E-Ticarette En Çok Satılan Ürünler

Hazır Gıda - Yemek - Hazır Giyim Tekstil - Ayakkabı - Petshop - Kitap -  Elektronik ürünler    E-Ticaretin en çok satılan ürün kategorilerini oluşturuyor.

05.07.2022 22:00 Proticaret
E-Ticarette çok satılan ürünler

E-Ticarette Ürün Satışı

E-Ticarette En Çok Satan Ürünler nelerdir sorusun cevabı ile Ticarette en çok satan ürünler, internette en çok ürün satan sektörler, dünyada en çok satılan ürünler hangileridir sorusu konvansiyonel (fiziki) ticarette de birbirine benzer sonuçlar veren sorulardır. E-Ticarette en çok satan ürünlerin neler olduğu konusu insanların fiziken inceleyip almak yerine aynı işlevleri e-ortamda işleyip daha uyguna alması ile ortaya çıkan bir durumdur.

İnternet ortamında tüketici davranışlarını etkileyen, tüketici deneyimlerini artıran tüm unsurların etkin bir şekilde ortaya konulması ile artan bir ivme ile birçok ürün kategorisi artık e-ticaretin çok satanlar kategorisine girmektedir.

Hem dünyada hem de ülkemizde geçtiğimiz yıllarda yaşanan pandemi süreci e-ticarete eğilimlerini artırmıştır. Ayrıca bu süreç e-ticaretin eko sisteminde köklü değişiklikler ve yeniliklerin oluşmasına vesile olmuştur.

İşbu makalemizde aşağıdaki başlıklarda e-ticarette ne satabilirim, en çok satan ürünler nelerdir hakkında ip uçları, konvansiyonel işletmesini e-ticarete taşımak isteyenlerin arayışlarını cevaplamaya, elimdeki ürün gamına yeni bir ürün gamını nasıl ekleyebilirim, neleri eklerim gibi sorulara cevaplar aramaya çalışacağız.

E-Ticarette en çok satanları tespit etmek tek başına yeterli olmadığını akılda tutmak lazım. E-Ticaret dünyasında ister kendi bireysel sitenizde isterseniz pazaryerlerinde olmak için e-ticaret eko sisteminin en önemli ayaklarından birisinin de e-ticaret paketleri olduğunu ve e-ticaret paketlerinin pazaryelerine entegrasyonları olduğunu akılda tutmakta fayda vardır.

E-Ticaret paketleri ve e-ticaret entegrasyonları konusunda detaylı inceleme yapmak için e-ticaret paketleri ve pazaryerleri entegrasyonları adlı makalelerimize bakabilirsiniz.

E-Ticarette Satılanlar, Satılabilecekler, Çok satanlar Ürünler

E-Ticarette en çok satanlar, satılabilecekler ve çok satanlar konusu sadece internet üzerinden ne satabilirim diye arayanların değil, aynı zamanda genel bir merak konusudur. Bu sorunun cevabı çok çeşitli şekillerde verilebilir. Bu meselenin iki yönü bulunmaktadır. Birincisi işin istatistiki rakamlarıdır. İstatistiki rakamlara, doğru verileri alabileceğiniz bir çok mecradan ulaşabilirsiniz. Örneğin, Ulusalar arası e-pazaryerlerinin verilerinden, ulusal pazaryerlerinin verilerinden, Ticaret bakanlığının verilerinden alınabilir. İstatistiki verilerin analizi neticesinde en çok satan ürünlerin tespiti ile siz de bir e-ticaret mağazası açarak yerinizi alabilirsiniz. Aynı şekilde istatistiki verileri inceleyerek aynı zamanda rakip meslektaşlarınızın ne sattıklarını neye önem verdiklerini de görme fırsatını kullanarak kendinize yeni satış stratejileri geliştirebilirsiniz. İkinci yönü ise istatistiki rakamlardan ziyade en çok satan ürünlerin neden en çok sattıkları, en çok satanlar kimler, hangi pazarlama usulü ile satış yapıyorlar, e-ticaretin, e-ihracaatın neresindeler, ben de böyle bir ürün satmaya başladığımda nerelerde olurum gibi araştırmalar yapmaktır.

Görünürde her iki yöntem de e-ticarete başlamak için yapılan derinlikli ve uzun araştırmalar gibi görünse de bu araştırma ve analizlere verilen emek e-ticarete başlandığında karşılığını fazlası ile bulmanızı sağlayacaktır.

e-ticarette en çok satan ürünleri nasıl tespit edebilirim diye çıktınız yolda internetin nerede ise her mecrası size bir takım veriler sunacaktır. Arama motorlarından faydalanabilirsiniz. Örneğin Google bu soruyu sorduğunuzda önünüze e-ticaret sitelerinden, blok yazılarından, uluslar arası pazaryeri verilerinden, ulusal pazaryeri verilerine, akademik makalelere varıncaya kadar binlerce yüz binlerce bilgiyi getirecektir. Burada tek yapılması gereken bu verileri kendi içinde anlamlı bir şekilde tasnif etmenizdir. Tasnif ettiğiniz, tanımladığınız, anlamlandırdığınız her veri sizi doğru teşhislere götürecektir. Zihninizde önceden tasarladığınız ürün ve ürün grubu var ise bu ürün ve ürün grubunun mevcut piyasada fiziken nasıl satıldığından, market piyasası, zincir market piyasası, fiyat aralık ve analizlerine kadar elde ettiğiniz her veririn elektronik ortamda nasıl satılacağı, tedarik süreçleri müşteri eğilimleri gibi pek çok bilgiye erişmenizi sağlayacaktır.

E-Ticarette En Çok Satan Ürünlerin Analizini nasıl yapabilirim dediğinizde aslında e-ticaretin tam da kendisine adım atmış olduğunuzu fark edeceksiniz. Örneğin internette şöyle bir arama yaptınız İnternette en çok satan ürünler hangileridir. Listede hazır gıdalar diye bir bölüm gördünüz. Burada analiziniz başlamış demektir. Gördüğünüz gibi bir gıda bölümü var. Alt ürün grubu olarak da hazır gıdalar bölümü var. Niçin hazır gıdalar diye sorgulamaya başladığınızda hazır gıda ürünlerinin nitel ve nicel yönlerinin hem piyasada tanınmış olduğu hem de internette satışı esnasında ürün temininden, e-ticaret sitesinde kataloglamaya, ürünü sergilemeye, fiyatlandırmaya, sevkiyata kadar aşağı yukarı tüm süreçlerinin tanımlanmış ve tamamlanmış olduğunu göreceksiniz. Pazarlerleri ve web siteleri mevcut uygulamalarında entegrasyonlarını burada tamamlamış olduklarını göreceksiniz. Geriye kalanlar sizin uygun bir hazır gıda ürün ve ürün gurubu üzerinde çalışmanızdır. Yani e-ticaret sürecini başlatmanızdır. Ancak yine de şu şekilde bir ana başlıklar halinde sıralama yapabiliriz.

E-Ticarette En Çok Satan Ürünler

 • ✓ Hazır yemek, hazır gıdalar
 • ✓ Giyim, Tesettür giyim, ayakkabı giyim aksesuarları
 • ✓ Telefon ve Telefon aksesuarları
 • ✓ Teknolojik Cihazlar (VR : Sanal gerçeklik gözlükleri)
 • ✓ Çanta
 • ✓ Spor Kıyafetleri
 • ✓ Bebek kıyafetleri
 • ✓ Petshop ürünleri (Evcil hayvan ürünleri)
 • ✓ Kitap, film, müzik aletleri ve oyunlar

En Çok Ürün Satan Sektörler

Sektörel bazda, pandemi sürecinde öne çıkan sektörler olarak çok dikkat çekmişti. Hijyen ve kozmetik ürünleri, Ev tekstil ürünleri. Oyun ve hobi ürünleri, Çeyiz ve Züccaciye tipli ürünler, Beyaz eşya, Küçük eşya ve müzik eşyaları satışlarındaki artışlar e-ticaret satış grafiklerinde çok dikkat çekici idi. Bu sektörlerdeki müşteri deneyimleri, alışkanlıkları etkisini halen sürdürmektedir.

Gıda Sektörü

Ülkemizde en çok satılan ürün grubudur. Bu grup içerisinde de hazır gıdalar ve yemekler en çok satanlar listesinin başındadır. İnternet üzerinden ve/veya mobil uygulamalarda en çok ve en kolay sipariş verilen ürün hazır gıdalardır. Çok satanlar veya İnternette en kolay satılan ürünler kategorisi incelendiğinde çok kolaylıkla % 99’a varan bir deneyim oranı mevcuttur. Bütün paketlinmiş gıdaların, fiziki market satışı tanıtımı zaten müşteri deneyimini sağlamaktadır. Aynı şekilde hazır yemekler de günümüzde bu çok revaç bulmaktadır. Hazır yemek sektörünün yükselmesinde hazır yemek sunan işletmelerin e-ticaret aplikasyonları ile işbirliği yapmaları yani e-pazaryerlerine üyeliklerinin artışı yatmaktadır.

Özellikle büyük şehirlerde ev ve iş yerlerine sıcak servislerin yapılması gittikçe yaygınlaşmaktadır. E-Ticaret Sitesi ve E-Pazaryerleri üzerinden kolay satılan bir ürün olarak günümüzde artık tabii bir ticaret halini almıştır. Bunun yanı sıra pandemi sürecinden gelen bir deneyimle birlikte paketli gıdalar, mahalle marketlerinden on-line sipariş verme alışkanlığı e-ticaret trendleri açısından dikkate değer bir şekilde kısa zamanda internetten en çok satılanlar listesine girmiştir.

Gıda sektöründe çok önemli diğer bir ürün grubu ise ülkemizin değişik yörelerindeki organik ürünlerin sipariş verilmesidir. Eski alışkanlıklarımızı hatırlar isek büyük şehirlerden memleketine gidenler arabaların bagajında, otobüslerin bagajlarına yüklediğimiz gıdaların hepsi artık günümüzde internette en çok satanlar listesinin başında gelmektedir.

Giyim, Tesettür giyim, ayakkabı giyim aksesuarları

Giyim sektörü dünyanın en eski mesleklerinden birisidir. Adı, şekli, tarzı, ürün yapısı ne olursa olsun insanların asla vazgeçemeyeceği yüzlerce binlerce alt dalları olan bir sektördür. İnternette en çok satışı ve tanıtımı yapılan sektörlerin başında gelmektedir.

Giyim sektörü yapısı gereği bir taraftan çeşitlenirken, bir taraftan da yeni isimler almaktadır. Burada uzmanlık belirli bir alt sektörüne ait de olabilir. Örneğin giyim sektöründe uzmanım ama tesettür giyimde satış yapmak istiyorum gibi.

Giyim sektöründe e-ticaret yapmak isteyenlerin giyim konusunun teknik detaylarında dikkatli olmalarında fayda vardır. Çünkü sektörün iki temel gerçeği vardır. Birincisi giyim sektöründe moda ve beğeni müşteriler için neredeyse vazgeçilmez şartlardandır. Yani ürünü internetten incelediğinde görsellerde çok beğendiği halde sipariş verip aldığında negatif bir deneyim yaşayıp iade süreci başlatabilir. Ürünler fiilen olduğu nicel ve nitel yönleri ile internete yansıtılmasında ayrıca bir dikkat daha gerekmektedir. İkincisi ise giyim ve alt dallarında ürünlerin nitel ve nicel özellikleri ile insanların kendi ölçülerini tam olarak tanımlama soruları da yaşanmaktadır. Örneğin bir marka gömleğin 2M modeli başka bir markanın 2M modeline uymayabilmektedir. Ölçülendirme konusunda müşteri deneyiminin sürekli en yüksek noktada tutulmasında fayda vardır.

Tekstil ve Giyim sektörünün birçok alt grupları oluşmuştur. Bunlar e-ticarette sanki başlı başına bir sektör muamelesi görmektedir. Bunların başında;

Hamile elbiseleri gelmektedir. Bu sektör giyim tekstil sektörü içerisindeki e-ticaret satışları başlı başına bir satış trendini yakalamıştır. Anne-Çocuk giyimleri şeklinde de isimlendirilen bu sektör internetten en çok satılacak ürün bulmak konusunda arayış içinde olanlar giyim tekstil içinde dikkate değer bir yer tutmaktadır.

Bebek kıyafetleri ve hediyeleri grubu da günümüzde tekstil pazarının çok ciddi bir bölümünü oluşturmaktadır. Bebek kıyafetleri ve ihtiyaçları markalaşma, markalar üzerinden bayilikler vermek suretiyle büyük mağazalar ve zincir mağazalar açtığı görülmektedir. Bebek kıyafetleri ve ihtiyaçları denildiğinde yelpazeye artık o kadar çok çeşit girmektedir ki bebek arabası örtüsünden, arabalardaki çocuk koltuklarına, bebek ve çocuk giyiminden, oyuncaklara kadar giden yüzlerce çeşitler buralarda satılmaktadır. İnternetten satılacak ürünlerin bebek ve çocuk elbiseler olunca güven oluşturmuş markalar ve kalite sadık müşteriler oluşturmaktadır.

Bebek bezleri internette ürün satışı yapmak isteyenlerin diğer bir tercihi olabilir. Çünkü bebek bezlerinde ölçü, kalite ve güven üretici firmalarca nerede ise standart hali getirilmiştir. Bebeklerin ortalama tuvalet alışkanlığı kazanma sürecine kadar ortalama 2-3 yıl süren bu sürecin periyodik bir ihtiyaç olduğu göz önüne alındığında internetten satılabilecek ürünler dikkate değer bir konudur.

Ev ve Dekorasyon ürünleri

İnternetten sunulan ürünlerin çeşitlerinin her geçen gün artması, nitel ve nicelikleri hakkında daha detaylı ve daha net bilgilerin verilmesi neticesinde ev ve dekorasyon ürünlerinin internet üzerinden en çok satılanlar arasına girmesini sağladı. Özellikle nitelikli ürünler, örneğin ünlü bir markanın vazosu artık internette satılan ürünler arasındadır. Ancak nevresimden, yatak örtülerine, yastık kılıflarından koltuk yastığına, duvar süslerinden yapay çiçeklere varan ürünler internette ne satabilirim diyenlerin güçlü bir tercihi olmaya aday ürünler arasındadır.

Hediyelik Eşyalar, Çiçekler

Geleneksel olarak hediyeleşme kültüründen gelen bir ülkede yaşıyoruz. İnternet ortamının getirdiği deneyim ile birlikte sürpriz bir hediyeyi arkadaşına göndermek, doğum günleri hediyeleri, çiçek göndermek % 80’lerden fazla bir deneyim oranına sahiptir.

Evcil Hayvan Ürünleri

Evlerimizin sevimli sakinlerinin ihtiyaçları internette en çok satan ürünler kategorisinde kendine üst sıralarda yer bulmaktadır. Pet shoplardan daha uygun bir maliyetle sunulan ürünler size tahminlerinizin üzerinde kazançlar sağlayabilir.

Temizlik ve Hijyen Ürünleri

Pandemi sürecinin yüksek deneyim kazandırdığı bu sektör hala cazibesini korumaktadır. Üstelik elde edilen deneyimler yerine daha değişik ve değerli deneyimleri sunmaya devam etmektedir.

Kişisel Bakım ve Makyaj Ürünleri

Kişisel bakım ürünleri gündelik hayatın vazgeçilmez bir unsuru olduğu gerçeği ortadır. Üstelik tarihi kökene sahip bir sektördür. Üstelik günümüzde sosyal ortamlardan sosyal medyaya kadar görünürlük artık çok daha fazla önem kazanmıştır. Mesele bunlar olmasa da kişisel bakım ürünleri internette en çok satanlar listesinde kendine çok özel bir yer edinmiştir.

Spor aletleri ve spor giysileri

Günümüzde insanların bir ihtiyaç olarak spor malzemelerini artık evlerinde kullanma ihtiyacı hissetmektedirler. Hareketsiz yaşamını evde spor aletleri ile giderme ihtiyacı günden güne artmaktadır.

Telefon ve Aksesuarları

Teknik olarak telefon ve aksesuarları aslında Telekominikasyon ve iletişim sektörünün alt bir ürün grubunu oluşturmasına karşın hem dünyada hem de ülkemizde başlı başına bir sektör olma yolunda hızla ilerlemektedir. Bu durum e-ticarette en çok satanlar nelerdir sorusunda çoğu zaman sektör başlığı olarak değerlendirme gereği duyulmasına sebep olmaktadır.

Cep telefonları, Şarj aletleri, bataryalar, kulaklıklar, cep telefonu kılıfları, cep telefonu kılıfı aksesuarları, ekran koruyucular, cep telefonu taşıma aparatları internette en popüler ürünler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu ürünlerin nitel ve nicel özelliklerinin ana satıcılar tarafından tanımlanmış olması, uyumluluk sorunlarının fiziken ve dijital olarak çok yüksek miktarda giderilmiş olması yukarıda saydığımız cep telefonu ve ürünlerinin internetten satışını kolay ve mümkün kılmaktadır.

Teknolojik Cihazlar

Sanal gerçeklik gözlükleri (VR), dijital kol saatleri, ışıklı masa üstü ve vitrin aksesuarları, minik ölçü ve tartı aletleri gibi ürünler bu grupta sayılabilir. Örneğin geçtiğimiz yıllarda pandemi döneminde evde müzik dinlemek, film seyretmek gibi ihtiyaçlardan dolayı sanal gerçeklik gözlükleri (VR) çok popüler bir ürün haline gelmişti. Aynı şekilde giyilebilir cep telefonları ile uyumlu dijital kol saatleri yine yükselen satış trendlerine sahiptir.

Kitap, Kırtasiye, Film, Müzik ve Oyunlar

İnternette en çok satan ürünler listeleri ilk yapılmaya başlandığı günden bu güne kadar kitap, müzik, film ve oyunların satışı her zaman en üstlerde bulunmaktadır. Hatırlanacağı üzere e-ticarette dünya devi olan Amazon bir kitap satış firması olarak başlamıştı.

İnternetten alışveriş sepetlerine bakıldığında deneyim ortalamasının % 90’ın üzerinde olduğu gerçeği de bu sektörün internetten kolay satış için en uygun sektörlerden birisi olduğunun diğer bir kanıtı olarak değerlendirilebilir.

E-Pazaryerlerinde En Çok Satan Ürünler

E-Pazaryerlerinde olmak istediğimizde global pazaryerleri ve yerli pazaryerleri şeklinde ele almamız gerekliği ortaya çıkmaktadır. Çünkü Global çapta internette en çok satanlar dediğimizde ithalat ve ihracat sisteminden başlayan, kıtalar, ülkeler, milletler, milletlere ait kültürler, uluslar arası transport işlemleri gibi bir çok unsur devreye girer. Global çapta internette en çok satan ürünlerin tespitinde bütün bunlar kadar önemli bir unsur da dil sorunudur. Dil sorununa ilaveten hedef pazaryerinde o ürünle ilgili kültürün varlığını tespit önemli hale gelmektedir. Ancak kültür sorun bazı ürünlerde aşılmış durumdadır. Örneğin elektronik eşya, kitap, kozmetik gibi ürünler artık nerede ise tüm dünyada standart haline gelmiştir.

Buralarda satış yapabilmek için Amazon, AliExpress, eBAY gibi uluslararası dev e-ticaret sitelerine üyelik ve mağaza açmak gerekir.

Türkiye’de internette en çok satan ürünler nelerdir sorusunu e-pazaryeri içerisinde aradığınızda ülkemizdeki satış trendlerini takip etmeniz yeterlidir. İnternette en çok satanların glabal ve ülkesel olarak aşağıdaki örneklerde inceleyebiliriz.

Amazonda En Çok Satan Ürünler

Amazonda satış yapmak istediğinizde Amazon tarafından bulunduğunuz ülkeye göre satış verilir. Ülkemizde Amazon Türkiye üzerinden satışlara başlayabilirsiniz. Amazon Türkiye’de 20’den fazla kategori ve alt kategorilerinde satış yapabilirsiniz. Amazon Türkiye’de en çok satılan ürünleri şu şekilde sıralayabiliriz.

 • ✓ Ayakkabı ve ayakkabı grubu (çizme, bot, sandalet vb.)
 • ✓ Bahçe ürünleri (çim biçiciler, barbekü ürünleri, bitki ve tohumları )
 • ✓ Bebek Ürünleri (bebek odası ürünleri, bebek beslenme ürünleri)
 • ✓ Bilgisayar ve ekipmanları
 • ✓ Elektronik Ürün ve Aksesuarlar
 • ✓ Ev ve Dekorasyon ürünleri
 • ✓ Evcil hayvan ve Pet Shop ürünleri
 • ✓ Gıda ürünleri (özellikle paketlenmiş ürünler)
 • ✓ Kitap ve kırtasiye ürünleri
 • ✓ Spor ve Outdoor ürünler ve alt ürünleri amazonda en çok satan ürünler grubundadır. Amazonda e-ticaret yapmak için Amazon Mağaza Açma Rehber adlı makalemize müracaat edebilirsiniz.

AliExpressde En Çok Satanlar

Aliexpress en çok satan ürünler listesinde ürün yelpazesi en geniş uluslar arası pazarların başında gelmektedir. Kendi satış politikalarını sıkı sıkıya takip eden site bazı ürünlerin satışı konusunda oldukça sıkı kuralları bulunmaktadır. Ancak uluslar arası ticaret anlaşmaları çerçevesinde satışında problem olmayan ürünlerin satışı konusunda oldukça avantajlı bir platformdur. Rakip meslektaşlarına göre uygun fiyat avantajını her zaman kullanmaktadır. Ayrıca son yıllarda yaptığı uluslar arası yatırımlarla da piyasalarda etkinliği günden güne artmaktadır.

Özellikle nakliye ve ara depolama sistemleri üzerine yaptığı yatırımlar aliexpressi avantajlı konuma getirmiştir. Aliexpressin Çin menşeili bir firma olması nedeni ile telefon, kablo, elektrikli küçük ev aletleri, elektronik aletler gibi ürünlerin kendiliğinden ön plana çıktığı görülmektedir. Sitede en çok satılan ürünler klasmanı dönemsel olarak bazı değişiklikler gösterse aliexpress tavsiye edilen ürünler listesi son yılların ortalaması şu şekildedir.

 • ✓ Telefon ve telefon aparatları
 • ✓ Kablosuz aparatlar
 • ✓ Bilgisayar, Bilgisayar parçaları ve ekipmanları,
 • ✓ Kırtasiye ürünleri,
 • ✓ Smart ürünler, (akıllı saatler, müzik kutuları vb.)
 • ✓ Eczane dışı sağlık ürünleri (bitkisel çaylar, kremler vb.)
 • ✓ Kişisel bakım alet ve ürünleri
 • ✓ Tekstil ürünleri

Üst başlıklarını ve ortalama sıralamasını verdiğimiz aliexpresste en çok satan ürünler konusunda site uluslar arası ticarette ve hedef ülke ticaretinde iki önemli avantaj sunmaktadır. Bunlardan birincisi dünyada yaygın olan şimdilik 18 dilde otomatik dil desteği vermektedir. İkinci bir avantaj olarak ta ürün nakliye ve iade politikası, indirim, kampanya gibi kendi aliexpressin içindeki mağaza politikasını oluşturabilmektedir.

Aliexpress’de e-ticaret yapmak için Aliexpress Mağaza Açma Rehber adlı makalemize müracaat edebilirsiniz.

Hepsiburada En Çok Satanlar

>

Türkiyedeki pazaryerlerinin ilklerinden olan Hepsiburada; hem tedarikçi hem de pazaryeri platformu olarak ön plandadır. Hepsiburada’nın kategorik özellikleri aynı zamanda en çok satılan ürünler kategorisini de verdiğini de söyleyebiliriz. Çünkü yukarıda da değindiğimiz gibi internette en çok satan ürünler istatistikleri yayımlandığında bu kategorilere ait ürünlerin zaten en çok satan ürünler olduğu görülecektir. Bu kategorileri kısaca neler olduğunu hatırlayacak olursak; Pet shop ürünleri, Elektronik ürünler, Süpermarket ürünleri, Moda ürünleri, kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, ev ve yaşamı ürünleri, kırtasiye ve ofis ürünleri, kitap film hobi, anne bebek ve oyuncak, oto, bahçe ve yapı malzemeleri, spor ve outdoor kategorileri bulunmaktadır.

Hepsiburada’da en çok satılan ürünler nelerdir denildiğinde 20 milyondan ziyade ürün 35’ten fazla kategoride sunulmaktadır. Kurulduğu 2001 yılından bu yana e-ticaret deneyimini genişletmeye devam eden site herkese ve her şeye hitap edebilmeyi hedeflemektedir. Buradan yola çıkarak geçtiğimiz dönemlerde en çok satılanları Hepsiburada’nın ketegori diliyle şu şekilde özetleyebiliriz.

Süper market ürünleri; marketlerde ve süper marketlerde satılan ürünlerin tamamı ve hatta bazı marketlere göre daha fazlası burada satılmaktadır. Ürün yelpazesinin genişliği en çok satanların üst sıralarına taşımıştır. Ancak; Teknoloji Ürünler Hepsiburada sitesinin zirvesinde yer almaktadır. Küçük ev ve ofis aletlerinden beyaz eşyaya, cep telefonlarından, saatlere varan bu yelpazede, dünyaca ünlü markaların ürünleri satılmaktadır. Örneğin cep telefonlarında Applle, İphone, Huawei, Samsung, Xioami gibi modeller çok satılırken oyun konsolları, akıllı süpürgeler, kablolu ve kablosuz kulaklıklar, bilgisayar ve bilgisayar parçaları en çok satılan ürünler arasındadır.

Pet Shop ürünleri her yerde olduğu gibi Hepsiburada da çok satılmaktadır. Moda ve Giyim sektörünün ürünleri hepsi burada çok satanlar arasında üst sıralardadır. Ayakabıdan, spor giyimine kadar her türlü ürün çok satanlar arasındadır. Ayrıca Ulusal ve Uluslar arası büyük moda ve giyim markaları Hepsiburada üzerinden satışlar yapmaktadır.

Anne-bebek ürünleri, Spor ürünleri, Kozmetik ürünleri, Hepsiburada da en çok satanlar listesinde her zaman üst sıralarda bulunmaktadır.

Ev ve Yaşam ürünleri yelpazesinin genişliği müşterilerine geniş bir araştırma imkanı verdiği gibi uygun fiyatlarla satın alma opsiyonu da sağlamaktadır. Ev ve Yaşam ürünleri kategorisinde mobilyadan bahçe küreğine varan seçenekler sunmaktadır. Otomotiv ürünleri, araç lastiklerinden, koltuk kılıfları gibi çok geniş ürün yelpazesi çok satanların başında gelmektedir.

Hepsiburada da e-ticaret yapmak için Hepsiburada Mağaza Açma Rehber adlı makalemize müracaat edebilirsiniz.

N11 En Çok Satanlar

Ülkemizde N11 e-ticaretin pazaryeri üzerinden satışında değişik bir bakış açısı getirmesi kısa zamanda 13 milyondan fazla üye, 100 binden fazla sanal mağazası ile hizmet vermektedir. Son yıllarda hızlı ve kolay alış veriş için Getir ile anlaşma yapmış olması sitedeki bazı ürün ve ürün gruplarının en çok satanlar listesi oluşturması dikkat çekmektedir. Özellikle kolay sipariş ve hızlı teslimat avantajlarından yararlanmak kolaylaşmıştır.

N11 en çok satan ürünler listesi de diğer ulusal ve uluslar arası listelerle nerede ise aynıdır. Ana hatları ile şöyle bir sıralama yapmak mümkündür.

Teknolojik ürünler her yerde olduğu gibi N11’de de en çok satanlar listesinin üst sıralarında yer almaktadır. Kategorik olarak bilgisayardan, klimaya, marka cep telefonlarından, telefon kılıflarına varan yelpazede ürünler bu kategoride en çok satanlar arasında.

Süper Market ve Market Ürünleri N11’de her zaman çok satanlar listesinde iken son zamanlarda Getir ile anlaşmasından sonra daha da yukarılara tırmanmıştır. Pet Shop ürünleri, Moda ürünler, Anne Bebek ürünleri, Ev Yaşam ve Dekorasyon ürünleri, Spor ve outdoor ürünler, Hobi & oyun malzemeleri N11 de en satanların başında gelmektedir. N11’de ne satabilirim düşüncesinde olanlar için mesleki bilgi ve deneyimlerinizi kolayca sanal mağazaya çevirecek imkanlar vardır. Bu ve daha fazlası için N11 Mağaza Açma Rehber adlı makalemize müracaat edebilirsiniz.

Trendyol En Çok Satanlar

Üklemizde Aliexpress’in yerel e-pazaryeri olarak faaliyet gösteren Trendyol, piyasaya girdiği günden beri satış stratejisi, pazarlama taktikleri, sanal mağaza yönetimi ve partnerleri ile yaptığı anlaşmalarla yerel pazarın en büyüğü olma yolunda hızla ilerlemektedir. Böyle bir platformun e-ticarette en çok satanlar listesinde yer alan ürün ve ürün grupları kısa zamanda büyük kazançlar getirecek hale dönüşmektedir. E-Ticaret mağazaları için iş ortaklığı yapısı, entegrasyon süreçleri, eğitim ve destekleri satışları kolaylaştırdığı gibi piyasaya sürülen her ürünün satış trendlerinin yükselmesini de sağlamaktadır. Ürün kategorileri olarak diğer pazaryerleri ile aşağı yukarı aynı olan kategorileri bulunmakta ve aynı ürünler çok satmaktadır. Ancak alış ve satış deneyimlerini üst düzeyde tutmak için geliştirdiği stratejiler ürünlerin hem kategorik olarak hem de bağımsız anlamda üst sıralara çıkarmak imkanı sunmaktadır. Tipik bunu, bunu, bunu alanlar şunu, şunları da almıştır önerileri ve isabetleri dikkate değer bir yapıdadır.

Trendyol’un Aliexpress deneyiminden aldığı önemli bir diğer özellik ise ürünlere ait geniş ve tam bir nitel ve nicel tanımlama alanları vermesidir. Örneğin pantolon ölçülerini tam olarak mağazada deneyerek alanlar için trendyolda ölçü ve kalıplar önerilmektedir. Bu durum satış deneyimini üst düzeye çıkarmaktadır. Giyim ve Tekstil grubunda Pantolon, kazak, etek, iç giyim, sweat, gibi ürünler. Ayakkabı, spor ayakkabısı bu kategoride ön plana çıkmaktadır. Anne bebek ürünleri, Mutfak malzemeleri, Ev ve Dekorasyon ürünleri, Gıda, sağlık ürünleri, Kişisel bakım ürünleri tipik olarak Trendyol’da en çok satanlar listesinde bulunmaktadır.

Trendyol’da en çok satan ürünler bazen ürün ve ürün grubu üzerinden en çok satan bulunabileceği gibi tek bir ürün üzerinden de en çok satılan ürünü bulmak mümkündür. Trendoyol’da e-ticaret yapmak için Trendyol Mağaza Açma Rehber adlı makalemize müracaat edebilirsiniz.

E-Pazaryerlerinde Satış Stratejileri

E-Ticarette çok satabilmenin bir diğer yolu da e-pazaryerlerinin satış stratejisi ve pazarlama tipleri tipleri vardır. Bunlar hakkında bir araştırma yapmak bu stratejileri uygulamak daha yüksek satış ve kar marjlarına ulaşmanızı sağlayacaktır.

E-Ticaret Sitelerinde ürünlerinizi satışa sunduğunuzda müşterilerinizle sanal ortamda yüz yüze geldiğinizi ve müşteri ile ilişkilerinizin sanal ortamda olduğu, müşterilerinizin yüzlerce binlerce alternatifi olduğunu unutmayınız. Bunun için online ürün satış sürecine başlamadan önce ve başladığınızda bazı hususlara dikkat etmenizde fayda vardır. Bunları şu şekilde listeleyebiliriz.

 • ✓ Sade ve Klasik tasarımlar müşterileri sanal olarak kendini güvende hissettirir. Karmakarışık, rengarenk siteler insanları dijital ortamda yorar. Kimse sizin dijital manipülasyonlarınızı çekmek istemez.
 • ✓ Sanal vitrininizde, en çok satanlar ve en popüler ürünleri koymanız size önemli bir avantaj getirecektir. Bu ürünler varsa şunlarda vardır diye e-ticaret sitenizde kalmaya mağazanızı incelemeye devam ederler.
 • ✓ Ödeme Sistemlerini, kolay ve güvenli hale getirmeniz müşteriye extra güvence verecektir. Güvenlik ve kolaylık insanların asla vazgeçmeyeceği unsurların başında gelir.
 • ✓ Kargo maliyetleri, olası diğer maliyetler müşterinin toplam ödeyeceği miktarı onaylamadan önce mutlaka gösterilmelidir.
 • ✓ İndirimler, Kampanyalar hangi ürün ve ürün gruplarında ne kadar süre ile yapılacak müşterilerin kolayca kavrayabileceği şekilde tanımlayınız.
 • ✓ Promosyonlar, indirim çekleri vb. tanıtımlarla siteye yönlendirdiğini müşteri kitlenize mutlaka vaad edilen promosyon ve indirim çeklerinin uygulanması müşterilerin deneyimlerini sizin yerinize pazarlaması anlamına gelir.
 • ✓ Ürün nitel ve niceliklerini doğru tanımlamak, müşteri istek ve deneyimlerini ön plana almak satışlarınızda size inanılmaz avantajlar sağlayacaktır.
POPÜLER YAZILAR

E-Ticaret Tedarik Zinciri Yönetimi

E-Ticaret tedarik zinciri yönetiminin önemidir? Tedarik zincirini doğru yönetmek için nelere dikkat edilmelidir?
09.02.2023 10:30

E-Ticaret Tedarikçi Yönetimi

Tedarikçi Yönetimi nedir? Tedarikçi Yönetiminin önemi nedir? E-Ticarette ürün tedariği yönetmek için nelere dikkat edilmelidir? Makalemizi inceleyebilirisniz.
06.02.2023 10:30

E-Ticaret Siteleri Fiyatları Nasıl Belirlenir?

E-ticaret siteleri fiyatları, domain, hosting yıllık kiralama bedelleri, iş modeline uygunluk, e-ticaret paket özellikleri ve daha bir çok farklı bileşene göre belirlenir.
26.01.2023 10:30

E-Ticarette Ödeme Sistemleri Tercihi Nasıl Yapılır?

E-ticarette ödeme sistemleri nasıl tercih edilir? Hangi ödeme yöntemi niçin tercih edilmelidir? Alternatif ödeme sistemleri nelerdir?
15.01.2023 10:30

Marka ismi oluşturma ve markalaşma süreci

Marka ismi oluşturma, markalaşma sürecinin yönetimi, marka ismi oluştururken dikkat edilmesi gerekenler...
09.01.2023 10:30

İş fikirleri bulmak

E-ticarette iş fikirleri ve para kazandıracak işler nasıl bulunur? Küçük işletmeler için iş fikirleri nasıl geliştirilir? Proticaret iş fikrime nasıl destek olur?
03.01.2023 10:30

SEO nedir? Nasıl yapılır?

SEO nedir? Nasıl yapılır? E-ticarette SEO uygulamaları nasıl olmalıdır? Proticaret hazır e-ticaret paketlerinde SEO uygulamaları nasıl yapılır?
30.12.2022 17:30

E-ticaret yeni başlayanlar için yol Haritası

E-ticarete başlamak isteyenler için yol haritası nelerdir? Neden e-ticaret yapmalıyım?
25.12.2022 17:30

B2C e-ticaret nedir?

B2C E-ticaret nedir? Üretici yada tedarikçi firmanın doğrudan tüketiciye satış yapmasıdır. B2C e-ticaretin Avantajları Nelerdir, B2C özellikleri ve B2C ile B2B farkları ve daha fazlası ..
15.12.2022 17:30

E-Ticaret Sitesi

E-ticaret sitesi ve e-ticaret siteleri teknik özellikleri neler olmalıdır? Ücretsiz e-ticaret sitesi kurmak, e-ticaret sitesi fiyatları ve avantajlı Proticaret e-ticaret paketlerinden yararlanın..
07.12.2022 17:30

E-Ticaret paketleri ve paket fiyatları

E-ticaret paketleri seçim kriterleri nelerdir? E-ticaret paketleri teknik özellikleri neler olmalıdır? Ücretsiz E-ticaret sitesi kurmak ve Proticaret ile E-ticaretin avantajlarını görmek için tıklayın.
01.12.2022 17:30

C2C E-Ticaret Nedir? C2C Paket Fiyatlar ve Özellikleri Nelerdir?

E-Ticareti sermayesiz yapmak istiyorsunuz ancak sermayesiz e-ticarete nasıl başlanır diye düşünüyorsanız Proticaret e-ticaret paketleri ile sermayesiz e-ticarete iyi bir başlangıç yapın.
125.11.2022 17:30

Sermayesiz e-ticaret nedir? Nasıl yapilir?

E-ticareti sermayesiz yapmak istiyorsunuz ancak sermayesiz e-ticarete nasıl başlanır diye düşünüyorsanız proticaret e-ticaret paketleri ile sermayesiz e-ticarete iyi bir başlangıç yapın
17.11.2022 18:30

E-Ticaret sitesi fiyatları ve e-ticaret paketleri seçme kriteleri

E-ticaret sitesi fiyatları , e-Ticaret Paketleri ve hazır e-ticaret sitesi yazılımı için ihtiyacınıza ve bütçenize uygun özellikleri proticarette bulabilirsiniz. E-ticaret sitesi fiyatlarının e-ticaretinize ve bütçenize uygunluğu için iş modülleri ve fiyatları karşılaştırın.
15.11.2022 11:30

E-ihracat nedir? E-ihracat nasıl yapılır? Nelere dikkat edilmelidir?

E-ihracat nedir? ifadesi tam olarak internet üzerinden yurt dışına yapılan satışlara verilen bir e-ticaret terimi olarak ortaya çıkmıştır. Diğer bir ifade ile e-ticaretin dünya ticaret ağına kattığı yeni hizmetlerden birisi de e-ihracattır.
10.11.2022 11:30

internetten satış yapmak nedir? Nelere Dikkate edilmelidir?

İnternetten satış, online satış, dijital satış, e-satış ya da e-ticaret, müşteri ve satıcıyı online ortamda bir araya getiren sistemlerin farklı söylemleridir. Temel de satış faaliyetinin yüz yüze satış yerine internet ortamına taşınmış halidir.
02.11.2022 11:30

E-fatura ve E-arşiv nedir? E-ticarette nasıl kullanılır?

E-fatura ve e-arşiv, geleneksel olarak kağıt üzerinde ıslak imzalı ve kaşeli kesilen faturaların artık dijital ortamda aynı güvenlik ve yasal çerçevede uygulamaya konulmuş hali olduğunu herkes tarafından bilinmektedir.
27.10.2022 12:30

B2B -ticaret nedir? Nasıl yapılır?

Bu makalemizde B2B E-Ticaret nedir? B2B E-ticaret Nasıl yapılır? B2B E-Ticaret yazılım Fiyatları ve özellikleri nelerdir? Proticaret B2B E-Ticaret yazılım paketi avantajları nelerdir? Sorularının cevablarını bulacaksınız. Keyifli okumalar..
22.10.2022 12:30

E-Ticaret nedir? Nasıl yapılır? E-ticarete avantajlı başlangıç

E-Ticaret, internet üzerinden online ödeme sistemleri kullanılarak mal veya hizmet alışverişi yapmaktır. E-Ticaretin ilk çıktığı 90’lı yıllardan itibaren genişleyen hacmi, iş modelleri halihazırda ticaret yapanlar veya ticarete atılmak isteyenlerin her geçen gün ilgi odağı olmakla kalmayıp aynı zamanda bir nevi mecburiyeti haline gelmeye devam etmektedir.
20.10.2022 12:30

Canva nedir ve nasıl kullanılır?

Canva internet üzerinden çalışan her türlü tasarımın yapılabileceği bir tasarım programıdır. Ücretsiz bir platform olması, içerisinde yüzlerce tasarım kalıpları bulunması, web sayfaları, e-ticaret paketi sayfa ve sliderleri için kullanılabilecek garfik, info grafikler için kolay kullanılabilir platformdur.
10.10.2022 12:30

E-ticarette ürün degişimi ve iade sürecleri nelerdir?

E-Ticarette ürün iadesi nedir? Yasal haklar nelerdir? E-Ticaret ürünü iade süresi kaç gündür? E-Ticarette Ürün Değişimi ve İade Süreçleri nasıl yönetilmelidir? İade edilmeyen/edilemeyen ürünler nelerdir?
02.10.2022 12:30

E-ticarette kargo yonetimi nedir? Nasıl olmalıdır?

Kargo Nedir? E-Ticarette Kargonun Önemi, Kargo Süreçleri Nasıl Yürütülür? Kargo Paketlerinin önemi nedir, nasıl olmalıdır? E-Ticaret kargo anlaşmalarında nelere dikkat edilmelidir? kargo süreçlerinin stratejik noktaları nelerdir?
25.09.2022 12:30

E-Ticarete sıfırdan başlamak ve e-ticaret yapmak için başlangıç rehberi

E-ticarete sıfırdan nasıl başlanır? E-ticaret için şirket kurmak zorunlu mu? hangi şirket türünde e-ticaret yapmak daha avantajlı? E-ticaret için nasıl bir iş modeli seçmeliyim?
16.09.2022 12:30

E-ticaret ile hobiler kazanca nasıl dönüştürülür?

Hobilerin e-Ticaret yolu ek kazan yolu olması için şirket kurmak gerekli midir sorusunun cevabını bu yazımızda bulacaksınız.
07.09.2022 12:30

E-Ticaret Yapmak İçin Şirket Kurma, e-Ticaret Şirketi Kurmak İçin Gerekenler

E-ticaret için şirket kurma maliyetleri, kurulacak olan şirket tiplerine göre değişmektedir. E-ticaret yapmak için şirket kurmak gerekli mi sorusunun cevabını bu yazımızda bulacaksınız.
30.08.2022 12:30

E-Ticarette Güvenli Alışveriş Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir?

İnternette Güvenli Alışveriş nasıl olur? Dikkat edilmesi gereken önemli noktalar nelerdir? Sanal kart güvenliği artı güvenlik midir?
25.08.2022 12:30

E-Ticaret Ödeme Sistemleri Nelerdir? Nelere Dikkat Edilmelidir?

E-Ticaret sitelerinde ödeme sistemi alt yapısının kurulması E-Ticaret sitesinin hayata geçirilmesinin belki de en önemli aşamasıdır. E-Ticaret olsun, konvansiyonel ticaret olsun nihai hedef satıştır. Parasını alasınız ki ürünü veresiniz.
15.08.2022 12:30

Hazır e-Ticaret Sitesi Nedir? Hazır e-Ticaret Paketleri Nelerdir?

Hazır E-Ticaret sitesi internet üzerinden satış yapmak için hazırlanmış uzman yazılım ve web sitesidir. E-Ticaret sitesinin hazır olması demek sadece tek başına bir web sayfası demek değildir. Aynı zamanda içinde büyük modüler bir sistemi barındırır.
08.08.2022 12:30

E-Ticaret Danışmanı Ne İş Yapar, Hizmetleri Nelerdir?

E-Ticaret Danışmanlığı alarak tüm e-ticaret süreçlerinizi başarılı bir şekilde yönetebilirsiniz. E-Ticaret danışmanı, e-ticaret projenizin başarılı olabilmesi için gerekli e-ticaret sitesi kurulum ve entegrasyon süreçlerinde size danışmanlık verir.
06.08.2022 12:30

Pazaryerlerinde Satış Online Satış Rehberi

Pazar yerleri satıcıların ve alıcıların sayısının sınırsız olduğu yerlerdir. Ticaret dünyasında satıcı ile alıcıyı bir araya getirmek tarihi bir gelenektir. Ancak e-ticarette satıcı ve alıcıyı (B2C) bir araya getirmek yeni bir gelenektir. E-Ticaret yapmak isteyenleri E-Ticaret Sitesi Kurma şartından kurtarıp satıcıların her halükarda alıcılara ulaştığı platformlardır. .
04.08.2022 12:00

İnternetten Satış Online Satış Rehberi

İnternetten satış yapmak isteyen satıcıların internetin sunduğu avantajlardan yararlanabilmesi için birbirlerini etkileyen süreçleri çok iyi takip edip kendilerini sürekli geliştirmesi gerekmektedir. Çünkü internetin sunduğu avantajlar her geçen gün artarken aynı zamanda rakip meslektaşları tarafından dan da bu avantajların kullanıldığının unutulmaması gerekir. Bu makalemizde internetten satış rehberi diğer adı ile online satış rehberi konusunu ele alacağız. .
02.08.2022 12:00

Amazon'da Satış Nasıl Yapılır?

Bu makalemizde Amazon gibi e-ticarette dünya devi olan bir e-pazaryeri platformunda yerinizi alabilmek için neler yapmanız gerektiği ve nelere dikkat etmeniz gerektiği üzerinde duracağız.
30.07.2022 12:00

Aliexpress'de Satış Nasıl Yapılır?

Aliexpress Çin’den dünyaya yayılan e-pazaryeridir. Aliexpress ve Alibaba gibi global çapta hizmet veren platform ülkeler çapında yerel B2C e-pazaryerleri satın alarak açmaktadır.
28.07.2022 12:00

eBAY'de Satış Nasıl Yapılır?

eBAY açık artırma şirketi olarak 1995 yılında Pierre Omidyar tarafından kuruldu. Kısa sürede dünyanın her yerinde alış veriş yapabilme imkanı sunduğu için global bir pazaryeri halini aldı.
26.07.2022 12:00

N11'de Mağaza Nasıl Açılır

N11 Mağaza Türkiye’de ilk anda alışılmadık ismi ile B2C iş modeli ile 2013 yılında Doğuş Grubu ve Güney Koreli ortağı SK Group’un ortaklığı ile açıldı. Kısa zamanda adından söz ettiren N11 bünyesine kattığı binlerce N11 online dükkanı ile milyonlarca müşteriye ulaşmıştır.
24.07.2022 12:00

Hepsiburada'da Mağaza Nasıl Açılır?

Hepsiburada 1998 yılından B2B ve B2C iş modeli ile hayata geçmiştir. Hepsiburada Mağaza açma, Hepsiburada; standart, Kadın Girişimci ve Hepsi Türkiye’den mağazaları açma, Hepsiburada’da mağaza açma avantajları, internetten online satışta Hepsiburada.com üzerinden yapılacaklar gibi konuları ele alacağız.
22.07.2022 12:00

Trendyol'da Mağaza Nasıl Açılır?

Trendyol’da dükkan açmak teknolojiyle alışveriş yapmayı kolaylaştırmaktır. Pazaryerleri içerisinde 2010 yılında kurulmasına rağmen en büyüğü konumuna gelmiştir. Kendi ifadeleri ile e-ticaret ekosistemine pozitif etki yapan bir ekip olma yolunda adım adım ilerliyor.
20.07.2022 12:00

E-Ticaret Pazaryeri Entegrasyonları ve XML Entegrasyonu

Entegrasyon, uyum ve bütünleşme anlamında teknik bir kelime ve kavramdır. Konumuz açısından E-Ticarette entegrasyon e-ticaretin eko sistemindeki ilgili paydaşlarla (Pazaryerleri, kargolar, tedarikçiler vd.) uyum içinde, bütünleşik, hızlı, güvenilir bir şekilde çalışmayı tanımlayan bir kavramdır.
17.07.2022 11:45

Stoksuz E-Ticaret Dropshipping Nasıl Yapılır?

Drop Shipping veya stoksuz e-ticaret, satıcının elinde stok tutmadan müşteri siparişlerini kabul ettiği bir perakende satış şeklidir.
30.06.2022 17:45

E-Ticarette En Çok Satılan Ürünler

E-Ticarette En Çok Satan Ürünler nelerdir sorusun cevabı ile Ticarette en çok satan ürünler, internette en çok ürün satan sektörler, dünyada en çok satılan ürünler hangileridir sorusu konvansiyonel (fiziki) ticarette de birbirine benzer sonuçlar veren sorulardır.
05.07.2022 22:00

E-Ticaret Yazılım Özellikleri Neler Olmalı?

E-Ticaret yazılımı nedir, en uygun e-ticaret yazılımı nasıl seçilir, profesyonel e-ticaret paketleri, e-ticaret yazılımlarına nelere dikkat etmeliyiz?
26.06.2022 11:15

E-Ticaret Yazılımı ve E-Ticaret Paketleri

e-Ticaret yazılımlarının yazılarında aranması gereken temel özellikler ara yüzden “User İnterface”UI” ziyade e-ticaret paketlerinin öz yetenekleri ve bağlantılı sistemlerle e-ticaret ekosistemlerine uyumluluğu üzerinden değerlendirilmelidir.
11.06.2022 - 13:30

E-Ticaret Nedir? Türleri Nelerdir?

E-ticaret ( e-commerce ) son yıllarda alışveriş yapma, ürün ve hizmetleri sunma konusunda küresel modern ekonominin temel yapısı haline geldi
07.06.2022 16:55

E-Posta Pazarlamasında Dikkat Etmeniz Gerekenler

E-ticaret sitenizde bulunan ürünlerden, kampanyalardan ve cazip fırsatlardan, kısacası sitenizde yer alan son gelişmelerden müşterilerinizi haberdar edebilmenizin en etkili yollarından...
20.04.2021 - 17:30

E-Ticaret Siteleri İçin Seo mu? Adwords mu?

E-ticaret sitenizin gün içerisinde aktif bir şekilde ziyaret edilmesini, ürünlerinizin geniş kitleler tarafından talep görmesini diliyorsanız; sitenizin seo uyumlu olduğundan mutlaka emin olmanız ...
20.03.2021 - 17:30

E-Ticarette Mobil Alışverişin Önemi

Son yıllarda giderek yükselen bir ivme gösteren mobil alışveriş; dünyanın yanı sıra ülkemizde de tüketiciler tarafından yoğun ilgi görmeye başladı. Mobil alışveriş ...
20.02.2021 - 17:30

E-Ticaret Sepeti Terk Etme Oranı Nasıl Düşürülür

Sepeti terk etme oranlarını kontrol altında tutmanız siteniz için çok önemlidir. İnternet üzerinden yapılmakta olan alışverişlerin çoğu kısmında müşteriler alışveriş sırasında beğendiği ürünü ...
20.01.2021 - 17:30

E-Ticaret Site Güvenirliği

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte internet üzerinden alışveriş yapmak, bir şeyler alıp satmak yani geniş anlamı ile ticaret yapmak oldukça yaygın bir hale gelmiştir. Artık firmalar ve küçük işletmelerin ...
20.12.2020 - 17:30

E-Ticarette Canlı Desteğin Önemi

Gelişen teknoloji ile birlikte internet artık hayatımızın her alanında bize istediğimize erişme noktasında büyük kolaylıklar sunuyor. İnternetin bize sunduğu bu kolaylıkların başında ilk sırada alışveriş siteleri yer ...
20.11.2020 - 17:30

E-Ticarette Müşteri Yorumlarının Önemi

E-Ticaret hızla yayılmakta olan alışverişi daha kolay hale getirmekte olan bir sektördür. Alışveriş için veya gezinti yapmak için siteye girenler yorum kısımlarına ne düşündüklerini...
20.10.2020 - 17:30

E-Ticarette Ziyaretçileri Üyeye Çevirme

Ticaret hayatını başarılı ve kazanç dolu bir şekilde yürütmenin oldukça zor olduğu günümüzde teknolojinin avantajlarından yararlanarak müşteri portföyünü arttırmanın yolları bulunuyor. Zaten teknolojiye...
20.09.2020 - 17:30

E-Ticarette Pazarlama Taktikleri

E-ticaret pazarlama stratejiniz söz konusu olduğunda, markanız için yalnızca bir kaç e-posta ve ağızdan ağızdan yapılan reklamdan daha fazlası gerektiğini biliyorsunuzdur.
20.08.2020 - 17:30

E-Ticarette Adwords Neden Önemli

Google firması tarafından sağlanan bir reklam hizmetidir. Çevrimiçi reklamcılık olarak adlandırılır. İstediğiniz kelime ve kelime gruplarını seçer reklam oluşturur. Böylelikle siteniz arama neticesin de bu hizmet yardımıyla...
20.07.2020 - 17:30

E-Ticarette Social Media Monitoring

Günümüzdeki çoğu e-ticaret platformu, mevcut ve potansiyel müşterilerle etkileşim kurmak için sosyal medya kullanıyor. Bu ağlar, işletmelere tüketiciyle gerçek zamanlı iletişim kurma imkanı veriyor.
20.06.2020 - 17:30

E-Ticarette Sepet Ortalaması Nasıl Arttırılır?

Pazarlama çalışmalarınız da devamlı müşterilerinize özel kampanyalar yapın. Size asıl parayı kazandıran müşterilerdir. Bu müşterilere e-posta yoluyla ulaşıp özel çalışmalar yapabilirsiniz. Devamlı müşterilerinize değişik fırsatlar, kampanyalar veya açılış sayfası hazırlayarak ulaşabilirsiniz.
20.05.2020 - 17:30

E-Ticarette Dönemsel Kampanyaların Önemi?

Arama, e-ticaret işletmeleri için önemli bir gelir kaynağı olarak sürekli büyüyor. Ancak, özellikle işinizde binlerce işletme, hızlı değişen hisse senedi ve sürekli değişen fiyat ve promosyonlar varsa, yönetmek zor bir alan olabilir.
20.04.2020 - 17:30

E-Ticarette SEO Önerileri

E-Ticaret siteniz bulunuyorsa ve başarılı olmak istiyorsanız arama motoru optimizasyonu işlemlerine mutlaka önem vermeniz gerekiyor. SEO işlemleri sizi arama sonuçlarında daha üst sıralarda sunmasına yardımcı olacaktır
20.03.2019 - 19:30

E-Ticarette Tasarım Neden Önemlidir?

Web tasarımı, web siteleri söz konusu olduğunda önemli bir faktördür ve e-ticaret web siteleri için daha da önemlidir. Başarılı bir e-ticaret web tasarımı, müşterilere daha iyi bir deneyim sunmanıza ve potansiyel olarak daha fazla satış yapmanıza yardımcı olabilir.
20.03.2020 - 17:30

E-Ticaret Sitesi Kurmak

İnternet teknolojileri sayesinde işiniz için coğrafi sınırlara bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Ürün ve hizmetlerinizi gerek ülke geneline, gerekse de tüm dünyaya ulaştırmak artık çok daha kolay.
04.03.2019 - 18:30

E-Ticaret Portalımı Nasıl Yapılandırmalıyım?

Bu yazımızda e-ticaret portalınızı yayına aldıktan sonra izlemeniz gereken yollardan bahsedeceğiniz. Bu işlemler sayesinde zaman ve emek kaybetmeden en doğru ve hızlı şekilde portalınızı yapılandırabileceksiniz.
20.02.2019 - 18:30

Proticaret Ücretsiz E Ticaret Yazılımı

Proticaret, ücretsiz e ticaret sistemi sunan Asp.NET tabanlı bir yazılımdır. İlk olarak 2003 yılında tamamlandı. Yazılım dünyasındaki gelişmeleri takip eden yıllar boyunca alt yapımızda sayısız değişiklik ve güncelleme gerçekleştirerek bugünlere geldik. Amacımız ise bu hizmeti kullanıcılarımızın başarısı ile taçlandırmaktır.
15.01.2019 16:30