SEO Nedir? Nasıl Yapılır?

SEO nedir? Nasıl yapılır? E-ticarette SEO uygulamaları nasıl olmalıdır? Proticaret hazır e-ticaret paketlerinde SEO uygulamaları nasıl yapılır?

30.12.2022 17:30 Proticaret
Seo nedir? Nasıl Yapılır?

Arama Motoru Nedir Nasıl çalışır?

İnternet üzerinde her hangi bir şeye erişebilmeği sağlayan bir yapılara ihtiyaç vardır. İnternet üzere World Wide Web (yada kısaca kısaca www veya Web) İnternet üzerinde yayınlanan birbirleriyle bağlantılı hiper-metin dokümanlarından bilgi ağına dahil olan her şeyi kullanıcıların önüne serdiği alandır.

Webde en çok bilinen ve nerede ise internette aramaya karşılık geldiği düşünülmeye başlayan googledir . Diğerleri ise Microsoft Bing, Yaahoo, Yandex de bilinen diğer arama motorlarıdır. Bunlar dışında da arama motorları vardır ancak kullanım hacimleri çok düşüktür. Bunları içerisinde Google arama hacimlerinin %92’sinden fazlasına sahiptir.

Arama motorları host edilmiş web sayfalarını bulur, tarar ve içerikleri ile birlikte kendi dizinine yani veri tabanına kayıt eder. Daha sonra internet üzerinden bir şey arayanlara bunları ilgilerine göre gösterir. Arama motorları üç aşamaları çalışır. Birincisi Tarama: bu aşamada google web sayfalarındaki metin resim ve wideoları tarar. İkinci aşamada dizine ekleme bu aşamada ilgili bilgileri veri tabanına kaydeder. Üçüncü aşamada sıralama bu aşamada sitenin arandığında hangi sırada çıkacağının algoritmik değerlendirilmesidir.

Arama Motoru Ne İşe Yarar?

Arama motorları herhangi bir sayfadaki bilgileri içeriklerine göre yapısal algoritmalar üzerinden arama sorgusuna göre eşleştirme yaparak sunum yapar. Bu durum şu işe yarar. İnternette aranılan her kelimeyi kavramsallaştırma işlemi yaparak konulara ve ilgilerine göre sunulmasını sağlar. Bu sunumlar esnasında da en yüksek değerde ilgililikten başlayarak puanlar verip gösterimini yapar.

Dolayısı ile web sitesi sahipleri sitelerinin içindeki her bir bilginin, (resim, yazı, grafik, wideo her ne olursa olsun) internette kolay bulunması, tam olarak bulunması, ilk sayfalarda gösteriminin yapılması konusunda içerik üretmek durumundadırlar.

Kısaca arama motorları açtığımız internet sayfasının başkalarına ulaşmasını sağlar, diğer taraftan internette aradıklarımızı bizim önümüze getirir. Hatırlanacağı üzere her aradığımız şeyin bir şekilde önümüze gelmesinde, geldiğimiz noktada google’nin “bunu mu demek istediniz?” ifadesi ne anlama gelmektedir. Bu arama motorlarında doğru sunum ve sorgulamanın sadece bir parçasıdır. Peki arama motorlarında optimizasyon “en uygun” hale getirmek nasıl olur?

Arama Motoru Otimizasyonu Nasıl Yapılır?

İngilizce search engine optimization kelimelerinin kısaltması olan SEO Türkçe Arama motoru Optimizasyonu anlamına gelmektedir. Başka bir ifade ile sitelerin internet aramaları için optimize edilmesi demektir. Genellikle de bu işlemler Google’ın arama algoritmalarına mümkün olduğu kadar uygunluk üzerinden yapılandırılmaya çalışılır.

Bunun için genellikle iki temel yaklaşımın mevcut olduğu genel kabul görmüştür. Birincisi sitenin içerisinde yapılan sayfanın tasarımı, metinler, metinlerin dili, alt metinler, resimler, videolar ve içerikleri gibi her şey bu site içi SEO optimizasyonuna dahildir. ikincisi ise sitenizi tanıtımına faydalı olacak tüm girişimler yani trafik çekmek için kullanabileceğiniz tüm argümanlar (ki en basiti sitenizdeki bilgilere verilecek linkler gibi) site dışı optimizasyonlar olarak kabul edilmektedir.

Çünkü aramalarda tam olarak neyin etkili olduğu kesin olarak çözülmüş değildir. Ancak arama motoru optimizasyonu yaklaşımında ürünlerinizi tam ve doğru olarak tanımlamak gerekir. İlgili terminolojiyi doğru kullanmak, sitenizin içerisine girdiğiniz her türlü resim, yazı, grafik, wideo vb. tüm içerikleri doğru olarak tanımlamak optimizasyondur.

Son zamanlarda artan bir ivme ile firmalar sitelerine daha fazla trafik çekme yöntemi olarak ürün ve hizmetleri ile ilgili internet üzerinde en çok aranan kelimeler etrafında dönen içerikler üretme yöntemlerini tercih etmektedirler. konu ile ilgili daha detaylı bilgi edinmek için Seo Başlangıç rehberi linkinden ilgili makaleyi inceleyebilirsiniz.

Neden SEO Yapılmalı?

SEO’nun amacı internette arandığında kolayca bulunmak, üst sıralarda bulunmaktır. Göstergelere göre internetten arama davranışlarında insanlar önlerine gelen ilk sayfalara bakıp işlemlerini tamamlamaktadırlar. Hal böyle olunca ilk sayfalarda sitenin gösterimi önem kazanmıştır. Firmalar bunun için sitelerinin Google sıralamasında ilk sayfalarda her hangi bir reklam vermeye gerek kalmaksızın yani organik arama gösterimini sağlamaktır.

Mesele bununla da kalmayıp sadece ilk sıralarda gösterim yetmediği görülmektedir. Aynı zamanda kullanıcıların sayfaya ilgi duyup nitelikli olmasını sağlamak da gerekmektedir.

Google Ads vasıtası ile sitenizde ön plana çıkması gereken meta verilerinizi ve SEO optimizasyonunuzu tamamlayarak site trafiğinizi artırabilirsiniz. Bu size hem marka bilinirliği hem de satış artışı sağlar.

SEO ile organik trafiğinizi, sitenizin Google sıralamasını, tıklanma oranınızı, geri dönüş oranlarınızı ve ziyaretçilerinizin davranış modellerini de takip edebilirsiniz. Böylece reklam, tanıtım, alternatif tanıtım gibi alanlarda karar verebilirsiniz.

E-Ticarette SEO Nasıl Yapılır?

SEO nasıl yapılır sorusunun her sayfa yapısı, her uygulayıcının metodu kadar çeşitli stratejik yaklaşımı mevcuttur. Bu durum web sitenizin kolay gezilebilir, kullanıcı deneyimini takip edilebilir, iletmek istediğiniz bilgi ve mesajların size kaldığı anlamında gelmektedir. Bu noktadan hareketle başarılı bir SEO uygulaması için,

Ürün ve hizmetlerinizle ilgili anahtar kelime yapısına :

Anahtar kelime seçimi, SEO uygulamalarının en kritik noktasını oluşturur. Çünkü doğru kelimeleri bulmak için sadece sizin düşünceleriniz değil kullanıcıların o ürün veya hizmeti hangi kelimelerle aradığının bilinmesi gerekmektedir.

Kullanıcı yoğunluğu dikkate alınarak Mobil uyumluğa :

İnternet kullanımının artması ve özellikle de cep telefonlarında akıllı uygulamalar nedeniyle insanlar zaman ve mekandan bağımsız olarak cep telefonları üzerinden ürün ve hizmet araştırması yapmakta ve internet üzerinden alışveriş yapmaktadır. Mobil erişimin oranı her geçen gün yükselmektedir. Dolayısı ile SEOnun önemli bir parçası olarak hem sitenizin hem de sitenizin Mobil uygulaması varsa uyumluluk ön plana çıkmaktadır.

Kullanıcıları daha keyifli bir gezinti için sayfa hızı :

Kullanıcılar web sayfalarında gezinirken geç açılma, sayfaların kayması, işaret ve tuşların yerlerinin kayması gibi konulardan rahatsız oldukları için hem hız hem de sayfa düzeni önem kazanmış durumdadır.

Sitenizde sunduğunuz bilgiler için otoriterliğe :

Doğru bilgi sunma ve sunduğu bilgilerin doğruluğu insanların artık çokça dikkat ettiği konuların başında gelmektedir. Bu nedenle Google da sitenizde verdiğiniz bilgiye ve bilginin doğruluğuna önem vermektedir.

Sitenizin sunduğu konularla ilgili dış bağlantılara :

Bu konu bir SEO takdiğidir. Sadece kendi sitenizde değil başkaca çokça kullanılan sitelerden kendi sitenizi tanıtacak bilgiler paylaşmak, dış link almak son zamanlarda çokça uygulanan bir yöntem haline gelmiştir.

Sitenizde bulunanlarla ilgili birbiriyle ilişikli iç bağlantılara :

Sitenizde farklı sayfalarda farklı ürünler ve bunlar arasında belirli bağlantılar varsa ilgili bilgileri ve bağlantıları vermiş olmanız gerekir. Bu işlem hem kullanıcı deneyimi hem de sayfa otoriterliği açısında önem taşımaktadır.

Sağlıklı yürütülebilmesi için meta verileri :

Sitenizde tanıtımını yaptığınız tüm ürün ve hizmetlerin doğru başlıklarla verilmesi, Google ve insanların sitenize geldiğinde ne ile sizi tanımladığı önemlidir. Dolayısı ile sizi nasıl ve nelerle tanımalarını istiyorsanız doğru kelimelerle meta verilerinizi girmeniz gerekmektedir.

Tabi internet gibi sonsuz bir evrenden ve SEO gibi geniş konudan bahsediliyorsa SEO neden yapılır sorusunun cevabı ile birlikte çalışılması gerektiğini de unutmamak lazımdır. Netice itibarı ile Arama Motoru Optimizasyonu Temel amacı ziyaretçi sayısını artırmaktır. Dolayısı ile dijital pazarlama bu noktada devreye girmektedir. Tüm bu işlemleri tek başına yapmak yerine bir bütünlük ve sıralama içinde yapmak gerekirr. E-ticaret için gelişmiş SEO önerileri konusunda daha detaylı bilgi almak için Gelişmiş SEO çözümleri makalemize müracaat edebilirsiniz.

Proticaret Hazır E-ticaret Paketlerinde SEO çalışması

Proticaret hazır e-ticaret paketleri kullanıcılarına ihtiyaçlarını bütünlüklü bir yapıda sunmaktadır. E-ticaret dijital dünyada binlerce, onbinlerce site içerisinde satış yapma faaliyeti olduğuna göre siteye gelecek dijital ziyaretçi yapasının sağlanmasına yardımcı olmalıdır.

Proticaret yukarıda da ifade edilen ve buraya sığmayacak kadar uzun ve detaylı olduğu için alınamayan konuları kapsayan SEO özelliklerini bünyesinde barındırmaktadır. e-ticaret sitelerinde sayfaya özel seo tanımlama özellikleri gibi sayfaya özel yapı ve hizmetlerin yanısıra e-ticaret iş modeli ve hazır e-ticaret paketlerinin yapılarına göre arama motoru özelliklerini bünyesinde barındırmaktadır.

Ayrıca proticaret her ürününün içinde barındırdığı SEO mözelliklerinin yanısıra Markaya özel, kategoriye özel, sayfalara özel,etiketlere özel seo desteği ile kullanıcılarına en temelden en detaylı hale gelinceye kadar bilgi sunmaktadır.

SEO nasıl yapılır? hakkında ve diğer ürün ve hizmetlerimiz için aşağıdaki iletişim adreslerimizden bilgi alabilirsiniz.
0555 961 12 00
0850 430 50 50
info@proticaret.org

POPÜLER YAZILAR

E-Ticaret Tedarik Zinciri Yönetimi

E-Ticaret tedarik zinciri yönetiminin önemidir? Tedarik zincirini doğru yönetmek için nelere dikkat edilmelidir?
09.02.2023 10:30

E-Ticaret Tedarikçi Yönetimi

Tedarikçi Yönetimi nedir? Tedarikçi Yönetiminin önemi nedir? E-Ticarette ürün tedariği yönetmek için nelere dikkat edilmelidir? Makalemizi inceleyebilirisniz.
06.02.2023 10:30

E-Ticaret Siteleri Fiyatları Nasıl Belirlenir?

E-ticaret siteleri fiyatları, domain, hosting yıllık kiralama bedelleri, iş modeline uygunluk, e-ticaret paket özellikleri ve daha bir çok farklı bileşene göre belirlenir.
26.01.2023 10:30

E-Ticarette Ödeme Sistemleri Tercihi Nasıl Yapılır?

E-ticarette ödeme sistemleri nasıl tercih edilir? Hangi ödeme yöntemi niçin tercih edilmelidir? Alternatif ödeme sistemleri nelerdir?
15.01.2023 10:30

Marka ismi oluşturma ve markalaşma süreci

Marka ismi oluşturma, markalaşma sürecinin yönetimi, marka ismi oluştururken dikkat edilmesi gerekenler...
09.01.2023 10:30

İş fikirleri bulmak

E-ticarette iş fikirleri ve para kazandıracak işler nasıl bulunur? Küçük işletmeler için iş fikirleri nasıl geliştirilir? Proticaret iş fikrime nasıl destek olur?
03.01.2023 10:30

SEO nedir? Nasıl yapılır?

SEO nedir? Nasıl yapılır? E-ticarette SEO uygulamaları nasıl olmalıdır? Proticaret hazır e-ticaret paketlerinde SEO uygulamaları nasıl yapılır?
30.12.2022 17:30

E-ticaret yeni başlayanlar için yol Haritası

E-ticarete başlamak isteyenler için yol haritası nelerdir? Neden e-ticaret yapmalıyım?
25.12.2022 17:30

B2C e-ticaret nedir?

B2C E-ticaret nedir? Üretici yada tedarikçi firmanın doğrudan tüketiciye satış yapmasıdır. B2C e-ticaretin Avantajları Nelerdir, B2C özellikleri ve B2C ile B2B farkları ve daha fazlası ..
15.12.2022 17:30

E-Ticaret Sitesi

E-ticaret sitesi ve e-ticaret siteleri teknik özellikleri neler olmalıdır? Ücretsiz e-ticaret sitesi kurmak, e-ticaret sitesi fiyatları ve avantajlı Proticaret e-ticaret paketlerinden yararlanın..
07.12.2022 17:30

E-Ticaret paketleri ve paket fiyatları

E-ticaret paketleri seçim kriterleri nelerdir? E-ticaret paketleri teknik özellikleri neler olmalıdır? Ücretsiz E-ticaret sitesi kurmak ve Proticaret ile E-ticaretin avantajlarını görmek için tıklayın.
01.12.2022 17:30

C2C E-Ticaret Nedir? C2C Paket Fiyatlar ve Özellikleri Nelerdir?

E-Ticareti sermayesiz yapmak istiyorsunuz ancak sermayesiz e-ticarete nasıl başlanır diye düşünüyorsanız Proticaret e-ticaret paketleri ile sermayesiz e-ticarete iyi bir başlangıç yapın.
125.11.2022 17:30

Sermayesiz e-ticaret nedir? Nasıl yapilir?

E-ticareti sermayesiz yapmak istiyorsunuz ancak sermayesiz e-ticarete nasıl başlanır diye düşünüyorsanız proticaret e-ticaret paketleri ile sermayesiz e-ticarete iyi bir başlangıç yapın
17.11.2022 18:30

E-Ticaret sitesi fiyatları ve e-ticaret paketleri seçme kriteleri

E-ticaret sitesi fiyatları , e-Ticaret Paketleri ve hazır e-ticaret sitesi yazılımı için ihtiyacınıza ve bütçenize uygun özellikleri proticarette bulabilirsiniz. E-ticaret sitesi fiyatlarının e-ticaretinize ve bütçenize uygunluğu için iş modülleri ve fiyatları karşılaştırın.
15.11.2022 11:30

E-ihracat nedir? E-ihracat nasıl yapılır? Nelere dikkat edilmelidir?

E-ihracat nedir? ifadesi tam olarak internet üzerinden yurt dışına yapılan satışlara verilen bir e-ticaret terimi olarak ortaya çıkmıştır. Diğer bir ifade ile e-ticaretin dünya ticaret ağına kattığı yeni hizmetlerden birisi de e-ihracattır.
10.11.2022 11:30

internetten satış yapmak nedir? Nelere Dikkate edilmelidir?

İnternetten satış, online satış, dijital satış, e-satış ya da e-ticaret, müşteri ve satıcıyı online ortamda bir araya getiren sistemlerin farklı söylemleridir. Temel de satış faaliyetinin yüz yüze satış yerine internet ortamına taşınmış halidir.
02.11.2022 11:30

E-fatura ve E-arşiv nedir? E-ticarette nasıl kullanılır?

E-fatura ve e-arşiv, geleneksel olarak kağıt üzerinde ıslak imzalı ve kaşeli kesilen faturaların artık dijital ortamda aynı güvenlik ve yasal çerçevede uygulamaya konulmuş hali olduğunu herkes tarafından bilinmektedir.
27.10.2022 12:30

B2B -ticaret nedir? Nasıl yapılır?

Bu makalemizde B2B E-Ticaret nedir? B2B E-ticaret Nasıl yapılır? B2B E-Ticaret yazılım Fiyatları ve özellikleri nelerdir? Proticaret B2B E-Ticaret yazılım paketi avantajları nelerdir? Sorularının cevablarını bulacaksınız. Keyifli okumalar..
22.10.2022 12:30

E-Ticaret nedir? Nasıl yapılır? E-ticarete avantajlı başlangıç

E-Ticaret, internet üzerinden online ödeme sistemleri kullanılarak mal veya hizmet alışverişi yapmaktır. E-Ticaretin ilk çıktığı 90’lı yıllardan itibaren genişleyen hacmi, iş modelleri halihazırda ticaret yapanlar veya ticarete atılmak isteyenlerin her geçen gün ilgi odağı olmakla kalmayıp aynı zamanda bir nevi mecburiyeti haline gelmeye devam etmektedir.
20.10.2022 12:30

Canva nedir ve nasıl kullanılır?

Canva internet üzerinden çalışan her türlü tasarımın yapılabileceği bir tasarım programıdır. Ücretsiz bir platform olması, içerisinde yüzlerce tasarım kalıpları bulunması, web sayfaları, e-ticaret paketi sayfa ve sliderleri için kullanılabilecek garfik, info grafikler için kolay kullanılabilir platformdur.
10.10.2022 12:30

E-ticarette ürün degişimi ve iade sürecleri nelerdir?

E-Ticarette ürün iadesi nedir? Yasal haklar nelerdir? E-Ticaret ürünü iade süresi kaç gündür? E-Ticarette Ürün Değişimi ve İade Süreçleri nasıl yönetilmelidir? İade edilmeyen/edilemeyen ürünler nelerdir?
02.10.2022 12:30

E-ticarette kargo yonetimi nedir? Nasıl olmalıdır?

Kargo Nedir? E-Ticarette Kargonun Önemi, Kargo Süreçleri Nasıl Yürütülür? Kargo Paketlerinin önemi nedir, nasıl olmalıdır? E-Ticaret kargo anlaşmalarında nelere dikkat edilmelidir? kargo süreçlerinin stratejik noktaları nelerdir?
25.09.2022 12:30

E-Ticarete sıfırdan başlamak ve e-ticaret yapmak için başlangıç rehberi

E-ticarete sıfırdan nasıl başlanır? E-ticaret için şirket kurmak zorunlu mu? hangi şirket türünde e-ticaret yapmak daha avantajlı? E-ticaret için nasıl bir iş modeli seçmeliyim?
16.09.2022 12:30

E-ticaret ile hobiler kazanca nasıl dönüştürülür?

Hobilerin e-Ticaret yolu ek kazan yolu olması için şirket kurmak gerekli midir sorusunun cevabını bu yazımızda bulacaksınız.
07.09.2022 12:30

E-Ticaret Yapmak İçin Şirket Kurma, e-Ticaret Şirketi Kurmak İçin Gerekenler

E-ticaret için şirket kurma maliyetleri, kurulacak olan şirket tiplerine göre değişmektedir. E-ticaret yapmak için şirket kurmak gerekli mi sorusunun cevabını bu yazımızda bulacaksınız.
30.08.2022 12:30

E-Ticarette Güvenli Alışveriş Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir?

İnternette Güvenli Alışveriş nasıl olur? Dikkat edilmesi gereken önemli noktalar nelerdir? Sanal kart güvenliği artı güvenlik midir?
25.08.2022 12:30

E-Ticaret Ödeme Sistemleri Nelerdir? Nelere Dikkat Edilmelidir?

E-Ticaret sitelerinde ödeme sistemi alt yapısının kurulması E-Ticaret sitesinin hayata geçirilmesinin belki de en önemli aşamasıdır. E-Ticaret olsun, konvansiyonel ticaret olsun nihai hedef satıştır. Parasını alasınız ki ürünü veresiniz.
15.08.2022 12:30

Hazır e-Ticaret Sitesi Nedir? Hazır e-Ticaret Paketleri Nelerdir?

Hazır E-Ticaret sitesi internet üzerinden satış yapmak için hazırlanmış uzman yazılım ve web sitesidir. E-Ticaret sitesinin hazır olması demek sadece tek başına bir web sayfası demek değildir. Aynı zamanda içinde büyük modüler bir sistemi barındırır.
08.08.2022 12:30

E-Ticaret Danışmanı Ne İş Yapar, Hizmetleri Nelerdir?

E-Ticaret Danışmanlığı alarak tüm e-ticaret süreçlerinizi başarılı bir şekilde yönetebilirsiniz. E-Ticaret danışmanı, e-ticaret projenizin başarılı olabilmesi için gerekli e-ticaret sitesi kurulum ve entegrasyon süreçlerinde size danışmanlık verir.
06.08.2022 12:30

Pazaryerlerinde Satış Online Satış Rehberi

Pazar yerleri satıcıların ve alıcıların sayısının sınırsız olduğu yerlerdir. Ticaret dünyasında satıcı ile alıcıyı bir araya getirmek tarihi bir gelenektir. Ancak e-ticarette satıcı ve alıcıyı (B2C) bir araya getirmek yeni bir gelenektir. E-Ticaret yapmak isteyenleri E-Ticaret Sitesi Kurma şartından kurtarıp satıcıların her halükarda alıcılara ulaştığı platformlardır. .
04.08.2022 12:00

İnternetten Satış Online Satış Rehberi

İnternetten satış yapmak isteyen satıcıların internetin sunduğu avantajlardan yararlanabilmesi için birbirlerini etkileyen süreçleri çok iyi takip edip kendilerini sürekli geliştirmesi gerekmektedir. Çünkü internetin sunduğu avantajlar her geçen gün artarken aynı zamanda rakip meslektaşları tarafından dan da bu avantajların kullanıldığının unutulmaması gerekir. Bu makalemizde internetten satış rehberi diğer adı ile online satış rehberi konusunu ele alacağız. .
02.08.2022 12:00

Amazon'da Satış Nasıl Yapılır?

Bu makalemizde Amazon gibi e-ticarette dünya devi olan bir e-pazaryeri platformunda yerinizi alabilmek için neler yapmanız gerektiği ve nelere dikkat etmeniz gerektiği üzerinde duracağız.
30.07.2022 12:00

Aliexpress'de Satış Nasıl Yapılır?

Aliexpress Çin’den dünyaya yayılan e-pazaryeridir. Aliexpress ve Alibaba gibi global çapta hizmet veren platform ülkeler çapında yerel B2C e-pazaryerleri satın alarak açmaktadır.
28.07.2022 12:00

eBAY'de Satış Nasıl Yapılır?

eBAY açık artırma şirketi olarak 1995 yılında Pierre Omidyar tarafından kuruldu. Kısa sürede dünyanın her yerinde alış veriş yapabilme imkanı sunduğu için global bir pazaryeri halini aldı.
26.07.2022 12:00

N11'de Mağaza Nasıl Açılır

N11 Mağaza Türkiye’de ilk anda alışılmadık ismi ile B2C iş modeli ile 2013 yılında Doğuş Grubu ve Güney Koreli ortağı SK Group’un ortaklığı ile açıldı. Kısa zamanda adından söz ettiren N11 bünyesine kattığı binlerce N11 online dükkanı ile milyonlarca müşteriye ulaşmıştır.
24.07.2022 12:00

Hepsiburada'da Mağaza Nasıl Açılır?

Hepsiburada 1998 yılından B2B ve B2C iş modeli ile hayata geçmiştir. Hepsiburada Mağaza açma, Hepsiburada; standart, Kadın Girişimci ve Hepsi Türkiye’den mağazaları açma, Hepsiburada’da mağaza açma avantajları, internetten online satışta Hepsiburada.com üzerinden yapılacaklar gibi konuları ele alacağız.
22.07.2022 12:00

Trendyol'da Mağaza Nasıl Açılır?

Trendyol’da dükkan açmak teknolojiyle alışveriş yapmayı kolaylaştırmaktır. Pazaryerleri içerisinde 2010 yılında kurulmasına rağmen en büyüğü konumuna gelmiştir. Kendi ifadeleri ile e-ticaret ekosistemine pozitif etki yapan bir ekip olma yolunda adım adım ilerliyor.
20.07.2022 12:00

E-Ticaret Pazaryeri Entegrasyonları ve XML Entegrasyonu

Entegrasyon, uyum ve bütünleşme anlamında teknik bir kelime ve kavramdır. Konumuz açısından E-Ticarette entegrasyon e-ticaretin eko sistemindeki ilgili paydaşlarla (Pazaryerleri, kargolar, tedarikçiler vd.) uyum içinde, bütünleşik, hızlı, güvenilir bir şekilde çalışmayı tanımlayan bir kavramdır.
17.07.2022 11:45

Stoksuz E-Ticaret Dropshipping Nasıl Yapılır?

Drop Shipping veya stoksuz e-ticaret, satıcının elinde stok tutmadan müşteri siparişlerini kabul ettiği bir perakende satış şeklidir.
30.06.2022 17:45

E-Ticarette En Çok Satılan Ürünler

E-Ticarette En Çok Satan Ürünler nelerdir sorusun cevabı ile Ticarette en çok satan ürünler, internette en çok ürün satan sektörler, dünyada en çok satılan ürünler hangileridir sorusu konvansiyonel (fiziki) ticarette de birbirine benzer sonuçlar veren sorulardır.
05.07.2022 22:00

E-Ticaret Yazılım Özellikleri Neler Olmalı?

E-Ticaret yazılımı nedir, en uygun e-ticaret yazılımı nasıl seçilir, profesyonel e-ticaret paketleri, e-ticaret yazılımlarına nelere dikkat etmeliyiz?
26.06.2022 11:15

E-Ticaret Yazılımı ve E-Ticaret Paketleri

e-Ticaret yazılımlarının yazılarında aranması gereken temel özellikler ara yüzden “User İnterface”UI” ziyade e-ticaret paketlerinin öz yetenekleri ve bağlantılı sistemlerle e-ticaret ekosistemlerine uyumluluğu üzerinden değerlendirilmelidir.
11.06.2022 - 13:30

E-Ticaret Nedir? Türleri Nelerdir?

E-ticaret ( e-commerce ) son yıllarda alışveriş yapma, ürün ve hizmetleri sunma konusunda küresel modern ekonominin temel yapısı haline geldi
07.06.2022 16:55

E-Posta Pazarlamasında Dikkat Etmeniz Gerekenler

E-ticaret sitenizde bulunan ürünlerden, kampanyalardan ve cazip fırsatlardan, kısacası sitenizde yer alan son gelişmelerden müşterilerinizi haberdar edebilmenizin en etkili yollarından...
20.04.2021 - 17:30

E-Ticaret Siteleri İçin Seo mu? Adwords mu?

E-ticaret sitenizin gün içerisinde aktif bir şekilde ziyaret edilmesini, ürünlerinizin geniş kitleler tarafından talep görmesini diliyorsanız; sitenizin seo uyumlu olduğundan mutlaka emin olmanız ...
20.03.2021 - 17:30

E-Ticarette Mobil Alışverişin Önemi

Son yıllarda giderek yükselen bir ivme gösteren mobil alışveriş; dünyanın yanı sıra ülkemizde de tüketiciler tarafından yoğun ilgi görmeye başladı. Mobil alışveriş ...
20.02.2021 - 17:30

E-Ticaret Sepeti Terk Etme Oranı Nasıl Düşürülür

Sepeti terk etme oranlarını kontrol altında tutmanız siteniz için çok önemlidir. İnternet üzerinden yapılmakta olan alışverişlerin çoğu kısmında müşteriler alışveriş sırasında beğendiği ürünü ...
20.01.2021 - 17:30

E-Ticaret Site Güvenirliği

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte internet üzerinden alışveriş yapmak, bir şeyler alıp satmak yani geniş anlamı ile ticaret yapmak oldukça yaygın bir hale gelmiştir. Artık firmalar ve küçük işletmelerin ...
20.12.2020 - 17:30

E-Ticarette Canlı Desteğin Önemi

Gelişen teknoloji ile birlikte internet artık hayatımızın her alanında bize istediğimize erişme noktasında büyük kolaylıklar sunuyor. İnternetin bize sunduğu bu kolaylıkların başında ilk sırada alışveriş siteleri yer ...
20.11.2020 - 17:30

E-Ticarette Müşteri Yorumlarının Önemi

E-Ticaret hızla yayılmakta olan alışverişi daha kolay hale getirmekte olan bir sektördür. Alışveriş için veya gezinti yapmak için siteye girenler yorum kısımlarına ne düşündüklerini...
20.10.2020 - 17:30

E-Ticarette Ziyaretçileri Üyeye Çevirme

Ticaret hayatını başarılı ve kazanç dolu bir şekilde yürütmenin oldukça zor olduğu günümüzde teknolojinin avantajlarından yararlanarak müşteri portföyünü arttırmanın yolları bulunuyor. Zaten teknolojiye...
20.09.2020 - 17:30

E-Ticarette Pazarlama Taktikleri

E-ticaret pazarlama stratejiniz söz konusu olduğunda, markanız için yalnızca bir kaç e-posta ve ağızdan ağızdan yapılan reklamdan daha fazlası gerektiğini biliyorsunuzdur.
20.08.2020 - 17:30

E-Ticarette Adwords Neden Önemli

Google firması tarafından sağlanan bir reklam hizmetidir. Çevrimiçi reklamcılık olarak adlandırılır. İstediğiniz kelime ve kelime gruplarını seçer reklam oluşturur. Böylelikle siteniz arama neticesin de bu hizmet yardımıyla...
20.07.2020 - 17:30

E-Ticarette Social Media Monitoring

Günümüzdeki çoğu e-ticaret platformu, mevcut ve potansiyel müşterilerle etkileşim kurmak için sosyal medya kullanıyor. Bu ağlar, işletmelere tüketiciyle gerçek zamanlı iletişim kurma imkanı veriyor.
20.06.2020 - 17:30

E-Ticarette Sepet Ortalaması Nasıl Arttırılır?

Pazarlama çalışmalarınız da devamlı müşterilerinize özel kampanyalar yapın. Size asıl parayı kazandıran müşterilerdir. Bu müşterilere e-posta yoluyla ulaşıp özel çalışmalar yapabilirsiniz. Devamlı müşterilerinize değişik fırsatlar, kampanyalar veya açılış sayfası hazırlayarak ulaşabilirsiniz.
20.05.2020 - 17:30

E-Ticarette Dönemsel Kampanyaların Önemi?

Arama, e-ticaret işletmeleri için önemli bir gelir kaynağı olarak sürekli büyüyor. Ancak, özellikle işinizde binlerce işletme, hızlı değişen hisse senedi ve sürekli değişen fiyat ve promosyonlar varsa, yönetmek zor bir alan olabilir.
20.04.2020 - 17:30

E-Ticarette SEO Önerileri

E-Ticaret siteniz bulunuyorsa ve başarılı olmak istiyorsanız arama motoru optimizasyonu işlemlerine mutlaka önem vermeniz gerekiyor. SEO işlemleri sizi arama sonuçlarında daha üst sıralarda sunmasına yardımcı olacaktır
20.03.2019 - 19:30

E-Ticarette Tasarım Neden Önemlidir?

Web tasarımı, web siteleri söz konusu olduğunda önemli bir faktördür ve e-ticaret web siteleri için daha da önemlidir. Başarılı bir e-ticaret web tasarımı, müşterilere daha iyi bir deneyim sunmanıza ve potansiyel olarak daha fazla satış yapmanıza yardımcı olabilir.
20.03.2020 - 17:30

E-Ticaret Sitesi Kurmak

İnternet teknolojileri sayesinde işiniz için coğrafi sınırlara bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Ürün ve hizmetlerinizi gerek ülke geneline, gerekse de tüm dünyaya ulaştırmak artık çok daha kolay.
04.03.2019 - 18:30

E-Ticaret Portalımı Nasıl Yapılandırmalıyım?

Bu yazımızda e-ticaret portalınızı yayına aldıktan sonra izlemeniz gereken yollardan bahsedeceğiniz. Bu işlemler sayesinde zaman ve emek kaybetmeden en doğru ve hızlı şekilde portalınızı yapılandırabileceksiniz.
20.02.2019 - 18:30

Proticaret Ücretsiz E Ticaret Yazılımı

Proticaret, ücretsiz e ticaret sistemi sunan Asp.NET tabanlı bir yazılımdır. İlk olarak 2003 yılında tamamlandı. Yazılım dünyasındaki gelişmeleri takip eden yıllar boyunca alt yapımızda sayısız değişiklik ve güncelleme gerçekleştirerek bugünlere geldik. Amacımız ise bu hizmeti kullanıcılarımızın başarısı ile taçlandırmaktır.
15.01.2019 16:30