İş Fikirleri Bulmak

İş fikirleri nedir? Nasıl geliştirilir? E-ticarette iş fikirleri ve para kazandıracak işler nasıl bulunur?

03.01.2023 10:30 Proticaret
İş fikirleri bulmak

İnsanlar bilinen tarihte her işlerini kendileri yapıyorlardı. Elbiselerini kendileri dikiyorlar, yiyeceklerini kendileri üretiyorlar ve güvenlikleri ve barınma ihtiyaçlarını kendileri karşılıyorlardı. Ancak insan düşünen bir varlık olduğu için işleri bölüşme ve uzmanlaşmaya gittiler. Bu durum iktisadi sistemlerin ilk temellerini attı. Buradan devamla geldiğimiz noktada insanlar ihtiyaçlarını karşılamak için yeni işler, meslekler, iş fikirleri ortaya koymaya başladılar. Çünkü para kazanmaya ihtiyaçları vardı. Para kazanmak için de işe, yeni işlere, iş fikirlerine ihtiyaçları vardı.

İş fikirleri nedir?

Girişimcilerin, yetenek, bilgi, görgü, hayat tecrübeleri, sahip oldukları diploma ve çevrelerine göre yapabileceklerine, geliştirebileceklerine para kazanıp mutlu olabileceklerini düşündükleri işlere işfikri denilmektedir.

İş fikri demek dünyada daha önce yapılmamış, daha önce hiç var olmamış, icat edilmemiş bir şey bulmak değildir. Neler yapılmış, neler yapılıyor, yapılanların aynısını ben de yapabilir miyim? Bunu yaparken benim durumum şartlarım nedir? Varsa potansiyel rakipler neler yapıyorlar, hangi aşamadalar gibi bilgileri edinip duruma çözüm bulmaktır iş fikri.

İş fikirleri kelimenin tam anlamı ile deneyimlerden kaynaklanır ve gelişir. Pek çok deneyimin, pek çok unsurun bir araya gelmesi ile mevcut yapılan bir işin yeni bir şekle evrilmesi ve o aşamada bir girişim olarak ortaya konulması ile ortaya çıkar. Teknik olarak akla gelen her şeyin çok para kazandıracak iş fikri olmadığı ancak bütün bunların bir girişim değeri olarak ortaya konulması girişim fikirlerine dönüşmesinin sağlanması gerekir.

Günümüzde internetin sunduğu avantajlar sayesinde sadece kişisel deneyimleri değil global çaptaki deneyimleri, fikirleri, para kazandıracak işleri takip edebilir, araştırabilirsiniz. Özellikle e-ticaretin bu kadar arttığı dönemde iş fikri geliştirmek için eskiye nazaran daha fazla avantajlar vardır. Peki yeni iş fikirleri nasıl bulunur şimdi bunu bir irdeleyelim.

iş fikirleri nasıl bulunur?

İş kurma fikirleri peşinde iseniz öncelikle yapılması gereken doğru soruları sormaktır. Doğru sorular sorulduğunda doğru cevaplar kendiliğinden gelecektir. Bunun devamında her hangi bir işe odaklanmaya ve o iş ve çevresindeki dinamikleri görmeye, çözümlemeye odaklanmanız gerekir. Eğer yeterince odaklanmadan işi ve çevresini analiz etmeden sisteme dahil olmaya kalkarsanız genel-geçer tabirle maymun iştahlılık halini alır ve neticesiz girişimlerde bulunmuş olursunuz. Para kazandıracak iş fikirleri konusu işin devamında gelecek bir husustur. Bununla şu kast edilmektedir. Eğer Pazar potansiyelinden, rakip analizlerine kadar bir dizi araştırmaları yapmadan evet ben iş fikri buldum bundan da çok para kazanacağım ümidine kapıldığınızda en başta rakiplerinize göre konumunuzu ayarlamak, piyasanın sürdürülebilirliğini görmekte zorlanacağınız için iş fikri bulmuş olmazsınız.

Bir diğer konu ise iş fikri bulmada iş modelinizi iş fikrinize uygun hedef kitlenizi doğru analiz etmenizdir. Piyasalarda, sosyal medyalarda gördüğünüz her şey bir iş fikri hakkında fikir verebilir ama girişim haline getirebileceğiniz anlamına gelmez. İş fikri modelini doğru kurmak ve hedef kitleyi doğru seçmek önemlidir.

İş fikri bulma konusunda önemle üzerinde durulması gereken bir diğer husus ise bütçe ve sermaye yapısıdır. Öncelikle işe başlamak için gerekli bütçe ile işi geliştirmek için gerekli sermaye ve yatırımı ayrı ayrı düşünmekte fayda vardır. Bunlar hesap kitap işidir. Ticari atılımların hiç birisi tesadüfen ortaya çıkmadığı için hesapları mümkün olduğu kadar işin eksenindeki gereklilikler üzerine oturtmanızda fayda vardır.

Son olarak iş fikirleri nasıl bulunur diye düşünmekten kendimizi alamadığımız durumlarda şu evrelere mutlak dikkat ettiğimizde sorun çözülecektir.

Birincisi ailenize ve yakınlarınıza danışma ve tavsiyelerini almak.

İkincisi bildiğiniz, yapabildiğiniz çevrenizde görebileceğiniz (bu çevreye son zamanlarda sosyal medya da dahil oldu) fırsatları kollama,

Üçüncüsü öncüleri takip etmek, şahsi becerilere yönelip bunları ticari iş fikri haline getirmek,

Dördüncüsü devlet yönlendirmeleri piyasanın şartlarının yönlendirmesidir.

Bunların dışında pazar araştırması, danışma, beyin fırtınası gibibi unsurları da unutmamak lazım ancak bunlar için karar verirken ani karar vermekten yerine göre kaçınma yerine göre fırsatı kollama akılcı karar vermek, sezgilerinizi doğru karar verecek kadar eğitme konusunda bilgi sahibi olmalısınız.

İş fikirlerini girişim haline getirmek?

İş fikri geliştirme ile girişimcilik arasındaki doğrudan bağlantı vardır. Diğer bir ifade ile iş kurmayı düşünen birisi bulduğu fikri girişim haline getirme niyetindedir demektir.

Bunun için yapılması gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • ✓ Tedarik yöntem ve metodunu belirleyin
  • ✓ Yasal alt yapıyı oluşturun şirketinizi kurun eğer e-ticaret üzerine bir iş fikriniz varsa e-ticaret şirketinizi kurun E-ticaret için şirket kurmak makalemizi inceleyebilirsiniz
  • ✓ Ürünlerinizi ve hizmetlerinizi satış ve pazarlama yapma yöntemlerini araştırın ve yerine getirin.
  • ✓ Piyasanın gerekliliklerine cevap verecek çalışmalar yapın, örneğin en çok satanlar neler araştırması yapın e-ticarette en çok satılan ürünler makalemizi inceleyebilirsiniz
  • ✓ Ürünlerinize ve iş modelinize uygun bir iş modeli belirleyin
  • ✓ Ürün ve iş modelinize uygun bir altyapı seçin e-Ticarete sıfırdan başlama rehberi makalemizi inceleyebilirsiniz.
  • ✓ İşinizi girişime çevirmek için profesyonel hizmet sunumunun gerekliklerini öğrenin ve uygulayın
  • ✓ Müşterilerinizi tanıyın, empati yapın, örnekleri inceleyin
  • ✓ Markalaşma çalışmalarını başlatın.
  • ✓ İşinizi tanıtın. Eksiklerinizi görün ve eksikleri giderme konusunda çaba sarfedin.

E-ticarette iş fikirleri ve para kazandıracak işler nasıl bulunur?

Sermayesiz, ücretsiz e-ticarete atılmak isteyen girişimciler için iş fikirleri yasal, mantıklı, hedefleri, çerçevesi belirli olan fikirlerin başında gelmektedir. Ticaretin bir risk ve dikkatli ve sürekli çalışma olduğu hatırlandığında e-ticarette riskler en aza indirgenmiş, yapılacak iş ve işlemlerin neler olduğu aşağı yukarı global çapta geçerli kurallara bağlanmıştır.

E-ticaret iş fikirleri olarak iki temel yönteme müracaat edebilirsiniz.

Birincisi kendinizin uzmanı olduğu, ilgi duyduğunuz, hobileriniz, fiziki ve fiili kabiliyetlerinizle üretebileceğiniz ürün veya hizmetleri pazarlamaktır. Bu konuda detaylı bilgi almak için e-ticaret ile hobiler kazanca nasıl dönüştürülür? makalemize müracaat edebilirsiniz.

İkincisi ise mevcut ticari kuralları belirli olan ürün ve hizmetleri ticari antlaşmalar yaparak internet üzerinden pazarlama yapmaktır. Bu konuda yapılacak o kadar çok iş var ki birkaç tanesini bile yazmak bu makalenin sınırları zorlayacaktır. Ancak ticari zekanıza güveniyorsanız, iyi bir iş fikri bulduğunuz kanaatindeyseniz örneğin stoksuz e-ticaret yapabilirsiniz. stoksuz e-ticaret dropshipping nasıl yapılır makalemizi inceleyebilirsiniz.

Bu iki temel yöntemin dışında ve bunları da destekler mahiyette ücretsiz indir linkinden ücretsiz e-ticaret sitesi edinerek şunları yapabilirsiniz. Fiziki mağazaları takip edip, onların yaptıklarını e-ticaret ortamına taşıyabilirsiniz. Bir diğeri internetten kendi ihtiyaçlarınız dahil nelerin internet üzerinden satıldığı, trend olan şeylerin neler olduğu gibi konuları takip edebilirsiniz. Bir başka yöntem olarak ta sektördeki liderleri ve öncüleri takip edebilirsiniz. Bunlar geliştirdikleri yöntemlerle yeni iş fikirlerine yatkın özel ve tüzel kişiliklerdir.

İş kurma fikri için hangi adımları atmalıyım?

Teknik olarak iş fikrinizi bulduysanız işe girişmek istiyorsanız şu adımları atmakta fayda var. Aslında bu adımların her birisi günümüzde kitaplara konu olacak kadar geniş çerçeveye yayılmıştır. Ancak burada başlıklar halinde şu şekilde sıralayabiliriz.

Birincisi bulduğunuz iş fikrini sadece iş fikri ve girişim olarak kalmasına izin vermeyin. Mutlaka iş fikrinizi geliştirin, olgunlaştırın, ilerletin.

İkincisi pazarı araştırdım artık tamam demeyin. Araştırmaya devam edin, yeni pazarlar keşfedin. Günümüzde ticaret artık global çapta yapılmakta. Ben küçücük bir firmayım demeyin e-ihracat diye bir kavram olduğunu unutmayın

Üçüncüsü ticaret yapacaksanız mutlaka rakipleriniz olacaktır onların güçlü yönlerini alın, fırsatları görün, hele internet üzerinden satış yapacaksanız sayısız rakibiniz olacağını unutmayın

Dördüncüsü işletme adınızı doğru seçin. Bu durum bazen şaka gibi anlaşılmakta ama markalaşmış bütün firmalar işleri ile mütenasip bir isim seçmekteler. Bu zaten ilerleyen zamanda markalaşmanın temelini oluşturacaktır.

Kendinize doğru dürüst bir iş planı hazırlayın. Var efendim denilecek bir durum olmadığını iyi bir iş planı hazırladığınızda zaten fark edeceksiniz. İşinizin idare kısmını, niçin yaptığınızı, nasıl yapacağınızı, analizlerinizi, müşterilerinizi, hedef kitlenizi, hangi faaliyetleri yapacağınızı yazdığınızda zaten daha fazlasını yapma ihtiyacınız olduğunu görürsünüz.

Beşincisi iyi bir tanıtım, sunum, pazarlama dosyası hazırlayın. İşinizi doğru kelimelerle ve tanımlarla tanıtın, işiniz birilerinin sorunlarını çözsün, içindeki bilgiler ve veriler doğru ve odaklanmış olsun, web sitenizden başlayarak iletişimi doğru tanımlayınız.

Altıncısı tüm bu girişim süreçlerini yasal altyapıya kavuşturmayı ihmal etmeyin.

Yedincisi işinizin gereklerini yerine getirecek seviyede profesyonel muhasebe sistemi kurun.

Sekizincisi, internet sitenizde hosting, domain gibi unsurları da dikkate alarak profesyonel ve deneyimli firmalarla çalışın.

Dokuzuncusu markalaşın. Her bir aşamayı markalaşmak için fırsat olarak değerlendirin.

Onuncusu işinize, iş fikrinize, girişimlerinize önem veren destek verenler profesyonellerle iş birliği yapın.

Proticaret iş fikrime nasıl destek olur?

Proticaret e-ticaret sektöründeki deneyiminin her safhasını iş fikri olarak müşterileri paylaşmaktan gurur duyar. Bu noktadan hareketle geliştirmiş olduğu her bir ürün ve hizmetini yenilikçi ve inovatif anlayışla sunar.

İş fikirlerine, e-ticarette yeni girişimlere her zaman destek veren proticaret ücretsiz e-ticaret paketinden, global çapta profesyonel çözümler sunarak müşterinin işine ve iş fikrine uygun e-ticaret paketi sunar.

Ayrıca proticaret e-ticaret eko sisteminde sunmuş olduğu geniş çaplı entegrasyon altyapıları ile iş sektörlere göre tema seçimlerinden, pazaryerleri entegrasonlarına, muhasebe, banka, ödeme sistemleri entegrasyonlarına varıncaya kadar her türlü e-ticaret iş fikirlerine uygun çözümler sunar.

E-Ticaret paketleri hakkında ve diğer ürün ve hizmetlerimiz için aşağıdaki iletişim adreslerimizden bilgi alabilirsiniz.
0555 961 12 00
0850 430 50 50
info@proticaret.org

POPÜLER YAZILAR

E-Ticaret Tedarik Zinciri Yönetimi

E-Ticaret tedarik zinciri yönetiminin önemidir? Tedarik zincirini doğru yönetmek için nelere dikkat edilmelidir?
09.02.2023 10:30

E-Ticaret Tedarikçi Yönetimi

Tedarikçi Yönetimi nedir? Tedarikçi Yönetiminin önemi nedir? E-Ticarette ürün tedariği yönetmek için nelere dikkat edilmelidir? Makalemizi inceleyebilirisniz.
06.02.2023 10:30

E-Ticaret Siteleri Fiyatları Nasıl Belirlenir?

E-ticaret siteleri fiyatları, domain, hosting yıllık kiralama bedelleri, iş modeline uygunluk, e-ticaret paket özellikleri ve daha bir çok farklı bileşene göre belirlenir.
26.01.2023 10:30

E-Ticarette Ödeme Sistemleri Tercihi Nasıl Yapılır?

E-ticarette ödeme sistemleri nasıl tercih edilir? Hangi ödeme yöntemi niçin tercih edilmelidir? Alternatif ödeme sistemleri nelerdir?
15.01.2023 10:30

Marka ismi oluşturma ve markalaşma süreci

Marka ismi oluşturma, markalaşma sürecinin yönetimi, marka ismi oluştururken dikkat edilmesi gerekenler...
09.01.2023 10:30

İş fikirleri bulmak

E-ticarette iş fikirleri ve para kazandıracak işler nasıl bulunur? Küçük işletmeler için iş fikirleri nasıl geliştirilir? Proticaret iş fikrime nasıl destek olur?
03.01.2023 10:30

SEO nedir? Nasıl yapılır?

SEO nedir? Nasıl yapılır? E-ticarette SEO uygulamaları nasıl olmalıdır? Proticaret hazır e-ticaret paketlerinde SEO uygulamaları nasıl yapılır?
30.12.2022 17:30

E-ticaret yeni başlayanlar için yol Haritası

E-ticarete başlamak isteyenler için yol haritası nelerdir? Neden e-ticaret yapmalıyım?
25.12.2022 17:30

B2C e-ticaret nedir?

B2C E-ticaret nedir? Üretici yada tedarikçi firmanın doğrudan tüketiciye satış yapmasıdır. B2C e-ticaretin Avantajları Nelerdir, B2C özellikleri ve B2C ile B2B farkları ve daha fazlası ..
15.12.2022 17:30

E-Ticaret Sitesi

E-ticaret sitesi ve e-ticaret siteleri teknik özellikleri neler olmalıdır? Ücretsiz e-ticaret sitesi kurmak, e-ticaret sitesi fiyatları ve avantajlı Proticaret e-ticaret paketlerinden yararlanın..
07.12.2022 17:30

E-Ticaret paketleri ve paket fiyatları

E-ticaret paketleri seçim kriterleri nelerdir? E-ticaret paketleri teknik özellikleri neler olmalıdır? Ücretsiz E-ticaret sitesi kurmak ve Proticaret ile E-ticaretin avantajlarını görmek için tıklayın.
01.12.2022 17:30

C2C E-Ticaret Nedir? C2C Paket Fiyatlar ve Özellikleri Nelerdir?

E-Ticareti sermayesiz yapmak istiyorsunuz ancak sermayesiz e-ticarete nasıl başlanır diye düşünüyorsanız Proticaret e-ticaret paketleri ile sermayesiz e-ticarete iyi bir başlangıç yapın.
125.11.2022 17:30

Sermayesiz e-ticaret nedir? Nasıl yapilir?

E-ticareti sermayesiz yapmak istiyorsunuz ancak sermayesiz e-ticarete nasıl başlanır diye düşünüyorsanız proticaret e-ticaret paketleri ile sermayesiz e-ticarete iyi bir başlangıç yapın
17.11.2022 18:30

E-Ticaret sitesi fiyatları ve e-ticaret paketleri seçme kriteleri

E-ticaret sitesi fiyatları , e-Ticaret Paketleri ve hazır e-ticaret sitesi yazılımı için ihtiyacınıza ve bütçenize uygun özellikleri proticarette bulabilirsiniz. E-ticaret sitesi fiyatlarının e-ticaretinize ve bütçenize uygunluğu için iş modülleri ve fiyatları karşılaştırın.
15.11.2022 11:30

E-ihracat nedir? E-ihracat nasıl yapılır? Nelere dikkat edilmelidir?

E-ihracat nedir? ifadesi tam olarak internet üzerinden yurt dışına yapılan satışlara verilen bir e-ticaret terimi olarak ortaya çıkmıştır. Diğer bir ifade ile e-ticaretin dünya ticaret ağına kattığı yeni hizmetlerden birisi de e-ihracattır.
10.11.2022 11:30

internetten satış yapmak nedir? Nelere Dikkate edilmelidir?

İnternetten satış, online satış, dijital satış, e-satış ya da e-ticaret, müşteri ve satıcıyı online ortamda bir araya getiren sistemlerin farklı söylemleridir. Temel de satış faaliyetinin yüz yüze satış yerine internet ortamına taşınmış halidir.
02.11.2022 11:30

E-fatura ve E-arşiv nedir? E-ticarette nasıl kullanılır?

E-fatura ve e-arşiv, geleneksel olarak kağıt üzerinde ıslak imzalı ve kaşeli kesilen faturaların artık dijital ortamda aynı güvenlik ve yasal çerçevede uygulamaya konulmuş hali olduğunu herkes tarafından bilinmektedir.
27.10.2022 12:30

B2B -ticaret nedir? Nasıl yapılır?

Bu makalemizde B2B E-Ticaret nedir? B2B E-ticaret Nasıl yapılır? B2B E-Ticaret yazılım Fiyatları ve özellikleri nelerdir? Proticaret B2B E-Ticaret yazılım paketi avantajları nelerdir? Sorularının cevablarını bulacaksınız. Keyifli okumalar..
22.10.2022 12:30

E-Ticaret nedir? Nasıl yapılır? E-ticarete avantajlı başlangıç

E-Ticaret, internet üzerinden online ödeme sistemleri kullanılarak mal veya hizmet alışverişi yapmaktır. E-Ticaretin ilk çıktığı 90’lı yıllardan itibaren genişleyen hacmi, iş modelleri halihazırda ticaret yapanlar veya ticarete atılmak isteyenlerin her geçen gün ilgi odağı olmakla kalmayıp aynı zamanda bir nevi mecburiyeti haline gelmeye devam etmektedir.
20.10.2022 12:30

Canva nedir ve nasıl kullanılır?

Canva internet üzerinden çalışan her türlü tasarımın yapılabileceği bir tasarım programıdır. Ücretsiz bir platform olması, içerisinde yüzlerce tasarım kalıpları bulunması, web sayfaları, e-ticaret paketi sayfa ve sliderleri için kullanılabilecek garfik, info grafikler için kolay kullanılabilir platformdur.
10.10.2022 12:30

E-ticarette ürün degişimi ve iade sürecleri nelerdir?

E-Ticarette ürün iadesi nedir? Yasal haklar nelerdir? E-Ticaret ürünü iade süresi kaç gündür? E-Ticarette Ürün Değişimi ve İade Süreçleri nasıl yönetilmelidir? İade edilmeyen/edilemeyen ürünler nelerdir?
02.10.2022 12:30

E-ticarette kargo yonetimi nedir? Nasıl olmalıdır?

Kargo Nedir? E-Ticarette Kargonun Önemi, Kargo Süreçleri Nasıl Yürütülür? Kargo Paketlerinin önemi nedir, nasıl olmalıdır? E-Ticaret kargo anlaşmalarında nelere dikkat edilmelidir? kargo süreçlerinin stratejik noktaları nelerdir?
25.09.2022 12:30

E-Ticarete sıfırdan başlamak ve e-ticaret yapmak için başlangıç rehberi

E-ticarete sıfırdan nasıl başlanır? E-ticaret için şirket kurmak zorunlu mu? hangi şirket türünde e-ticaret yapmak daha avantajlı? E-ticaret için nasıl bir iş modeli seçmeliyim?
16.09.2022 12:30

E-ticaret ile hobiler kazanca nasıl dönüştürülür?

Hobilerin e-Ticaret yolu ek kazan yolu olması için şirket kurmak gerekli midir sorusunun cevabını bu yazımızda bulacaksınız.
07.09.2022 12:30

E-Ticaret Yapmak İçin Şirket Kurma, e-Ticaret Şirketi Kurmak İçin Gerekenler

E-ticaret için şirket kurma maliyetleri, kurulacak olan şirket tiplerine göre değişmektedir. E-ticaret yapmak için şirket kurmak gerekli mi sorusunun cevabını bu yazımızda bulacaksınız.
30.08.2022 12:30

E-Ticarette Güvenli Alışveriş Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir?

İnternette Güvenli Alışveriş nasıl olur? Dikkat edilmesi gereken önemli noktalar nelerdir? Sanal kart güvenliği artı güvenlik midir?
25.08.2022 12:30

E-Ticaret Ödeme Sistemleri Nelerdir? Nelere Dikkat Edilmelidir?

E-Ticaret sitelerinde ödeme sistemi alt yapısının kurulması E-Ticaret sitesinin hayata geçirilmesinin belki de en önemli aşamasıdır. E-Ticaret olsun, konvansiyonel ticaret olsun nihai hedef satıştır. Parasını alasınız ki ürünü veresiniz.
15.08.2022 12:30

Hazır e-Ticaret Sitesi Nedir? Hazır e-Ticaret Paketleri Nelerdir?

Hazır E-Ticaret sitesi internet üzerinden satış yapmak için hazırlanmış uzman yazılım ve web sitesidir. E-Ticaret sitesinin hazır olması demek sadece tek başına bir web sayfası demek değildir. Aynı zamanda içinde büyük modüler bir sistemi barındırır.
08.08.2022 12:30

E-Ticaret Danışmanı Ne İş Yapar, Hizmetleri Nelerdir?

E-Ticaret Danışmanlığı alarak tüm e-ticaret süreçlerinizi başarılı bir şekilde yönetebilirsiniz. E-Ticaret danışmanı, e-ticaret projenizin başarılı olabilmesi için gerekli e-ticaret sitesi kurulum ve entegrasyon süreçlerinde size danışmanlık verir.
06.08.2022 12:30

Pazaryerlerinde Satış Online Satış Rehberi

Pazar yerleri satıcıların ve alıcıların sayısının sınırsız olduğu yerlerdir. Ticaret dünyasında satıcı ile alıcıyı bir araya getirmek tarihi bir gelenektir. Ancak e-ticarette satıcı ve alıcıyı (B2C) bir araya getirmek yeni bir gelenektir. E-Ticaret yapmak isteyenleri E-Ticaret Sitesi Kurma şartından kurtarıp satıcıların her halükarda alıcılara ulaştığı platformlardır. .
04.08.2022 12:00

İnternetten Satış Online Satış Rehberi

İnternetten satış yapmak isteyen satıcıların internetin sunduğu avantajlardan yararlanabilmesi için birbirlerini etkileyen süreçleri çok iyi takip edip kendilerini sürekli geliştirmesi gerekmektedir. Çünkü internetin sunduğu avantajlar her geçen gün artarken aynı zamanda rakip meslektaşları tarafından dan da bu avantajların kullanıldığının unutulmaması gerekir. Bu makalemizde internetten satış rehberi diğer adı ile online satış rehberi konusunu ele alacağız. .
02.08.2022 12:00

Amazon'da Satış Nasıl Yapılır?

Bu makalemizde Amazon gibi e-ticarette dünya devi olan bir e-pazaryeri platformunda yerinizi alabilmek için neler yapmanız gerektiği ve nelere dikkat etmeniz gerektiği üzerinde duracağız.
30.07.2022 12:00

Aliexpress'de Satış Nasıl Yapılır?

Aliexpress Çin’den dünyaya yayılan e-pazaryeridir. Aliexpress ve Alibaba gibi global çapta hizmet veren platform ülkeler çapında yerel B2C e-pazaryerleri satın alarak açmaktadır.
28.07.2022 12:00

eBAY'de Satış Nasıl Yapılır?

eBAY açık artırma şirketi olarak 1995 yılında Pierre Omidyar tarafından kuruldu. Kısa sürede dünyanın her yerinde alış veriş yapabilme imkanı sunduğu için global bir pazaryeri halini aldı.
26.07.2022 12:00

N11'de Mağaza Nasıl Açılır

N11 Mağaza Türkiye’de ilk anda alışılmadık ismi ile B2C iş modeli ile 2013 yılında Doğuş Grubu ve Güney Koreli ortağı SK Group’un ortaklığı ile açıldı. Kısa zamanda adından söz ettiren N11 bünyesine kattığı binlerce N11 online dükkanı ile milyonlarca müşteriye ulaşmıştır.
24.07.2022 12:00

Hepsiburada'da Mağaza Nasıl Açılır?

Hepsiburada 1998 yılından B2B ve B2C iş modeli ile hayata geçmiştir. Hepsiburada Mağaza açma, Hepsiburada; standart, Kadın Girişimci ve Hepsi Türkiye’den mağazaları açma, Hepsiburada’da mağaza açma avantajları, internetten online satışta Hepsiburada.com üzerinden yapılacaklar gibi konuları ele alacağız.
22.07.2022 12:00

Trendyol'da Mağaza Nasıl Açılır?

Trendyol’da dükkan açmak teknolojiyle alışveriş yapmayı kolaylaştırmaktır. Pazaryerleri içerisinde 2010 yılında kurulmasına rağmen en büyüğü konumuna gelmiştir. Kendi ifadeleri ile e-ticaret ekosistemine pozitif etki yapan bir ekip olma yolunda adım adım ilerliyor.
20.07.2022 12:00

E-Ticaret Pazaryeri Entegrasyonları ve XML Entegrasyonu

Entegrasyon, uyum ve bütünleşme anlamında teknik bir kelime ve kavramdır. Konumuz açısından E-Ticarette entegrasyon e-ticaretin eko sistemindeki ilgili paydaşlarla (Pazaryerleri, kargolar, tedarikçiler vd.) uyum içinde, bütünleşik, hızlı, güvenilir bir şekilde çalışmayı tanımlayan bir kavramdır.
17.07.2022 11:45

Stoksuz E-Ticaret Dropshipping Nasıl Yapılır?

Drop Shipping veya stoksuz e-ticaret, satıcının elinde stok tutmadan müşteri siparişlerini kabul ettiği bir perakende satış şeklidir.
30.06.2022 17:45

E-Ticarette En Çok Satılan Ürünler

E-Ticarette En Çok Satan Ürünler nelerdir sorusun cevabı ile Ticarette en çok satan ürünler, internette en çok ürün satan sektörler, dünyada en çok satılan ürünler hangileridir sorusu konvansiyonel (fiziki) ticarette de birbirine benzer sonuçlar veren sorulardır.
05.07.2022 22:00

E-Ticaret Yazılım Özellikleri Neler Olmalı?

E-Ticaret yazılımı nedir, en uygun e-ticaret yazılımı nasıl seçilir, profesyonel e-ticaret paketleri, e-ticaret yazılımlarına nelere dikkat etmeliyiz?
26.06.2022 11:15

E-Ticaret Yazılımı ve E-Ticaret Paketleri

e-Ticaret yazılımlarının yazılarında aranması gereken temel özellikler ara yüzden “User İnterface”UI” ziyade e-ticaret paketlerinin öz yetenekleri ve bağlantılı sistemlerle e-ticaret ekosistemlerine uyumluluğu üzerinden değerlendirilmelidir.
11.06.2022 - 13:30

E-Ticaret Nedir? Türleri Nelerdir?

E-ticaret ( e-commerce ) son yıllarda alışveriş yapma, ürün ve hizmetleri sunma konusunda küresel modern ekonominin temel yapısı haline geldi
07.06.2022 16:55

E-Posta Pazarlamasında Dikkat Etmeniz Gerekenler

E-ticaret sitenizde bulunan ürünlerden, kampanyalardan ve cazip fırsatlardan, kısacası sitenizde yer alan son gelişmelerden müşterilerinizi haberdar edebilmenizin en etkili yollarından...
20.04.2021 - 17:30

E-Ticaret Siteleri İçin Seo mu? Adwords mu?

E-ticaret sitenizin gün içerisinde aktif bir şekilde ziyaret edilmesini, ürünlerinizin geniş kitleler tarafından talep görmesini diliyorsanız; sitenizin seo uyumlu olduğundan mutlaka emin olmanız ...
20.03.2021 - 17:30

E-Ticarette Mobil Alışverişin Önemi

Son yıllarda giderek yükselen bir ivme gösteren mobil alışveriş; dünyanın yanı sıra ülkemizde de tüketiciler tarafından yoğun ilgi görmeye başladı. Mobil alışveriş ...
20.02.2021 - 17:30

E-Ticaret Sepeti Terk Etme Oranı Nasıl Düşürülür

Sepeti terk etme oranlarını kontrol altında tutmanız siteniz için çok önemlidir. İnternet üzerinden yapılmakta olan alışverişlerin çoğu kısmında müşteriler alışveriş sırasında beğendiği ürünü ...
20.01.2021 - 17:30

E-Ticaret Site Güvenirliği

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte internet üzerinden alışveriş yapmak, bir şeyler alıp satmak yani geniş anlamı ile ticaret yapmak oldukça yaygın bir hale gelmiştir. Artık firmalar ve küçük işletmelerin ...
20.12.2020 - 17:30

E-Ticarette Canlı Desteğin Önemi

Gelişen teknoloji ile birlikte internet artık hayatımızın her alanında bize istediğimize erişme noktasında büyük kolaylıklar sunuyor. İnternetin bize sunduğu bu kolaylıkların başında ilk sırada alışveriş siteleri yer ...
20.11.2020 - 17:30

E-Ticarette Müşteri Yorumlarının Önemi

E-Ticaret hızla yayılmakta olan alışverişi daha kolay hale getirmekte olan bir sektördür. Alışveriş için veya gezinti yapmak için siteye girenler yorum kısımlarına ne düşündüklerini...
20.10.2020 - 17:30

E-Ticarette Ziyaretçileri Üyeye Çevirme

Ticaret hayatını başarılı ve kazanç dolu bir şekilde yürütmenin oldukça zor olduğu günümüzde teknolojinin avantajlarından yararlanarak müşteri portföyünü arttırmanın yolları bulunuyor. Zaten teknolojiye...
20.09.2020 - 17:30

E-Ticarette Pazarlama Taktikleri

E-ticaret pazarlama stratejiniz söz konusu olduğunda, markanız için yalnızca bir kaç e-posta ve ağızdan ağızdan yapılan reklamdan daha fazlası gerektiğini biliyorsunuzdur.
20.08.2020 - 17:30

E-Ticarette Adwords Neden Önemli

Google firması tarafından sağlanan bir reklam hizmetidir. Çevrimiçi reklamcılık olarak adlandırılır. İstediğiniz kelime ve kelime gruplarını seçer reklam oluşturur. Böylelikle siteniz arama neticesin de bu hizmet yardımıyla...
20.07.2020 - 17:30

E-Ticarette Social Media Monitoring

Günümüzdeki çoğu e-ticaret platformu, mevcut ve potansiyel müşterilerle etkileşim kurmak için sosyal medya kullanıyor. Bu ağlar, işletmelere tüketiciyle gerçek zamanlı iletişim kurma imkanı veriyor.
20.06.2020 - 17:30

E-Ticarette Sepet Ortalaması Nasıl Arttırılır?

Pazarlama çalışmalarınız da devamlı müşterilerinize özel kampanyalar yapın. Size asıl parayı kazandıran müşterilerdir. Bu müşterilere e-posta yoluyla ulaşıp özel çalışmalar yapabilirsiniz. Devamlı müşterilerinize değişik fırsatlar, kampanyalar veya açılış sayfası hazırlayarak ulaşabilirsiniz.
20.05.2020 - 17:30

E-Ticarette Dönemsel Kampanyaların Önemi?

Arama, e-ticaret işletmeleri için önemli bir gelir kaynağı olarak sürekli büyüyor. Ancak, özellikle işinizde binlerce işletme, hızlı değişen hisse senedi ve sürekli değişen fiyat ve promosyonlar varsa, yönetmek zor bir alan olabilir.
20.04.2020 - 17:30

E-Ticarette SEO Önerileri

E-Ticaret siteniz bulunuyorsa ve başarılı olmak istiyorsanız arama motoru optimizasyonu işlemlerine mutlaka önem vermeniz gerekiyor. SEO işlemleri sizi arama sonuçlarında daha üst sıralarda sunmasına yardımcı olacaktır
20.03.2019 - 19:30

E-Ticarette Tasarım Neden Önemlidir?

Web tasarımı, web siteleri söz konusu olduğunda önemli bir faktördür ve e-ticaret web siteleri için daha da önemlidir. Başarılı bir e-ticaret web tasarımı, müşterilere daha iyi bir deneyim sunmanıza ve potansiyel olarak daha fazla satış yapmanıza yardımcı olabilir.
20.03.2020 - 17:30

E-Ticaret Sitesi Kurmak

İnternet teknolojileri sayesinde işiniz için coğrafi sınırlara bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Ürün ve hizmetlerinizi gerek ülke geneline, gerekse de tüm dünyaya ulaştırmak artık çok daha kolay.
04.03.2019 - 18:30

E-Ticaret Portalımı Nasıl Yapılandırmalıyım?

Bu yazımızda e-ticaret portalınızı yayına aldıktan sonra izlemeniz gereken yollardan bahsedeceğiniz. Bu işlemler sayesinde zaman ve emek kaybetmeden en doğru ve hızlı şekilde portalınızı yapılandırabileceksiniz.
20.02.2019 - 18:30

Proticaret Ücretsiz E Ticaret Yazılımı

Proticaret, ücretsiz e ticaret sistemi sunan Asp.NET tabanlı bir yazılımdır. İlk olarak 2003 yılında tamamlandı. Yazılım dünyasındaki gelişmeleri takip eden yıllar boyunca alt yapımızda sayısız değişiklik ve güncelleme gerçekleştirerek bugünlere geldik. Amacımız ise bu hizmeti kullanıcılarımızın başarısı ile taçlandırmaktır.
15.01.2019 16:30