E-Pazaryerlerinde Satış Stratejileri ve Satış Artıracak Taktikler

Pazaryerlerinde satışı artırmanın yöntemleri nelerdir? E-Ticarette satışı artırmak için hangi stratejileri uygulamalıyız?

04.08.2023 10:30 Proticaret
e-pazaryerlerinde-satis-stratejileri

İnternet üzerinden satış yapmak isteyenler tüm satış süreçlerinde müşterilerini ve işlerini profesyonel bir şekilde yönetmeyi öğrenmek durumundadırlar. Doğal olarak bu durum satış öncesi bazı planlar yapmayı öğrenme ve uygulamayı gerekli kılar. e-pazaryerleri müstakil e-ticaret sitelerine göre çok daha yoğun müşteri ziyaretlerine sahiptir dolayısı ile her bir ziyaretçiden bir tanesinin sipariş vermemesi giden müşteridir ve dolayısı ile geri nasıl çevirebiliriz diye düşünülmesi gerekir. İlaveten yeni müşterileri nasıl edineceğimizi de bir satış stratejisi olarak ele almak gerekir.

E-Ticaret Temel Satış Kanalı Belirleme Stratejisi

Elektronik ortamda satış yapmak isteyen girişimciler, online pazaryerlerinde, kendi web sitelerinde veya sosyal medya üzerinden veya bunların karması şeklinde birisini tercih etmek durumundadırlar. Satış kanalı stratejisi belirleme tam da bu noktada başlıyor.

 • ✓ Birincisi e-ticaret iş modelinize uygun e-ticaret satış kanalı belirleme,
 • ✓ İkincisi de hangi pazar kanalının esas olduğu diğerler unsurların bunun destekleyicisi olacağıdır,
 • ✓ Üçüncüsü de ürünlerinize uygun hedef kitlenin hangi satış kanalında yoğunlaştığının analizidir.

Pazaryerlerinde Satış Kanalı Kriterleri Nelerdir?

İnternet üzerinden satışları gerek ziyaretçi sayısı ve gerekse satış potansiyeli açısından e-ticaret piyasasını domine ettiği düşünüldüğünde bu kanallardan faydalanmak oldukça stratejik bir karar olarak önümüze çıkar. Ancak bu kanallardan birisine dahil olduğumuzda hangi stratejileri izlememiz gerekir sorusunun doğru cevaplanması gerekir. e-ticaret girişimcisinin ilk yapacağı iş Pazaryeri satış kanalı kriteri olarak şu hususları detaylıca tetkik edip, yol haritası haline getirmesi ticari başarı için önemli bir adım olacaktır.

 • ✓ Kime ne satacaksın yani satışa konu ürün ve hedef belirlenmelidir,
 • ✓ Ürünlere uygun tanıtım ve pazarlama gerekliliklerinin belirlenmesi,
 • ✓ Hedef kitleye ulaşmak için gerekli detayların belirlenmesi,
 • ✓ E-pazaryerinin ürün ve hedef kitlenize uygun yapısının incelenmesi,
 • ✓ pazaryerinin online mağaza sahiplerine ne gibi avantaj ve yaptırımlar uyguladığın belirlenmesi,
 • ✓ Pazaryerlerinin operasyon modelleri ile uyumluluğunuzun belirlenmesi,
 • ✓ diğer pazaryerlerinde neden olmayacağınızın geçerli sebeplerinin belirlenmesi, temel başlangıç noktasıdır.

E-Ticarette Pazaryeri Stratejisi Nedir?

İlk bakışta e-ticaret pazaryerlerine bakıldığında yok yok gibi gelir. Diğer bir ifade ile pazar doymuş gibi görünür. Diğer taraftan bazı noktalar doğru tespit eder ve uygulanırsa daha yolun başı bile değildir. Uzmanlar internet ve internet üzerinden yapılabileceklerin başlangıç aşamasında ve inanılmaz gelişme sürecini yaşıyor olduğuna dikkat çekiyorlar. Bu noktadan hareketle e-Ticaret ve E-ticarette Pazaryeri Stratejsini doğru oluşturup oturtulduğunda kazançlı sonuçların kısa sürede ortaya çıkacağı ortadadır.

e-ticaret pazaryeri stratejisi oluşturmaların temellerini 5 adımda şu şekilde özetleyebiliriz.

 • ✓ Görünürlüğünüzü özgünleştirin : Mevcut görünürlük adımlarını atıp onlardan farklı ziyaretçilerin dikkatini çekecek özgün yapınızı oluşturun.
 • ✓ Stok Yükünden Kurtulun: Ürün gamınızda satış oranları düşük veya satışı olmayan ürünleri pazarlamak için efor sarf etmeyin.
 • ✓ Çok Satan Ürününüzün Hakkını Verin: En çok satan ürünlerinize SEO uygulamaları dahil pazarlamaya yoğunlaşın.
 • ✓ Pazaryerlerinin avantalarını uygulayın: Çekici fiyatlar, güven gibi deneyimleri üst seviyede takip edin ve uygulayın
 • ✓ Pazaryerine saygı gösterin: Pazaryerleri yeni ziyaretçiler için çeşitli atraksiyonlar yaparlar yerinizi alın.

E-Pazaryeri Satış Taktikleri

Online pazaryerleri, hem müşteri ziyaretçisinin hem de satıcıların çok yoğun olduğu elektronik mekânlardır. Bu nedenle burada mağaza açmış olmak çok satış yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Durum böyle olunca e-pazaryerlerinde mağaza açıp, kendi sitesine entegre ederek başarılı ticaret yapanlar nelere dikkat ederek satışlarını artırıyorlar?

Yada diğer ifade ile satış stratejilerini ne üzerine kuruyorlar? İnternetten satışta başarı kazanmak için e-pazaryeri satış taktiklerini şu şekilde özetle sıralayabiliriz. Öncelikle Trendyol, N11, Hepsiburada, Amazon, Aliexpress gibi e-pazaryerlerinden hangisinde mağaza açmak istiyorsanız pazaryeri mağaza gösterim politikasını öğrenmenizde fayda vardır. Satış stratejisinin tüm taktiklerini bunun üzerine kurmanız gerekebilir. Diğer bir ifade ile e-pazaryerinin mağaza gösterim algoritmasını öğreniniz.

Bundan sonra şu hususlarda mağaza açma aşamasından, entegrasyon ve satış sonrası hizmetlere kadar takip edeceğiniz bir dizi cetvel oluşturup takip edeceğiniz noktaları tespit ediniz. Biz burada bazı noktaları sizin için derledik.

 • ✓ Mağazanızı Görünürlüğe açın. Mağazanıza veya sitenize tıklanmıyorsa kimse sizin ürününüzü göremez.
 • ✓ Ziyaretçiler ürünü sizden alsın. Yani ziyaretçi başına satış adedinizi takip edin, bunun için gerekli tüm açıklama ve tanıtımları yani SEO çalışmalarını yeterli seviyede yapın.
 • ✓ Pazaryerleri çok satanları sever. Pazaryerlerinde mağazanızın net satışları yüksekse ön plana algoritmalar tarafından çıkartılır. Bunun için promosyon, indirim, kampanya dahil satış artırıcı çalışmaları sıklıkla yapın.
 • ✓ Pazaryerleri müşterilerini üzeni üzer. Stoklarınızda olmayan, zamanında kargoya verilmeyen, müşterilerin sordukları sorulara zamanında ve yeterli cevap vermeyen mağazaların görüntülenme oranı aşağıya düşer ve hatta ceza bile alırlar.
 • ✓ Pazaryerleri net cümleleri sever. Müşterilerin iade ve iptal oranları çok yüksekse, ikili anlama gelen, yapmacık ifadeli, abartılı bilgilerden kaçının.
 • ✓ Her zaman bir favori ürün vardır. Ürün gamınız içerisinde en çok satanlar ve müşterilerin en çok aradıkları ürünleri ön plana çıkartacak çalışmalar yapın.
 • ✓ Tanımadığınız ürünü internette zor satarsınız. Pazaryerlerinde yüksek rekabet olduğu için kullanıcılar ürün değerlendirmelerine yüksek önem vermektedir. Burada sorulan sorulara doğru, yeterli ve zamanında cevap veremez iseniz mağazanız gerilere gider.
 • ✓ Stok miktarını doğru ayarlayın. Ürünlerin stoktaki miktarı müşterilerin son kertede sipariş verdiğimde gelir güveni verir. Zaten bütün e-pazaryerleri stok miktarı üzerinden mağazalara puan verirler.
 • ✓ Ürünleriniz doğru filtre edin. Pazaryerlerinde sorgulama algoritmaları ve sorgu ekranları ürünlerinizin ölçülerini doğru yansıtmıyor ve filtrelemiyorsa iş ve ürün modelinize uygun pazaryeri entegrasyonlu e-ticaret paketini entegre edin.
 • ✓ Fiyatlandırmayı doğru yapın. Rakip analizler dahil fiyatlandırma politikanızı doğru noktaya konumlandırın.
 • ✓ Ürünlerinize göre kupon yapınız.
 • ✓ Dönem dönem kampayalar geliştirin. Kupon ve kampanyalarda müşteri ihtiyaçlarını göz önüne alın.
 • ✓ Sadece pazaryerlerinde kalmak yerine kendi sayfanız üzerinden de e-ticaret yapın. Müşteriler gerektiğinde pazaryeri mağazanızdan hariç sizin güçlü sitenizi de görsün bu ayrıca güven verir.
 • ✓ Gerekirse profesyonel destek almaktan çekinmeyin.

Proticaret İle Avantajlı E-Pazaryeri Entegrasyonu

E-Ticaret altyapısı hizmetleri sunan Proticaret, e-ticaret paketleri ve yazılımları ile girişimcilerin internet üzerinden satışında ihtiyaç duyacağı çözümler üretmektedir.

Proticaret ile Avantajlı e-pazaryer mağazası açmak için hazır e-ticaret paketleri ve e-ticaret yazılımları ile pazaryerlerine entegre olabilirsiniz. Böylece ürünlerinizi kategorileri ve ürün gamlarına göre trendyol, hepsiburada, N11, Amazon vd. e-pazaryerlerinde kolayca mağazanızda sergileyebilir ve tek panelden yönetebilirsiniz.

Proticaret ürün gamında bulunan ürünler sayesinde e-pazaryerlerine mağaza açtığınızda: entegrasyonlar

 • ✓ Ürün ve hizmetlerinize göre hazır temalardan,
 • ✓ Ücretsiz e-ticaret paketinden, ölçeklendirilmiş ve binlerce kullanıcısı olan hazır e-ticaret paketlerimize,
 • ✓ Ödeme sistemlerinden,
 • ✓ Sektörel paketlere varan ürünlerimizden yararlanabilirsiniz.

Siz de bu avantajlı özellikten yararlanmak için e-ticaret sitenizi kurarken Proticaret e-ticaret alt yapısını tercih edebilirsiniz.

Proticaret Hazır E-Ticaret Paketleri, diğer ürün ve hizmetlerimiz için aşağıdaki iletişim adreslerimizden bilgi alabilirsiniz.
0555 961 12 00
0850 430 50 50
info@proticaret.org

POPÜLER YAZILAR

E-Pazaryerlerinde Satış Stratejileri Nelerdir?

İnternetten satışı artırmanın yöntemleri nelerdir? E-Ticarette satışı artırmak için hangi stratejileri uygulamalıyız?
04.08.2023 10:30

İnternette Satış artırma Yontemleri Nelerdir?

İnternetten satışı artırmanın yöntemleri nelerdir? E-Ticarette satışı artırmak için hangi stratejileri uygulamalıyız?
21.07.2023 10:30

Hazır Ürünlü E-Ticaret Sitesi Nedir?

İnternet üzerinde sıklıkla hazır ürünlü e-ticaret sitesi şeklinde hem ilanlar hem de aramalar görülmektedir. Teknik ve pratikte bu tür siteler var mıdır? Varsa nasıl çalışır?
14.07.2023 10:30

hazır e-ticaret sitesi kurulurken nelere dikkat edilmeli?

Hazır e-ticaret paketlerinin seçiminde nelere dikkat edilmeli? E-ticaret sitesi paketleri hangi özellikleri barındırmalı? E-ticaret sitesi kurarken neler önemlidir?
07.07.2023 10:30

Pazaryerlerinde En Çok Satan Ürünler

E-ticaret pazaryerlerinde en çok satan ürünler nelerdir? En çok satan ürünler nasıl bulunur?
20.03.2023 09:30

Chatgbt ve E-Ticaret Kullanımı

ChatGBT yapay zeka robotunu e-ticarette nasıl kullanabiliriz? E-Ticaretimizi Geliştirmek İçin ChatGBT Avantaj ve Dezantajları Nelerdir?
15.03.2023 11:30

E-Ticarette En çok satan sektörler

En çok satan ürünleri ve sektörleri seçmek ve Proticaret e-ticaret paketi alt yapısı kullanarak nasıl avantajlı hale gelinebilir?
11.03.2023 11:30

Pazaryerlerinde Dropshipping

Pazaryerlerinde Dropshipping yapmak ve stoksuz e-ticaretin gittikçe artan ivmesini proticaret e-ticaret paketleri ile avantaja dönüştürün.
08.03.2023 11:30

Stoksuz E-Ticaretin Avantajları

Stoksuz e-ticaretin avantajları ve dezavantajları nelerdir? e-ticarette Dropshipping süreçlerinde nelere dikkat edilmelidir?
01.03.2023 11:30

E-Ticaret Tedarik Zinciri Yönetimi

E-Ticaret tedarik zinciri yönetiminin önemidir? Tedarik zincirini doğru yönetmek için nelere dikkat edilmelidir?
09.02.2023 10:30

E-Ticaret Tedarikçi Yönetimi

Tedarikçi Yönetimi nedir? Tedarikçi Yönetiminin önemi nedir? E-Ticarette ürün tedariği yönetmek için nelere dikkat edilmelidir? Makalemizi inceleyebilirisniz.
06.02.2023 10:30

E-Ticaret Siteleri Fiyatları Nasıl Belirlenir?

E-ticaret siteleri fiyatları, domain, hosting yıllık kiralama bedelleri, iş modeline uygunluk, e-ticaret paket özellikleri ve daha bir çok farklı bileşene göre belirlenir.
26.01.2023 10:30

E-Ticarette Ödeme Sistemleri Tercihi Nasıl Yapılır?

E-ticarette ödeme sistemleri nasıl tercih edilir? Hangi ödeme yöntemi niçin tercih edilmelidir? Alternatif ödeme sistemleri nelerdir?
15.01.2023 10:30

Marka ismi oluşturma ve markalaşma süreci

Marka ismi oluşturma, markalaşma sürecinin yönetimi, marka ismi oluştururken dikkat edilmesi gerekenler...
09.01.2023 10:30

İş fikirleri bulmak

E-ticarette iş fikirleri ve para kazandıracak işler nasıl bulunur? Küçük işletmeler için iş fikirleri nasıl geliştirilir? Proticaret iş fikrime nasıl destek olur?
03.01.2023 10:30

SEO nedir? Nasıl yapılır?

SEO nedir? Nasıl yapılır? E-ticarette SEO uygulamaları nasıl olmalıdır? Proticaret hazır e-ticaret paketlerinde SEO uygulamaları nasıl yapılır?
30.12.2022 17:30

E-ticaret yeni başlayanlar için yol Haritası

E-ticarete başlamak isteyenler için yol haritası nelerdir? Neden e-ticaret yapmalıyım?
25.12.2022 17:30

B2C e-ticaret nedir?

B2C E-ticaret nedir? Üretici yada tedarikçi firmanın doğrudan tüketiciye satış yapmasıdır. B2C e-ticaretin Avantajları Nelerdir, B2C özellikleri ve B2C ile B2B farkları ve daha fazlası ..
15.12.2022 17:30

E-Ticaret Sitesi

E-ticaret sitesi ve e-ticaret siteleri teknik özellikleri neler olmalıdır? Ücretsiz e-ticaret sitesi kurmak, e-ticaret sitesi fiyatları ve avantajlı Proticaret e-ticaret paketlerinden yararlanın..
07.12.2022 17:30

E-Ticaret paketleri ve paket fiyatları

E-ticaret paketleri seçim kriterleri nelerdir? E-ticaret paketleri teknik özellikleri neler olmalıdır? Ücretsiz E-ticaret sitesi kurmak ve Proticaret ile E-ticaretin avantajlarını görmek için tıklayın.
01.12.2022 17:30

C2C E-Ticaret Nedir? C2C Paket Fiyatlar ve Özellikleri Nelerdir?

E-Ticareti sermayesiz yapmak istiyorsunuz ancak sermayesiz e-ticarete nasıl başlanır diye düşünüyorsanız Proticaret e-ticaret paketleri ile sermayesiz e-ticarete iyi bir başlangıç yapın.
125.11.2022 17:30

Sermayesiz e-ticaret nedir? Nasıl yapilir?

E-ticareti sermayesiz yapmak istiyorsunuz ancak sermayesiz e-ticarete nasıl başlanır diye düşünüyorsanız proticaret e-ticaret paketleri ile sermayesiz e-ticarete iyi bir başlangıç yapın
17.11.2022 18:30

E-Ticaret sitesi fiyatları ve e-ticaret paketleri seçme kriteleri

E-ticaret sitesi fiyatları , e-Ticaret Paketleri ve hazır e-ticaret sitesi yazılımı için ihtiyacınıza ve bütçenize uygun özellikleri proticarette bulabilirsiniz. E-ticaret sitesi fiyatlarının e-ticaretinize ve bütçenize uygunluğu için iş modülleri ve fiyatları karşılaştırın.
15.11.2022 11:30

E-ihracat nedir? E-ihracat nasıl yapılır? Nelere dikkat edilmelidir?

E-ihracat nedir? ifadesi tam olarak internet üzerinden yurt dışına yapılan satışlara verilen bir e-ticaret terimi olarak ortaya çıkmıştır. Diğer bir ifade ile e-ticaretin dünya ticaret ağına kattığı yeni hizmetlerden birisi de e-ihracattır.
10.11.2022 11:30

internetten satış yapmak nedir? Nelere Dikkate edilmelidir?

İnternetten satış, online satış, dijital satış, e-satış ya da e-ticaret, müşteri ve satıcıyı online ortamda bir araya getiren sistemlerin farklı söylemleridir. Temel de satış faaliyetinin yüz yüze satış yerine internet ortamına taşınmış halidir.
02.11.2022 11:30

E-fatura ve E-arşiv nedir? E-ticarette nasıl kullanılır?

E-fatura ve e-arşiv, geleneksel olarak kağıt üzerinde ıslak imzalı ve kaşeli kesilen faturaların artık dijital ortamda aynı güvenlik ve yasal çerçevede uygulamaya konulmuş hali olduğunu herkes tarafından bilinmektedir.
27.10.2022 12:30

B2B -ticaret nedir? Nasıl yapılır?

Bu makalemizde B2B E-Ticaret nedir? B2B E-ticaret Nasıl yapılır? B2B E-Ticaret yazılım Fiyatları ve özellikleri nelerdir? Proticaret B2B E-Ticaret yazılım paketi avantajları nelerdir? Sorularının cevablarını bulacaksınız. Keyifli okumalar..
22.10.2022 12:30

E-Ticaret nedir? Nasıl yapılır? E-ticarete avantajlı başlangıç

E-Ticaret, internet üzerinden online ödeme sistemleri kullanılarak mal veya hizmet alışverişi yapmaktır. E-Ticaretin ilk çıktığı 90’lı yıllardan itibaren genişleyen hacmi, iş modelleri halihazırda ticaret yapanlar veya ticarete atılmak isteyenlerin her geçen gün ilgi odağı olmakla kalmayıp aynı zamanda bir nevi mecburiyeti haline gelmeye devam etmektedir.
20.10.2022 12:30

Canva nedir ve nasıl kullanılır?

Canva internet üzerinden çalışan her türlü tasarımın yapılabileceği bir tasarım programıdır. Ücretsiz bir platform olması, içerisinde yüzlerce tasarım kalıpları bulunması, web sayfaları, e-ticaret paketi sayfa ve sliderleri için kullanılabilecek garfik, info grafikler için kolay kullanılabilir platformdur.
10.10.2022 12:30

E-ticarette ürün degişimi ve iade sürecleri nelerdir?

E-Ticarette ürün iadesi nedir? Yasal haklar nelerdir? E-Ticaret ürünü iade süresi kaç gündür? E-Ticarette Ürün Değişimi ve İade Süreçleri nasıl yönetilmelidir? İade edilmeyen/edilemeyen ürünler nelerdir?
02.10.2022 12:30

E-ticarette kargo yonetimi nedir? Nasıl olmalıdır?

Kargo Nedir? E-Ticarette Kargonun Önemi, Kargo Süreçleri Nasıl Yürütülür? Kargo Paketlerinin önemi nedir, nasıl olmalıdır? E-Ticaret kargo anlaşmalarında nelere dikkat edilmelidir? kargo süreçlerinin stratejik noktaları nelerdir?
25.09.2022 12:30

E-Ticarete sıfırdan başlamak ve e-ticaret yapmak için başlangıç rehberi

E-ticarete sıfırdan nasıl başlanır? E-ticaret için şirket kurmak zorunlu mu? hangi şirket türünde e-ticaret yapmak daha avantajlı? E-ticaret için nasıl bir iş modeli seçmeliyim?
16.09.2022 12:30

E-ticaret ile hobiler kazanca nasıl dönüştürülür?

Hobilerin e-Ticaret yolu ek kazan yolu olması için şirket kurmak gerekli midir sorusunun cevabını bu yazımızda bulacaksınız.
07.09.2022 12:30

E-Ticaret Yapmak İçin Şirket Kurma, e-Ticaret Şirketi Kurmak İçin Gerekenler

E-ticaret için şirket kurma maliyetleri, kurulacak olan şirket tiplerine göre değişmektedir. E-ticaret yapmak için şirket kurmak gerekli mi sorusunun cevabını bu yazımızda bulacaksınız.
30.08.2022 12:30

E-Ticarette Güvenli Alışveriş Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir?

İnternette Güvenli Alışveriş nasıl olur? Dikkat edilmesi gereken önemli noktalar nelerdir? Sanal kart güvenliği artı güvenlik midir?
25.08.2022 12:30

E-Ticaret Ödeme Sistemleri Nelerdir? Nelere Dikkat Edilmelidir?

E-Ticaret sitelerinde ödeme sistemi alt yapısının kurulması E-Ticaret sitesinin hayata geçirilmesinin belki de en önemli aşamasıdır. E-Ticaret olsun, konvansiyonel ticaret olsun nihai hedef satıştır. Parasını alasınız ki ürünü veresiniz.
15.08.2022 12:30

Hazır e-Ticaret Sitesi Nedir? Hazır e-Ticaret Paketleri Nelerdir?

Hazır E-Ticaret sitesi internet üzerinden satış yapmak için hazırlanmış uzman yazılım ve web sitesidir. E-Ticaret sitesinin hazır olması demek sadece tek başına bir web sayfası demek değildir. Aynı zamanda içinde büyük modüler bir sistemi barındırır.
08.08.2022 12:30

E-Ticaret Danışmanı Ne İş Yapar, Hizmetleri Nelerdir?

E-Ticaret Danışmanlığı alarak tüm e-ticaret süreçlerinizi başarılı bir şekilde yönetebilirsiniz. E-Ticaret danışmanı, e-ticaret projenizin başarılı olabilmesi için gerekli e-ticaret sitesi kurulum ve entegrasyon süreçlerinde size danışmanlık verir.
06.08.2022 12:30

Pazaryerlerinde Satış Online Satış Rehberi

Pazar yerleri satıcıların ve alıcıların sayısının sınırsız olduğu yerlerdir. Ticaret dünyasında satıcı ile alıcıyı bir araya getirmek tarihi bir gelenektir. Ancak e-ticarette satıcı ve alıcıyı (B2C) bir araya getirmek yeni bir gelenektir. E-Ticaret yapmak isteyenleri E-Ticaret Sitesi Kurma şartından kurtarıp satıcıların her halükarda alıcılara ulaştığı platformlardır. .
04.08.2022 12:00

İnternetten Satış Online Satış Rehberi

İnternetten satış yapmak isteyen satıcıların internetin sunduğu avantajlardan yararlanabilmesi için birbirlerini etkileyen süreçleri çok iyi takip edip kendilerini sürekli geliştirmesi gerekmektedir. Çünkü internetin sunduğu avantajlar her geçen gün artarken aynı zamanda rakip meslektaşları tarafından dan da bu avantajların kullanıldığının unutulmaması gerekir. Bu makalemizde internetten satış rehberi diğer adı ile online satış rehberi konusunu ele alacağız. .
02.08.2022 12:00

Amazon'da Satış Nasıl Yapılır?

Bu makalemizde Amazon gibi e-ticarette dünya devi olan bir e-pazaryeri platformunda yerinizi alabilmek için neler yapmanız gerektiği ve nelere dikkat etmeniz gerektiği üzerinde duracağız.
30.07.2022 12:00

Aliexpress'de Satış Nasıl Yapılır?

Aliexpress Çin’den dünyaya yayılan e-pazaryeridir. Aliexpress ve Alibaba gibi global çapta hizmet veren platform ülkeler çapında yerel B2C e-pazaryerleri satın alarak açmaktadır.
28.07.2022 12:00

eBAY'de Satış Nasıl Yapılır?

eBAY açık artırma şirketi olarak 1995 yılında Pierre Omidyar tarafından kuruldu. Kısa sürede dünyanın her yerinde alış veriş yapabilme imkanı sunduğu için global bir pazaryeri halini aldı.
26.07.2022 12:00

N11'de Mağaza Nasıl Açılır

N11 Mağaza Türkiye’de ilk anda alışılmadık ismi ile B2C iş modeli ile 2013 yılında Doğuş Grubu ve Güney Koreli ortağı SK Group’un ortaklığı ile açıldı. Kısa zamanda adından söz ettiren N11 bünyesine kattığı binlerce N11 online dükkanı ile milyonlarca müşteriye ulaşmıştır.
24.07.2022 12:00

Hepsiburada'da Mağaza Nasıl Açılır?

Hepsiburada 1998 yılından B2B ve B2C iş modeli ile hayata geçmiştir. Hepsiburada Mağaza açma, Hepsiburada; standart, Kadın Girişimci ve Hepsi Türkiye’den mağazaları açma, Hepsiburada’da mağaza açma avantajları, internetten online satışta Hepsiburada.com üzerinden yapılacaklar gibi konuları ele alacağız.
22.07.2022 12:00

Trendyol'da Mağaza Nasıl Açılır?

Trendyol’da dükkan açmak teknolojiyle alışveriş yapmayı kolaylaştırmaktır. Pazaryerleri içerisinde 2010 yılında kurulmasına rağmen en büyüğü konumuna gelmiştir. Kendi ifadeleri ile e-ticaret ekosistemine pozitif etki yapan bir ekip olma yolunda adım adım ilerliyor.
20.07.2022 12:00

E-Ticaret Pazaryeri Entegrasyonları ve XML Entegrasyonu

Entegrasyon, uyum ve bütünleşme anlamında teknik bir kelime ve kavramdır. Konumuz açısından E-Ticarette entegrasyon e-ticaretin eko sistemindeki ilgili paydaşlarla (Pazaryerleri, kargolar, tedarikçiler vd.) uyum içinde, bütünleşik, hızlı, güvenilir bir şekilde çalışmayı tanımlayan bir kavramdır.
17.07.2022 11:45

Stoksuz E-Ticaret Dropshipping Nasıl Yapılır?

Drop Shipping veya stoksuz e-ticaret, satıcının elinde stok tutmadan müşteri siparişlerini kabul ettiği bir perakende satış şeklidir.
30.06.2022 17:45

E-Ticarette En Çok Satılan Ürünler

E-Ticarette En Çok Satan Ürünler nelerdir sorusun cevabı ile Ticarette en çok satan ürünler, internette en çok ürün satan sektörler, dünyada en çok satılan ürünler hangileridir sorusu konvansiyonel (fiziki) ticarette de birbirine benzer sonuçlar veren sorulardır.
05.07.2022 22:00

E-Ticaret Yazılım Özellikleri Neler Olmalı?

E-Ticaret yazılımı nedir, en uygun e-ticaret yazılımı nasıl seçilir, profesyonel e-ticaret paketleri, e-ticaret yazılımlarına nelere dikkat etmeliyiz?
26.06.2022 11:15

E-Ticaret Yazılımı ve E-Ticaret Paketleri

e-Ticaret yazılımlarının yazılarında aranması gereken temel özellikler ara yüzden “User İnterface”UI” ziyade e-ticaret paketlerinin öz yetenekleri ve bağlantılı sistemlerle e-ticaret ekosistemlerine uyumluluğu üzerinden değerlendirilmelidir.
11.06.2022 - 13:30

E-Ticaret Nedir? Türleri Nelerdir?

E-ticaret ( e-commerce ) son yıllarda alışveriş yapma, ürün ve hizmetleri sunma konusunda küresel modern ekonominin temel yapısı haline geldi
07.06.2022 16:55

E-Posta Pazarlamasında Dikkat Etmeniz Gerekenler

E-ticaret sitenizde bulunan ürünlerden, kampanyalardan ve cazip fırsatlardan, kısacası sitenizde yer alan son gelişmelerden müşterilerinizi haberdar edebilmenizin en etkili yollarından...
20.04.2021 - 17:30

E-Ticaret Siteleri İçin Seo mu? Adwords mu?

E-ticaret sitenizin gün içerisinde aktif bir şekilde ziyaret edilmesini, ürünlerinizin geniş kitleler tarafından talep görmesini diliyorsanız; sitenizin seo uyumlu olduğundan mutlaka emin olmanız ...
20.03.2021 - 17:30

E-Ticarette Mobil Alışverişin Önemi

Son yıllarda giderek yükselen bir ivme gösteren mobil alışveriş; dünyanın yanı sıra ülkemizde de tüketiciler tarafından yoğun ilgi görmeye başladı. Mobil alışveriş ...
20.02.2021 - 17:30

E-Ticaret Sepeti Terk Etme Oranı Nasıl Düşürülür

Sepeti terk etme oranlarını kontrol altında tutmanız siteniz için çok önemlidir. İnternet üzerinden yapılmakta olan alışverişlerin çoğu kısmında müşteriler alışveriş sırasında beğendiği ürünü ...
20.01.2021 - 17:30

E-Ticaret Site Güvenirliği

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte internet üzerinden alışveriş yapmak, bir şeyler alıp satmak yani geniş anlamı ile ticaret yapmak oldukça yaygın bir hale gelmiştir. Artık firmalar ve küçük işletmelerin ...
20.12.2020 - 17:30

E-Ticarette Canlı Desteğin Önemi

Gelişen teknoloji ile birlikte internet artık hayatımızın her alanında bize istediğimize erişme noktasında büyük kolaylıklar sunuyor. İnternetin bize sunduğu bu kolaylıkların başında ilk sırada alışveriş siteleri yer ...
20.11.2020 - 17:30

E-Ticarette Müşteri Yorumlarının Önemi

E-Ticaret hızla yayılmakta olan alışverişi daha kolay hale getirmekte olan bir sektördür. Alışveriş için veya gezinti yapmak için siteye girenler yorum kısımlarına ne düşündüklerini...
20.10.2020 - 17:30

E-Ticarette Ziyaretçileri Üyeye Çevirme

Ticaret hayatını başarılı ve kazanç dolu bir şekilde yürütmenin oldukça zor olduğu günümüzde teknolojinin avantajlarından yararlanarak müşteri portföyünü arttırmanın yolları bulunuyor. Zaten teknolojiye...
20.09.2020 - 17:30

E-Ticarette Pazarlama Taktikleri

E-ticaret pazarlama stratejiniz söz konusu olduğunda, markanız için yalnızca bir kaç e-posta ve ağızdan ağızdan yapılan reklamdan daha fazlası gerektiğini biliyorsunuzdur.
20.08.2020 - 17:30

E-Ticarette Adwords Neden Önemli

Google firması tarafından sağlanan bir reklam hizmetidir. Çevrimiçi reklamcılık olarak adlandırılır. İstediğiniz kelime ve kelime gruplarını seçer reklam oluşturur. Böylelikle siteniz arama neticesin de bu hizmet yardımıyla...
20.07.2020 - 17:30

E-Ticarette Social Media Monitoring

Günümüzdeki çoğu e-ticaret platformu, mevcut ve potansiyel müşterilerle etkileşim kurmak için sosyal medya kullanıyor. Bu ağlar, işletmelere tüketiciyle gerçek zamanlı iletişim kurma imkanı veriyor.
20.06.2020 - 17:30

E-Ticarette Sepet Ortalaması Nasıl Arttırılır?

Pazarlama çalışmalarınız da devamlı müşterilerinize özel kampanyalar yapın. Size asıl parayı kazandıran müşterilerdir. Bu müşterilere e-posta yoluyla ulaşıp özel çalışmalar yapabilirsiniz. Devamlı müşterilerinize değişik fırsatlar, kampanyalar veya açılış sayfası hazırlayarak ulaşabilirsiniz.
20.05.2020 - 17:30

E-Ticarette Dönemsel Kampanyaların Önemi?

Arama, e-ticaret işletmeleri için önemli bir gelir kaynağı olarak sürekli büyüyor. Ancak, özellikle işinizde binlerce işletme, hızlı değişen hisse senedi ve sürekli değişen fiyat ve promosyonlar varsa, yönetmek zor bir alan olabilir.
20.04.2020 - 17:30

E-Ticarette SEO Önerileri

E-Ticaret siteniz bulunuyorsa ve başarılı olmak istiyorsanız arama motoru optimizasyonu işlemlerine mutlaka önem vermeniz gerekiyor. SEO işlemleri sizi arama sonuçlarında daha üst sıralarda sunmasına yardımcı olacaktır
20.03.2019 - 19:30

E-Ticarette Tasarım Neden Önemlidir?

Web tasarımı, web siteleri söz konusu olduğunda önemli bir faktördür ve e-ticaret web siteleri için daha da önemlidir. Başarılı bir e-ticaret web tasarımı, müşterilere daha iyi bir deneyim sunmanıza ve potansiyel olarak daha fazla satış yapmanıza yardımcı olabilir.
20.03.2020 - 17:30

E-Ticaret Sitesi Kurmak

İnternet teknolojileri sayesinde işiniz için coğrafi sınırlara bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Ürün ve hizmetlerinizi gerek ülke geneline, gerekse de tüm dünyaya ulaştırmak artık çok daha kolay.
04.03.2019 - 18:30

E-Ticaret Portalımı Nasıl Yapılandırmalıyım?

Bu yazımızda e-ticaret portalınızı yayına aldıktan sonra izlemeniz gereken yollardan bahsedeceğiniz. Bu işlemler sayesinde zaman ve emek kaybetmeden en doğru ve hızlı şekilde portalınızı yapılandırabileceksiniz.
20.02.2019 - 18:30

Proticaret Ücretsiz E Ticaret Yazılımı

Proticaret, ücretsiz e ticaret sistemi sunan Asp.NET tabanlı bir yazılımdır. İlk olarak 2003 yılında tamamlandı. Yazılım dünyasındaki gelişmeleri takip eden yıllar boyunca alt yapımızda sayısız değişiklik ve güncelleme gerçekleştirerek bugünlere geldik. Amacımız ise bu hizmeti kullanıcılarımızın başarısı ile taçlandırmaktır.
15.01.2019 16:30