E-ticaret sitenizin gün içerisinde aktif bir şekilde ziyaret edilmesini, ürünlerinizin geniş kitleler tarafından talep görmesini diliyorsanız; sitenizin seo uyumlu olduğundan mutlaka emin olmanız ...
20.03.2021 - 17:30

E-Ticarette Mobil Alışverişin Önemi

Son yıllarda giderek yükselen bir ivme gösteren mobil alışveriş; dünyanın yanı sıra ülkemizde de tüketiciler tarafından yoğun ilgi görmeye başladı. Mobil alışveriş ...
20.02.2021 - 17:30

E-Ticaret Sepeti Terk Etme Oranı Nasıl Düşürülür

Sepeti terk etme oranlarını kontrol altında tutmanız siteniz için çok önemlidir. İnternet üzerinden yapılmakta olan alışverişlerin çoğu kısmında müşteriler alışveriş sırasında beğendiği ürünü ...
20.01.2021 - 17:30

E-Ticaret Site Güvenirliği

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte internet üzerinden alışveriş yapmak, bir şeyler alıp satmak yani geniş anlamı ile ticaret yapmak oldukça yaygın bir hale gelmiştir. Artık firmalar ve küçük işletmelerin ...
20.12.2020 - 17:30

E-Ticarette Canlı Desteğin Önemi

Gelişen teknoloji ile birlikte internet artık hayatımızın her alanında bize istediğimize erişme noktasında büyük kolaylıklar sunuyor. İnternetin bize sunduğu bu kolaylıkların başında ilk sırada alışveriş siteleri yer ...
20.11.2020 - 17:30

E-Ticarette Müşteri Yorumlarının Önemi

E-Ticaret hızla yayılmakta olan alışverişi daha kolay hale getirmekte olan bir sektördür. Alışveriş için veya gezinti yapmak için siteye girenler yorum kısımlarına ne düşündüklerini...
20.10.2020 - 17:30

E-Ticarette Ziyaretçileri Üyeye Çevirme

Ticaret hayatını başarılı ve kazanç dolu bir şekilde yürütmenin oldukça zor olduğu günümüzde teknolojinin avantajlarından yararlanarak müşteri portföyünü arttırmanın yolları bulunuyor. Zaten teknolojiye...
20.09.2020 - 17:30

E-Ticarette Pazarlama Taktikleri

E-ticaret pazarlama stratejiniz söz konusu olduğunda, markanız için yalnızca bir kaç e-posta ve ağızdan ağızdan yapılan reklamdan daha fazlası gerektiğini biliyorsunuzdur.
20.08.2020 - 17:30

E-Ticarette Adwords Neden Önemli

Google firması tarafından sağlanan bir reklam hizmetidir. Çevrimiçi reklamcılık olarak adlandırılır. İstediğiniz kelime ve kelime gruplarını seçer reklam oluşturur. Böylelikle siteniz arama neticesin de bu hizmet yardımıyla...
20.07.2020 - 17:30

E-Ticarette Social Media Monitoring

Günümüzdeki çoğu e-ticaret platformu, mevcut ve potansiyel müşterilerle etkileşim kurmak için sosyal medya kullanıyor. Bu ağlar, işletmelere tüketiciyle gerçek zamanlı iletişim kurma imkanı veriyor.
20.06.2020 - 17:30

E-Ticarette Sepet Ortalaması Nasıl Arttırılır?

Pazarlama çalışmalarınız da devamlı müşterilerinize özel kampanyalar yapın. Size asıl parayı kazandıran müşterilerdir. Bu müşterilere e-posta yoluyla ulaşıp özel çalışmalar yapabilirsiniz. Devamlı müşterilerinize değişik fırsatlar, kampanyalar veya açılış sayfası hazırlayarak ulaşabilirsiniz.
20.05.2020 - 17:30

E-Ticarette Dönemsel Kampanyaların Önemi?

Arama, e-ticaret işletmeleri için önemli bir gelir kaynağı olarak sürekli büyüyor. Ancak, özellikle işinizde binlerce işletme, hızlı değişen hisse senedi ve sürekli değişen fiyat ve promosyonlar varsa, yönetmek zor bir alan olabilir.
20.04.2020 - 17:30

E-Ticarette SEO Önerileri

E-Ticaret siteniz bulunuyorsa ve başarılı olmak istiyorsanız arama motoru optimizasyonu işlemlerine mutlaka önem vermeniz gerekiyor. SEO işlemleri sizi arama sonuçlarında daha üst sıralarda sunmasına yardımcı olacaktır
20.03.2019 - 19:30

E-Ticarette Tasarım Neden Önemlidir?

Web tasarımı, web siteleri söz konusu olduğunda önemli bir faktördür ve e-ticaret web siteleri için daha da önemlidir. Başarılı bir e-ticaret web tasarımı, müşterilere daha iyi bir deneyim sunmanıza ve potansiyel olarak daha fazla satış yapmanıza yardımcı olabilir.
20.03.2020 - 17:30

E-Ticaret Sitesi Kurmak

İnternet teknolojileri sayesinde işiniz için coğrafi sınırlara bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Ürün ve hizmetlerinizi gerek ülke geneline, gerekse de tüm dünyaya ulaştırmak artık çok daha kolay.
04.03.2019 - 18:30

E-Ticaret Portalımı Nasıl Yapılandırmalıyım?

Bu yazımızda e-ticaret portalınızı yayına aldıktan sonra izlemeniz gereken yollardan bahsedeceğiniz. Bu işlemler sayesinde zaman ve emek kaybetmeden en doğru ve hızlı şekilde portalınızı yapılandırabileceksiniz.
20.02.2019 - 18:30

Proticaret Ücretsiz E Ticaret Yazılımı

Proticaret, ücretsiz e ticaret sistemi sunan Asp.NET tabanlı bir yazılımdır. İlk olarak 2003 yılında tamamlandı. Yazılım dünyasındaki gelişmeleri takip eden yıllar boyunca alt yapımızda sayısız değişiklik ve güncelleme gerçekleştirerek bugünlere geldik. Amacımız ise bu hizmeti kullanıcılarımızın başarısı ile taçlandırmaktır.
15.01.2019 16:30