E-ticaret Ödeme Sistemleri ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

E-ticarette ödeme sistemleri nelerdir? Dikkat edilmesi gereken önemli noktalar nelerdir? En çok tercih edilen ödeme sistemleri hangileridir?

15.08.2022 12:30 Proticaret
E-ticaret ödeme sistemleri

E-Ticaret Ödemesi Sistemleri Nedir?

E-Ticaret sitelerinde ödeme sistemi alt yapısının kurulması E-Ticaret sitesinin hayata geçirilmesinin belki de en önemli aşamasıdır. E-Ticaret olsun, konvansiyonel ticaret olsun nihai hedef satıştır. Parasını alasınız ki ürünü veresiniz. (Kapıda ödeme sistemleri hariç) E-Ticarette ödeme sistemleri yaygın olarak bankacılık sistemleri üzerinden gerçekleşmektedir. Bununun sebebi bankaların dijital dönüşümde elektronik işlemlerin verimliliğini erken fark etmiş olmalarıdır. Buradaki tecrübeler E-Ticaret ödeme sistemlerine doğrudan yansımaktadır. Zaten sanal bankacılık ve ödeme sistemleri de bu nedenle gittikçe yaygınlaşmaktadır.

E-Ticarette ödeme sistemleri aşağıdaki en önemli üç unsuru şu şekilde ifade edebiliriz.

 • ✓ E-Ticarette iyi bir ödeme sistemi öncelikle güvenli olmalıdır.
 • ✓ E-Ticarette iyi bir ödeme sistemi pratik ve kolay kullanışlı olmalıdır.
 • ✓ E-Ticarette iyi bir ödeme sistemi müşteri alışkanlıklarına uygun olmalıdır.

E-Ticarette Ödeme Yöntemleri Nelerdir?

E-Ticarette çok sayıda ödeme yöntemleri bulunmaktadır. Özellikle 2011 yılı sonrası E-Ticarete gösterilen ilgi aynı zamanda E-Ticarette alternatif ödeme yöntemlerinin geliştirilmesinde etkili oldu.

E-Ticarette alternatif ödeme sistemleri teknik isimleri ile asenktron (eş zamansız) ödeme sistemleri, mobil cüzdanlar, online cüzdanlar, kartlı ödeme sistemleri, SMS ödeme sistemleri ana başlıklarında tanımlanabilir. İnternetten online alışverişte en çok tercih edilen ödeme sistemi kartlı ödeme sistemleridir. Ancak müşteri tercihlerine göre diğer ödeme sistemleri de çokça kullanılmaktadır.

E-Ticarette Kartlı Ödeme Sistemleri:

E-Ticarette kartlı sistemler internetten alışverişe açık kartlı sistem ve kredi kartları şeklinde temelde ikiye ayrılmaktadır. Zaman ve mekan bağımlığını ortadan kaldırması bakımından en çok tercih edilen sistemlerdir. Üstelik kartlı sistemlerde E-Ticarette taksit imkanları sunan mağazalar için alışveriş kolaylığı ve imkanları bulmaktadırlar. Üstelik kartların cinslerine, bankalara göre alış verişte puan biriktirme, bazı indirimlerden yararlanma, üyelikler tanımlama gibi imkanlar kart kullanımını yaygınlaştırmıştır.

E-Ticarette Asenkron (eş zamansız) Ödeme Sistemleri:

Havale ile ödeme ya da kapıda ödeme olarak ikiye ayrılan bu sistem eş zamanlı bir işlem olmadığı için satın alınan bir ürünün beğenilmemesi durumunda ödeme yapmama imkanı olduğu için çokça tercih edilmektedir. Havale yapma yöntemini tercih eden müşteriler aldığı ürünü beğenmediği durumda havale işlemini banka kartı muamelelerini beklemeden kolaylıkla iptal edebileceği için müşteriler tarafından tercih edilmektedir.

E-Ticarette Online Cüzdanlar:

Kart sisteminin bir alt kategorisi de olarak tanımlanabilecek bu yöntem kart taşımak yerine kendinize bir online cüzdan tanımlaması yaparak işlem yapmanıza imkan vermektedir. Bu sistemi kullanmak için GSM ye gelen tek kullanımlık SMS ile işlem tamamlanmaktadır. Pratik kullanımı ve güvenliği nedeni ile son yıllarda tercih edilmektedir.

E-Ticarette Abone Ödeme veya SMS Ödeme Sistemleri:

Son zamanlarda taksitli alışverişin ve garantili küçük tahsilatlı alış veriş yöntemi olarak ortaya çıkmıştır. Bu sistem Telefon operatörlerinin faturalı hatlarına bir üst limit belirtilerek faturaya ek bir bedelle yansıtılması sistemi olarak kullanılmaktadır. Bunun için E-Ticaret firmaları telefon operatör firmaları ile anlaşma yapmak durumundadırlar.

E-Ticarette En Çok Tercih Edilen Ödeme Sistemleri Hangileridir?

E-Ticaret ödeme sistemleri entegrasyonu konusunda başarılı olmak durumundadırlar. Özellikle E-Ticaret altyapı sağlayıcılarının sunduğu hazır E-Ticaret siteleri bu noktada e-tacirlerin sorunlarını başarılı ile çözmektedirler.

Tüm bankaların sanal POS alt yapısına uygunluk E-Ticaret siteleri ve özellikle de hazır E-Ticaret sitelerinin olmazsa olmazı durumundadır. Bu nedenle ; Finans ve teknoloji şirketlerinin sunduğu ödeme sistemleri, Kredi kartları, Banka kartları, Havale, EFT gibi ödeme sistemleri hazır olmalıdır.

E-Ticarette Kullanılan Ödeme sistemleri şunlardır:

 • ✓ Kapıda Ödeme(Cahs on delivry) : Günlük ve hızlı sipariş modeli E-Ticarette sık kullanılan ödeme sistemleridir.
 • ✓ Kredi Kartları ile Ödeme : En yayın ödeme sistemidir. Banka kartı ve/veya kredi kartlarının online alışverişe açık olması gerekir. E-Ticaretin olmazsa olmazı kartlardır denilebilir.
 • ✓ Havale/EFT : Banka hesabından doğrudan para E-Ticaret sitesine para havale etmek veya elektronik fon gönderimi EFT yöntemidir. Bu yöntem daha az kullanılmaktadır ancak E-Ticaret sitelerinin bu sistemi destekliyor olması önemlidir.
 • ✓ Sanal POS : Sanal POS entegrasyonu son yıllarda artan bir ivme kazanmıştır. Tüm bankaların Sanal POS sistemi ile uyumlu ve entegre olmalıdır.
 • ✓ Online Ödeme Sistemleri : Finans teknolojisi firmalarını sağladığı ödeme sistemleridir. Alternatif bir ödeme sistemi olarak ortaya çıkmıştır. Bazı firmaların E-Ticaret sahiplerine hakkedişlerini erkenden ödemesi nedeniyle E-Ticaret sahipleri tercih etmektedirler.
 • ✓ Mobil Ödeme Sistemleri : GSM hatları üzerinden zaman ve mekandan bağımsız olarak alternatif bir ödeme yöntemidir.
 • ✓ Karekod ile Ödeme: Akıllı cep telefonlarının yada tabletlerin yaygınlaşması ile gittikçe ivme kazanmış güvenli alış veriş olarak ortaya çıkmaktadır.
 • ✓ Kripto Para/ dijital cüzdan : Ülkemizde henüz yaygın olmasa bile uluslar arası e-pazaryerinin yaygınlaşması ile internet üzerinden alışveriş için alternatif bir ödeme yöntemi olarak ortaya çıkmıştır.

Hangi ödeme sisteminin diğerlerine göre daha avantajlı olduğunu net bir şekilde ifade etmek zordur. Ancak kullanıcı alışkanlıkları, kurumsal anlaşmalar yapabilme, belirli dönemlerde kampanya uygulama gibi seçenekler dikkate alındığında kart / kredi kartı avantajlı görünmektedir. Ancak E-Ticaret siteniz ve sisteminizi kurarken diğer ödeme sistemlerinizi de kurmanız satış için büyük avantajlar sağlayacaktır.

E-Ticaret Sitenize Ödeme Altyapısı Kurulumu

E-Ticaret siteleri ödeme altyapısı bütün ödeme sistemleri ile uyumlu olmalıdır. Ayrıca yeni nesil ödeme sistemleri ile entegre olmaları önemlidir. Ödeme altyapısı tamamlanmış E-Ticaret sitesi birkaç adımda ödeme sistemlerini entegre edebilirler. Proticaret Ödeme sistemleri entegrasyonlarımızı inceleyebilirsiniz.

Siteniz üzerinde E-Ticaret ödeme sistemleri alt yapısını kurarken dikkat etmeniz gereken en önemli adımlar şunlardır;

 • E-Ticaret ödeme sistemi entegrasyonu: E-Ticaret sitesi kurulumunun ardından ilk yapılacak işlem ödeme sisteminin entegrasyonudur.
 • Sanal POS entegrasyonunun tamamlanması: Bankalar artık POS cihazları ve sanal POS için daha istekliler.
 • Alışverişlerde Limit düzenleme: Özellikle kredi kartlarında belirli bir miktarın üzerinde çekilen alışverişin doğrulanması müşteri güvenliği için önemlidir.
 • Ödeme sistemi Kur desteği: Eğer E-Ticaretinizi uluslar arası yapacak iseniz E-Ticaret sitenizin farklı para birimlerini destekler özelliğe sahip olmalıdır.
 • ✓ Finans Teknolojisi de kullanmayı planlamış iseniz hizmet güvenliği için PCİ DSS sertifikasına sahip olan firmaları tercih ediniz. Ve E-Ticaret sitenize yükleyiniz.
 • E-Ticaret ödeme sistemleri güvenlik adımları: SSL ve diğer güvenlik hizmetlerini sağlayan E-Ticaret sitesini tercih ediniz. E-Ticaret sitenizde güvenlik önlemleri yok ise ödeme altyapısı aktif hale getirmeyiniz.

E-Ticarette ödeme yöntemleri Proticaret Uygulamaları Nelerdir?

E-Ticarette de geleneksel mağazada olduğu gibi ürünü her inceleyenlerin müşteriye dönüşmesi mümkün değildir. E-Ticarette bunun bir nedeni de ödeme sistemlerinin yeterli güvenli, hızlı ve kolay olmamasıdır. Müşterilerin alışkanlıklarını kullanarak, SSL ve 3D Secure güvenli işlemlerle müşteri bilgilerini saklamayı ve tek tıkla alışveriş imkanını sağlamak daha önemli hale gelmiştir.

E-Ticaret siteniz veya pazaryeri mağazanızda kullanacağınız ödeme sistemlerinin güvenli, hızlı bir şekilde çalışması için www.proticaret.org yasal alt yapıya uygunluk, teknik gelişmişlik ve sektör tecrübe ile hızlı ve güvenli hizmetler sunar. Hazır E-Ticaret paketleri makalesine ulaşabilirsiniz. Proticaretin müşterilerine sunduğu Ödeme sistemleri alt yapısı dahil vermiş olduğu diğer hizmet ve yazılımlara aşağıdaki linkten ulaşabilirisniz.

Proticaret e-ticaret alt yapısını kullanarak bu süreci hızlandırabilirsiniz. B2C E-Ticaret paketleri sayfasına ulaşarak sektörünüze ve iş modelinize uygun bir e-ticaret paketi ile hemen e-ticaret sitesini kurabilir ve satışa başlayabailirsiniz.

Ürün ve hizmetlerimiz için;
0555 961 12 00
0850 430 50 50
info@proticaret.org
yolu ile bilgi alabilirsiniz.

POPÜLER YAZILAR

E-Ticaret Tedarik Zinciri Yönetimi

E-Ticaret tedarik zinciri yönetiminin önemidir? Tedarik zincirini doğru yönetmek için nelere dikkat edilmelidir?
09.02.2023 10:30

E-Ticaret Tedarikçi Yönetimi

Tedarikçi Yönetimi nedir? Tedarikçi Yönetiminin önemi nedir? E-Ticarette ürün tedariği yönetmek için nelere dikkat edilmelidir? Makalemizi inceleyebilirisniz.
06.02.2023 10:30

E-Ticaret Siteleri Fiyatları Nasıl Belirlenir?

E-ticaret siteleri fiyatları, domain, hosting yıllık kiralama bedelleri, iş modeline uygunluk, e-ticaret paket özellikleri ve daha bir çok farklı bileşene göre belirlenir.
26.01.2023 10:30

E-Ticarette Ödeme Sistemleri Tercihi Nasıl Yapılır?

E-ticarette ödeme sistemleri nasıl tercih edilir? Hangi ödeme yöntemi niçin tercih edilmelidir? Alternatif ödeme sistemleri nelerdir?
15.01.2023 10:30

Marka ismi oluşturma ve markalaşma süreci

Marka ismi oluşturma, markalaşma sürecinin yönetimi, marka ismi oluştururken dikkat edilmesi gerekenler...
09.01.2023 10:30

İş fikirleri bulmak

E-ticarette iş fikirleri ve para kazandıracak işler nasıl bulunur? Küçük işletmeler için iş fikirleri nasıl geliştirilir? Proticaret iş fikrime nasıl destek olur?
03.01.2023 10:30

SEO nedir? Nasıl yapılır?

SEO nedir? Nasıl yapılır? E-ticarette SEO uygulamaları nasıl olmalıdır? Proticaret hazır e-ticaret paketlerinde SEO uygulamaları nasıl yapılır?
30.12.2022 17:30

E-ticaret yeni başlayanlar için yol Haritası

E-ticarete başlamak isteyenler için yol haritası nelerdir? Neden e-ticaret yapmalıyım?
25.12.2022 17:30

B2C e-ticaret nedir?

B2C E-ticaret nedir? Üretici yada tedarikçi firmanın doğrudan tüketiciye satış yapmasıdır. B2C e-ticaretin Avantajları Nelerdir, B2C özellikleri ve B2C ile B2B farkları ve daha fazlası ..
15.12.2022 17:30

E-Ticaret Sitesi

E-ticaret sitesi ve e-ticaret siteleri teknik özellikleri neler olmalıdır? Ücretsiz e-ticaret sitesi kurmak, e-ticaret sitesi fiyatları ve avantajlı Proticaret e-ticaret paketlerinden yararlanın..
07.12.2022 17:30

E-Ticaret paketleri ve paket fiyatları

E-ticaret paketleri seçim kriterleri nelerdir? E-ticaret paketleri teknik özellikleri neler olmalıdır? Ücretsiz E-ticaret sitesi kurmak ve Proticaret ile E-ticaretin avantajlarını görmek için tıklayın.
01.12.2022 17:30

C2C E-Ticaret Nedir? C2C Paket Fiyatlar ve Özellikleri Nelerdir?

E-Ticareti sermayesiz yapmak istiyorsunuz ancak sermayesiz e-ticarete nasıl başlanır diye düşünüyorsanız Proticaret e-ticaret paketleri ile sermayesiz e-ticarete iyi bir başlangıç yapın.
125.11.2022 17:30

Sermayesiz e-ticaret nedir? Nasıl yapilir?

E-ticareti sermayesiz yapmak istiyorsunuz ancak sermayesiz e-ticarete nasıl başlanır diye düşünüyorsanız proticaret e-ticaret paketleri ile sermayesiz e-ticarete iyi bir başlangıç yapın
17.11.2022 18:30

E-Ticaret sitesi fiyatları ve e-ticaret paketleri seçme kriteleri

E-ticaret sitesi fiyatları , e-Ticaret Paketleri ve hazır e-ticaret sitesi yazılımı için ihtiyacınıza ve bütçenize uygun özellikleri proticarette bulabilirsiniz. E-ticaret sitesi fiyatlarının e-ticaretinize ve bütçenize uygunluğu için iş modülleri ve fiyatları karşılaştırın.
15.11.2022 11:30

E-ihracat nedir? E-ihracat nasıl yapılır? Nelere dikkat edilmelidir?

E-ihracat nedir? ifadesi tam olarak internet üzerinden yurt dışına yapılan satışlara verilen bir e-ticaret terimi olarak ortaya çıkmıştır. Diğer bir ifade ile e-ticaretin dünya ticaret ağına kattığı yeni hizmetlerden birisi de e-ihracattır.
10.11.2022 11:30

internetten satış yapmak nedir? Nelere Dikkate edilmelidir?

İnternetten satış, online satış, dijital satış, e-satış ya da e-ticaret, müşteri ve satıcıyı online ortamda bir araya getiren sistemlerin farklı söylemleridir. Temel de satış faaliyetinin yüz yüze satış yerine internet ortamına taşınmış halidir.
02.11.2022 11:30

E-fatura ve E-arşiv nedir? E-ticarette nasıl kullanılır?

E-fatura ve e-arşiv, geleneksel olarak kağıt üzerinde ıslak imzalı ve kaşeli kesilen faturaların artık dijital ortamda aynı güvenlik ve yasal çerçevede uygulamaya konulmuş hali olduğunu herkes tarafından bilinmektedir.
27.10.2022 12:30

B2B -ticaret nedir? Nasıl yapılır?

Bu makalemizde B2B E-Ticaret nedir? B2B E-ticaret Nasıl yapılır? B2B E-Ticaret yazılım Fiyatları ve özellikleri nelerdir? Proticaret B2B E-Ticaret yazılım paketi avantajları nelerdir? Sorularının cevablarını bulacaksınız. Keyifli okumalar..
22.10.2022 12:30

E-Ticaret nedir? Nasıl yapılır? E-ticarete avantajlı başlangıç

E-Ticaret, internet üzerinden online ödeme sistemleri kullanılarak mal veya hizmet alışverişi yapmaktır. E-Ticaretin ilk çıktığı 90’lı yıllardan itibaren genişleyen hacmi, iş modelleri halihazırda ticaret yapanlar veya ticarete atılmak isteyenlerin her geçen gün ilgi odağı olmakla kalmayıp aynı zamanda bir nevi mecburiyeti haline gelmeye devam etmektedir.
20.10.2022 12:30

Canva nedir ve nasıl kullanılır?

Canva internet üzerinden çalışan her türlü tasarımın yapılabileceği bir tasarım programıdır. Ücretsiz bir platform olması, içerisinde yüzlerce tasarım kalıpları bulunması, web sayfaları, e-ticaret paketi sayfa ve sliderleri için kullanılabilecek garfik, info grafikler için kolay kullanılabilir platformdur.
10.10.2022 12:30

E-ticarette ürün degişimi ve iade sürecleri nelerdir?

E-Ticarette ürün iadesi nedir? Yasal haklar nelerdir? E-Ticaret ürünü iade süresi kaç gündür? E-Ticarette Ürün Değişimi ve İade Süreçleri nasıl yönetilmelidir? İade edilmeyen/edilemeyen ürünler nelerdir?
02.10.2022 12:30

E-ticarette kargo yonetimi nedir? Nasıl olmalıdır?

Kargo Nedir? E-Ticarette Kargonun Önemi, Kargo Süreçleri Nasıl Yürütülür? Kargo Paketlerinin önemi nedir, nasıl olmalıdır? E-Ticaret kargo anlaşmalarında nelere dikkat edilmelidir? kargo süreçlerinin stratejik noktaları nelerdir?
25.09.2022 12:30

E-Ticarete sıfırdan başlamak ve e-ticaret yapmak için başlangıç rehberi

E-ticarete sıfırdan nasıl başlanır? E-ticaret için şirket kurmak zorunlu mu? hangi şirket türünde e-ticaret yapmak daha avantajlı? E-ticaret için nasıl bir iş modeli seçmeliyim?
16.09.2022 12:30

E-ticaret ile hobiler kazanca nasıl dönüştürülür?

Hobilerin e-Ticaret yolu ek kazan yolu olması için şirket kurmak gerekli midir sorusunun cevabını bu yazımızda bulacaksınız.
07.09.2022 12:30

E-Ticaret Yapmak İçin Şirket Kurma, e-Ticaret Şirketi Kurmak İçin Gerekenler

E-ticaret için şirket kurma maliyetleri, kurulacak olan şirket tiplerine göre değişmektedir. E-ticaret yapmak için şirket kurmak gerekli mi sorusunun cevabını bu yazımızda bulacaksınız.
30.08.2022 12:30

E-Ticarette Güvenli Alışveriş Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir?

İnternette Güvenli Alışveriş nasıl olur? Dikkat edilmesi gereken önemli noktalar nelerdir? Sanal kart güvenliği artı güvenlik midir?
25.08.2022 12:30

E-Ticaret Ödeme Sistemleri Nelerdir? Nelere Dikkat Edilmelidir?

E-Ticaret sitelerinde ödeme sistemi alt yapısının kurulması E-Ticaret sitesinin hayata geçirilmesinin belki de en önemli aşamasıdır. E-Ticaret olsun, konvansiyonel ticaret olsun nihai hedef satıştır. Parasını alasınız ki ürünü veresiniz.
15.08.2022 12:30

Hazır e-Ticaret Sitesi Nedir? Hazır e-Ticaret Paketleri Nelerdir?

Hazır E-Ticaret sitesi internet üzerinden satış yapmak için hazırlanmış uzman yazılım ve web sitesidir. E-Ticaret sitesinin hazır olması demek sadece tek başına bir web sayfası demek değildir. Aynı zamanda içinde büyük modüler bir sistemi barındırır.
08.08.2022 12:30

E-Ticaret Danışmanı Ne İş Yapar, Hizmetleri Nelerdir?

E-Ticaret Danışmanlığı alarak tüm e-ticaret süreçlerinizi başarılı bir şekilde yönetebilirsiniz. E-Ticaret danışmanı, e-ticaret projenizin başarılı olabilmesi için gerekli e-ticaret sitesi kurulum ve entegrasyon süreçlerinde size danışmanlık verir.
06.08.2022 12:30

Pazaryerlerinde Satış Online Satış Rehberi

Pazar yerleri satıcıların ve alıcıların sayısının sınırsız olduğu yerlerdir. Ticaret dünyasında satıcı ile alıcıyı bir araya getirmek tarihi bir gelenektir. Ancak e-ticarette satıcı ve alıcıyı (B2C) bir araya getirmek yeni bir gelenektir. E-Ticaret yapmak isteyenleri E-Ticaret Sitesi Kurma şartından kurtarıp satıcıların her halükarda alıcılara ulaştığı platformlardır. .
04.08.2022 12:00

İnternetten Satış Online Satış Rehberi

İnternetten satış yapmak isteyen satıcıların internetin sunduğu avantajlardan yararlanabilmesi için birbirlerini etkileyen süreçleri çok iyi takip edip kendilerini sürekli geliştirmesi gerekmektedir. Çünkü internetin sunduğu avantajlar her geçen gün artarken aynı zamanda rakip meslektaşları tarafından dan da bu avantajların kullanıldığının unutulmaması gerekir. Bu makalemizde internetten satış rehberi diğer adı ile online satış rehberi konusunu ele alacağız. .
02.08.2022 12:00

Amazon'da Satış Nasıl Yapılır?

Bu makalemizde Amazon gibi e-ticarette dünya devi olan bir e-pazaryeri platformunda yerinizi alabilmek için neler yapmanız gerektiği ve nelere dikkat etmeniz gerektiği üzerinde duracağız.
30.07.2022 12:00

Aliexpress'de Satış Nasıl Yapılır?

Aliexpress Çin’den dünyaya yayılan e-pazaryeridir. Aliexpress ve Alibaba gibi global çapta hizmet veren platform ülkeler çapında yerel B2C e-pazaryerleri satın alarak açmaktadır.
28.07.2022 12:00

eBAY'de Satış Nasıl Yapılır?

eBAY açık artırma şirketi olarak 1995 yılında Pierre Omidyar tarafından kuruldu. Kısa sürede dünyanın her yerinde alış veriş yapabilme imkanı sunduğu için global bir pazaryeri halini aldı.
26.07.2022 12:00

N11'de Mağaza Nasıl Açılır

N11 Mağaza Türkiye’de ilk anda alışılmadık ismi ile B2C iş modeli ile 2013 yılında Doğuş Grubu ve Güney Koreli ortağı SK Group’un ortaklığı ile açıldı. Kısa zamanda adından söz ettiren N11 bünyesine kattığı binlerce N11 online dükkanı ile milyonlarca müşteriye ulaşmıştır.
24.07.2022 12:00

Hepsiburada'da Mağaza Nasıl Açılır?

Hepsiburada 1998 yılından B2B ve B2C iş modeli ile hayata geçmiştir. Hepsiburada Mağaza açma, Hepsiburada; standart, Kadın Girişimci ve Hepsi Türkiye’den mağazaları açma, Hepsiburada’da mağaza açma avantajları, internetten online satışta Hepsiburada.com üzerinden yapılacaklar gibi konuları ele alacağız.
22.07.2022 12:00

Trendyol'da Mağaza Nasıl Açılır?

Trendyol’da dükkan açmak teknolojiyle alışveriş yapmayı kolaylaştırmaktır. Pazaryerleri içerisinde 2010 yılında kurulmasına rağmen en büyüğü konumuna gelmiştir. Kendi ifadeleri ile e-ticaret ekosistemine pozitif etki yapan bir ekip olma yolunda adım adım ilerliyor.
20.07.2022 12:00

E-Ticaret Pazaryeri Entegrasyonları ve XML Entegrasyonu

Entegrasyon, uyum ve bütünleşme anlamında teknik bir kelime ve kavramdır. Konumuz açısından E-Ticarette entegrasyon e-ticaretin eko sistemindeki ilgili paydaşlarla (Pazaryerleri, kargolar, tedarikçiler vd.) uyum içinde, bütünleşik, hızlı, güvenilir bir şekilde çalışmayı tanımlayan bir kavramdır.
17.07.2022 11:45

Stoksuz E-Ticaret Dropshipping Nasıl Yapılır?

Drop Shipping veya stoksuz e-ticaret, satıcının elinde stok tutmadan müşteri siparişlerini kabul ettiği bir perakende satış şeklidir.
30.06.2022 17:45

E-Ticarette En Çok Satılan Ürünler

E-Ticarette En Çok Satan Ürünler nelerdir sorusun cevabı ile Ticarette en çok satan ürünler, internette en çok ürün satan sektörler, dünyada en çok satılan ürünler hangileridir sorusu konvansiyonel (fiziki) ticarette de birbirine benzer sonuçlar veren sorulardır.
05.07.2022 22:00

E-Ticaret Yazılım Özellikleri Neler Olmalı?

E-Ticaret yazılımı nedir, en uygun e-ticaret yazılımı nasıl seçilir, profesyonel e-ticaret paketleri, e-ticaret yazılımlarına nelere dikkat etmeliyiz?
26.06.2022 11:15

E-Ticaret Yazılımı ve E-Ticaret Paketleri

e-Ticaret yazılımlarının yazılarında aranması gereken temel özellikler ara yüzden “User İnterface”UI” ziyade e-ticaret paketlerinin öz yetenekleri ve bağlantılı sistemlerle e-ticaret ekosistemlerine uyumluluğu üzerinden değerlendirilmelidir.
11.06.2022 - 13:30

E-Ticaret Nedir? Türleri Nelerdir?

E-ticaret ( e-commerce ) son yıllarda alışveriş yapma, ürün ve hizmetleri sunma konusunda küresel modern ekonominin temel yapısı haline geldi
07.06.2022 16:55

E-Posta Pazarlamasında Dikkat Etmeniz Gerekenler

E-ticaret sitenizde bulunan ürünlerden, kampanyalardan ve cazip fırsatlardan, kısacası sitenizde yer alan son gelişmelerden müşterilerinizi haberdar edebilmenizin en etkili yollarından...
20.04.2021 - 17:30

E-Ticaret Siteleri İçin Seo mu? Adwords mu?

E-ticaret sitenizin gün içerisinde aktif bir şekilde ziyaret edilmesini, ürünlerinizin geniş kitleler tarafından talep görmesini diliyorsanız; sitenizin seo uyumlu olduğundan mutlaka emin olmanız ...
20.03.2021 - 17:30

E-Ticarette Mobil Alışverişin Önemi

Son yıllarda giderek yükselen bir ivme gösteren mobil alışveriş; dünyanın yanı sıra ülkemizde de tüketiciler tarafından yoğun ilgi görmeye başladı. Mobil alışveriş ...
20.02.2021 - 17:30

E-Ticaret Sepeti Terk Etme Oranı Nasıl Düşürülür

Sepeti terk etme oranlarını kontrol altında tutmanız siteniz için çok önemlidir. İnternet üzerinden yapılmakta olan alışverişlerin çoğu kısmında müşteriler alışveriş sırasında beğendiği ürünü ...
20.01.2021 - 17:30

E-Ticaret Site Güvenirliği

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte internet üzerinden alışveriş yapmak, bir şeyler alıp satmak yani geniş anlamı ile ticaret yapmak oldukça yaygın bir hale gelmiştir. Artık firmalar ve küçük işletmelerin ...
20.12.2020 - 17:30

E-Ticarette Canlı Desteğin Önemi

Gelişen teknoloji ile birlikte internet artık hayatımızın her alanında bize istediğimize erişme noktasında büyük kolaylıklar sunuyor. İnternetin bize sunduğu bu kolaylıkların başında ilk sırada alışveriş siteleri yer ...
20.11.2020 - 17:30

E-Ticarette Müşteri Yorumlarının Önemi

E-Ticaret hızla yayılmakta olan alışverişi daha kolay hale getirmekte olan bir sektördür. Alışveriş için veya gezinti yapmak için siteye girenler yorum kısımlarına ne düşündüklerini...
20.10.2020 - 17:30

E-Ticarette Ziyaretçileri Üyeye Çevirme

Ticaret hayatını başarılı ve kazanç dolu bir şekilde yürütmenin oldukça zor olduğu günümüzde teknolojinin avantajlarından yararlanarak müşteri portföyünü arttırmanın yolları bulunuyor. Zaten teknolojiye...
20.09.2020 - 17:30

E-Ticarette Pazarlama Taktikleri

E-ticaret pazarlama stratejiniz söz konusu olduğunda, markanız için yalnızca bir kaç e-posta ve ağızdan ağızdan yapılan reklamdan daha fazlası gerektiğini biliyorsunuzdur.
20.08.2020 - 17:30

E-Ticarette Adwords Neden Önemli

Google firması tarafından sağlanan bir reklam hizmetidir. Çevrimiçi reklamcılık olarak adlandırılır. İstediğiniz kelime ve kelime gruplarını seçer reklam oluşturur. Böylelikle siteniz arama neticesin de bu hizmet yardımıyla...
20.07.2020 - 17:30

E-Ticarette Social Media Monitoring

Günümüzdeki çoğu e-ticaret platformu, mevcut ve potansiyel müşterilerle etkileşim kurmak için sosyal medya kullanıyor. Bu ağlar, işletmelere tüketiciyle gerçek zamanlı iletişim kurma imkanı veriyor.
20.06.2020 - 17:30

E-Ticarette Sepet Ortalaması Nasıl Arttırılır?

Pazarlama çalışmalarınız da devamlı müşterilerinize özel kampanyalar yapın. Size asıl parayı kazandıran müşterilerdir. Bu müşterilere e-posta yoluyla ulaşıp özel çalışmalar yapabilirsiniz. Devamlı müşterilerinize değişik fırsatlar, kampanyalar veya açılış sayfası hazırlayarak ulaşabilirsiniz.
20.05.2020 - 17:30

E-Ticarette Dönemsel Kampanyaların Önemi?

Arama, e-ticaret işletmeleri için önemli bir gelir kaynağı olarak sürekli büyüyor. Ancak, özellikle işinizde binlerce işletme, hızlı değişen hisse senedi ve sürekli değişen fiyat ve promosyonlar varsa, yönetmek zor bir alan olabilir.
20.04.2020 - 17:30

E-Ticarette SEO Önerileri

E-Ticaret siteniz bulunuyorsa ve başarılı olmak istiyorsanız arama motoru optimizasyonu işlemlerine mutlaka önem vermeniz gerekiyor. SEO işlemleri sizi arama sonuçlarında daha üst sıralarda sunmasına yardımcı olacaktır
20.03.2019 - 19:30

E-Ticarette Tasarım Neden Önemlidir?

Web tasarımı, web siteleri söz konusu olduğunda önemli bir faktördür ve e-ticaret web siteleri için daha da önemlidir. Başarılı bir e-ticaret web tasarımı, müşterilere daha iyi bir deneyim sunmanıza ve potansiyel olarak daha fazla satış yapmanıza yardımcı olabilir.
20.03.2020 - 17:30

E-Ticaret Sitesi Kurmak

İnternet teknolojileri sayesinde işiniz için coğrafi sınırlara bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Ürün ve hizmetlerinizi gerek ülke geneline, gerekse de tüm dünyaya ulaştırmak artık çok daha kolay.
04.03.2019 - 18:30

E-Ticaret Portalımı Nasıl Yapılandırmalıyım?

Bu yazımızda e-ticaret portalınızı yayına aldıktan sonra izlemeniz gereken yollardan bahsedeceğiniz. Bu işlemler sayesinde zaman ve emek kaybetmeden en doğru ve hızlı şekilde portalınızı yapılandırabileceksiniz.
20.02.2019 - 18:30

Proticaret Ücretsiz E Ticaret Yazılımı

Proticaret, ücretsiz e ticaret sistemi sunan Asp.NET tabanlı bir yazılımdır. İlk olarak 2003 yılında tamamlandı. Yazılım dünyasındaki gelişmeleri takip eden yıllar boyunca alt yapımızda sayısız değişiklik ve güncelleme gerçekleştirerek bugünlere geldik. Amacımız ise bu hizmeti kullanıcılarımızın başarısı ile taçlandırmaktır.
15.01.2019 16:30