Hazır E-ticaret Sitesi Kurarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Hazır e-ticaret paketlerinin seçiminde nelere dikkat edilmeli? E-ticaret sitesi paketleri hangi özellikleri barındırmalı?

07.07.2023 10:30 Proticaret
E-Ticaret sitesi kurarken nelere dikkat edilmeli

E-ticaret, birbirleri ile doğrudan bağlantılı ve detaylı bir operasyon süreci gerektirir. Bu sürecin sorunsuz ilerlemesi de sitenin sağlam bir e-ticaret altyapısına sahip olmasına bağlıdır. İnternet üzerinden online satışta başarılı olmak için gelişmiş olanakları müşteriye pratik ve hızlı bir biçimde sunmaktan geçer. İyi bir hazır e-ticaret paketi seçerek satışlarınızı sorunsuz yürütebilir ve müşteri memnuniyeti sağlayabilirsiniz. Proticaretin sunmuş olduğu gelişmiş altyapıya sahip hazır e-ticaret paketleri ve yazılımları e-ticaret sitesi kurulurken olması gereken özelliklerden daha fazlasını sunmaktadır.

E-ticaret fiziki mağaza ve dükkanlarda olduğu gibi kira, personel, temizlik, elektirik, su, ısıtma giderleri gibi sabit ve büyük maliyetleri çok daha az olan bir sanal mağazadır. Bu nedenle E-ticarette ürünleri satmak için odaklanılan nokta daha kolay bir şekilde alıcı ile buluşturmak ve satış yapmak için güzel fırsatlar sunan bir sektördür. Ancak burada kullanılan hazır e-ticaret sitesi kurulurken dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalar vardır.

E-ticaret sitesinin yalnızca bir site açıp içine birkaç resim koymaktan ibaret olmadığı bilinci ile hareket edilmelidir. Diğer bir ifade ile iş E-ticaret sitesi açmakla bitmiyor. İşe daha başlamadan önce belirli planlamalar, hazır e-ticaret sitesi seçiminde bazı kriterler E-Ticaret sitesinin kurulmasında bazı teknik ve ticari bilgi, beceri ve gayretlerin olması, site kurulduktan sonra da ilerlemesi ve genişlemesi için yapılması gereken stratejik adımlar bulunmaktadır. Hal böyle olunca bu yazımızın konusu olan e-ticaret sitesi kurarken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? sorusunu cevaplamaya çalışacağız.

E-ticaret sitesi kurarken dikkat edilmesi gerekenler

E-ticaret internetin getirdiği bir ticaret türü olarak çıkmıştır. Dolayısı ile e-ticareti sistem olarak ele alıp E-ticaret web sitesinin işin omurgası olarak kabul edilmesi gerekir. E-ticaret sistemi kurarken bunun gereklerine dikkat etmek en temel kurallar arasına girmiştir. Rakip ve potansiyel rakip web siteleri, hangi ürünleri pazarladıkları, çok sattıkları ürünleri, kampanyaları, öne çıkan özellikleri, taksitleri, kargo yöntemleri, promosyonları gibi pek çok unsuru dikkatlice inceleyerek işe başlanabilir. Ancak ilk yapılması gereken işlere kısaca bakalım ;

E-ticaret Alan adı seçimi :

Mümkün olduğu kadar akılda kalıcı, kolayca yazılabilen, markalaşması konusunda kendi dinamikleri olan bir isim bulmak iyi bir e-ticaret sitesi için ilk yapılması gerekenlerinin başında bulunmaktadır. Jenerik isim her zaman iyidir ama milyarlarca site ve domain adı olduğunu düşündüğünüzde bunların bir çoğunun alındığını görürsünüz. Sıfırdan isim oluşturmak yerine geçmişi iyi olan bir alan adı yenisine göre tercih edilebilir.

E-ticaret Ürünü sayısı:

E-ticaret sitesinde ürün gamına nasıl olsa istediğim kadar ürün ekleyebiliyorum demek yerine internet üzerinden satışa sunacağınız ve ön plana çıkaracağınız ürünün/ürünlerin seçimi kritik önem arz etmektedir. Her şeyle ilgilenmek yerine büyütmek istediklerinizle ilgilenmek daha mantıklı olacaktır. Bunun diğer bir adı niş pazar olarak tanımlanmaktadır. Kategorilere göre site açma ve sadece o ürün grubunun online satışını hedeflemek doğru bir adım olacaktır. Sadece anne-bebek ürünü satış sitesi, elektronik ürün sitesi, cep telefonu ve aksesuar için tasarlanmış e-ticaret sitesi, organik ürünler, hazır giyim, otomotiv yedek parca, makina hırdavat, perde satış, çiçek satış vs hazır paketler ile bunları yapmanız ve yönetmeniz daha kolay olacaktır.Sonrasında yapacağınız seo ve pazarlama çalışmaları daha etkin sonuçlar ortya çıkaracaktır. Proticaretin 30+ sektör için özel hazırlanmış e-ticaret paketleri işinizi çözecektir.

E-ticaret Sayfalarının yapısı:

Bir e-ticaret sitesinin en önemli göstergesi ana sayfa /karşılama sayfasıdır. Örneğin indirimdeki ürünler, promosyonlar, haftanın öne çıkanları vs. burada ilan edilir. Bunun yanı sıra ürünlerle ilgili sayfada nelerin bulunacağı nelerle bağlantılı olacağı da oldukça önemlidir. Ana sayfaların hızlı açılması gerekir. Bu nedenle ana sayfanızı yavaşlatacak büyük ve çok sayıda resim, animasyon, yanlış kodlanmış css, html ve js dosyalrından arındırılmış olmalıdır.

Site yönetimi ve yöneticisi:

Görünüşte fiziki mağaza ve dükkanlara göre daha az iş varmış veya kolaymış gibi görünmesine rağmen özellikle 7x24 cevaplama sistemi başta olmak üzere ürünlerin girişi, siparişlerin alınması, doğru olarak hazırlanması, gönderilmesi, fiyat ayarlamaları, kampanyalar, ürünlere göre çekici noktaları oluşturulması, müşteriler ile ilişkiler gibi pek çok konun kolayca yönetilmesi ve işi başarılı ile yönetecek kişi/kişileri gerekli kılar. Tüm bunları yaparken kullanıcı arayüzünün olabildiğince kolay ve işlevsel olmasına dikkat edilmelidir.

Ödeme sistemleri ve Sanal pos:

Fiziki mağazalarda alışveriş yapanlar ya nakit ya da kredi kartı ile alış veriş yaparlar ancak e-ticaret sisteminde ödemeler sanal sistemler üzerinden olacağı için Sanal POS sisteminin güvenli, hızlı, alternatifli olması güven açısından oldukça önemlidir.

Dijital Kimlik ve Markalaşma :

İnternet üzerinden satışlarda rakipler dünyada çapında olduğu için dijital kimliğinizi ön plana çıkaracak hamleleri yapabileceğiniz e-ticaret paketini tercih etmeniz önem taşır. Güçlü bir marka algısı oluşturmak için UI ve UX olarak doğru konumlandırılmış, yaratıcı ve satış odaklı tasarlanmış web sitenizin olması ilk şartır. Ayrıca buna ilave bulunduğunuz sektörün ihtiyaçlarına göre site tercihi kullanmalısınız. Yani sektörel hazır e-ticaret paketi sektorel e-ticaret paketleri sunan güçlü altyapıları seçmenizde fayda vardır.

Entegrasyonlar ve Pazar Yeri Entegrasyonları:

E-ticaret sitesi kurulurken atlanılmaması gereken önemli bir konu başta muhasebe, ödeme sistemleri gibi entegrasyonlar gelmektedir. Ancak e-ticaretin büyük pazarlarının olduğu sanal pazaryeri entegrasyonları başta gelmektedir. Bu arada e-ticaretin müşterideki görünen yüzü kargo entegrasyonu konusunda altyapının tam olması kaçınılmaz gerçek olarak ortadadır.

Sistem Olarak Hazır E-Ticaret Paketi Seçimi

E-ticarete atılmak isteyen girişimcilerin en çok sorduğu soru en iyi e-ticaret paketi seçimi nasıl yapılmalı, olmalı sorusudur. Gayet basit markanızın ihtiyaçlarını en doğru biçimde karşılayan paket en iyi sistem olarak en iyi e-ticaret paketidir e-ticaret sitesi paket fiyatlari ve secme kriterleri adlı makalemizi inceleyebilirisniz. Seçtiğiniz altyapı paketinin fonksiyonel olması, sektörünüze, işinize, kullanıma, e-ticaretin gerekliliklerine haiz olmalıdır. Diğer bir ifade ile müşterilerinizin sitede aradıklarını kolayca bulabilmesi, sitenizden tekrar tekrar alışveriş yapması, potansiyel müşterileri çekebilme kapasitesine sahip olmalıdır. Teknik tabiri ile de kullanıcı dostu bir ara yüze UI ye sahip olmalıdır. Artık bir çok altyapı firması demo kullanımına izin vermektedir.

Böyle bir demo versiyonu incelerken şu hususlara dikkat etmekte fayda var.

SEO uyumluğu başlığı altında Açılış hızına, Arayüz tasarımına, İçerik yönetim araçlarına, Görsel konumlamalara, Menülerin dizaynına, blok yönetimi var mı, siz blog istiyor musunuz? Linklerin yapılandırmalarına bakılabilir.

 • ✓ Ürün ve Envanter yönetimi başlığında ürünlerinizin kategorilerine, pazaryelerindeki kategori üretimlerine, stok görüntüleme gibi unsurlara bakılabilir.
 • ✓ Kargo Yönetimi başlığında ise kargo anlaşmaları, entegrasyonlar, ürünlerin spariş sonrası hangi aşamada oldukları, teslimat sonrası işlemlerin kalıplarına
 • bakılabilir.
 • ✓ Veri yedekleme hususunda firmanın size sunduğu alternatifler detaylıca incelenebilir.
 • ✓ Müşteri destek hizmetleri kapsamında nasıl bir yapılandırması var, siz hangi tür bir yapılandırma istiyorsunuz?
 • ✓ Ödeme yöntemleri güvenli mi, alternatif ödeme yöntemlerini destekliyor mu, kolay alışveriş sistemi mevcut mu?
 • ✓ Raporlama sistemi nasıl sizin istediğiniz türden raporlamalar ve düşünmediğiniz ama sistemde böyle bir rapor varsa benim için çok iyidir dediğiniz
 • raporlamalar var mı?

Hazır Sistem E-Ticaret Paketi Seçmenin Avantajları Nelerdir?

E-ticaret girişimcileri için hazır e-ticaret paketi seçmek aynı zamanda sistemin omurgasını kurmak anlamına geldiği için hazır sistem altyapı bir çok teknik zorlukları giderme anlamına gelmektedir. Çünkü;

 • ✓ Hazır E-ticaret paketleri, internette ortamında ticaret yapabilmeniz için ihtiyacınız olan bütün yazılım, donanım, tasarım, destek, entegrasyon hizmetlerini bir araya getirir.
 • ✓ Hazır e-ticaret paketleri profesyonel sistemler olmak durumundadır. Dolayısı ile rahat ve kolay yönetilebilir olmazlarsa piyasada tutunamazlar.
 • ✓ Ödeme sistemleri dahil ihtiyacınız olan tüm entegrasyonu ya hazır yada isteğiniz üzerine tamamlarlar yada tamamlanmış olan bir paket seçebilirsiniz.
 • ✓ Proticaret gibi alanında yetkin firmalar size geniş bir tasarım alternatifleri sunar. bu sayede sektörünüze, işinizin gereklerine sistemi kurabilirsiniz.
 • ✓ E-ticaret güvene dayalıdır. Güvenin oluşması için gerekli bütün güvenlik tedbirlerinin alınmış olması şarttır. Altyapı firmaları bu hususta titiz davranmak durumundadır.
 • ✓ Destek ve eğitimler konusunda ürününün ardında durma garantisi verirler. Zaten bunu ilk temasa geçtiğiniz anda hissetmeye başlarsınız.

proticaret ile e-ticaret sistemleri ve hazır paketler

Proticaret e-ticareti bütünlüklü bir sistem kabul ettiği için tüm ürünlerinin ve hizmetlerinin geliştirilmesinde; e-ticaretin e-ticaretin sosyal, kültürel, ticari, ekonomik, teknik ve teknolojik gereklilikleri üzerine titizlikle eğilen bir yapıya sahiptir. Bu nedenle e-ticaretin sadece bir paketi alıp site açmakla bitmeyeceğini müşterileri ile samimi bir şekilde paylaşır. Müşterilerinin tercihlerini doğru yönlendirebilmek için alternatifli ve günün şartlarına uygun e-ticaret paketi fiyatlarını e-ticaret-sitesi fiyatlari makalemizi inceleyerek nasıl belirlendiği hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ancak müşterilerin tercihleri kendi iç dinamiklerine göre hareket ettiği için geliştirdiği ücretsiz hazır e-ticaret paketinden ücretsiz e-ticaret paketi ile ultimate paketlere, B2B paketinden C2C paketine varıncaya kadar geniş bir yelpazede hazır e-ticaret paketleri sunar.

Bunlara ilaveten e-ticaretin bileşenlerinden olan her türlü e-ticaret yazılımlarını ve entegrasyonların sağlar. Bizimle paydaş olanlar bilirler ve bir şekilde bizimle iletişime geçenler bilirler ki Proticaretin her bir müşterisi ayrıcalıklıdır, her bir ürünü tam da zamanında istenildiği şekilde hazırdır.

Bu noktada önemli olan e-ticaret alt yapısının olup olmadığıdır. E-ticaret sitesi yoksa e-ticareti altyapısının kurulup devreye alınması Proticaret tarafında müşterinin konuya yaklaşım hızı ile orantılıdır. Proticaret olarak 1 Günde site kurulumu yapılıp müşteriye teslim edilmektedir.

Girişimlerinizin güvenli, mutlu daha büyük hedeflere ulaşabilmesi için bizi arayın…

Proticaret Hazır E-Ticaret Paketleri, diğer ürün ve hizmetlerimiz için aşağıdaki iletişim adreslerimizden bilgi alabilirsiniz.
0555 961 12 00
0850 430 50 50
info@proticaret.org

POPÜLER YAZILAR

E-Pazaryerlerinde Satış Stratejileri Nelerdir?

İnternetten satışı artırmanın yöntemleri nelerdir? E-Ticarette satışı artırmak için hangi stratejileri uygulamalıyız?
04.08.2023 10:30

İnternette Satış artırma Yontemleri Nelerdir?

İnternetten satışı artırmanın yöntemleri nelerdir? E-Ticarette satışı artırmak için hangi stratejileri uygulamalıyız?
21.07.2023 10:30

Hazır Ürünlü E-Ticaret Sitesi Nedir?

İnternet üzerinde sıklıkla hazır ürünlü e-ticaret sitesi şeklinde hem ilanlar hem de aramalar görülmektedir. Teknik ve pratikte bu tür siteler var mıdır? Varsa nasıl çalışır?
14.07.2023 10:30

hazır e-ticaret sitesi kurulurken nelere dikkat edilmeli?

Hazır e-ticaret paketlerinin seçiminde nelere dikkat edilmeli? E-ticaret sitesi paketleri hangi özellikleri barındırmalı? E-ticaret sitesi kurarken neler önemlidir?
07.07.2023 10:30

Pazaryerlerinde En Çok Satan Ürünler

E-ticaret pazaryerlerinde en çok satan ürünler nelerdir? En çok satan ürünler nasıl bulunur?
20.03.2023 09:30

Chatgbt ve E-Ticaret Kullanımı

ChatGBT yapay zeka robotunu e-ticarette nasıl kullanabiliriz? E-Ticaretimizi Geliştirmek İçin ChatGBT Avantaj ve Dezantajları Nelerdir?
15.03.2023 11:30

E-Ticarette En çok satan sektörler

En çok satan ürünleri ve sektörleri seçmek ve Proticaret e-ticaret paketi alt yapısı kullanarak nasıl avantajlı hale gelinebilir?
11.03.2023 11:30

Pazaryerlerinde Dropshipping

Pazaryerlerinde Dropshipping yapmak ve stoksuz e-ticaretin gittikçe artan ivmesini proticaret e-ticaret paketleri ile avantaja dönüştürün.
08.03.2023 11:30

Stoksuz E-Ticaretin Avantajları

Stoksuz e-ticaretin avantajları ve dezavantajları nelerdir? e-ticarette Dropshipping süreçlerinde nelere dikkat edilmelidir?
01.03.2023 11:30

E-Ticaret Tedarik Zinciri Yönetimi

E-Ticaret tedarik zinciri yönetiminin önemidir? Tedarik zincirini doğru yönetmek için nelere dikkat edilmelidir?
09.02.2023 10:30

E-Ticaret Tedarikçi Yönetimi

Tedarikçi Yönetimi nedir? Tedarikçi Yönetiminin önemi nedir? E-Ticarette ürün tedariği yönetmek için nelere dikkat edilmelidir? Makalemizi inceleyebilirisniz.
06.02.2023 10:30

E-Ticaret Siteleri Fiyatları Nasıl Belirlenir?

E-ticaret siteleri fiyatları, domain, hosting yıllık kiralama bedelleri, iş modeline uygunluk, e-ticaret paket özellikleri ve daha bir çok farklı bileşene göre belirlenir.
26.01.2023 10:30

E-Ticarette Ödeme Sistemleri Tercihi Nasıl Yapılır?

E-ticarette ödeme sistemleri nasıl tercih edilir? Hangi ödeme yöntemi niçin tercih edilmelidir? Alternatif ödeme sistemleri nelerdir?
15.01.2023 10:30

Marka ismi oluşturma ve markalaşma süreci

Marka ismi oluşturma, markalaşma sürecinin yönetimi, marka ismi oluştururken dikkat edilmesi gerekenler...
09.01.2023 10:30

İş fikirleri bulmak

E-ticarette iş fikirleri ve para kazandıracak işler nasıl bulunur? Küçük işletmeler için iş fikirleri nasıl geliştirilir? Proticaret iş fikrime nasıl destek olur?
03.01.2023 10:30

SEO nedir? Nasıl yapılır?

SEO nedir? Nasıl yapılır? E-ticarette SEO uygulamaları nasıl olmalıdır? Proticaret hazır e-ticaret paketlerinde SEO uygulamaları nasıl yapılır?
30.12.2022 17:30

E-ticaret yeni başlayanlar için yol Haritası

E-ticarete başlamak isteyenler için yol haritası nelerdir? Neden e-ticaret yapmalıyım?
25.12.2022 17:30

B2C e-ticaret nedir?

B2C E-ticaret nedir? Üretici yada tedarikçi firmanın doğrudan tüketiciye satış yapmasıdır. B2C e-ticaretin Avantajları Nelerdir, B2C özellikleri ve B2C ile B2B farkları ve daha fazlası ..
15.12.2022 17:30

E-Ticaret Sitesi

E-ticaret sitesi ve e-ticaret siteleri teknik özellikleri neler olmalıdır? Ücretsiz e-ticaret sitesi kurmak, e-ticaret sitesi fiyatları ve avantajlı Proticaret e-ticaret paketlerinden yararlanın..
07.12.2022 17:30

E-Ticaret paketleri ve paket fiyatları

E-ticaret paketleri seçim kriterleri nelerdir? E-ticaret paketleri teknik özellikleri neler olmalıdır? Ücretsiz E-ticaret sitesi kurmak ve Proticaret ile E-ticaretin avantajlarını görmek için tıklayın.
01.12.2022 17:30

C2C E-Ticaret Nedir? C2C Paket Fiyatlar ve Özellikleri Nelerdir?

E-Ticareti sermayesiz yapmak istiyorsunuz ancak sermayesiz e-ticarete nasıl başlanır diye düşünüyorsanız Proticaret e-ticaret paketleri ile sermayesiz e-ticarete iyi bir başlangıç yapın.
125.11.2022 17:30

Sermayesiz e-ticaret nedir? Nasıl yapilir?

E-ticareti sermayesiz yapmak istiyorsunuz ancak sermayesiz e-ticarete nasıl başlanır diye düşünüyorsanız proticaret e-ticaret paketleri ile sermayesiz e-ticarete iyi bir başlangıç yapın
17.11.2022 18:30

E-Ticaret sitesi fiyatları ve e-ticaret paketleri seçme kriteleri

E-ticaret sitesi fiyatları , e-Ticaret Paketleri ve hazır e-ticaret sitesi yazılımı için ihtiyacınıza ve bütçenize uygun özellikleri proticarette bulabilirsiniz. E-ticaret sitesi fiyatlarının e-ticaretinize ve bütçenize uygunluğu için iş modülleri ve fiyatları karşılaştırın.
15.11.2022 11:30

E-ihracat nedir? E-ihracat nasıl yapılır? Nelere dikkat edilmelidir?

E-ihracat nedir? ifadesi tam olarak internet üzerinden yurt dışına yapılan satışlara verilen bir e-ticaret terimi olarak ortaya çıkmıştır. Diğer bir ifade ile e-ticaretin dünya ticaret ağına kattığı yeni hizmetlerden birisi de e-ihracattır.
10.11.2022 11:30

internetten satış yapmak nedir? Nelere Dikkate edilmelidir?

İnternetten satış, online satış, dijital satış, e-satış ya da e-ticaret, müşteri ve satıcıyı online ortamda bir araya getiren sistemlerin farklı söylemleridir. Temel de satış faaliyetinin yüz yüze satış yerine internet ortamına taşınmış halidir.
02.11.2022 11:30

E-fatura ve E-arşiv nedir? E-ticarette nasıl kullanılır?

E-fatura ve e-arşiv, geleneksel olarak kağıt üzerinde ıslak imzalı ve kaşeli kesilen faturaların artık dijital ortamda aynı güvenlik ve yasal çerçevede uygulamaya konulmuş hali olduğunu herkes tarafından bilinmektedir.
27.10.2022 12:30

B2B -ticaret nedir? Nasıl yapılır?

Bu makalemizde B2B E-Ticaret nedir? B2B E-ticaret Nasıl yapılır? B2B E-Ticaret yazılım Fiyatları ve özellikleri nelerdir? Proticaret B2B E-Ticaret yazılım paketi avantajları nelerdir? Sorularının cevablarını bulacaksınız. Keyifli okumalar..
22.10.2022 12:30

E-Ticaret nedir? Nasıl yapılır? E-ticarete avantajlı başlangıç

E-Ticaret, internet üzerinden online ödeme sistemleri kullanılarak mal veya hizmet alışverişi yapmaktır. E-Ticaretin ilk çıktığı 90’lı yıllardan itibaren genişleyen hacmi, iş modelleri halihazırda ticaret yapanlar veya ticarete atılmak isteyenlerin her geçen gün ilgi odağı olmakla kalmayıp aynı zamanda bir nevi mecburiyeti haline gelmeye devam etmektedir.
20.10.2022 12:30

Canva nedir ve nasıl kullanılır?

Canva internet üzerinden çalışan her türlü tasarımın yapılabileceği bir tasarım programıdır. Ücretsiz bir platform olması, içerisinde yüzlerce tasarım kalıpları bulunması, web sayfaları, e-ticaret paketi sayfa ve sliderleri için kullanılabilecek garfik, info grafikler için kolay kullanılabilir platformdur.
10.10.2022 12:30

E-ticarette ürün degişimi ve iade sürecleri nelerdir?

E-Ticarette ürün iadesi nedir? Yasal haklar nelerdir? E-Ticaret ürünü iade süresi kaç gündür? E-Ticarette Ürün Değişimi ve İade Süreçleri nasıl yönetilmelidir? İade edilmeyen/edilemeyen ürünler nelerdir?
02.10.2022 12:30

E-ticarette kargo yonetimi nedir? Nasıl olmalıdır?

Kargo Nedir? E-Ticarette Kargonun Önemi, Kargo Süreçleri Nasıl Yürütülür? Kargo Paketlerinin önemi nedir, nasıl olmalıdır? E-Ticaret kargo anlaşmalarında nelere dikkat edilmelidir? kargo süreçlerinin stratejik noktaları nelerdir?
25.09.2022 12:30

E-Ticarete sıfırdan başlamak ve e-ticaret yapmak için başlangıç rehberi

E-ticarete sıfırdan nasıl başlanır? E-ticaret için şirket kurmak zorunlu mu? hangi şirket türünde e-ticaret yapmak daha avantajlı? E-ticaret için nasıl bir iş modeli seçmeliyim?
16.09.2022 12:30

E-ticaret ile hobiler kazanca nasıl dönüştürülür?

Hobilerin e-Ticaret yolu ek kazan yolu olması için şirket kurmak gerekli midir sorusunun cevabını bu yazımızda bulacaksınız.
07.09.2022 12:30

E-Ticaret Yapmak İçin Şirket Kurma, e-Ticaret Şirketi Kurmak İçin Gerekenler

E-ticaret için şirket kurma maliyetleri, kurulacak olan şirket tiplerine göre değişmektedir. E-ticaret yapmak için şirket kurmak gerekli mi sorusunun cevabını bu yazımızda bulacaksınız.
30.08.2022 12:30

E-Ticarette Güvenli Alışveriş Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir?

İnternette Güvenli Alışveriş nasıl olur? Dikkat edilmesi gereken önemli noktalar nelerdir? Sanal kart güvenliği artı güvenlik midir?
25.08.2022 12:30

E-Ticaret Ödeme Sistemleri Nelerdir? Nelere Dikkat Edilmelidir?

E-Ticaret sitelerinde ödeme sistemi alt yapısının kurulması E-Ticaret sitesinin hayata geçirilmesinin belki de en önemli aşamasıdır. E-Ticaret olsun, konvansiyonel ticaret olsun nihai hedef satıştır. Parasını alasınız ki ürünü veresiniz.
15.08.2022 12:30

Hazır e-Ticaret Sitesi Nedir? Hazır e-Ticaret Paketleri Nelerdir?

Hazır E-Ticaret sitesi internet üzerinden satış yapmak için hazırlanmış uzman yazılım ve web sitesidir. E-Ticaret sitesinin hazır olması demek sadece tek başına bir web sayfası demek değildir. Aynı zamanda içinde büyük modüler bir sistemi barındırır.
08.08.2022 12:30

E-Ticaret Danışmanı Ne İş Yapar, Hizmetleri Nelerdir?

E-Ticaret Danışmanlığı alarak tüm e-ticaret süreçlerinizi başarılı bir şekilde yönetebilirsiniz. E-Ticaret danışmanı, e-ticaret projenizin başarılı olabilmesi için gerekli e-ticaret sitesi kurulum ve entegrasyon süreçlerinde size danışmanlık verir.
06.08.2022 12:30

Pazaryerlerinde Satış Online Satış Rehberi

Pazar yerleri satıcıların ve alıcıların sayısının sınırsız olduğu yerlerdir. Ticaret dünyasında satıcı ile alıcıyı bir araya getirmek tarihi bir gelenektir. Ancak e-ticarette satıcı ve alıcıyı (B2C) bir araya getirmek yeni bir gelenektir. E-Ticaret yapmak isteyenleri E-Ticaret Sitesi Kurma şartından kurtarıp satıcıların her halükarda alıcılara ulaştığı platformlardır. .
04.08.2022 12:00

İnternetten Satış Online Satış Rehberi

İnternetten satış yapmak isteyen satıcıların internetin sunduğu avantajlardan yararlanabilmesi için birbirlerini etkileyen süreçleri çok iyi takip edip kendilerini sürekli geliştirmesi gerekmektedir. Çünkü internetin sunduğu avantajlar her geçen gün artarken aynı zamanda rakip meslektaşları tarafından dan da bu avantajların kullanıldığının unutulmaması gerekir. Bu makalemizde internetten satış rehberi diğer adı ile online satış rehberi konusunu ele alacağız. .
02.08.2022 12:00

Amazon'da Satış Nasıl Yapılır?

Bu makalemizde Amazon gibi e-ticarette dünya devi olan bir e-pazaryeri platformunda yerinizi alabilmek için neler yapmanız gerektiği ve nelere dikkat etmeniz gerektiği üzerinde duracağız.
30.07.2022 12:00

Aliexpress'de Satış Nasıl Yapılır?

Aliexpress Çin’den dünyaya yayılan e-pazaryeridir. Aliexpress ve Alibaba gibi global çapta hizmet veren platform ülkeler çapında yerel B2C e-pazaryerleri satın alarak açmaktadır.
28.07.2022 12:00

eBAY'de Satış Nasıl Yapılır?

eBAY açık artırma şirketi olarak 1995 yılında Pierre Omidyar tarafından kuruldu. Kısa sürede dünyanın her yerinde alış veriş yapabilme imkanı sunduğu için global bir pazaryeri halini aldı.
26.07.2022 12:00

N11'de Mağaza Nasıl Açılır

N11 Mağaza Türkiye’de ilk anda alışılmadık ismi ile B2C iş modeli ile 2013 yılında Doğuş Grubu ve Güney Koreli ortağı SK Group’un ortaklığı ile açıldı. Kısa zamanda adından söz ettiren N11 bünyesine kattığı binlerce N11 online dükkanı ile milyonlarca müşteriye ulaşmıştır.
24.07.2022 12:00

Hepsiburada'da Mağaza Nasıl Açılır?

Hepsiburada 1998 yılından B2B ve B2C iş modeli ile hayata geçmiştir. Hepsiburada Mağaza açma, Hepsiburada; standart, Kadın Girişimci ve Hepsi Türkiye’den mağazaları açma, Hepsiburada’da mağaza açma avantajları, internetten online satışta Hepsiburada.com üzerinden yapılacaklar gibi konuları ele alacağız.
22.07.2022 12:00

Trendyol'da Mağaza Nasıl Açılır?

Trendyol’da dükkan açmak teknolojiyle alışveriş yapmayı kolaylaştırmaktır. Pazaryerleri içerisinde 2010 yılında kurulmasına rağmen en büyüğü konumuna gelmiştir. Kendi ifadeleri ile e-ticaret ekosistemine pozitif etki yapan bir ekip olma yolunda adım adım ilerliyor.
20.07.2022 12:00

E-Ticaret Pazaryeri Entegrasyonları ve XML Entegrasyonu

Entegrasyon, uyum ve bütünleşme anlamında teknik bir kelime ve kavramdır. Konumuz açısından E-Ticarette entegrasyon e-ticaretin eko sistemindeki ilgili paydaşlarla (Pazaryerleri, kargolar, tedarikçiler vd.) uyum içinde, bütünleşik, hızlı, güvenilir bir şekilde çalışmayı tanımlayan bir kavramdır.
17.07.2022 11:45

Stoksuz E-Ticaret Dropshipping Nasıl Yapılır?

Drop Shipping veya stoksuz e-ticaret, satıcının elinde stok tutmadan müşteri siparişlerini kabul ettiği bir perakende satış şeklidir.
30.06.2022 17:45

E-Ticarette En Çok Satılan Ürünler

E-Ticarette En Çok Satan Ürünler nelerdir sorusun cevabı ile Ticarette en çok satan ürünler, internette en çok ürün satan sektörler, dünyada en çok satılan ürünler hangileridir sorusu konvansiyonel (fiziki) ticarette de birbirine benzer sonuçlar veren sorulardır.
05.07.2022 22:00

E-Ticaret Yazılım Özellikleri Neler Olmalı?

E-Ticaret yazılımı nedir, en uygun e-ticaret yazılımı nasıl seçilir, profesyonel e-ticaret paketleri, e-ticaret yazılımlarına nelere dikkat etmeliyiz?
26.06.2022 11:15

E-Ticaret Yazılımı ve E-Ticaret Paketleri

e-Ticaret yazılımlarının yazılarında aranması gereken temel özellikler ara yüzden “User İnterface”UI” ziyade e-ticaret paketlerinin öz yetenekleri ve bağlantılı sistemlerle e-ticaret ekosistemlerine uyumluluğu üzerinden değerlendirilmelidir.
11.06.2022 - 13:30

E-Ticaret Nedir? Türleri Nelerdir?

E-ticaret ( e-commerce ) son yıllarda alışveriş yapma, ürün ve hizmetleri sunma konusunda küresel modern ekonominin temel yapısı haline geldi
07.06.2022 16:55

E-Posta Pazarlamasında Dikkat Etmeniz Gerekenler

E-ticaret sitenizde bulunan ürünlerden, kampanyalardan ve cazip fırsatlardan, kısacası sitenizde yer alan son gelişmelerden müşterilerinizi haberdar edebilmenizin en etkili yollarından...
20.04.2021 - 17:30

E-Ticaret Siteleri İçin Seo mu? Adwords mu?

E-ticaret sitenizin gün içerisinde aktif bir şekilde ziyaret edilmesini, ürünlerinizin geniş kitleler tarafından talep görmesini diliyorsanız; sitenizin seo uyumlu olduğundan mutlaka emin olmanız ...
20.03.2021 - 17:30

E-Ticarette Mobil Alışverişin Önemi

Son yıllarda giderek yükselen bir ivme gösteren mobil alışveriş; dünyanın yanı sıra ülkemizde de tüketiciler tarafından yoğun ilgi görmeye başladı. Mobil alışveriş ...
20.02.2021 - 17:30

E-Ticaret Sepeti Terk Etme Oranı Nasıl Düşürülür

Sepeti terk etme oranlarını kontrol altında tutmanız siteniz için çok önemlidir. İnternet üzerinden yapılmakta olan alışverişlerin çoğu kısmında müşteriler alışveriş sırasında beğendiği ürünü ...
20.01.2021 - 17:30

E-Ticaret Site Güvenirliği

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte internet üzerinden alışveriş yapmak, bir şeyler alıp satmak yani geniş anlamı ile ticaret yapmak oldukça yaygın bir hale gelmiştir. Artık firmalar ve küçük işletmelerin ...
20.12.2020 - 17:30

E-Ticarette Canlı Desteğin Önemi

Gelişen teknoloji ile birlikte internet artık hayatımızın her alanında bize istediğimize erişme noktasında büyük kolaylıklar sunuyor. İnternetin bize sunduğu bu kolaylıkların başında ilk sırada alışveriş siteleri yer ...
20.11.2020 - 17:30

E-Ticarette Müşteri Yorumlarının Önemi

E-Ticaret hızla yayılmakta olan alışverişi daha kolay hale getirmekte olan bir sektördür. Alışveriş için veya gezinti yapmak için siteye girenler yorum kısımlarına ne düşündüklerini...
20.10.2020 - 17:30

E-Ticarette Ziyaretçileri Üyeye Çevirme

Ticaret hayatını başarılı ve kazanç dolu bir şekilde yürütmenin oldukça zor olduğu günümüzde teknolojinin avantajlarından yararlanarak müşteri portföyünü arttırmanın yolları bulunuyor. Zaten teknolojiye...
20.09.2020 - 17:30

E-Ticarette Pazarlama Taktikleri

E-ticaret pazarlama stratejiniz söz konusu olduğunda, markanız için yalnızca bir kaç e-posta ve ağızdan ağızdan yapılan reklamdan daha fazlası gerektiğini biliyorsunuzdur.
20.08.2020 - 17:30

E-Ticarette Adwords Neden Önemli

Google firması tarafından sağlanan bir reklam hizmetidir. Çevrimiçi reklamcılık olarak adlandırılır. İstediğiniz kelime ve kelime gruplarını seçer reklam oluşturur. Böylelikle siteniz arama neticesin de bu hizmet yardımıyla...
20.07.2020 - 17:30

E-Ticarette Social Media Monitoring

Günümüzdeki çoğu e-ticaret platformu, mevcut ve potansiyel müşterilerle etkileşim kurmak için sosyal medya kullanıyor. Bu ağlar, işletmelere tüketiciyle gerçek zamanlı iletişim kurma imkanı veriyor.
20.06.2020 - 17:30

E-Ticarette Sepet Ortalaması Nasıl Arttırılır?

Pazarlama çalışmalarınız da devamlı müşterilerinize özel kampanyalar yapın. Size asıl parayı kazandıran müşterilerdir. Bu müşterilere e-posta yoluyla ulaşıp özel çalışmalar yapabilirsiniz. Devamlı müşterilerinize değişik fırsatlar, kampanyalar veya açılış sayfası hazırlayarak ulaşabilirsiniz.
20.05.2020 - 17:30

E-Ticarette Dönemsel Kampanyaların Önemi?

Arama, e-ticaret işletmeleri için önemli bir gelir kaynağı olarak sürekli büyüyor. Ancak, özellikle işinizde binlerce işletme, hızlı değişen hisse senedi ve sürekli değişen fiyat ve promosyonlar varsa, yönetmek zor bir alan olabilir.
20.04.2020 - 17:30

E-Ticarette SEO Önerileri

E-Ticaret siteniz bulunuyorsa ve başarılı olmak istiyorsanız arama motoru optimizasyonu işlemlerine mutlaka önem vermeniz gerekiyor. SEO işlemleri sizi arama sonuçlarında daha üst sıralarda sunmasına yardımcı olacaktır
20.03.2019 - 19:30

E-Ticarette Tasarım Neden Önemlidir?

Web tasarımı, web siteleri söz konusu olduğunda önemli bir faktördür ve e-ticaret web siteleri için daha da önemlidir. Başarılı bir e-ticaret web tasarımı, müşterilere daha iyi bir deneyim sunmanıza ve potansiyel olarak daha fazla satış yapmanıza yardımcı olabilir.
20.03.2020 - 17:30

E-Ticaret Sitesi Kurmak

İnternet teknolojileri sayesinde işiniz için coğrafi sınırlara bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Ürün ve hizmetlerinizi gerek ülke geneline, gerekse de tüm dünyaya ulaştırmak artık çok daha kolay.
04.03.2019 - 18:30

E-Ticaret Portalımı Nasıl Yapılandırmalıyım?

Bu yazımızda e-ticaret portalınızı yayına aldıktan sonra izlemeniz gereken yollardan bahsedeceğiniz. Bu işlemler sayesinde zaman ve emek kaybetmeden en doğru ve hızlı şekilde portalınızı yapılandırabileceksiniz.
20.02.2019 - 18:30

Proticaret Ücretsiz E Ticaret Yazılımı

Proticaret, ücretsiz e ticaret sistemi sunan Asp.NET tabanlı bir yazılımdır. İlk olarak 2003 yılında tamamlandı. Yazılım dünyasındaki gelişmeleri takip eden yıllar boyunca alt yapımızda sayısız değişiklik ve güncelleme gerçekleştirerek bugünlere geldik. Amacımız ise bu hizmeti kullanıcılarımızın başarısı ile taçlandırmaktır.
15.01.2019 16:30