E-Ticaret Paketleri Seçim Kriterleri Nelerdir?

E-ticaret paketleri seçim kriterleri ve teknik özellikleri neler olmalıdır? Ücretsiz E-ticaret sitesi kurmak ve Proticaret ile E-ticaretin avantajlarını görmek için tıklayın

01.12.2022 17:30 Proticaret
E-ticaret paketleri ve seçim kriterleri

E-Ticaret Paketi/Paketleri Nedir?

E-ticaret paketleri, internet üzerinden online alış-veriş yapmak için açılan E-ticaret sitelerinin E-ticaret konusunda uzmanlaşmış yazılım ekibi tarafından kodlanmış ve genel kullanıcı kitlesine hitap eden web tabanlı yazılımlardır. E-ticaret paketleri kelimesi ile günlük kullanımda E-ticaret siteleri aynı anlama gelmektedir. netice itibarı ile E-ticaret paketleri ile kurulmuş haline E-ticaret siteleri denilmektedir. Ancak E-ticaret paketleri kavramı ile B2B, B2C, C2C gibi iş modellerine göre hazırlanmış uzman yazılımlar ve kendi içlerinde satış-pazarlama ve kullanıcı ihtiyaçlarına göre fonksiyonel olarak ayrılmış hazır web tabanlı yazılımların anlaşılması daha doğru olacaktır. Aynı şekilde E-ticaret siteleri kavramından ise hazır E-ticaret paketlerinden birisinin kurulmuş web sayfası haline gelmiş şeklini anlamak daha doğru olacaktır.

E-ticaretin ekosistemi içerisinde E-ticaret yazılımları kavramı hem E-ticaret paketleri hem de E-ticaret sitelerinin çalışması için hazırlanan E-ticaret yazılımlarının tümünü kapsamaktadır. Örnek vermek gerekirse E-ticaret paketine entegre edilen kargo entegrasyonu bir E-ticaret yazılımının parçasıdır. E-ticaret için E-ticaret paketleri veya E-ticaret sitesi, E-ticaret yazılımları kavramları ne olursa olsun en nihayetinde E-ticaretin yapılabilmesi için kurulacak sistemleri ifade ettiği için ayrı ayrı isimlendirilmesi günlük ifadeden öteye gitmemektedir.

E-ticaret paketleri için internetten bir arama yapıldığında birbirlerine yakın ancak değişik isimlendirmelerle karşımıza çıktığını görürüz. Peki bunlar ne anlama gelmektedir?

E-ticaret Paketleri İsimleri Nereden Gelir?

E-ticaret altyapısı sağlayıcıları hazırlamış oldukları E-ticaret paketlerine çeşitli isimler verirler. Bu isimleri vermelerinde iki temel ölçüt kullanırlar. Birincisi E-ticaret paketinin hangi iş modelinin ihtiyaçlarına göre hazırlandığı ikincisi ise E-ticaret paketinin genel özellilk , fonksiyon ve entegrasyon ilişkileridir. Bunları tanıtırken genellikle iç içe geçmiş bir şekilde fonksiyonların özelliklerine göre sıralama yapar ve var, yok, şu aşamada var şekilde işaretleme yaparlar ve bunlar üzerinden E-ticaret paketleri fiyatları belirlenmiş olur. b2c-E-ticaret-paketleri isimleri, fiyatları, fonksiyonları konularına inceleyebilirsiniz. E-ticaret sitesi kurmak isteyenler bu paketlerden bir tanesindeki özelliklere seçerek kendi E-ticaret sitelerini kurarlar.

E-ticaret yapacaklar için bu paketlerin isimleri yerine fonksiyonlarının dikkate alınıp kendi iş modeline uygunluğu ve ilgili fonksiyonları kullanıp kullanmayacağına göre değerlendirmesi doğru tercih olacaktır.

En İyi E-ticaret Paketi Ne demek?

E-ticaret sitesi kurmak isteyenler genellikle işe başlamadan önce yaptıkları araştırmalarda en iyi E-ticaret paketi hangisi, en iyi E-ticaret sitesi hangisi gibi sorular sorarlar. Çevresindekilere, E-ticaret yapanlara bu soruları yöneltirler, internet üzerinden arama yaparlar. Biz de burada; en iyi E-ticaret paketleri ve en iyi E-ticaret sitesinin hangisi olduğundan ziyade nasıl “en iyi” sıfatını hak ettiğini ele alalım.

E-ticaret Paketi Genel Özellikleri

E-ticaret paketi satın almak isteyenlerin ilk önce dikkat etmesi gereken özelliklerin başında E-ticaret sitesinin en iyiler arasına girmesi için; Trafik alanı, e-mail adresi, hosting alanı, domain adı, data-base yapısını dikkate almaları gerekir. Bu dörtlü bir arada ve düzgün tasarlanmışsa doğru E-ticaret sitesini yakalamaya başlamışsınız demektir.

E-ticaret paketi tasarım özellikleri

E-ticaret sitelerinin nihai kullanıcıya yani müşteriye gösterilen yüzüdür. E-ticaret paketleri seçiminde dikkat etmeniz gereken nokta faaliyet alanınıza, sektörünüze, sektörünüzün alışkanlıklarına ve ihtiyaçlarına göre seçebileceğiniz temel ve gerektiğinde değişiklikler yapabileceğiniz tasarım özelliklerinin olup olmadığıdır. E-ticaret paketinin bu tasarım özelliklerinin aynısının tüm cihazlarla mobil uyumlu olmasına dikkat etmek durumundasınız. zaten E-ticaret paketinin sayfa tasarımı, banner ve slider tasarımı, responsive tasarımı ve sektörlere uyumlu tasarımları varsa ve size alternatifler sunuyorsa E-ticaret paketiniz en iyiler arasındadır demektir. Örnek olarak sektörel E-ticaret paketleri ve çözümleri için Sektorel E-ticaret paketleri linkinden inceleyebilirsiniz.

E-ticaret paketi SEO özellikleri

E-ticaret ürün veya hizmetlerin internet üzerinden sunulması olduğu için binlerce site içerisinde gerilerde kalması fiziki ticarette kapalı sokağın dibinde görünmez bir yere mağaza açmak gibi bir şeydir. Dolayısı ile E-ticaret sitesinin yapısı doğal olarak tanıtımlara, internet üzerinden aramalarda ön sıralarda çıkmaya ihtiyacı vardır. internette ve özellikle de E-ticarette alışıla gelmiş ifadesi ile SEO yani arama motoru optimizasyonunun ve gereksinimlerinin sitenin içerisinde gömülü olması gerekir. Bir çok E-ticaret sitesinin iddia ettiği tam ve güzel bir alt yapıya sahip SEO altyapısı olan siteler zaten en iyi en iyi siteler arasında olmayı hak ederler. E-ticaret sitesi kurmak isteyenler özellikle hazır E-ticaret paketi alırken şu başlıklara dikkat edildiğinde doğru seçim yapılmış olacaktır.

 • ✓ Her ürün için kategori oluşturabilme, oluşturulan kategorilerin N11, Hepsiburada, Trendyol vb. e-pazaryerlerine uyumlu olması veya oralardan entegrasyon sayesinde çift yönlü etkileşimle kategori açabilmesi, yada açılabilmesi,
 • ✓ Her bir ürün için tanımlama alanın bulunması ingilizce ifadesi ile description alanın ürünün özelliklerini tüm yönleriyle yansıtacak kadar geniş olması,
 • ✓ Her bir ürün için gerekli olan ürün başlıkları ve başlıklarla bağlantılı kurulması gereken linklerin verilebilmesi, bu başlıkların ve linklerin zamanla bozulmaması ve en önemlisi de yönlendirilen linklerin ilgili aramaya cevap verebilmesi, CEO altyapısı var ifadesinin kolayca kontrol edilebileceği noktalardır bir kontrol ediverirseniz doğru karar verirsiniz.

E-ticaret paketi entegrasyonlar

E-ticaret sitesinin veya E-ticaret paketlerinin en çok aranan özelliklerinin başında entegrasyonlar gelmektedir. Çünkü E-ticaretin eko sistemi içerisinde sadece bir sayfayı açıp satış yapmak günümüzde mümkün değildir. Sadece bir E-ticaret web sitesi açıp satış yapma imkanı geride kaldı. Bunun için temelde şu dört entegrasyonların olması gerekir.

 • ✓ Sanal POS entegrasyonu,
 • ✓ Kargo entegrasyonu,
 • ✓ Muhasebe (ERP, CRM vb.)

E-pazaryerleri entegrasyonları olması nerede ise şart üstüne şart olmuştur. Hatta sadece entegre olmak yeterli olmayıp çift yönlü ve başarılı bir entegrasyona sahip olması gerekmektedir. Sadece bir örnek olarak pazaryerleri entegrasyonu nu inceleyebilirsiniz. Aynı sayfada diğer entegrasyonları da bulabilirsiniz. Zaten bu entegrasyonları sağlayan bir E-ticaret sitesi tek panelden yönetilme yeteneği sayesinde en iyiler arasına girmeyi hak etmiş demektir.

E-ticaret paketi ürün yönetim sistemi

E-ticaret yapmak için E-ticaret sitelerinde ürünlerinizin bilgilerini ve resimlerini koymak zorundasınız. Ve en önemlisi sisteme yüklediğiniz ürünlerinizi yönetebilmenizdir.

-ticaret paketi isimleri ve farklılıkları da çoğunlukla burada çıkmaktadır. Örneğin başlangıç yada standart paketlerde olmayan bir özellik başka ileri bir pakette bulunabilir. Bunu için E-ticarette en iyi E-ticaret paketleri yada en iyi E-ticaret siteleri hangileridir denildiğinde hangi özellik niçin burada niçin burada değil ve ürün yönetiminizi ne kadar etkiliyor durumuna bakınız. Ayrıca bu fonksiyon size bu aşamada lazım mı? ilerleyen zamanlarda bu aşamaya geçişte eski bilgilerim kayıp olacak mı yoksa üzerine ilave edilebiliyor mu gibi hususlara bakmanızda fayda vardır. ultimate e-ticaret paketleri örneğinde standart fonksiyon ve ürün yönetimi özelliklerine ilaveten ayrıştırılmış ileri versiyon özellikleri ve ürün yönetim sistemleri listelenmiştir.

Dijital pazarlama araçlarını desteklemedir

E-ticaret dijital bir platformdur. dolayısı ile dijital argümanlarla çalışır. Pazarlama araçları da doğal orak dijitaldir. Dolayısı ile iyi bir E-ticaret paketinde kendi öz fonksiyonel yapısı veya tam entegrasyonlar sayesinde SEO ya ilaveten dijital pazarlama argümanlarını desteklemelidir. Çoğunlukla bu pazarlama araçları uyumlu ve entegre linkler halinde çalışacağı için E-ticaret web sitesi altyapısının ;

 • ✓ E-mail marketing yada e-posta pazarlama,
 • ✓ SMS Pazarlama hatta günümüzde whatsapp entegrasyonları,
 • ✓ Pop-up, banner, slider gibi görsel efektler,
 • ✓ Google Ads, Analytics gibi analiz sistemlerine,
 • ✓ Sosyal medya da paylaşımlarına, sosyal medya paylaşımlarından gelecek linklere açık olması gibi özellikler bulunmalıdır.

E-ticarette hedef kitlenize bu argümanlarla ulaşacağınız için E-ticaret sitesi seçerken bu özelliklerin tam, doğru ve günün ihtiyaçlarını ve sizin hedeflerinizle uyumlu olup olmadığına bakınız.

E-ticaret Paketleri Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir

E-ticaret paketleri seçimi adımında temel kriterler neler olmalı sorusu E-ticarete yeni başlayacaklar için en büyük soruların ve sorunların başında gelmektedir. Piyasada bulunan bir çok web sitesi veya E-ticaret paketi pazarlama şirketleri kendi özelliklerini temel kriter olarak tanımlama ve tanıtma arzusundadır. İşbu makalenin de bu argümanda kalmaması için öncelikle durum tespitini dışsal nedenler yani müşteri için gerekli olanlar hem de içsel nedenler E-ticaret paketinde zaten olması gereken özellikler olarak listelemekte fayda vardır.

E-ticaret paketleri seçiminde dışsal nedenler olarak

E-ticaret iş modeli kararı:

Müşterilerin yapacağı iş modeli; (B2B E-Ticaret, B2C E-Ticaret, C2C E-Ticaret, E-ihracat vb.) modellerinden bir tanesidir. Efendim bizim paketimiz aslında B2C ama zaten içinde B2B nin tüm özelliklerini taşır. Nasıl taşır? Uzman birisine sorunuz. Detaylıca inceleyiniz.

E-ticaret sektörü kararı :

E-ticarette eğer mevcutta bir sektörün içerisinden geliyorsanız sektörünüzün fiziki tüm argümanlarını biliyorsunuz demektir. Dolayısı ile fiziki yaptığınız her şeyin dijitali mümkündür hatta daha fazlası mümkündür. Eğer bir sektör geçmişiniz yok ama bu sektörde karar E-ticaret yapmak istiyorsanız sektöre özgü yazılım paketi var mı konusuna bakınız.

E-ticarette ihtiyaçlarınız ne kadar kararı :

E-ticaret sonsuz ve sınırsız bir kavram dolayısı ile uzman E-ticaret paketleri de bu sonsuz ve sınırsız kavramda hareket alanınızı sağlayan uzman E-ticaret yazılımlarıdır. Sizin ihtiyacınız ne kadardır? Olmazsa olmazlar ile olsa da olur olmasa da olurlar nelerdir?

E-ticaret bilgilerime, birimlerime ne oluyor ne olacak:

E-ticaret fiziki ticarete göre geçmişi kısa ancak tecrübesi yüksek olan bir alan. Dolayısı ile E-ticaret yapanların yaptıkları her iş ve işlemle ilgili bilgileri dijital ortamda iz bıraktığına göre datalarınızın, yedeklenmesi, sitenizin güvenliği, şifreleme sistemleri gibi özellikleri yasal ve ticari gereksinimleri doğrudan mı sağlıyor? Yoksa sağlıyor mu deniliyor?

E-ticaret eko sisteminde çift yönlü yaşama sahip mi

E-ticaret sistemleri artık tek başına kullanılmamakta, bankalarla entegre olmalısınız ki ödemelerinizi alabilesiniz, e-pazaryerleri ile entegre olabilesiniz ki pazarlama gücünüz artsın, kargo yönetimi ile entegre olmalısınız ki ürünleri gönderebilesiniz ve gönderilerinizi takip edebilesiniz, muhasebe sistemleri ile entegre olabiliniz ki stoklarınızı takip edebilesiniz. Dolayısı ile kimse E-ticaret sitesinin içinde muhasebe olsun istemez ama muhasebe programı ile entegre olmasını yada e-arşiv fatura sistemine entegre olması bekler.

E-ticaret paketleri seçiminde içsel nedenler yada E-ticaret paketinde bulunması gereken temel teknik özellikler

E-ticaret Paket seçimi işlem adımlarında o kadar çok teknik özellikler var ki buraya yazıldığında liste uzunluğu makaleyi okunmaz hale getirecektir. Burada temel özellikleri listelemeye gayret edeceğiz ki seçim kriterimiz sağlıklı olsun.

  E-ticaret paketleri içinde bulunması gereken genel özellikler

 • ✓ Android Mobil Uygulama / iOS Mobil Uygulama / Mobil Uyumlu Hazır Temalar(Responsive) desteği
 • ✓ Yıllık Sunucu Trafik Kullanımı / Database Alanı / Web Alanı seçebilme
 • ✓ E-Posta Hesabı desteği
 • ✓ SSL Sertifikası / Bulut (Cloud) Sunucu / Yedekleme Hizmeti tanımlamaları
 • ✓ Anlaşmalı Kargo Fiyatları yönetebilme
 • ✓ Kategoriye Satış Başlangıç-Bitiş Tarihi
 • ✓ Sürükle Bırak ile Kategori Düzenleme
 • ✓ Sınırsız Ürün Adedi ve Sınırsız Kategori-Marka-Birim Açma
 • ✓ Havale-Kapıda Ödeme-Posta Çeki
 • ✓ İçerik Yönetimi ve SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) / Profesyonel Dashboard Ekranı hizmeti
 • ✓ Slider Yönetimi / Resimleri Sonradan Yükleme Sistemi
 • ✓ Entegrasyonlar : (Banka Sanalpos, Telefon ve Ticket Desteği, Fatura Yazdırma Modülü, N11 Ürün / Sipariş Api Entegrasyonu, GittiGidiyor Ürün-Fiyat-Sipariş entegrasyonu, Hepsiburada Ürün-Fiyat-Sipariş entegrasyonu, Çiçek Sepeti Ürün / Sipariş Api Entegrasyonu, Amazon Ürün / Sipariş Api Entegrasyonu, Trendyol Ürün / Sipariş Api Entegrasyonu, PTTAvm Ürün / Sipariş Api Entegrasyonu, Facebook Store)
 • ✓ Özel Tasarım Hizmeti (Responsive)
 • ✓ Çağrı Merkezi Desteği

Yukarıda sıralanan özellikler genel ve öne çıkması gereken özelliklerdir. Bunlara ilaveten E-ticaret paketleri için daha detaylı bazı kriterler istiyorsanız şu ana başlıklara ve olması gereken modüllere de bakabilirsiniz

E-Ticaret Paketleri Kategori ve Ürün Yönetimi Genel Özellikleri

 • ✓ Sınırsız Kategori Açma
 • ✓ Kategorilere Özel Slider
 • ✓ Kategorilere Özel Banner
 • ✓ Kategorilere özel ikon verebilme
 • ✓ Kategorilere özel Renk verebilme
 • ✓ Kategorilere Özel Seo
 • ✓ Kategorileri Aktif, Pasif Yapabilme
 • ✓ Varyant (Ek Seçenek) Modülü
 • ✓ Varyantlara Farklı Fiyat Verebilme
 • ✓ Fırsat Ürünleri Slideri
 • ✓ Ürün Tavsiye Etme, Yorumlama
 • ✓ Sınırsız Ürün içeriği Ekleyebilme
 • ✓ Müsterilere Özel Iskonto Belirleme
 • ✓ Alternatif Ürün Tanımlama
 • ✓ Excel Ürün Import Exel Ürün Export
 • ✓ Excel Fiyat ve Envanter Güncelleme
 • ✓ Ürün Karsilastirma Modülü
 • ✓ Toplu Ürün İndirim Orani Güncelleme
 • ✓ Toplu Ürün Max Satış Miktari Güncelleme
 • ✓ Toplu Ürün Kargo Durumu Güncelleme ile ilgili temel özelliklerden sadece bazılarıdır.

E-Ticaret Sitelerinde Arama ve Filtreleme Modülü

 • ✓ Full text search
 • ✓ Gelişmiş Product Search
 • ✓ Kategori Tabloya Göre Arama
 • ✓ Teknik Tabloya Göre Arama gibi özellikler bulunmalıdır.

E-Ticaret Paketlerinde Satış Pazarlama Yönetimi Özellikleri

 • ✓ Toplu E-Mail,
 • ✓ Toplu Sms Gönderme,
 • ✓ Fırsatlar Modülü,
 • ✓ Haftanın Ürünü Modülü,
 • ✓ Stok Gelince Haber Ver,
 • ✓ Fiyatı Düşünce Haber Ver,
 • ✓ Favori Listeme Ekle,
 • ✓ Karşılaştırma Listeme Ekle,
 • ✓ Sepet Hatırlatma,
 • ✓ Siteye Giriş yapmayan üyelere mail atma gibi özellikleri bulunmalıdır.

E-Ticaret Sitelerinde Sipariş Yönetimi Özellikleri Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • ✓ 3 Adımda Sipariş Tamamlama,
 • ✓ Siparişlere Teslimat Gün
 • ✓ Saati Belirleme,
 • ✓ Sipariş durum değişikliğinde mail atma,
 • ✓ Sipariş Minimum Tutarı Belirleme,
 • ✓ Kapıda Ödeme için SMS onayı,
 • ✓ Sipariş Tekrarlama Modülü
 • ✓ Sık Alınanlardan Sipariş Oluşturma
 • ✓ Exellden toplu Sipariş
 • ✓ Sepeti Taksit Limitlerine Göre Bölebilme
 • ✓ Siparişe Özel Not
 • ✓ Toplu Sipariş Yazdırma
 • ✓ Siparişe Kargo Etiketi
 • ✓ Otomatik Kargo Barkodu Oluşturma gibi temel özellikleri seçebilmelisiniz.

E-ticaret Sitelerinde Kampanya / Promosyon Yönetimi Özellikleri

 • ✓ Ürün Bazında Farklı Taksit Sayısı Belirleme,
 • ✓ Ürün Bazında Özel İndirim
 • ✓ Kategori Veya Markaya Özel Hediye Çeki
 • ✓ Üründe Adet Bazında Yüzde indirimi
 • ✓ Alışverişlerden Hediye Çeki Kazanma
 • ✓ Belirli Tutar Siparişlerde Ücretsiz Kargo
 • ✓ Kargo Ücretsiz Ürün Tanımlama
 • ✓ Puan Sistemi ) vb. bir çok özellikler kampanyalar yönetilebilmelidir.

Bu özellikler ve daha fazlası olmadan E-ticaret sitelerinde kampanya yapmakta zorlanılacağı için seçim kriterleri oluşturabilirsiniz. E-ticaret paketlerinde yukarıda ana hatları bazılarında da detaylarını paylaştığımız iç ve dış özellikler seçim kriteri olarak kullanılabilirler.

Hazır E-ticaret Paketleri Nelerdir?

Hazır E-ticaret paketleri iş modelinize ve sektörünüze göre hazırlanmış E-ticaret altyapı sağlayıcıları tarafından hazırlanmış E-ticaret paketleri yazılımıdır.E-ticarete başlamak isteyenlerin önündeki en büyük seçeneklerin başında hazır bir E-ticaret paketi satın almak gelir. Hazır E-ticaret paketi almak için E-ticaret sitenizin domain ve hosting hizmetini tanımladığınızda site hazır olduğu için doğrudan ürün yükleme işlemlerine başlayabilirsiniz.

Hazır E-ticaret paketleri özellikle E-ticarete yeni başlayacaklar için E-ticaretin bir çok konusunun E-ticaret paketini inceleyerek öğrenecekleri ve ilerleyecekleri sistemler olduğu için çok fazla tercih edilmektedir. Diğer yandan mevcutta bir E-ticaret sitesi sahibi olup ihtiyaç ve isteklerine özgü bir hazır E-ticaret paketine geçmek isteyenler de tercih etmektedir. Bunların yanı sıra hazır E-ticaret sitesi yerine kendisi E-ticaret sitesi yaptırmak / yazdırmak isteyenler de bulunmaktadır. Hazır E-ticaret paketleri konusunda ayrıntılı bilgi için hazır E-ticaret sitesi nedir? Hazır E-ticaret paketleri nelerdir? https://www.proticaret.org/ makalemize bakabilirsiniz.

E-ticaret Sitesi Kurma Maliyeti Ne Kadar? Yada En Uygun E-ticaret Sitesi

E-ticaret siteleri veya E-ticaret paketleri teknik özellikler ve istenilen entegrasyonlar nedeni ile farklı farklı fiyatlara satılmaktadır. Dolayısı ile bir E-ticaret sitesinin fiyatının en uygun olduğunu E-ticaret sitesinin fiyatı üzerinden tanımlamak tek başına yeterli bir kriter değildir. Ancak çok önemli bir kriterdir. Çünkü E-ticaret özellikle hazır E-ticaret paketleri sunan E-ticaret altyapı sağlayıcıları sitelerin arz etmiş oldukları ürünlerinin tam özellik ve niteliklerini vermek durumundadırlar. Hatta bu konuda hazır demo kurulumu, 15 günlük denemeler, kendi web sayfalarında ürün özellik listeleri vermektedirler.

En uygun E-ticaret Paketi fiyatına karar verirken işbu makalede verilen temel seçim kriterlerinin demo üzerinden incelemeniz ve işinize ve bütçenize uygun E-ticaret paketini seçmeniz tavsiye edilir.

Ancak eğer en önemli seçim kriteri bu aşamada E-ticaret paketinin fiyatı olarak düşünüyorsanız domain ve hosting gibi temel ücretleri ödeyerek ucretsiz-indir E-ticaret paketine ücret ödemeden E-ticarete başlayabilirsiniz.

Proticaret E-ticaret Paketleri Ve E-ticaret Avantajları

E-ticaret bilginin ve teknolojinin bir ürünüdür. Dolayısı ile bilgi ve tecrübenin bir araya geldiği dijital mecradır. Proticaret E-ticaret altyapısında yılların tecrübesi bulunmaktadır. Aynı zamanda E-ticaret çok hızlı ve devingen bir yapıya sahip olduğu için günü tüm gelişme ve şartlarına uyumluğu da şart kılmaktadır. Proticaret müşterilerine sunmuş olduğu E-ticaret paketlerinde E-ticaretin eko sisteminde olan, eko sisteme yeni katılan tüm ana oyuncular ile birlikte çalışabilmeyi kendi ana omurgası üzerinden sağlamaktadır.

Proticaret ürünü olan Profesyonel ve Ultimate E-ticaret paketleri için temel teknik özellikleri ve ilave özellikleri detaylıca belirtmeyi, müşterilerinin doğru karar vermesi adına prensip edinmiştir. Tercihe göre Türkiye’de bir ilk olan ücretsiz E-ticaret paketi sunmaya halen devam etmektedir.

Profesyonel E-ticaret paketlerinin yanısıra ultimate çözümler ultimate e-ticaret paketleri, özel entegrasyonlar ve özel E-ticaret çözümleri de sunmaktadır.

Bütün bu paketlerin tamamının sektörlere göre hazırlanmış hazır E-ticaret paketleri ayrıca uzmanlık alanıdır. Bütün bunların yanında E-ticaret sitelerinin kendilerine özgü varlığını tanımlayabilecekleri geniş tema galerisi tema yapısı ile sizlere avantajlı E-ticaret alt yapıları sunmaktadır.

Tüm E-ticaret paketleri ve özellikleri,
B2C için:b2c E-ticaret paketleri,
B2B için:b2b E-ticaret çözümü
C2C için:c2c E-ticaret çözümü
linklerinden detaylı inceleme yapabilir ve paketler arasında karşılaştırma yapabilirsiniz. Ayrıca E-ticaret yazılımı ile ilgili farklı istek ve talepler ile özel proje yazılım hizmetlerimiz için;
0555 961 12 00
0850 430 50 50
info@proticaret.org
iletişim kanallarından bilgi alabilirsiniz.

POPÜLER YAZILAR

E-Ticaret Tedarik Zinciri Yönetimi

E-Ticaret tedarik zinciri yönetiminin önemidir? Tedarik zincirini doğru yönetmek için nelere dikkat edilmelidir?
09.02.2023 10:30

E-Ticaret Tedarikçi Yönetimi

Tedarikçi Yönetimi nedir? Tedarikçi Yönetiminin önemi nedir? E-Ticarette ürün tedariği yönetmek için nelere dikkat edilmelidir? Makalemizi inceleyebilirisniz.
06.02.2023 10:30

E-Ticaret Siteleri Fiyatları Nasıl Belirlenir?

E-ticaret siteleri fiyatları, domain, hosting yıllık kiralama bedelleri, iş modeline uygunluk, e-ticaret paket özellikleri ve daha bir çok farklı bileşene göre belirlenir.
26.01.2023 10:30

E-Ticarette Ödeme Sistemleri Tercihi Nasıl Yapılır?

E-ticarette ödeme sistemleri nasıl tercih edilir? Hangi ödeme yöntemi niçin tercih edilmelidir? Alternatif ödeme sistemleri nelerdir?
15.01.2023 10:30

Marka ismi oluşturma ve markalaşma süreci

Marka ismi oluşturma, markalaşma sürecinin yönetimi, marka ismi oluştururken dikkat edilmesi gerekenler...
09.01.2023 10:30

İş fikirleri bulmak

E-ticarette iş fikirleri ve para kazandıracak işler nasıl bulunur? Küçük işletmeler için iş fikirleri nasıl geliştirilir? Proticaret iş fikrime nasıl destek olur?
03.01.2023 10:30

SEO nedir? Nasıl yapılır?

SEO nedir? Nasıl yapılır? E-ticarette SEO uygulamaları nasıl olmalıdır? Proticaret hazır e-ticaret paketlerinde SEO uygulamaları nasıl yapılır?
30.12.2022 17:30

E-ticaret yeni başlayanlar için yol Haritası

E-ticarete başlamak isteyenler için yol haritası nelerdir? Neden e-ticaret yapmalıyım?
25.12.2022 17:30

B2C e-ticaret nedir?

B2C E-ticaret nedir? Üretici yada tedarikçi firmanın doğrudan tüketiciye satış yapmasıdır. B2C e-ticaretin Avantajları Nelerdir, B2C özellikleri ve B2C ile B2B farkları ve daha fazlası ..
15.12.2022 17:30

E-Ticaret Sitesi

E-ticaret sitesi ve e-ticaret siteleri teknik özellikleri neler olmalıdır? Ücretsiz e-ticaret sitesi kurmak, e-ticaret sitesi fiyatları ve avantajlı Proticaret e-ticaret paketlerinden yararlanın..
07.12.2022 17:30

E-Ticaret paketleri ve paket fiyatları

E-ticaret paketleri seçim kriterleri nelerdir? E-ticaret paketleri teknik özellikleri neler olmalıdır? Ücretsiz E-ticaret sitesi kurmak ve Proticaret ile E-ticaretin avantajlarını görmek için tıklayın.
01.12.2022 17:30

C2C E-Ticaret Nedir? C2C Paket Fiyatlar ve Özellikleri Nelerdir?

E-Ticareti sermayesiz yapmak istiyorsunuz ancak sermayesiz e-ticarete nasıl başlanır diye düşünüyorsanız Proticaret e-ticaret paketleri ile sermayesiz e-ticarete iyi bir başlangıç yapın.
125.11.2022 17:30

Sermayesiz e-ticaret nedir? Nasıl yapilir?

E-ticareti sermayesiz yapmak istiyorsunuz ancak sermayesiz e-ticarete nasıl başlanır diye düşünüyorsanız proticaret e-ticaret paketleri ile sermayesiz e-ticarete iyi bir başlangıç yapın
17.11.2022 18:30

E-Ticaret sitesi fiyatları ve e-ticaret paketleri seçme kriteleri

E-ticaret sitesi fiyatları , e-Ticaret Paketleri ve hazır e-ticaret sitesi yazılımı için ihtiyacınıza ve bütçenize uygun özellikleri proticarette bulabilirsiniz. E-ticaret sitesi fiyatlarının e-ticaretinize ve bütçenize uygunluğu için iş modülleri ve fiyatları karşılaştırın.
15.11.2022 11:30

E-ihracat nedir? E-ihracat nasıl yapılır? Nelere dikkat edilmelidir?

E-ihracat nedir? ifadesi tam olarak internet üzerinden yurt dışına yapılan satışlara verilen bir e-ticaret terimi olarak ortaya çıkmıştır. Diğer bir ifade ile e-ticaretin dünya ticaret ağına kattığı yeni hizmetlerden birisi de e-ihracattır.
10.11.2022 11:30

internetten satış yapmak nedir? Nelere Dikkate edilmelidir?

İnternetten satış, online satış, dijital satış, e-satış ya da e-ticaret, müşteri ve satıcıyı online ortamda bir araya getiren sistemlerin farklı söylemleridir. Temel de satış faaliyetinin yüz yüze satış yerine internet ortamına taşınmış halidir.
02.11.2022 11:30

E-fatura ve E-arşiv nedir? E-ticarette nasıl kullanılır?

E-fatura ve e-arşiv, geleneksel olarak kağıt üzerinde ıslak imzalı ve kaşeli kesilen faturaların artık dijital ortamda aynı güvenlik ve yasal çerçevede uygulamaya konulmuş hali olduğunu herkes tarafından bilinmektedir.
27.10.2022 12:30

B2B -ticaret nedir? Nasıl yapılır?

Bu makalemizde B2B E-Ticaret nedir? B2B E-ticaret Nasıl yapılır? B2B E-Ticaret yazılım Fiyatları ve özellikleri nelerdir? Proticaret B2B E-Ticaret yazılım paketi avantajları nelerdir? Sorularının cevablarını bulacaksınız. Keyifli okumalar..
22.10.2022 12:30

E-Ticaret nedir? Nasıl yapılır? E-ticarete avantajlı başlangıç

E-Ticaret, internet üzerinden online ödeme sistemleri kullanılarak mal veya hizmet alışverişi yapmaktır. E-Ticaretin ilk çıktığı 90’lı yıllardan itibaren genişleyen hacmi, iş modelleri halihazırda ticaret yapanlar veya ticarete atılmak isteyenlerin her geçen gün ilgi odağı olmakla kalmayıp aynı zamanda bir nevi mecburiyeti haline gelmeye devam etmektedir.
20.10.2022 12:30

Canva nedir ve nasıl kullanılır?

Canva internet üzerinden çalışan her türlü tasarımın yapılabileceği bir tasarım programıdır. Ücretsiz bir platform olması, içerisinde yüzlerce tasarım kalıpları bulunması, web sayfaları, e-ticaret paketi sayfa ve sliderleri için kullanılabilecek garfik, info grafikler için kolay kullanılabilir platformdur.
10.10.2022 12:30

E-ticarette ürün degişimi ve iade sürecleri nelerdir?

E-Ticarette ürün iadesi nedir? Yasal haklar nelerdir? E-Ticaret ürünü iade süresi kaç gündür? E-Ticarette Ürün Değişimi ve İade Süreçleri nasıl yönetilmelidir? İade edilmeyen/edilemeyen ürünler nelerdir?
02.10.2022 12:30

E-ticarette kargo yonetimi nedir? Nasıl olmalıdır?

Kargo Nedir? E-Ticarette Kargonun Önemi, Kargo Süreçleri Nasıl Yürütülür? Kargo Paketlerinin önemi nedir, nasıl olmalıdır? E-Ticaret kargo anlaşmalarında nelere dikkat edilmelidir? kargo süreçlerinin stratejik noktaları nelerdir?
25.09.2022 12:30

E-Ticarete sıfırdan başlamak ve e-ticaret yapmak için başlangıç rehberi

E-ticarete sıfırdan nasıl başlanır? E-ticaret için şirket kurmak zorunlu mu? hangi şirket türünde e-ticaret yapmak daha avantajlı? E-ticaret için nasıl bir iş modeli seçmeliyim?
16.09.2022 12:30

E-ticaret ile hobiler kazanca nasıl dönüştürülür?

Hobilerin e-Ticaret yolu ek kazan yolu olması için şirket kurmak gerekli midir sorusunun cevabını bu yazımızda bulacaksınız.
07.09.2022 12:30

E-Ticaret Yapmak İçin Şirket Kurma, e-Ticaret Şirketi Kurmak İçin Gerekenler

E-ticaret için şirket kurma maliyetleri, kurulacak olan şirket tiplerine göre değişmektedir. E-ticaret yapmak için şirket kurmak gerekli mi sorusunun cevabını bu yazımızda bulacaksınız.
30.08.2022 12:30

E-Ticarette Güvenli Alışveriş Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir?

İnternette Güvenli Alışveriş nasıl olur? Dikkat edilmesi gereken önemli noktalar nelerdir? Sanal kart güvenliği artı güvenlik midir?
25.08.2022 12:30

E-Ticaret Ödeme Sistemleri Nelerdir? Nelere Dikkat Edilmelidir?

E-Ticaret sitelerinde ödeme sistemi alt yapısının kurulması E-Ticaret sitesinin hayata geçirilmesinin belki de en önemli aşamasıdır. E-Ticaret olsun, konvansiyonel ticaret olsun nihai hedef satıştır. Parasını alasınız ki ürünü veresiniz.
15.08.2022 12:30

Hazır e-Ticaret Sitesi Nedir? Hazır e-Ticaret Paketleri Nelerdir?

Hazır E-Ticaret sitesi internet üzerinden satış yapmak için hazırlanmış uzman yazılım ve web sitesidir. E-Ticaret sitesinin hazır olması demek sadece tek başına bir web sayfası demek değildir. Aynı zamanda içinde büyük modüler bir sistemi barındırır.
08.08.2022 12:30

E-Ticaret Danışmanı Ne İş Yapar, Hizmetleri Nelerdir?

E-Ticaret Danışmanlığı alarak tüm e-ticaret süreçlerinizi başarılı bir şekilde yönetebilirsiniz. E-Ticaret danışmanı, e-ticaret projenizin başarılı olabilmesi için gerekli e-ticaret sitesi kurulum ve entegrasyon süreçlerinde size danışmanlık verir.
06.08.2022 12:30

Pazaryerlerinde Satış Online Satış Rehberi

Pazar yerleri satıcıların ve alıcıların sayısının sınırsız olduğu yerlerdir. Ticaret dünyasında satıcı ile alıcıyı bir araya getirmek tarihi bir gelenektir. Ancak e-ticarette satıcı ve alıcıyı (B2C) bir araya getirmek yeni bir gelenektir. E-Ticaret yapmak isteyenleri E-Ticaret Sitesi Kurma şartından kurtarıp satıcıların her halükarda alıcılara ulaştığı platformlardır. .
04.08.2022 12:00

İnternetten Satış Online Satış Rehberi

İnternetten satış yapmak isteyen satıcıların internetin sunduğu avantajlardan yararlanabilmesi için birbirlerini etkileyen süreçleri çok iyi takip edip kendilerini sürekli geliştirmesi gerekmektedir. Çünkü internetin sunduğu avantajlar her geçen gün artarken aynı zamanda rakip meslektaşları tarafından dan da bu avantajların kullanıldığının unutulmaması gerekir. Bu makalemizde internetten satış rehberi diğer adı ile online satış rehberi konusunu ele alacağız. .
02.08.2022 12:00

Amazon'da Satış Nasıl Yapılır?

Bu makalemizde Amazon gibi e-ticarette dünya devi olan bir e-pazaryeri platformunda yerinizi alabilmek için neler yapmanız gerektiği ve nelere dikkat etmeniz gerektiği üzerinde duracağız.
30.07.2022 12:00

Aliexpress'de Satış Nasıl Yapılır?

Aliexpress Çin’den dünyaya yayılan e-pazaryeridir. Aliexpress ve Alibaba gibi global çapta hizmet veren platform ülkeler çapında yerel B2C e-pazaryerleri satın alarak açmaktadır.
28.07.2022 12:00

eBAY'de Satış Nasıl Yapılır?

eBAY açık artırma şirketi olarak 1995 yılında Pierre Omidyar tarafından kuruldu. Kısa sürede dünyanın her yerinde alış veriş yapabilme imkanı sunduğu için global bir pazaryeri halini aldı.
26.07.2022 12:00

N11'de Mağaza Nasıl Açılır

N11 Mağaza Türkiye’de ilk anda alışılmadık ismi ile B2C iş modeli ile 2013 yılında Doğuş Grubu ve Güney Koreli ortağı SK Group’un ortaklığı ile açıldı. Kısa zamanda adından söz ettiren N11 bünyesine kattığı binlerce N11 online dükkanı ile milyonlarca müşteriye ulaşmıştır.
24.07.2022 12:00

Hepsiburada'da Mağaza Nasıl Açılır?

Hepsiburada 1998 yılından B2B ve B2C iş modeli ile hayata geçmiştir. Hepsiburada Mağaza açma, Hepsiburada; standart, Kadın Girişimci ve Hepsi Türkiye’den mağazaları açma, Hepsiburada’da mağaza açma avantajları, internetten online satışta Hepsiburada.com üzerinden yapılacaklar gibi konuları ele alacağız.
22.07.2022 12:00

Trendyol'da Mağaza Nasıl Açılır?

Trendyol’da dükkan açmak teknolojiyle alışveriş yapmayı kolaylaştırmaktır. Pazaryerleri içerisinde 2010 yılında kurulmasına rağmen en büyüğü konumuna gelmiştir. Kendi ifadeleri ile e-ticaret ekosistemine pozitif etki yapan bir ekip olma yolunda adım adım ilerliyor.
20.07.2022 12:00

E-Ticaret Pazaryeri Entegrasyonları ve XML Entegrasyonu

Entegrasyon, uyum ve bütünleşme anlamında teknik bir kelime ve kavramdır. Konumuz açısından E-Ticarette entegrasyon e-ticaretin eko sistemindeki ilgili paydaşlarla (Pazaryerleri, kargolar, tedarikçiler vd.) uyum içinde, bütünleşik, hızlı, güvenilir bir şekilde çalışmayı tanımlayan bir kavramdır.
17.07.2022 11:45

Stoksuz E-Ticaret Dropshipping Nasıl Yapılır?

Drop Shipping veya stoksuz e-ticaret, satıcının elinde stok tutmadan müşteri siparişlerini kabul ettiği bir perakende satış şeklidir.
30.06.2022 17:45

E-Ticarette En Çok Satılan Ürünler

E-Ticarette En Çok Satan Ürünler nelerdir sorusun cevabı ile Ticarette en çok satan ürünler, internette en çok ürün satan sektörler, dünyada en çok satılan ürünler hangileridir sorusu konvansiyonel (fiziki) ticarette de birbirine benzer sonuçlar veren sorulardır.
05.07.2022 22:00

E-Ticaret Yazılım Özellikleri Neler Olmalı?

E-Ticaret yazılımı nedir, en uygun e-ticaret yazılımı nasıl seçilir, profesyonel e-ticaret paketleri, e-ticaret yazılımlarına nelere dikkat etmeliyiz?
26.06.2022 11:15

E-Ticaret Yazılımı ve E-Ticaret Paketleri

e-Ticaret yazılımlarının yazılarında aranması gereken temel özellikler ara yüzden “User İnterface”UI” ziyade e-ticaret paketlerinin öz yetenekleri ve bağlantılı sistemlerle e-ticaret ekosistemlerine uyumluluğu üzerinden değerlendirilmelidir.
11.06.2022 - 13:30

E-Ticaret Nedir? Türleri Nelerdir?

E-ticaret ( e-commerce ) son yıllarda alışveriş yapma, ürün ve hizmetleri sunma konusunda küresel modern ekonominin temel yapısı haline geldi
07.06.2022 16:55

E-Posta Pazarlamasında Dikkat Etmeniz Gerekenler

E-ticaret sitenizde bulunan ürünlerden, kampanyalardan ve cazip fırsatlardan, kısacası sitenizde yer alan son gelişmelerden müşterilerinizi haberdar edebilmenizin en etkili yollarından...
20.04.2021 - 17:30

E-Ticaret Siteleri İçin Seo mu? Adwords mu?

E-ticaret sitenizin gün içerisinde aktif bir şekilde ziyaret edilmesini, ürünlerinizin geniş kitleler tarafından talep görmesini diliyorsanız; sitenizin seo uyumlu olduğundan mutlaka emin olmanız ...
20.03.2021 - 17:30

E-Ticarette Mobil Alışverişin Önemi

Son yıllarda giderek yükselen bir ivme gösteren mobil alışveriş; dünyanın yanı sıra ülkemizde de tüketiciler tarafından yoğun ilgi görmeye başladı. Mobil alışveriş ...
20.02.2021 - 17:30

E-Ticaret Sepeti Terk Etme Oranı Nasıl Düşürülür

Sepeti terk etme oranlarını kontrol altında tutmanız siteniz için çok önemlidir. İnternet üzerinden yapılmakta olan alışverişlerin çoğu kısmında müşteriler alışveriş sırasında beğendiği ürünü ...
20.01.2021 - 17:30

E-Ticaret Site Güvenirliği

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte internet üzerinden alışveriş yapmak, bir şeyler alıp satmak yani geniş anlamı ile ticaret yapmak oldukça yaygın bir hale gelmiştir. Artık firmalar ve küçük işletmelerin ...
20.12.2020 - 17:30

E-Ticarette Canlı Desteğin Önemi

Gelişen teknoloji ile birlikte internet artık hayatımızın her alanında bize istediğimize erişme noktasında büyük kolaylıklar sunuyor. İnternetin bize sunduğu bu kolaylıkların başında ilk sırada alışveriş siteleri yer ...
20.11.2020 - 17:30

E-Ticarette Müşteri Yorumlarının Önemi

E-Ticaret hızla yayılmakta olan alışverişi daha kolay hale getirmekte olan bir sektördür. Alışveriş için veya gezinti yapmak için siteye girenler yorum kısımlarına ne düşündüklerini...
20.10.2020 - 17:30

E-Ticarette Ziyaretçileri Üyeye Çevirme

Ticaret hayatını başarılı ve kazanç dolu bir şekilde yürütmenin oldukça zor olduğu günümüzde teknolojinin avantajlarından yararlanarak müşteri portföyünü arttırmanın yolları bulunuyor. Zaten teknolojiye...
20.09.2020 - 17:30

E-Ticarette Pazarlama Taktikleri

E-ticaret pazarlama stratejiniz söz konusu olduğunda, markanız için yalnızca bir kaç e-posta ve ağızdan ağızdan yapılan reklamdan daha fazlası gerektiğini biliyorsunuzdur.
20.08.2020 - 17:30

E-Ticarette Adwords Neden Önemli

Google firması tarafından sağlanan bir reklam hizmetidir. Çevrimiçi reklamcılık olarak adlandırılır. İstediğiniz kelime ve kelime gruplarını seçer reklam oluşturur. Böylelikle siteniz arama neticesin de bu hizmet yardımıyla...
20.07.2020 - 17:30

E-Ticarette Social Media Monitoring

Günümüzdeki çoğu e-ticaret platformu, mevcut ve potansiyel müşterilerle etkileşim kurmak için sosyal medya kullanıyor. Bu ağlar, işletmelere tüketiciyle gerçek zamanlı iletişim kurma imkanı veriyor.
20.06.2020 - 17:30

E-Ticarette Sepet Ortalaması Nasıl Arttırılır?

Pazarlama çalışmalarınız da devamlı müşterilerinize özel kampanyalar yapın. Size asıl parayı kazandıran müşterilerdir. Bu müşterilere e-posta yoluyla ulaşıp özel çalışmalar yapabilirsiniz. Devamlı müşterilerinize değişik fırsatlar, kampanyalar veya açılış sayfası hazırlayarak ulaşabilirsiniz.
20.05.2020 - 17:30

E-Ticarette Dönemsel Kampanyaların Önemi?

Arama, e-ticaret işletmeleri için önemli bir gelir kaynağı olarak sürekli büyüyor. Ancak, özellikle işinizde binlerce işletme, hızlı değişen hisse senedi ve sürekli değişen fiyat ve promosyonlar varsa, yönetmek zor bir alan olabilir.
20.04.2020 - 17:30

E-Ticarette SEO Önerileri

E-Ticaret siteniz bulunuyorsa ve başarılı olmak istiyorsanız arama motoru optimizasyonu işlemlerine mutlaka önem vermeniz gerekiyor. SEO işlemleri sizi arama sonuçlarında daha üst sıralarda sunmasına yardımcı olacaktır
20.03.2019 - 19:30

E-Ticarette Tasarım Neden Önemlidir?

Web tasarımı, web siteleri söz konusu olduğunda önemli bir faktördür ve e-ticaret web siteleri için daha da önemlidir. Başarılı bir e-ticaret web tasarımı, müşterilere daha iyi bir deneyim sunmanıza ve potansiyel olarak daha fazla satış yapmanıza yardımcı olabilir.
20.03.2020 - 17:30

E-Ticaret Sitesi Kurmak

İnternet teknolojileri sayesinde işiniz için coğrafi sınırlara bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Ürün ve hizmetlerinizi gerek ülke geneline, gerekse de tüm dünyaya ulaştırmak artık çok daha kolay.
04.03.2019 - 18:30

E-Ticaret Portalımı Nasıl Yapılandırmalıyım?

Bu yazımızda e-ticaret portalınızı yayına aldıktan sonra izlemeniz gereken yollardan bahsedeceğiniz. Bu işlemler sayesinde zaman ve emek kaybetmeden en doğru ve hızlı şekilde portalınızı yapılandırabileceksiniz.
20.02.2019 - 18:30

Proticaret Ücretsiz E Ticaret Yazılımı

Proticaret, ücretsiz e ticaret sistemi sunan Asp.NET tabanlı bir yazılımdır. İlk olarak 2003 yılında tamamlandı. Yazılım dünyasındaki gelişmeleri takip eden yıllar boyunca alt yapımızda sayısız değişiklik ve güncelleme gerçekleştirerek bugünlere geldik. Amacımız ise bu hizmeti kullanıcılarımızın başarısı ile taçlandırmaktır.
15.01.2019 16:30