Hazır E-Ticaret Sitesi ve Hazır e-Ticaret Paketleri Nelerdir?

Hazır e-ticaret sitesi, internet üzerinden satış yapmak için özel hazırlanmış uzman yazılım paketidir.
E-Ticaret sitesinin hazır olması demek sadece tek başına bir web sayfası demek değildir. Aynı zamanda içinde büyük modüler bir sistemi barındırır.

08.08.2022 12:30 Proticaret
Hazır E-ticaret Nedir?

Hazır E-Ticaret sitesi internet üzerinden satış yapmak için hazırlanmış uzman yazılım ve web sitesidir. E-Ticaret sitesinin hazır olması sadece tek başına bir web sayfası demek değildir. Aynı zamanda içeririsinde büyük bir sistemi (E-Ticaret sistem Tanımları, kullanıcı yönetimi, ürün yönetimi, kargo ve sevkiyat takibi, sipariş yönetimi, iade süreçlerini, rezervasyon takibi, ödeme sistemi entegrasyonlarını, ERP yazılımı entegrasyonlarını, içerik yönetimi, pazarlama ve satış kampanyaları, b2b yönetimi, sektörlere yönelik özel modül yazılımları ve daha birçok komplex modülü ) barındırır. Bu sistem E-Ticaret eko sistemidir. İstenildiği durumlarda hem genel hem de özel entegrasyonları içermelidir.

Hazır E-Ticaret Sitesi Kurma, Çok Sorulanlar

E-Ticarete yeni başlayanlar eğer trendyol, N11, Hepsiburada, Amazon Türkiye gibi pazaryerlerinde dükkan açmamışlar veya dükkan açmışlar bir de kendi E-Ticaret web sitemiz olsun istiyorlarsa ilk tercihleri bir hazır E-Ticaret sitesi almaktır. E-Ticaret yapacakların hazır E-Ticaret sitesi tercihlerinde en çok karşılaştıkları sorular şunlardır.

E-Ticaret yapmak için bir E-Ticaret sitesi kurmak zorunda mıyım? Hayır.

E-Ticaret yapmak için E-Ticaret sitesi sahibi olmak zorunda değilsiniz. Pazaryerlerinde, sosyal medyalarda ve alternatif mecralarda internet üzerinden elektronik ticaret yapabilirsiniz. Ancak; amacınıza uygun bir E-Ticaret sitesi sahibi olursanız pazaryerlerinden bağımsız satış yapabileceğiniz gibi pazaryerleri ile entegre olup satışınızı hem artırabilir hem de kendi marka ve dükkanınızı oluşturabilirsiniz. Pazaryerlerine vermek durumunda kaldığınız komisyonlarda azaltmaya gidebilirsiniz. Sosyal medya ve alternatif satış kanallarından yaptığınız satışlarda kendinize ait E-Ticaret sitesi olursa müşteriye güven verebilirsiniz. Bilindiği üzere ticarette güven her şeydir. Kendi web sitenizden satış yapıp sosyal medya ve alternatif kanalları tanıtım unsuru olarak kullanmayı tercih edebilirsiniz..

Hazır E-Ticaret sitesi tercih ederken nelere dikkat etmeliyim?

E-Ticaret dünyası sınırsız olduğu için çok şeye dikkat etmelisiniz. İşin püf noktalarını makalemizde sekiz adımda şu şekilde sıralayabiliriz.

İlk ve vazgeçilmez olanı sektörünüze ve amacınıza uygun olsun. Spesifik ürünleriniz var ise (Renk/beden/numara/ebat ürünler, çiçek, perde, dijital ürün, yedek parça,set ve kombin ürünler, varyantlı ürünler vs) bu ürünlerinizi yönetebileceğiniz ürün ve özelliklere sahip olmalı

İkincisi ise E-Ticaret siteniz sizi sınırlamak yerine sizin önünüzü açan, ufkunuzu açan yapıda olmalı. İçerik yönetimine kolay müdahale edebilmeli ve gelişmeye açık olmalı

Üçüncüsü, E-Ticaret tek başına almak ve satmak değildir, büyük bir eko sistem içerisinde cereyan etmektedir. Uyumluluk ve entegrasyon sorunları çözülmüş olsun. (Gerçi her E-Ticaret altyapı sağlayıcısı bizim ürünlerimizde problem yok der.)

Dördüncüsü, E-Ticaret dünyasında insanlar sizin ürünlerinize para verecekler. Para ve ödeme sistemlerinin olduğu her yerde ödeme sistemlerinin güvenliği ve pratikliği asla göz ardı edilemez.

Beşincisi, E-Ticaret sitesi konvansiyonel ticaretteki mağazasınızdır. Siz mağazanızı istediğiniz gibi tasarlayabilirsiniz. Bu konuda uzmanlarından yardım alabilirsiniz. Web sitenizde tasarlanabilir, geliştirilebilir olmalıdır. Mesela istediğiniz temayı seçebilmelisiniz ve tema üzerinde istediğiniz değişkliği yapabilmelisiniz..

Altıncısı, E-Ticaret sitesi yatırım yaptıkça size kazandırmalıdır. SEO uyumluğu, Ürün fotosu yükleme, açıklama gibi alanların ürün cins çeşidine göre yeterli olması. Ürünleri kategorilere ayırma. Kampanya, indirim, afiş gibi uygulamalar yapmamaya müsait olmalıdır.

Yedincisi, E-Ticaret sitesi panel yönetimi kolay ve kullanışlı olmalı, E-Ticaretinizi yönetmek için çok zaman harcammalısınız. İşini yapmaya odaklanabilmelisiniz. E-Ticaret sitesi yönetim panel modülü kolay kullanışlı, anlaşılabilir ve dil desteği olmalıdır.

Sekizincisi, uygun maliyetli olması. Bilindiği gibi satın alma kararlarında uygun fiyat ürünün / hizmetin özelliklerine göredir.

E-Ticarette benim iş modelime hangi paket uygun?

E-Ticaret hakkında hiçbir şey bilmediğinizi varsayın ve benim iş modelime hangi paket uygun diye sorun kendi kendinize. Böylece bazı kararlar vermek durumundasınızdır.

Yurt içine mi satacaksınız yurt dışına mı? Yurt dışına satmak durumunda iseniz e-ihracatın gerektirdiği özellikleri taşımak durumunda. Dil desteği, uluslar arası pazaryerleri ile entegrasyon, kargo entegrasyonları gibi. Sadece yurt içi satış yapacağım kararı aldığınızda dil desteği, ihracat modülünün olmasına gerek yok. Ben kendi ürünlerimin satışı yapacağım kararı verdiğinizde ürün kategorilerinden, ürün fotolarına, açıklamalarına, SEO yapısından reklam yönetimine, indirim kampanyalarında varan birçok özelliği barındırmalıdır. Hazır ürün satışının bayiliğini alıp satış yapacağım dediğinizde ilgili ürün zincirinin ürün kategorisi özelliğini taşıyabilen, o sektör de referansı olan sistemi tercih etmelisiniz. hazır E-Ticaret paketleri örneğinde olduğu gibi bir çok sektöre göre hazır alt yapısı olan E-Ticaret paketini tercih edebilirsiniz.

E-Ticaret konusunda belirli bir tecrübem var iş modelleri hakkında da fikrim var kararında iseniz E-Ticaret modulleri ni inceleyip ardından da fiyatları için E-Ticaret paket fiyatlarına bakabilirsiniz.

Hazır E-Ticaret paketi mi, E-Ticaret sitesi yazdırmak mı avantajlı?

Her ikisinin de kendisine göre avantaj ve dezavantajları mevcuttur. Meseleye nereden baktığınıza, bütçenize, iş modelinize, E-Ticaret dünyasını ve yazılım sektörü bilginize bağlı olarak değişecektir. Bilindiği üzere E-Ticaret sitesi sadece bir ekran görüntüsünden ibaret değildir diğer bir ifade ile klasik bir web sitesi değildir. E-Ticaret sitesi yazdırma kararı aldığınızda her bir iş kalemi için gerekli zaman, bütçe, uzman eleman gibi çok etkenli süreçlere hazır olmak gerekir.

Elektronik ticaretin yükselişi ile birlikte E-Ticaret yazılımı sunanların sayısı her geçen gün artmaktadır. Bunların içerisinden hangisinin nasıl tercih edileceği konusunda ikilemde kalındığında hazır E-Ticaret sitesi sunan firmanın E-Ticaret sektöründeki geçmişi, referansları, çözümleri, alternatif paketleri ve en önemlisi de sürdürülebilirlik sağlayıp sağlayamayacakları konusudur.

Bu şartları sağlayan hazır E-Ticaret sitesi satın almanın daha avantajlı olduğu açıkça görünmektedir. Özellikle E-Ticaret mağazanızın bir an önce açılmasını istiyorsanız.

Hazır E-Ticaret Sitesi Fiyatları Ne Kadardır?

E-Ticaret altyapısı sunan firmalar yazılımlarına çeşitli gerekçelerle farklı fiyat uygulamaları yapmaktadır. Bu noktada önemli olan E-Ticaret paketlerinden size uygun olanın aradığınız özellikleri sağlayıp sağlayamadığı konusudur. E-Ticaret yazılım konusunda uzman olan firmalar ürünlerini özelliklerine göre çeşitli isimlerle paketlemişlerdir. Bu paketlerde hangi özelliklerini istediğinizi bir cetvel haline getirip fiyatların karşılaştırmasını yapabilirsiniz. Proticaret E-Ticaret paketleri link örneğinde olduğu gibi her bir paketin hangi fonksiyonel yapıya sahip olduğu ve fiyatı yazılıdır. Ayrıca bu fiyatlara dahil olmayan istek ve entegrasyonlar eklendiğinde onların da fiyatlarını yine cetvel haline getirip fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Hazır E-Ticaret Sitesi, Hazır Ürünlü E-Ticaret Sitesi

E-Ticarete başlamak için E-Ticaret sitesi kurmak isteyen özel ve tüzel kişiler için E-Ticaret eko sistemine girmelerini kolaylaştıracak hazır yazılımlardır. Aslında E-Ticaret altyapısı sağlayıcıların sunduğu E-Ticaret sitelerinin diğer adıdır. Ancak; E-Ticaret dünyasında ürünlü hazır E-Ticaret sitesi kelimesinden iki durum kast edilmektedir.

Birincisi: E-Ticaret paketi yazılımı hazır halde olmasıdır. İçinden size uygun bir siteyi alıp E-Ticaret yapmaya başlamanız kast edilmektedir. Eğer aradığınız bu ise E-Ticaret paketlerini inceleyebilirsiniz.

İkincisi : Mesleğinizin, işinizin sektörüne göre hazırlanmış bir E-Ticaret paketi olmasıdır. Hazır ürünlü E-Ticaret sitesinden doğru kasıt da budur. Sektöründe uzman olan olanların en çok tercih ettiği sistem budur. hazır E-Ticaret paketleri geniş bir yelpazede sektörel çözümler sunmaktadır.

Hazır ürünlü E-Ticaret siteleri tercihinde dikkat edilmesi geren en önemli nokta E-Ticaret gereklilikleri ile sektör gerekliliklerinin tam olarak oturtulmuş olmasıdır.

Hazır E-Ticaret Sistemi Kurulurken Nelere Dikkat Edilmelidir.

E-Ticarete yeni başlayanların en çok ihtiyacı olan üç temel unsur; • Kısa zaman, • Düşük maliyet ve • Kolaylıktır. Dolayısı ile E-Ticarete başlayanlar en çok bu hususlara tabi olarak dikkat etmek durumundadırlar. Bunun için iki tane on adımlı aşamaya dikkat etmek durumundasınız.

İlk aşamanın on adımı: E-Ticaret sitesi kurma süreci: yani ticaretinizi elektronik ortama taşıma yada online satışa başlama sürecinizdir.

 • Bir: E-Ticaret için şirket kuruluşunuzu tamamlayınız. En azından süreci başlatın.
 • İki : E-Ticarette sektörünüzü ve iş modelinizi seçiniz
 • Üç: E-Ticarete konu ürün ve ürün gruplarınızı seçiniz. Niş ürün bulmanız tavsiye edilir.
 • Dört: E-Ticaret markanızı oluşturun. Tesciller yapın. Markalaşmaya gayret edin.
 • Beş: E-Ticaret altyapınızı alın. Deneyimli, sektörünüze uygun, sizi sınırlamayacak altyapı.
 • Altı: E-Ticaret sitenizin tasarlayın: ürün kategorisi, landing page(karşılama sayfası) tema, seçimi (URL : www.proticaret.org/temagalerisi ) slider vb. tasarımları tamamlayınız.
 • Yedi: E-Ticaret sitenize ürünlerinizi, ürün görsellerinizi, anahtar kelimelerinizi ekleyiniz.
 • Sekiz: E-Ticaretiniz için kargo ve lojistik anlaşmalarınızı yapın, entegrasyonlarınızı tamamlayınız.
 • Dokuz: E-Ticaret ödeme sistemleri anlaşmaları yapınız. Banka, sanal pos vb. entegrasyonlarını tamamlayınız.
 • On: e-pazarlama faaliyetlerini ihmal etmeyiniz.

İkinci aşamanın on adımı: E-Ticaret sitesi kurarken ister hazır olsun isterse yeniden kodlanacak olsun dikkat edilmesi gereken unsurları on adımda şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Birincisi: E-Ticaret sitesi tasarımı: Tasarım konusunda sizi sınırlamak yerine alternatif çözümler üretebilmelidir. İstediğiniz tasarımı seçebilmelisiniz.
 • İkincisi: E-Ticaret sitesi güvenliği: Güvenlik konusu problem olmamalıdır. Güvenlik konusu sadece SSL değildir. SSL güvenlik için sadece bir başlangıçtır.
 • Üçüncü: E-Ticaret sitesi teknik altyapısı: Sitenin teknik tamamlanmış olmalıdır. Kurmak istediğiniz E-Ticaret sitesinde şu nokta eksik, şu nokta şu şekilde olsun gibi bir sürü teknik hususlarla uğraşma durumu olmamalıdır.
 • Dördüncüsü: E-Ticaret ödeme sistemleri: Ödeme sistemleri kolayca entegre edilmeli, müşterilerin ödeme güvenliğinden kolaylığına kadar her şey nerede ise tek tuşa indirgenmiş olmalıdır.
 • Beşincisi: E-Ticarette sitesi Tedarikçi ve Kargo entegrasyonları olmalıdır.
 • Altıncısı : e-Pazaryerleri ve diğer XML entegrasyonları tamamlanmış olmalıdır. En azından ülkemizde faaliyet gösteren Trendyol, Hepsiburada, N11, Amazon Türkiye gibi e-pazaryerleri ile entegrasyonu olmalıdır.
 • Yedincisi : SEO uyumlu olmalıdır. Dijital reklam, sosyal medya entegrasyonları isteğe göre yapılandırılabilmelidir.
 • Sekizincisi : Kolay mağaza yönetimi olmalıdır: Mağazanızdaki ürünlerin kategorileri, kampanya, indirim, indirim çeki gibi mağazada yapılabilecek tüm uygulamalar E-Ticaret sitenizde de yapılabilmelidir.
 • Dokuzuncusu: E-Ticarete konu ürünlerinizi teşhir: Online mağazanızda sergileyeceğiniz ürünlerinizin, görselleri, tanımlamaları, videoları, soru-cevap gibi bölümleri ürünlerinizin tüm özelliklerini tanımlayacağınız yapıda olmalıdır. Bu husus hem SEO yapmakta hem de E-Ticaret pazaryerlerine entegrasyonlarda kolaylık sağlayacaktır.
 • Onuncusu: E-Ticaretinizi geliştirmeye odaklanmalısınız: Faaliyet gösterdiğiniz iş modeline yapacağınız entegrasyonlar sonrası tek panelden tüm sistemi takip edebilmelisiniz. Kurmuş olduğunuz site size kısıtlama değil işiniz geliştikçe rahatlık sağlamalıdır.

E-Ticaret Sitesi Kurma Maliyeti, Hazır E-Ticaret Web Sitesi Fiyatları

E-Ticaret Sitesi kurmanın bir maliyeti olduğu ortadadır. Her ticarette olduğu gibi E-Ticarette de minimum maliyetle maksimum kazanç elde etme arzusu vardır. Bu nedenle uzmanlarca E-Ticaret paketi yazılımının iki temel özelliğine dikkat çekilmekte. Birincisi E-Ticaret yazılımı maliyeti ikincisi ise doğru bir E-Ticaret yazılımı seçmekle yapılmış varsayılan yazılımdır.

E-Ticaret paketi seçerken dikkat edilmesi gereken, fiyatları etkileyen unsurların listesi oldukça uzundur. Ancak bu listeye bakıldığında E-Ticaret paketi yazılımının ilk maliyetinden daha çok uygulama sürecindeki maliyetinin devreye girdiği E-Ticaret uzmanları ve uygulayıcılar tarafından ifade edilmektedir. E-Ticaret sitelerinin fiyat ve maliyetlerini etkileyen temel özellikleri kısaca şunlardır.

 • ✓ İş modeli : B2B, C2C, B2C vb. iş modelleri E-Ticaret yazılımının yapısını temelden etkileyeceği için fiyat farkı oluşturur.
 • ✓ Web alanı
 • ✓ Sanal Pos entegrasyonu
 • ✓ Pazaryeri entegrasyonu
 • ✓ Kargo entegrasyonu
 • ✓ Özel tasarım ve tema özellikleri fiyat farkı oluşmasında temel etmenlerdir.

Bunların yanında hazır E-Ticaret paketi seçtiğinizde farklı isim ve adlar altında farklı fonksiyonel özelliklerin olup olmaması E-Ticaret paketinin fiyatına yansır. Fonksiyonel özellikleri bir araya toplayarak bazı firmalar bir cetvel hazırlayıp müşterilerine sunarlar ve isimlendirirler. Soft, standart, plus, exclusive, ultra gibi. Burada önemli olan hangi fonksiyonel özelliğin hangi pakette var olup olmadığı ve niçin o pakette olmadığıdır. Örneğin en yüksek seviye bir pakette mobil uygulama, esnek çözüm, kolay kullanım kendiliğinden gelen özellik olarak gelir iken

 • ✓ Bağımsız hosting,
 • ✓ ödeme sitemleri yani sanal pos
 • ✓ Pazaryeri entegrasyonları
 • ✓ Destek sistemleri,
 • ✓ Google servisleri,
 • ✓ Çoklu dil desteği
 • ✓ Çoklu kur / para birimi desteği
 • ✓ XML entegrasoyunu
 • ✓ Grafik tasarımı vb. bir çok unsur yüksek model E-Ticaret paketinin üst fonksiyonel özellikleri olarak ön plana çıkar.

Hazır E-Ticaret paketleri E-Ticaret altyapı sağlayıcılara göre değişiklik gösterse bile ortalama bir standart oturmuştur. E-Ticaret paketlerinin fonksiyonel özelliklerini etkileyen özellikler için E-Ticaret paket özellikleri  fonksiyonel özellikler tablosunu inceleyebilirsiniz.

Hazır E-Ticaret Entegrasyon Firmaları, Hazır E-Ticarette Proticaret Avantajlar

E-Ticarette doğru başlangıç önemlidir. Bunun için E-Ticaret konusunda bir deneyiminiz yok ise bir çok konuda başlangıç kararları vermek durumundasınız. Bu süreçte doğru kararlar vermek için konusunda uzman kişilere ve firmalara müracaat edebilirsiniz. Hazır E-Ticarette paketleri sunan entegratör firmalar size E-Ticaret sitenizin seçiminden e-pazarlamaya kadar bir dizi hizmet sunar. Entegrasyon firmaları ile çalışmak yerine bu sürecin deneyimini doğrudan kendiniz ve varsa ekibinizle yaşamak istediğiniz de konusunda E-Ticaret altyapı sağlayıcısı firmalarla görüşmeniz size yeterince sağlam ipucu verecektir.

Konusunda uzman ve sektörün deneyimli e-ticaret yazılı firması olan Proticaret ile yapacağınız görüşmelerde hatta web sitesini incelediğinizde hazır E-Ticaret paketi ve seçimleriniz konusunda çok farklı destek alabilir, yeterince fikir edinebilirsiniz.

Proticaret’in sunmuş olduğu bir diğer avantaj aynı iş modeli için daha fazla fonksiyonel ve kolay kullanışlı hazır E-Ticaret yazılımı özelliği ve yeteneğinden dolayı web sitesini daha uygun maliyetle kurabilmenizdir.

Proticaret, sunmuş olduğu ürünlerin teknik yapıları hakkında kesin ve net çizgiler koyarken diğer taraftan tanımlanmış hizmet yapı ve eklentilerinin ne olduğunu hangi iş ve işlemler için gerekli olduğunu müşterileri ile bilgi paylaşım esası üzerinden paylaşmaktadır. Örneğin müşterinin hiçbir zaman kullanmayacağı bir entegrasyon bedelini ödemek durumunda kalmazsınız. Madde başlıkları halinde şu şekilde listeleyebiliriz.

 • ✓ E-Ticaret sitenizin temasına siz karar verirsiniz,
 • ✓ E-Ticaret sitenizin nasıl bir yapıya sahip olacağını tam olarak bilirsiniz,
 • ✓ E-Ticaret sitesini açmak aylarca günlerce beklemezsiniz, 1 Günde siteniz açılır ve teslim edilir.
 • ✓ Satın alma öncesi Proticaret E-Ticaret web sitesi demosunu inceleyebilirsiniz
 • ✓ E-Ticaret siteniz hata vermez, sorunsuz sayfalar yönetirsiniz,
 • ✓ Ödeme sistemleri, sanal pos vb. entegrasyonlar için esnek ve kolay çözümlere anında kavuşursunuz,
 • ✓ Daha düşük ve tanımlı maliyetlerle E-Ticaret sitesi sahibi olursunuz,
 • ✓ Hızlı ve çözümlü Canlı destek, mail destek, telefon destek hizmeti alırsınız,
 • ✓ Önemli güncellemeleri zamanında ve ücretsiz alırsınız,
 • ✓ Pazaryerleri, XML entegrasyonları konusunda zahmet çekmezsiniz,

Ürün ve hizmetlerimiz için;
0555 961 12 00
0850 430 50 50
info@proticaret.org
yolu ile bilgi alabilirsiniz.

POPÜLER YAZILAR

E-Ticaret Tedarik Zinciri Yönetimi

E-Ticaret tedarik zinciri yönetiminin önemidir? Tedarik zincirini doğru yönetmek için nelere dikkat edilmelidir?
09.02.2023 10:30

E-Ticaret Tedarikçi Yönetimi

Tedarikçi Yönetimi nedir? Tedarikçi Yönetiminin önemi nedir? E-Ticarette ürün tedariği yönetmek için nelere dikkat edilmelidir? Makalemizi inceleyebilirisniz.
06.02.2023 10:30

E-Ticaret Siteleri Fiyatları Nasıl Belirlenir?

E-ticaret siteleri fiyatları, domain, hosting yıllık kiralama bedelleri, iş modeline uygunluk, e-ticaret paket özellikleri ve daha bir çok farklı bileşene göre belirlenir.
26.01.2023 10:30

E-Ticarette Ödeme Sistemleri Tercihi Nasıl Yapılır?

E-ticarette ödeme sistemleri nasıl tercih edilir? Hangi ödeme yöntemi niçin tercih edilmelidir? Alternatif ödeme sistemleri nelerdir?
15.01.2023 10:30

Marka ismi oluşturma ve markalaşma süreci

Marka ismi oluşturma, markalaşma sürecinin yönetimi, marka ismi oluştururken dikkat edilmesi gerekenler...
09.01.2023 10:30

İş fikirleri bulmak

E-ticarette iş fikirleri ve para kazandıracak işler nasıl bulunur? Küçük işletmeler için iş fikirleri nasıl geliştirilir? Proticaret iş fikrime nasıl destek olur?
03.01.2023 10:30

SEO nedir? Nasıl yapılır?

SEO nedir? Nasıl yapılır? E-ticarette SEO uygulamaları nasıl olmalıdır? Proticaret hazır e-ticaret paketlerinde SEO uygulamaları nasıl yapılır?
30.12.2022 17:30

E-ticaret yeni başlayanlar için yol Haritası

E-ticarete başlamak isteyenler için yol haritası nelerdir? Neden e-ticaret yapmalıyım?
25.12.2022 17:30

B2C e-ticaret nedir?

B2C E-ticaret nedir? Üretici yada tedarikçi firmanın doğrudan tüketiciye satış yapmasıdır. B2C e-ticaretin Avantajları Nelerdir, B2C özellikleri ve B2C ile B2B farkları ve daha fazlası ..
15.12.2022 17:30

E-Ticaret Sitesi

E-ticaret sitesi ve e-ticaret siteleri teknik özellikleri neler olmalıdır? Ücretsiz e-ticaret sitesi kurmak, e-ticaret sitesi fiyatları ve avantajlı Proticaret e-ticaret paketlerinden yararlanın..
07.12.2022 17:30

E-Ticaret paketleri ve paket fiyatları

E-ticaret paketleri seçim kriterleri nelerdir? E-ticaret paketleri teknik özellikleri neler olmalıdır? Ücretsiz E-ticaret sitesi kurmak ve Proticaret ile E-ticaretin avantajlarını görmek için tıklayın.
01.12.2022 17:30

C2C E-Ticaret Nedir? C2C Paket Fiyatlar ve Özellikleri Nelerdir?

E-Ticareti sermayesiz yapmak istiyorsunuz ancak sermayesiz e-ticarete nasıl başlanır diye düşünüyorsanız Proticaret e-ticaret paketleri ile sermayesiz e-ticarete iyi bir başlangıç yapın.
125.11.2022 17:30

Sermayesiz e-ticaret nedir? Nasıl yapilir?

E-ticareti sermayesiz yapmak istiyorsunuz ancak sermayesiz e-ticarete nasıl başlanır diye düşünüyorsanız proticaret e-ticaret paketleri ile sermayesiz e-ticarete iyi bir başlangıç yapın
17.11.2022 18:30

E-Ticaret sitesi fiyatları ve e-ticaret paketleri seçme kriteleri

E-ticaret sitesi fiyatları , e-Ticaret Paketleri ve hazır e-ticaret sitesi yazılımı için ihtiyacınıza ve bütçenize uygun özellikleri proticarette bulabilirsiniz. E-ticaret sitesi fiyatlarının e-ticaretinize ve bütçenize uygunluğu için iş modülleri ve fiyatları karşılaştırın.
15.11.2022 11:30

E-ihracat nedir? E-ihracat nasıl yapılır? Nelere dikkat edilmelidir?

E-ihracat nedir? ifadesi tam olarak internet üzerinden yurt dışına yapılan satışlara verilen bir e-ticaret terimi olarak ortaya çıkmıştır. Diğer bir ifade ile e-ticaretin dünya ticaret ağına kattığı yeni hizmetlerden birisi de e-ihracattır.
10.11.2022 11:30

internetten satış yapmak nedir? Nelere Dikkate edilmelidir?

İnternetten satış, online satış, dijital satış, e-satış ya da e-ticaret, müşteri ve satıcıyı online ortamda bir araya getiren sistemlerin farklı söylemleridir. Temel de satış faaliyetinin yüz yüze satış yerine internet ortamına taşınmış halidir.
02.11.2022 11:30

E-fatura ve E-arşiv nedir? E-ticarette nasıl kullanılır?

E-fatura ve e-arşiv, geleneksel olarak kağıt üzerinde ıslak imzalı ve kaşeli kesilen faturaların artık dijital ortamda aynı güvenlik ve yasal çerçevede uygulamaya konulmuş hali olduğunu herkes tarafından bilinmektedir.
27.10.2022 12:30

B2B -ticaret nedir? Nasıl yapılır?

Bu makalemizde B2B E-Ticaret nedir? B2B E-ticaret Nasıl yapılır? B2B E-Ticaret yazılım Fiyatları ve özellikleri nelerdir? Proticaret B2B E-Ticaret yazılım paketi avantajları nelerdir? Sorularının cevablarını bulacaksınız. Keyifli okumalar..
22.10.2022 12:30

E-Ticaret nedir? Nasıl yapılır? E-ticarete avantajlı başlangıç

E-Ticaret, internet üzerinden online ödeme sistemleri kullanılarak mal veya hizmet alışverişi yapmaktır. E-Ticaretin ilk çıktığı 90’lı yıllardan itibaren genişleyen hacmi, iş modelleri halihazırda ticaret yapanlar veya ticarete atılmak isteyenlerin her geçen gün ilgi odağı olmakla kalmayıp aynı zamanda bir nevi mecburiyeti haline gelmeye devam etmektedir.
20.10.2022 12:30

Canva nedir ve nasıl kullanılır?

Canva internet üzerinden çalışan her türlü tasarımın yapılabileceği bir tasarım programıdır. Ücretsiz bir platform olması, içerisinde yüzlerce tasarım kalıpları bulunması, web sayfaları, e-ticaret paketi sayfa ve sliderleri için kullanılabilecek garfik, info grafikler için kolay kullanılabilir platformdur.
10.10.2022 12:30

E-ticarette ürün degişimi ve iade sürecleri nelerdir?

E-Ticarette ürün iadesi nedir? Yasal haklar nelerdir? E-Ticaret ürünü iade süresi kaç gündür? E-Ticarette Ürün Değişimi ve İade Süreçleri nasıl yönetilmelidir? İade edilmeyen/edilemeyen ürünler nelerdir?
02.10.2022 12:30

E-ticarette kargo yonetimi nedir? Nasıl olmalıdır?

Kargo Nedir? E-Ticarette Kargonun Önemi, Kargo Süreçleri Nasıl Yürütülür? Kargo Paketlerinin önemi nedir, nasıl olmalıdır? E-Ticaret kargo anlaşmalarında nelere dikkat edilmelidir? kargo süreçlerinin stratejik noktaları nelerdir?
25.09.2022 12:30

E-Ticarete sıfırdan başlamak ve e-ticaret yapmak için başlangıç rehberi

E-ticarete sıfırdan nasıl başlanır? E-ticaret için şirket kurmak zorunlu mu? hangi şirket türünde e-ticaret yapmak daha avantajlı? E-ticaret için nasıl bir iş modeli seçmeliyim?
16.09.2022 12:30

E-ticaret ile hobiler kazanca nasıl dönüştürülür?

Hobilerin e-Ticaret yolu ek kazan yolu olması için şirket kurmak gerekli midir sorusunun cevabını bu yazımızda bulacaksınız.
07.09.2022 12:30

E-Ticaret Yapmak İçin Şirket Kurma, e-Ticaret Şirketi Kurmak İçin Gerekenler

E-ticaret için şirket kurma maliyetleri, kurulacak olan şirket tiplerine göre değişmektedir. E-ticaret yapmak için şirket kurmak gerekli mi sorusunun cevabını bu yazımızda bulacaksınız.
30.08.2022 12:30

E-Ticarette Güvenli Alışveriş Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir?

İnternette Güvenli Alışveriş nasıl olur? Dikkat edilmesi gereken önemli noktalar nelerdir? Sanal kart güvenliği artı güvenlik midir?
25.08.2022 12:30

E-Ticaret Ödeme Sistemleri Nelerdir? Nelere Dikkat Edilmelidir?

E-Ticaret sitelerinde ödeme sistemi alt yapısının kurulması E-Ticaret sitesinin hayata geçirilmesinin belki de en önemli aşamasıdır. E-Ticaret olsun, konvansiyonel ticaret olsun nihai hedef satıştır. Parasını alasınız ki ürünü veresiniz.
15.08.2022 12:30

Hazır e-Ticaret Sitesi Nedir? Hazır e-Ticaret Paketleri Nelerdir?

Hazır E-Ticaret sitesi internet üzerinden satış yapmak için hazırlanmış uzman yazılım ve web sitesidir. E-Ticaret sitesinin hazır olması demek sadece tek başına bir web sayfası demek değildir. Aynı zamanda içinde büyük modüler bir sistemi barındırır.
08.08.2022 12:30

E-Ticaret Danışmanı Ne İş Yapar, Hizmetleri Nelerdir?

E-Ticaret Danışmanlığı alarak tüm e-ticaret süreçlerinizi başarılı bir şekilde yönetebilirsiniz. E-Ticaret danışmanı, e-ticaret projenizin başarılı olabilmesi için gerekli e-ticaret sitesi kurulum ve entegrasyon süreçlerinde size danışmanlık verir.
06.08.2022 12:30

Pazaryerlerinde Satış Online Satış Rehberi

Pazar yerleri satıcıların ve alıcıların sayısının sınırsız olduğu yerlerdir. Ticaret dünyasında satıcı ile alıcıyı bir araya getirmek tarihi bir gelenektir. Ancak e-ticarette satıcı ve alıcıyı (B2C) bir araya getirmek yeni bir gelenektir. E-Ticaret yapmak isteyenleri E-Ticaret Sitesi Kurma şartından kurtarıp satıcıların her halükarda alıcılara ulaştığı platformlardır. .
04.08.2022 12:00

İnternetten Satış Online Satış Rehberi

İnternetten satış yapmak isteyen satıcıların internetin sunduğu avantajlardan yararlanabilmesi için birbirlerini etkileyen süreçleri çok iyi takip edip kendilerini sürekli geliştirmesi gerekmektedir. Çünkü internetin sunduğu avantajlar her geçen gün artarken aynı zamanda rakip meslektaşları tarafından dan da bu avantajların kullanıldığının unutulmaması gerekir. Bu makalemizde internetten satış rehberi diğer adı ile online satış rehberi konusunu ele alacağız. .
02.08.2022 12:00

Amazon'da Satış Nasıl Yapılır?

Bu makalemizde Amazon gibi e-ticarette dünya devi olan bir e-pazaryeri platformunda yerinizi alabilmek için neler yapmanız gerektiği ve nelere dikkat etmeniz gerektiği üzerinde duracağız.
30.07.2022 12:00

Aliexpress'de Satış Nasıl Yapılır?

Aliexpress Çin’den dünyaya yayılan e-pazaryeridir. Aliexpress ve Alibaba gibi global çapta hizmet veren platform ülkeler çapında yerel B2C e-pazaryerleri satın alarak açmaktadır.
28.07.2022 12:00

eBAY'de Satış Nasıl Yapılır?

eBAY açık artırma şirketi olarak 1995 yılında Pierre Omidyar tarafından kuruldu. Kısa sürede dünyanın her yerinde alış veriş yapabilme imkanı sunduğu için global bir pazaryeri halini aldı.
26.07.2022 12:00

N11'de Mağaza Nasıl Açılır

N11 Mağaza Türkiye’de ilk anda alışılmadık ismi ile B2C iş modeli ile 2013 yılında Doğuş Grubu ve Güney Koreli ortağı SK Group’un ortaklığı ile açıldı. Kısa zamanda adından söz ettiren N11 bünyesine kattığı binlerce N11 online dükkanı ile milyonlarca müşteriye ulaşmıştır.
24.07.2022 12:00

Hepsiburada'da Mağaza Nasıl Açılır?

Hepsiburada 1998 yılından B2B ve B2C iş modeli ile hayata geçmiştir. Hepsiburada Mağaza açma, Hepsiburada; standart, Kadın Girişimci ve Hepsi Türkiye’den mağazaları açma, Hepsiburada’da mağaza açma avantajları, internetten online satışta Hepsiburada.com üzerinden yapılacaklar gibi konuları ele alacağız.
22.07.2022 12:00

Trendyol'da Mağaza Nasıl Açılır?

Trendyol’da dükkan açmak teknolojiyle alışveriş yapmayı kolaylaştırmaktır. Pazaryerleri içerisinde 2010 yılında kurulmasına rağmen en büyüğü konumuna gelmiştir. Kendi ifadeleri ile e-ticaret ekosistemine pozitif etki yapan bir ekip olma yolunda adım adım ilerliyor.
20.07.2022 12:00

E-Ticaret Pazaryeri Entegrasyonları ve XML Entegrasyonu

Entegrasyon, uyum ve bütünleşme anlamında teknik bir kelime ve kavramdır. Konumuz açısından E-Ticarette entegrasyon e-ticaretin eko sistemindeki ilgili paydaşlarla (Pazaryerleri, kargolar, tedarikçiler vd.) uyum içinde, bütünleşik, hızlı, güvenilir bir şekilde çalışmayı tanımlayan bir kavramdır.
17.07.2022 11:45

Stoksuz E-Ticaret Dropshipping Nasıl Yapılır?

Drop Shipping veya stoksuz e-ticaret, satıcının elinde stok tutmadan müşteri siparişlerini kabul ettiği bir perakende satış şeklidir.
30.06.2022 17:45

E-Ticarette En Çok Satılan Ürünler

E-Ticarette En Çok Satan Ürünler nelerdir sorusun cevabı ile Ticarette en çok satan ürünler, internette en çok ürün satan sektörler, dünyada en çok satılan ürünler hangileridir sorusu konvansiyonel (fiziki) ticarette de birbirine benzer sonuçlar veren sorulardır.
05.07.2022 22:00

E-Ticaret Yazılım Özellikleri Neler Olmalı?

E-Ticaret yazılımı nedir, en uygun e-ticaret yazılımı nasıl seçilir, profesyonel e-ticaret paketleri, e-ticaret yazılımlarına nelere dikkat etmeliyiz?
26.06.2022 11:15

E-Ticaret Yazılımı ve E-Ticaret Paketleri

e-Ticaret yazılımlarının yazılarında aranması gereken temel özellikler ara yüzden “User İnterface”UI” ziyade e-ticaret paketlerinin öz yetenekleri ve bağlantılı sistemlerle e-ticaret ekosistemlerine uyumluluğu üzerinden değerlendirilmelidir.
11.06.2022 - 13:30

E-Ticaret Nedir? Türleri Nelerdir?

E-ticaret ( e-commerce ) son yıllarda alışveriş yapma, ürün ve hizmetleri sunma konusunda küresel modern ekonominin temel yapısı haline geldi
07.06.2022 16:55

E-Posta Pazarlamasında Dikkat Etmeniz Gerekenler

E-ticaret sitenizde bulunan ürünlerden, kampanyalardan ve cazip fırsatlardan, kısacası sitenizde yer alan son gelişmelerden müşterilerinizi haberdar edebilmenizin en etkili yollarından...
20.04.2021 - 17:30

E-Ticaret Siteleri İçin Seo mu? Adwords mu?

E-ticaret sitenizin gün içerisinde aktif bir şekilde ziyaret edilmesini, ürünlerinizin geniş kitleler tarafından talep görmesini diliyorsanız; sitenizin seo uyumlu olduğundan mutlaka emin olmanız ...
20.03.2021 - 17:30

E-Ticarette Mobil Alışverişin Önemi

Son yıllarda giderek yükselen bir ivme gösteren mobil alışveriş; dünyanın yanı sıra ülkemizde de tüketiciler tarafından yoğun ilgi görmeye başladı. Mobil alışveriş ...
20.02.2021 - 17:30

E-Ticaret Sepeti Terk Etme Oranı Nasıl Düşürülür

Sepeti terk etme oranlarını kontrol altında tutmanız siteniz için çok önemlidir. İnternet üzerinden yapılmakta olan alışverişlerin çoğu kısmında müşteriler alışveriş sırasında beğendiği ürünü ...
20.01.2021 - 17:30

E-Ticaret Site Güvenirliği

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte internet üzerinden alışveriş yapmak, bir şeyler alıp satmak yani geniş anlamı ile ticaret yapmak oldukça yaygın bir hale gelmiştir. Artık firmalar ve küçük işletmelerin ...
20.12.2020 - 17:30

E-Ticarette Canlı Desteğin Önemi

Gelişen teknoloji ile birlikte internet artık hayatımızın her alanında bize istediğimize erişme noktasında büyük kolaylıklar sunuyor. İnternetin bize sunduğu bu kolaylıkların başında ilk sırada alışveriş siteleri yer ...
20.11.2020 - 17:30

E-Ticarette Müşteri Yorumlarının Önemi

E-Ticaret hızla yayılmakta olan alışverişi daha kolay hale getirmekte olan bir sektördür. Alışveriş için veya gezinti yapmak için siteye girenler yorum kısımlarına ne düşündüklerini...
20.10.2020 - 17:30

E-Ticarette Ziyaretçileri Üyeye Çevirme

Ticaret hayatını başarılı ve kazanç dolu bir şekilde yürütmenin oldukça zor olduğu günümüzde teknolojinin avantajlarından yararlanarak müşteri portföyünü arttırmanın yolları bulunuyor. Zaten teknolojiye...
20.09.2020 - 17:30

E-Ticarette Pazarlama Taktikleri

E-ticaret pazarlama stratejiniz söz konusu olduğunda, markanız için yalnızca bir kaç e-posta ve ağızdan ağızdan yapılan reklamdan daha fazlası gerektiğini biliyorsunuzdur.
20.08.2020 - 17:30

E-Ticarette Adwords Neden Önemli

Google firması tarafından sağlanan bir reklam hizmetidir. Çevrimiçi reklamcılık olarak adlandırılır. İstediğiniz kelime ve kelime gruplarını seçer reklam oluşturur. Böylelikle siteniz arama neticesin de bu hizmet yardımıyla...
20.07.2020 - 17:30

E-Ticarette Social Media Monitoring

Günümüzdeki çoğu e-ticaret platformu, mevcut ve potansiyel müşterilerle etkileşim kurmak için sosyal medya kullanıyor. Bu ağlar, işletmelere tüketiciyle gerçek zamanlı iletişim kurma imkanı veriyor.
20.06.2020 - 17:30

E-Ticarette Sepet Ortalaması Nasıl Arttırılır?

Pazarlama çalışmalarınız da devamlı müşterilerinize özel kampanyalar yapın. Size asıl parayı kazandıran müşterilerdir. Bu müşterilere e-posta yoluyla ulaşıp özel çalışmalar yapabilirsiniz. Devamlı müşterilerinize değişik fırsatlar, kampanyalar veya açılış sayfası hazırlayarak ulaşabilirsiniz.
20.05.2020 - 17:30

E-Ticarette Dönemsel Kampanyaların Önemi?

Arama, e-ticaret işletmeleri için önemli bir gelir kaynağı olarak sürekli büyüyor. Ancak, özellikle işinizde binlerce işletme, hızlı değişen hisse senedi ve sürekli değişen fiyat ve promosyonlar varsa, yönetmek zor bir alan olabilir.
20.04.2020 - 17:30

E-Ticarette SEO Önerileri

E-Ticaret siteniz bulunuyorsa ve başarılı olmak istiyorsanız arama motoru optimizasyonu işlemlerine mutlaka önem vermeniz gerekiyor. SEO işlemleri sizi arama sonuçlarında daha üst sıralarda sunmasına yardımcı olacaktır
20.03.2019 - 19:30

E-Ticarette Tasarım Neden Önemlidir?

Web tasarımı, web siteleri söz konusu olduğunda önemli bir faktördür ve e-ticaret web siteleri için daha da önemlidir. Başarılı bir e-ticaret web tasarımı, müşterilere daha iyi bir deneyim sunmanıza ve potansiyel olarak daha fazla satış yapmanıza yardımcı olabilir.
20.03.2020 - 17:30

E-Ticaret Sitesi Kurmak

İnternet teknolojileri sayesinde işiniz için coğrafi sınırlara bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Ürün ve hizmetlerinizi gerek ülke geneline, gerekse de tüm dünyaya ulaştırmak artık çok daha kolay.
04.03.2019 - 18:30

E-Ticaret Portalımı Nasıl Yapılandırmalıyım?

Bu yazımızda e-ticaret portalınızı yayına aldıktan sonra izlemeniz gereken yollardan bahsedeceğiniz. Bu işlemler sayesinde zaman ve emek kaybetmeden en doğru ve hızlı şekilde portalınızı yapılandırabileceksiniz.
20.02.2019 - 18:30

Proticaret Ücretsiz E Ticaret Yazılımı

Proticaret, ücretsiz e ticaret sistemi sunan Asp.NET tabanlı bir yazılımdır. İlk olarak 2003 yılında tamamlandı. Yazılım dünyasındaki gelişmeleri takip eden yıllar boyunca alt yapımızda sayısız değişiklik ve güncelleme gerçekleştirerek bugünlere geldik. Amacımız ise bu hizmeti kullanıcılarımızın başarısı ile taçlandırmaktır.
15.01.2019 16:30