Canva Nedir? E-ticarette Canva Kullanımının Avantajları

Ücretsiz bir platform olması, e-ticaret paketi sayfa ve sliderleri için kullanılabilecek yüzlerce tasarım kalıpları, web sayfaları, grafik, bannerları vb içeren platformdur.

10.10.2022 12:30 Proticaret
Canva Nedir? Nasıl Kullanılır?

Canva internet üzerinden çalışan her türlü tasarımın yapılabileceği bir tasarım programıdır. Ücretsiz bir platform olması, içerisinde yüzlerce tasarım kalıpları bulunması, web sayfaları, E-Ticaret paketi sayfa ve sliderleri için kullanılabilecek garfik, info grafikler için kolay kullanılabilir platformdur.

Canva Nasıl Kullanılır?

Canva kullanmak için ücret ödemenize gerek yoktur. Ancak Canva.com sitesine üye olmak gerekmektedir. Bunun için bir mail adresiniz ve internet bağlantısına sahip olmanız gerekmektedir. Platform mail adresleri olmayanlara ayrıca sosyal medya üyelikleri üzerinden bağlantı ile giriş imkanı da sunmaktadır. Canva’da hesap oluşturma işleminden sonra tasarımlarınıza başlayabilirsiniz. Yapacağınız tasarım için şablon örneklerini arayabilirsiniz. Canva Tasarımların kalıpları üzerinde istediğiniz çalışmaları yaptıktan sonra istediğiniz formatta kaydedebilirsiniz. Kayıt formatlarının çeşitliği E-Ticaret web sayfaları üzerinde hangi formatta kullanmak istiyorsak o formatta kaydetme imkanı bulunmaktadır.

Tasarımlarınızda Canva Kullanmanın Avantajları

Canva ücretsiz web tabanlı tasarım uygulamasıdır. E-Ticarette infografik, poster, sunum davetiye, kart, reklam, yada sosyal medya gönderileri gibi pek çok görseli profesyonel bir şekilde hazırlanabilecek bir platformdur. Canva ücretsiz web tabanlı tasarım uygulamasıdır.

Platformun barındırdığı yüzlerce alternatif tasarım kalıpları sayesinde sınırsız sayıda tasarım seçeneği sunmaktadır. Bu nedenle Canva’da tasarım yapanlar böylece kendilerine özgü bir tasarım üretme imkanı elde etmiş olmaktadırlar. Ayrıca Canva platformunda platformun nasıl kullanılacağını öğreten eğitim içerikleri mevcuttur. Bu eğitimler sayesinde kullanma konusunda sorun yaşayanlar ve daha özgün çalışmalar geliştirmek için iyi bir fırsattır.

Canva’nın sürükle bırak özelliği kalıplar içerisinde tasarım değiştirme işlemlerini kolaylaştırdığı gibi, dışarıdan yükleyeceğimiz resim, grafik, video ve ses dosyalarını da istediğimiz şekil ve formatta yükleyip işlenmesinde kolaylık sağlamaktadır. Alışılagelmiş yazı fontları dışında çok çeşitli yazı tiplerinin platformda bulunması ayrıca bir avantajdır. Piyasada canva fontları ile ile yapılmış bir çok logo bulunmaktadır.

Canva’nın önemli bir diğer özelliği de cep telefonlarında (Androit ve IOS modeller dahil) çalışabilmesidir. Dolayısı ile canva ile çalışırken pc olmadan da çalışma imkanı bulunmaktadır. Yaklaşık 100GB kadar depolama alanı sunması yapılan çalışmaların durumuna göre geniş bir depolama / arşiv alanı sunduğunu da ayrıca ilave etmekte fayda var.

Çeşitlilik

Tasarımda özgünlük önemlidir. Özgün tasarımlar üretmek özgün içerik üretmek demektir. Bunun neticesinde ihtiyaçlara göre çeşitli çalışmaları yapmak önemlidir. Canva sunduğu platform sayesinde slider, kapak, sosyal medya gönderisi, wideo, ses dosyası, sunu doyası ve daha fazlasına varan tasarım çeşitliği ile önemli bir özelliği sunmaktadır.

Basit Kullanım

E-Ticaretle uğraşanlar sitelerinin temasına, ürün görsellerine, ürün tanıtım gönderilerine büyük önem vermek durumundadırlar. Bu bağlamda canva basit kullanım özelliği ile özelleştirilebilir özgün tasarımlar üretmeye izin vermesi ile hızlı kolay ve basit bir kullanım sunmaktadır.

Fotoğraflar

Canva’nın geniş foto arşivi; yapmak, tasarlamak istedikleriniz konusunda büyük bir fikir vermektedir. Aynı zamanda kullandığınız fotonun telif hakkı konusunda problem yaşanmaması kullanıcılar için önemli bir avantajdır.

Şablonlar

Hazır şablonlar Canva platformunun temel özelliğidir. Dolayısı ile şablonlar tasarımcıların var olan fikirlerini kolayca uygulamasını sağlamaktadır. Aynı şekilde eğer genel bir fikri var da tam olarak nasıl uygulayacağı konusunda fikri yok ise örnekler fikir geliştirme konusunda çok faydalı olduğu ortadır. E-Ticaret sitesi Şablon kullanımı için istediğiniz kalıplardan birisini seçip, markanıza göre özelleştirmeler yapıp, renklerini, metnini, yazı fontlarını, fotolarını düzenleyebilirsiniz. Yaptığınız düzenlemeyi kaydedebilir, indirebilir ve yazdırabilirsiniz.

Bileşenler

Canva başka platformlar ile birlikçe çalışabilme özelliği sayesinde iş ve işlem kolaylığı sunmaktadır. Zaten ücretsiz canva hesabı oluşturmak için başlayan çeşitli platformlarla bileşmesi önemli bir kolay kullanım avantajı olarak karşımıza çıkmaktadır. Aynı zamanda çeşitli platformlarla kullanılması çeşitli figür, şablon ve yazıları kolayca aktarabilme özelliğini de getirmektedir.

Yazı Tipleri

Canva sunduğu çok çeşitli yazı fontları ile tasarımlara daha da bir özgünlük katmaktadır. Bu fontların kolay kullanımı bir çok firmanın logo tasarımı yapmalarına da yardımcı olmaktadır.

Animasyonlar

Animasyonlar, Canva platformunun E-Ticarette en çok kullanın özelliklerinden birisidir. Yapılan çelişti animasyonlar E-Ticaret ürünlerinin tanıtılmasında çokça kullanılmaktadır. Ayrıca animasyonları sosyal medya platformlarında bir plan dahilinde paylaşmak isteyenler ücretli aboneliğini seçebilirler.

Paylaşım

Tasarımların tamamlanmasından sonra arşivleme, yazdırma ve indirme (download) etme seçeneği bulunmaktadır. Depolama seçeneği ile önceki çalışmalara ulaşma web tabanlı bir program için önemli bir özellik olarak öne çıkmaktadır. Canva’nın indirme özelliğinde sunduğu farklı format seçenekleri tasarım seçenekleri kullanım amacına kolay uyumluluk bakımından oldukça önemlidir. Örneğin bir bülten çalışması yapılmış ise bunu pdf formatında kaydedip hem kağıt çıktısını alabileceğimiz gibi e-posta ve sosyal medya eklentileri olarak kullanabilir.

E-Ticarette Canva Kullanmanın Avantajları

E-Ticarette Canva kullanmanın en önemli avantajlarının başında E-Ticaret yapanların nasıl bir tasarımla özgün bir görsel elde ederim diye düşündüğünde alternatif tasarım kalıplarının üzerinde yeni bir fikir geliştirmeye yardımcı olması her zaman için E-Ticarete özgün görseller elde edilebilmesidir. Canva’nın ücretsiz bir platform olması ilave bir maliyet getirmeyecektir. E-Ticarette girdileri düşürmüş olmak rakip meslektaşlarına göre önemli bir avantaj elde etmiş olacaktır.

E-Ticarette Canva kullanımın önemli bir avantajlarından birisi de video, ses, farklı formatlarda (jpeg, tiff, giff, png, pdf. vb.) resim elde edilmesi sayfa tasarımlarında, temaların görsel düzen ve tasarımında ayrıca görsel değer açısından önemli bir avantajlıdır. Canva Pro seçeneği ilk anda E-Ticaret yapanlar için tercih edilen bir özelliktir. Çünkü ilk anda öğrenciler ve amatörler için sunulmuş bir platform görüntüsüne sahiptir. Ancak Canva Pro versiyonu dünya çapında oldukça geniş bir arşiv alt yapısı sunmaktadır. Bu özelliği kullanan tasarımcılar standart kullanıcılara göre çok çok fazla seçeneğe sahip olabilirler.

E-Ticarette canva platformu kullanarak yapabileceğiniz birkaç başlığı şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Sosyal medya gönderi tasarımları
  • Facebook, instagram, twitter gönderileri foto, grafik, infografik, wideo ve ses kaydı
  • Blok sayfası giriş tasarımı, foto tasarımları
  • Rutin planlayıcılar, günlük, haftalık, aylık planlar
  • CV, Davetiye, sunum vb.
  • E-bültenler

E-Ticarette Proticaret ve Tasarım Avantajları Nelerdir, Nasıl kullanabilirsiniz.

E-Ticaretteki tecrübesi ile proticaret birlikte çalıştığı paydaşlarına geniş bir tema galerisi sunmaktadır. Her bir E-Ticaret firması kendi markalarına ve ürünlerine göre uygun bir tasarım seçmek istediklerinde Proticaret Tema Galerisi üzerinden istedikleri temayı seçebilmektedirler. Seçtikleri tema üzerinde de istedikleri değişkliği yapabilirler.

Tema galerisi sayfasından seçilen her bir tema E-Ticaret gereklilikleri için uzmanlar tarafından hazırlanmış olması, denenmiş olması, sorunsuz olması ve çeşitli platformlarla uyumlu olması, kolayca entegre edilebilmesi Proticaret xml-entegrasyonlari gibi özellikler sayesinde E-Ticaret sitesi kurmak ve E-Ticaret satışına başlamak için çok avantajlı bir başlangıç sunmaktadır.

Proticaret ile E-Ticaret başlangıç avantajları ve E-Ticarete başlarken yapılması gerekenler konusunda yeni başlayanlar ürünlerinin tanıtımı için kendilerine özgü tasarımları kullanabilirler e-Ticarete sıfırdan başlamak ve e-ticaret yapmak için başlangıç rehberi adlı makalemize bakabilirsiniz. Proticaret ile E-Ticarette ürün yükleme, ürün tanıtımı sayfalarında canva vb. tasarım araçları vasıtası ile hazırlamış olduğunuz tasarımları da yükleyebilirsiniz. E-Ticarette proticaret avanantajları, ürün ve hizmetlerimiz için aşağıdaki bilgilerden ulaşabilirsiniz.

Özgün ve responsive e-ticaret temalar ile E-Ticaret paketleri, modül ve hizmetlerimiz için;
0555 961 12 00
0850 430 50 50
info@proticaret.org
yolu ile bilgi alabilirsiniz.

POPÜLER YAZILAR

E-Ticaret Tedarik Zinciri Yönetimi

E-Ticaret tedarik zinciri yönetiminin önemidir? Tedarik zincirini doğru yönetmek için nelere dikkat edilmelidir?
09.02.2023 10:30

E-Ticaret Tedarikçi Yönetimi

Tedarikçi Yönetimi nedir? Tedarikçi Yönetiminin önemi nedir? E-Ticarette ürün tedariği yönetmek için nelere dikkat edilmelidir? Makalemizi inceleyebilirisniz.
06.02.2023 10:30

E-Ticaret Siteleri Fiyatları Nasıl Belirlenir?

E-ticaret siteleri fiyatları, domain, hosting yıllık kiralama bedelleri, iş modeline uygunluk, e-ticaret paket özellikleri ve daha bir çok farklı bileşene göre belirlenir.
26.01.2023 10:30

E-Ticarette Ödeme Sistemleri Tercihi Nasıl Yapılır?

E-ticarette ödeme sistemleri nasıl tercih edilir? Hangi ödeme yöntemi niçin tercih edilmelidir? Alternatif ödeme sistemleri nelerdir?
15.01.2023 10:30

Marka ismi oluşturma ve markalaşma süreci

Marka ismi oluşturma, markalaşma sürecinin yönetimi, marka ismi oluştururken dikkat edilmesi gerekenler...
09.01.2023 10:30

İş fikirleri bulmak

E-ticarette iş fikirleri ve para kazandıracak işler nasıl bulunur? Küçük işletmeler için iş fikirleri nasıl geliştirilir? Proticaret iş fikrime nasıl destek olur?
03.01.2023 10:30

SEO nedir? Nasıl yapılır?

SEO nedir? Nasıl yapılır? E-ticarette SEO uygulamaları nasıl olmalıdır? Proticaret hazır e-ticaret paketlerinde SEO uygulamaları nasıl yapılır?
30.12.2022 17:30

E-ticaret yeni başlayanlar için yol Haritası

E-ticarete başlamak isteyenler için yol haritası nelerdir? Neden e-ticaret yapmalıyım?
25.12.2022 17:30

B2C e-ticaret nedir?

B2C E-ticaret nedir? Üretici yada tedarikçi firmanın doğrudan tüketiciye satış yapmasıdır. B2C e-ticaretin Avantajları Nelerdir, B2C özellikleri ve B2C ile B2B farkları ve daha fazlası ..
15.12.2022 17:30

E-Ticaret Sitesi

E-ticaret sitesi ve e-ticaret siteleri teknik özellikleri neler olmalıdır? Ücretsiz e-ticaret sitesi kurmak, e-ticaret sitesi fiyatları ve avantajlı Proticaret e-ticaret paketlerinden yararlanın..
07.12.2022 17:30

E-Ticaret paketleri ve paket fiyatları

E-ticaret paketleri seçim kriterleri nelerdir? E-ticaret paketleri teknik özellikleri neler olmalıdır? Ücretsiz E-ticaret sitesi kurmak ve Proticaret ile E-ticaretin avantajlarını görmek için tıklayın.
01.12.2022 17:30

C2C E-Ticaret Nedir? C2C Paket Fiyatlar ve Özellikleri Nelerdir?

E-Ticareti sermayesiz yapmak istiyorsunuz ancak sermayesiz e-ticarete nasıl başlanır diye düşünüyorsanız Proticaret e-ticaret paketleri ile sermayesiz e-ticarete iyi bir başlangıç yapın.
125.11.2022 17:30

Sermayesiz e-ticaret nedir? Nasıl yapilir?

E-ticareti sermayesiz yapmak istiyorsunuz ancak sermayesiz e-ticarete nasıl başlanır diye düşünüyorsanız proticaret e-ticaret paketleri ile sermayesiz e-ticarete iyi bir başlangıç yapın
17.11.2022 18:30

E-Ticaret sitesi fiyatları ve e-ticaret paketleri seçme kriteleri

E-ticaret sitesi fiyatları , e-Ticaret Paketleri ve hazır e-ticaret sitesi yazılımı için ihtiyacınıza ve bütçenize uygun özellikleri proticarette bulabilirsiniz. E-ticaret sitesi fiyatlarının e-ticaretinize ve bütçenize uygunluğu için iş modülleri ve fiyatları karşılaştırın.
15.11.2022 11:30

E-ihracat nedir? E-ihracat nasıl yapılır? Nelere dikkat edilmelidir?

E-ihracat nedir? ifadesi tam olarak internet üzerinden yurt dışına yapılan satışlara verilen bir e-ticaret terimi olarak ortaya çıkmıştır. Diğer bir ifade ile e-ticaretin dünya ticaret ağına kattığı yeni hizmetlerden birisi de e-ihracattır.
10.11.2022 11:30

internetten satış yapmak nedir? Nelere Dikkate edilmelidir?

İnternetten satış, online satış, dijital satış, e-satış ya da e-ticaret, müşteri ve satıcıyı online ortamda bir araya getiren sistemlerin farklı söylemleridir. Temel de satış faaliyetinin yüz yüze satış yerine internet ortamına taşınmış halidir.
02.11.2022 11:30

E-fatura ve E-arşiv nedir? E-ticarette nasıl kullanılır?

E-fatura ve e-arşiv, geleneksel olarak kağıt üzerinde ıslak imzalı ve kaşeli kesilen faturaların artık dijital ortamda aynı güvenlik ve yasal çerçevede uygulamaya konulmuş hali olduğunu herkes tarafından bilinmektedir.
27.10.2022 12:30

B2B -ticaret nedir? Nasıl yapılır?

Bu makalemizde B2B E-Ticaret nedir? B2B E-ticaret Nasıl yapılır? B2B E-Ticaret yazılım Fiyatları ve özellikleri nelerdir? Proticaret B2B E-Ticaret yazılım paketi avantajları nelerdir? Sorularının cevablarını bulacaksınız. Keyifli okumalar..
22.10.2022 12:30

E-Ticaret nedir? Nasıl yapılır? E-ticarete avantajlı başlangıç

E-Ticaret, internet üzerinden online ödeme sistemleri kullanılarak mal veya hizmet alışverişi yapmaktır. E-Ticaretin ilk çıktığı 90’lı yıllardan itibaren genişleyen hacmi, iş modelleri halihazırda ticaret yapanlar veya ticarete atılmak isteyenlerin her geçen gün ilgi odağı olmakla kalmayıp aynı zamanda bir nevi mecburiyeti haline gelmeye devam etmektedir.
20.10.2022 12:30

Canva nedir ve nasıl kullanılır?

Canva internet üzerinden çalışan her türlü tasarımın yapılabileceği bir tasarım programıdır. Ücretsiz bir platform olması, içerisinde yüzlerce tasarım kalıpları bulunması, web sayfaları, e-ticaret paketi sayfa ve sliderleri için kullanılabilecek garfik, info grafikler için kolay kullanılabilir platformdur.
10.10.2022 12:30

E-ticarette ürün degişimi ve iade sürecleri nelerdir?

E-Ticarette ürün iadesi nedir? Yasal haklar nelerdir? E-Ticaret ürünü iade süresi kaç gündür? E-Ticarette Ürün Değişimi ve İade Süreçleri nasıl yönetilmelidir? İade edilmeyen/edilemeyen ürünler nelerdir?
02.10.2022 12:30

E-ticarette kargo yonetimi nedir? Nasıl olmalıdır?

Kargo Nedir? E-Ticarette Kargonun Önemi, Kargo Süreçleri Nasıl Yürütülür? Kargo Paketlerinin önemi nedir, nasıl olmalıdır? E-Ticaret kargo anlaşmalarında nelere dikkat edilmelidir? kargo süreçlerinin stratejik noktaları nelerdir?
25.09.2022 12:30

E-Ticarete sıfırdan başlamak ve e-ticaret yapmak için başlangıç rehberi

E-ticarete sıfırdan nasıl başlanır? E-ticaret için şirket kurmak zorunlu mu? hangi şirket türünde e-ticaret yapmak daha avantajlı? E-ticaret için nasıl bir iş modeli seçmeliyim?
16.09.2022 12:30

E-ticaret ile hobiler kazanca nasıl dönüştürülür?

Hobilerin e-Ticaret yolu ek kazan yolu olması için şirket kurmak gerekli midir sorusunun cevabını bu yazımızda bulacaksınız.
07.09.2022 12:30

E-Ticaret Yapmak İçin Şirket Kurma, e-Ticaret Şirketi Kurmak İçin Gerekenler

E-ticaret için şirket kurma maliyetleri, kurulacak olan şirket tiplerine göre değişmektedir. E-ticaret yapmak için şirket kurmak gerekli mi sorusunun cevabını bu yazımızda bulacaksınız.
30.08.2022 12:30

E-Ticarette Güvenli Alışveriş Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir?

İnternette Güvenli Alışveriş nasıl olur? Dikkat edilmesi gereken önemli noktalar nelerdir? Sanal kart güvenliği artı güvenlik midir?
25.08.2022 12:30

E-Ticaret Ödeme Sistemleri Nelerdir? Nelere Dikkat Edilmelidir?

E-Ticaret sitelerinde ödeme sistemi alt yapısının kurulması E-Ticaret sitesinin hayata geçirilmesinin belki de en önemli aşamasıdır. E-Ticaret olsun, konvansiyonel ticaret olsun nihai hedef satıştır. Parasını alasınız ki ürünü veresiniz.
15.08.2022 12:30

Hazır e-Ticaret Sitesi Nedir? Hazır e-Ticaret Paketleri Nelerdir?

Hazır E-Ticaret sitesi internet üzerinden satış yapmak için hazırlanmış uzman yazılım ve web sitesidir. E-Ticaret sitesinin hazır olması demek sadece tek başına bir web sayfası demek değildir. Aynı zamanda içinde büyük modüler bir sistemi barındırır.
08.08.2022 12:30

E-Ticaret Danışmanı Ne İş Yapar, Hizmetleri Nelerdir?

E-Ticaret Danışmanlığı alarak tüm e-ticaret süreçlerinizi başarılı bir şekilde yönetebilirsiniz. E-Ticaret danışmanı, e-ticaret projenizin başarılı olabilmesi için gerekli e-ticaret sitesi kurulum ve entegrasyon süreçlerinde size danışmanlık verir.
06.08.2022 12:30

Pazaryerlerinde Satış Online Satış Rehberi

Pazar yerleri satıcıların ve alıcıların sayısının sınırsız olduğu yerlerdir. Ticaret dünyasında satıcı ile alıcıyı bir araya getirmek tarihi bir gelenektir. Ancak e-ticarette satıcı ve alıcıyı (B2C) bir araya getirmek yeni bir gelenektir. E-Ticaret yapmak isteyenleri E-Ticaret Sitesi Kurma şartından kurtarıp satıcıların her halükarda alıcılara ulaştığı platformlardır. .
04.08.2022 12:00

İnternetten Satış Online Satış Rehberi

İnternetten satış yapmak isteyen satıcıların internetin sunduğu avantajlardan yararlanabilmesi için birbirlerini etkileyen süreçleri çok iyi takip edip kendilerini sürekli geliştirmesi gerekmektedir. Çünkü internetin sunduğu avantajlar her geçen gün artarken aynı zamanda rakip meslektaşları tarafından dan da bu avantajların kullanıldığının unutulmaması gerekir. Bu makalemizde internetten satış rehberi diğer adı ile online satış rehberi konusunu ele alacağız. .
02.08.2022 12:00

Amazon'da Satış Nasıl Yapılır?

Bu makalemizde Amazon gibi e-ticarette dünya devi olan bir e-pazaryeri platformunda yerinizi alabilmek için neler yapmanız gerektiği ve nelere dikkat etmeniz gerektiği üzerinde duracağız.
30.07.2022 12:00

Aliexpress'de Satış Nasıl Yapılır?

Aliexpress Çin’den dünyaya yayılan e-pazaryeridir. Aliexpress ve Alibaba gibi global çapta hizmet veren platform ülkeler çapında yerel B2C e-pazaryerleri satın alarak açmaktadır.
28.07.2022 12:00

eBAY'de Satış Nasıl Yapılır?

eBAY açık artırma şirketi olarak 1995 yılında Pierre Omidyar tarafından kuruldu. Kısa sürede dünyanın her yerinde alış veriş yapabilme imkanı sunduğu için global bir pazaryeri halini aldı.
26.07.2022 12:00

N11'de Mağaza Nasıl Açılır

N11 Mağaza Türkiye’de ilk anda alışılmadık ismi ile B2C iş modeli ile 2013 yılında Doğuş Grubu ve Güney Koreli ortağı SK Group’un ortaklığı ile açıldı. Kısa zamanda adından söz ettiren N11 bünyesine kattığı binlerce N11 online dükkanı ile milyonlarca müşteriye ulaşmıştır.
24.07.2022 12:00

Hepsiburada'da Mağaza Nasıl Açılır?

Hepsiburada 1998 yılından B2B ve B2C iş modeli ile hayata geçmiştir. Hepsiburada Mağaza açma, Hepsiburada; standart, Kadın Girişimci ve Hepsi Türkiye’den mağazaları açma, Hepsiburada’da mağaza açma avantajları, internetten online satışta Hepsiburada.com üzerinden yapılacaklar gibi konuları ele alacağız.
22.07.2022 12:00

Trendyol'da Mağaza Nasıl Açılır?

Trendyol’da dükkan açmak teknolojiyle alışveriş yapmayı kolaylaştırmaktır. Pazaryerleri içerisinde 2010 yılında kurulmasına rağmen en büyüğü konumuna gelmiştir. Kendi ifadeleri ile e-ticaret ekosistemine pozitif etki yapan bir ekip olma yolunda adım adım ilerliyor.
20.07.2022 12:00

E-Ticaret Pazaryeri Entegrasyonları ve XML Entegrasyonu

Entegrasyon, uyum ve bütünleşme anlamında teknik bir kelime ve kavramdır. Konumuz açısından E-Ticarette entegrasyon e-ticaretin eko sistemindeki ilgili paydaşlarla (Pazaryerleri, kargolar, tedarikçiler vd.) uyum içinde, bütünleşik, hızlı, güvenilir bir şekilde çalışmayı tanımlayan bir kavramdır.
17.07.2022 11:45

Stoksuz E-Ticaret Dropshipping Nasıl Yapılır?

Drop Shipping veya stoksuz e-ticaret, satıcının elinde stok tutmadan müşteri siparişlerini kabul ettiği bir perakende satış şeklidir.
30.06.2022 17:45

E-Ticarette En Çok Satılan Ürünler

E-Ticarette En Çok Satan Ürünler nelerdir sorusun cevabı ile Ticarette en çok satan ürünler, internette en çok ürün satan sektörler, dünyada en çok satılan ürünler hangileridir sorusu konvansiyonel (fiziki) ticarette de birbirine benzer sonuçlar veren sorulardır.
05.07.2022 22:00

E-Ticaret Yazılım Özellikleri Neler Olmalı?

E-Ticaret yazılımı nedir, en uygun e-ticaret yazılımı nasıl seçilir, profesyonel e-ticaret paketleri, e-ticaret yazılımlarına nelere dikkat etmeliyiz?
26.06.2022 11:15

E-Ticaret Yazılımı ve E-Ticaret Paketleri

e-Ticaret yazılımlarının yazılarında aranması gereken temel özellikler ara yüzden “User İnterface”UI” ziyade e-ticaret paketlerinin öz yetenekleri ve bağlantılı sistemlerle e-ticaret ekosistemlerine uyumluluğu üzerinden değerlendirilmelidir.
11.06.2022 - 13:30

E-Ticaret Nedir? Türleri Nelerdir?

E-ticaret ( e-commerce ) son yıllarda alışveriş yapma, ürün ve hizmetleri sunma konusunda küresel modern ekonominin temel yapısı haline geldi
07.06.2022 16:55

E-Posta Pazarlamasında Dikkat Etmeniz Gerekenler

E-ticaret sitenizde bulunan ürünlerden, kampanyalardan ve cazip fırsatlardan, kısacası sitenizde yer alan son gelişmelerden müşterilerinizi haberdar edebilmenizin en etkili yollarından...
20.04.2021 - 17:30

E-Ticaret Siteleri İçin Seo mu? Adwords mu?

E-ticaret sitenizin gün içerisinde aktif bir şekilde ziyaret edilmesini, ürünlerinizin geniş kitleler tarafından talep görmesini diliyorsanız; sitenizin seo uyumlu olduğundan mutlaka emin olmanız ...
20.03.2021 - 17:30

E-Ticarette Mobil Alışverişin Önemi

Son yıllarda giderek yükselen bir ivme gösteren mobil alışveriş; dünyanın yanı sıra ülkemizde de tüketiciler tarafından yoğun ilgi görmeye başladı. Mobil alışveriş ...
20.02.2021 - 17:30

E-Ticaret Sepeti Terk Etme Oranı Nasıl Düşürülür

Sepeti terk etme oranlarını kontrol altında tutmanız siteniz için çok önemlidir. İnternet üzerinden yapılmakta olan alışverişlerin çoğu kısmında müşteriler alışveriş sırasında beğendiği ürünü ...
20.01.2021 - 17:30

E-Ticaret Site Güvenirliği

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte internet üzerinden alışveriş yapmak, bir şeyler alıp satmak yani geniş anlamı ile ticaret yapmak oldukça yaygın bir hale gelmiştir. Artık firmalar ve küçük işletmelerin ...
20.12.2020 - 17:30

E-Ticarette Canlı Desteğin Önemi

Gelişen teknoloji ile birlikte internet artık hayatımızın her alanında bize istediğimize erişme noktasında büyük kolaylıklar sunuyor. İnternetin bize sunduğu bu kolaylıkların başında ilk sırada alışveriş siteleri yer ...
20.11.2020 - 17:30

E-Ticarette Müşteri Yorumlarının Önemi

E-Ticaret hızla yayılmakta olan alışverişi daha kolay hale getirmekte olan bir sektördür. Alışveriş için veya gezinti yapmak için siteye girenler yorum kısımlarına ne düşündüklerini...
20.10.2020 - 17:30

E-Ticarette Ziyaretçileri Üyeye Çevirme

Ticaret hayatını başarılı ve kazanç dolu bir şekilde yürütmenin oldukça zor olduğu günümüzde teknolojinin avantajlarından yararlanarak müşteri portföyünü arttırmanın yolları bulunuyor. Zaten teknolojiye...
20.09.2020 - 17:30

E-Ticarette Pazarlama Taktikleri

E-ticaret pazarlama stratejiniz söz konusu olduğunda, markanız için yalnızca bir kaç e-posta ve ağızdan ağızdan yapılan reklamdan daha fazlası gerektiğini biliyorsunuzdur.
20.08.2020 - 17:30

E-Ticarette Adwords Neden Önemli

Google firması tarafından sağlanan bir reklam hizmetidir. Çevrimiçi reklamcılık olarak adlandırılır. İstediğiniz kelime ve kelime gruplarını seçer reklam oluşturur. Böylelikle siteniz arama neticesin de bu hizmet yardımıyla...
20.07.2020 - 17:30

E-Ticarette Social Media Monitoring

Günümüzdeki çoğu e-ticaret platformu, mevcut ve potansiyel müşterilerle etkileşim kurmak için sosyal medya kullanıyor. Bu ağlar, işletmelere tüketiciyle gerçek zamanlı iletişim kurma imkanı veriyor.
20.06.2020 - 17:30

E-Ticarette Sepet Ortalaması Nasıl Arttırılır?

Pazarlama çalışmalarınız da devamlı müşterilerinize özel kampanyalar yapın. Size asıl parayı kazandıran müşterilerdir. Bu müşterilere e-posta yoluyla ulaşıp özel çalışmalar yapabilirsiniz. Devamlı müşterilerinize değişik fırsatlar, kampanyalar veya açılış sayfası hazırlayarak ulaşabilirsiniz.
20.05.2020 - 17:30

E-Ticarette Dönemsel Kampanyaların Önemi?

Arama, e-ticaret işletmeleri için önemli bir gelir kaynağı olarak sürekli büyüyor. Ancak, özellikle işinizde binlerce işletme, hızlı değişen hisse senedi ve sürekli değişen fiyat ve promosyonlar varsa, yönetmek zor bir alan olabilir.
20.04.2020 - 17:30

E-Ticarette SEO Önerileri

E-Ticaret siteniz bulunuyorsa ve başarılı olmak istiyorsanız arama motoru optimizasyonu işlemlerine mutlaka önem vermeniz gerekiyor. SEO işlemleri sizi arama sonuçlarında daha üst sıralarda sunmasına yardımcı olacaktır
20.03.2019 - 19:30

E-Ticarette Tasarım Neden Önemlidir?

Web tasarımı, web siteleri söz konusu olduğunda önemli bir faktördür ve e-ticaret web siteleri için daha da önemlidir. Başarılı bir e-ticaret web tasarımı, müşterilere daha iyi bir deneyim sunmanıza ve potansiyel olarak daha fazla satış yapmanıza yardımcı olabilir.
20.03.2020 - 17:30

E-Ticaret Sitesi Kurmak

İnternet teknolojileri sayesinde işiniz için coğrafi sınırlara bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Ürün ve hizmetlerinizi gerek ülke geneline, gerekse de tüm dünyaya ulaştırmak artık çok daha kolay.
04.03.2019 - 18:30

E-Ticaret Portalımı Nasıl Yapılandırmalıyım?

Bu yazımızda e-ticaret portalınızı yayına aldıktan sonra izlemeniz gereken yollardan bahsedeceğiniz. Bu işlemler sayesinde zaman ve emek kaybetmeden en doğru ve hızlı şekilde portalınızı yapılandırabileceksiniz.
20.02.2019 - 18:30

Proticaret Ücretsiz E Ticaret Yazılımı

Proticaret, ücretsiz e ticaret sistemi sunan Asp.NET tabanlı bir yazılımdır. İlk olarak 2003 yılında tamamlandı. Yazılım dünyasındaki gelişmeleri takip eden yıllar boyunca alt yapımızda sayısız değişiklik ve güncelleme gerçekleştirerek bugünlere geldik. Amacımız ise bu hizmeti kullanıcılarımızın başarısı ile taçlandırmaktır.
15.01.2019 16:30