E-Ticaret Portalımı Nasıl Yapılandırmalıyım ?

E Ticaret sitenizi Proticaret altyapısı kullanarak kolayca yapılandırın. 1 Günde satışa başlayın

20.02.2019 - 18:30 Proticaret
E-ticaret sitesini yapılandırmak

Bu yazımızda e-ticaret sitesini yayına aldıktan sonra izlemeniz gereken yollardan bahsedeceğiniz. Bu işlemler sayesinde zaman ve emek kaybetmeden en doğru ve hızlı şekilde e-ticaret portalınızı yapılandırabileceksiniz. Kullanıcılarımızın sistematik, kolay ve hızlı şekilde faaliyetlerine başlaması için bu yolları uygulamalarını öneriyoruz.

E-ticaret sitenizi son kullanıcıya sunacak duruma getirmek için aceleci davranmamalısınız. Kontrolsüz ve acele ile yapılan işlemler size daha sonraki zamanlar için fazladan iş yükü getirecektir.

Genel itibariyle izlemenizi tavsiye ettiğimiz bu yollar, 8 aşamadan ibarettir. Kullanıcılarımızın zaman zaman ilgili bu başlıkları kendi yöntemlerine göre düzenlediklerini ve plansız yapılandırma neticesinde işlemlerinin daha fazla zamana yayıldığını gözlemliyoruz. Söz gelimi; ürün ve kategorilerini tam olarak yapılandırmadan site haritalarını google dizinine gönderebilirsiniz. Daha sonra bu kategorilerde yapacağınız URL değişikliklerinin google tarafından tekrar dizine eklenmesi gerekecek, önceden eklediğiniz linkler geçersiz olacaktır. Aynı işlemi tekrar tekrar yapmamanız için açıkladığımız planlar dahilinde hareket etmeniz çok daha faydalı olacaktır.

Bu doğrultuda sizin için uygun olacağını pek çok kez deneyimlediğimiz başlangıç kriterlerini maddeler halinde görelim:

1) Firma Bilgilerinin Tanımlanması

E-ticaret portalınız aktif edildiğinde ilk yapmanız gereken işlem e-ticaret yönetimi > e-ticaret yönetimi ayarları kısmından firma bilgileri ve iletişim kanallarını tanımlamanız olacaktır. Ardından logonuzu aynı sekmedeki site logosu kısmından “logo.png” adıyla yüklemelisiniz. Yüklenecek logonun kullandığınız temadaki logo için ayrılmış alana ölçülü eklenmesine dikkat ediniz. Eğer logonuz biçimi nedeniyle orantılı görünmüyorsa, logonuzun web sayfasınızın üst kısmında (header) yükseklik ve genişlik değerleriyle uygun şekilde ayarlanması için destek talebi açabilirsiniz.

2) Ürün Kategorilerinin Açılması ve Yapılandırılması

Siteniz kurulduğunda demo kategoriler ve ürünlerle gelir. Bu verilerin tamamını hemen silmemenizi öneririz. Öncelikle kendi kategorilerinizi oluşturmalısınız. Ana kategoriler (1. seviye kategoriler) ürün konseptinizi özetle yansıtmalıdır. Kategori ağacını ise istisnai bir durum yoksa en fazla 3 seviye (1 ana 2 alt kategori) olmak üzere düzenlemenizi öneririz. Bu sayede sitenizi ziyaret eden kullanıcılar iç içe yerleşen kategoriler arasında kaybolmayacak, aradıklarını daha kolay bulabileceklerdir.

3) Ürünlerin Açılması ve Yapılandırılması

Bir önceki maddede bahsettiğimiz üzere demo kategorileri ve demo ürünleri hemen silmemenizi önermiştik. Oluşturduğunuz kategoriler için en az 10 ürün girdikten sonra demo ürün ve kategorileri silebilirsiniz. Ürünlerinizi eklerken, resimlerin aynı boyutta olmasına dikkat ediniz. Eğer ürün resimlerinizi tek tek aynı boyutta veya oranda girmeniz mümkün değilse dikey ve yatay eksende otomatik ortalamak için httpdocs / web.config dosyasında yer alan "Product Image Fix Width" satırındaki Value değerini True olarak değiştirmeniz yeterli olacaktır.

Arama motorları sonuçlarında daha ulaşılabilir olmak adına ürün isimlerini girerken “kullanıcılar nasıl aratıyorsa” o şekilde girmelisiniz. “Google anahtar kelime analizi, arama hacimleri” istatistiklerine göre yapılandırabilirsiniz.

Artık kategorileriniz ve ürünleriniz sitenizi genel itibariyle yansıttığına göre anasayfada yer alan “ürün vitrini” alanlarına bu verilerinizi yerleştirebilirsiniz. Her ürün alanının üzerinde “düzenle” seçeneklerini göreceksiniz. İlgili bu alanlardan hangi kategorileri göstermek istiyorsanız o kategorileri seçebilirsiniz. E-ticaret yönetiminde yer alan “Top10 modüllerinde gösterilecek ürün sayısı” kısmından anasayfa vitrinlerinde kaç ürün görüneceğini belirleyebilirsiniz.

4) Görsel Düzenlemeleri (Slider, Banner, Poster v.b.)

Kullandığınız tema tasarımları için yapılan banner, poster ve slider görsellerine ait PSD dosyaları “uploads/poster” klasöründe bulunmaktadır. Bu dosyaları bilgisayarınıza indirerek üzerinde değişiklik yapabilirsiniz. PSD dosyalarında yer alan tasarım kriterlerine uymanızı, mümkünse grafik tasarım konusunda deneyimli kişilere bu değişiklikleri yaptırmanızı öneririz. Kullanılan font biçimleri, renk değerleri temanız için uygun olarak hazırlanmıştır. Farklı bir yapılandırmaya girmeden önce mevcut görsel niteliği göz önünde bulundurarak temanın aslına sadık kalmanızı öneririz.

5) İçerik Sayfalarının Düzenlenmesi

E-ticaret portalınız kanun ve yönetmeliklere uygun şekilde çalışması gerekiyor. Bu amaçla kullanıcılara resmi prosedürleri doğru bir biçimde yansıtmalısınız. Genel itibariyle sitenizin en alt kısmında (footer’da) yer alan bilgileri ürün ve çalışma şartlarınıza göre gözden geçirebilirsiniz. İptal – iade şartları ve garanti prosedürleri gibi bilgileri ilgili sayfalara giderek düzenle butonundan değiştirebilirsiniz. Bu alanları düzenlemek, tümüyle sizin inisiyatifinizde olup kanun ve yönetmeliklerde geçen bilgilerle uyumlu olup olmaması sizin sorumluluğunuzda bulunuyor.

6) E-Ticaret Portalınızın Gözden Geçirilmesi

Bu aşamaya gelmeden herhangi bir tasarımsal değişiklik yapmamanızı öneririz. (Banner, poster, slider v.b. hariç) İlk 5 maddeyi uyguladıktan sonra ortaya çıkacak gereksinim, hata veya ihtiyaçları görebilirsiniz. Oluşabilecek hatalara karşı tasarim@proticaret.org adresinden destek alabilirsiniz. Bir sorununuz olsun veya olmasın, bu aşamada bizimle iletişim kurarsanız sayfanızda web tasarım kriterleriyle uyumsuz bir durum olup olmadığını gözden geçirir ve gerekli değişiklikleri yapabiliriz.

Eklediğiniz verilere göre sayfanızın kısmi şekilde özelleştirilmesi gerekebilir. Örneğin ürün resimleri ve ürün isimleri, satırda bulunan ürün sayısına göre küçük kalıyorsa, bir satırda bulunan ürün sayınızı azaltabilir, gerekli tasarımsal değişiklikleri uygulayabiliriz. Bu küçük yapılandırmalardan ek bir servis bedeli almıyoruz.

Temel gereksinimler dışında ihtiyacınız olan bir takım değişiklikler varsa bunları maddeler halinde tarafımıza iletebilirsiniz. Uygulanabilirlik, süre ve servis bedeli konusunda en kısa sürede size dönüş sağlayarak bu değişiklikleri yapabiliriz. Fakat bu değişikliklerden önce sitenizin makul bir süre boyunca son kullanıcı tarafından deneyimlenmesini beklemeniz daha doğru olacaktır. Böylelikle kullanıcılardan aldığınız geri dönüşlerle gereksinimlerinizi daha açık bir biçimde görebileceksiniz.

7) Sitenizin Google Servislerine Kayıt Edilmesi

Artık siteniz müşterileriniz için yeterli seviyede. Kategori ve ürün isimleriyle birlikte oluşan link yapısıyla arama motorlarına kayıt olmanızın zamanı geldi. Eğer ürün ve kategori isimlerinde değişiklik yapacaksanız önce bu değişiklikleri uygulamalısınız. Kısa vadede herhangi bir değişiklik ön görmüyorsanız artık google servislerine kayıt olabilirsiniz.

Öncelikle google web yönetici araçlarına hesabınızla giriş yapıp mülk ayarlarından sitenizi eklemelisiniz. Google’ın verdiği doğrulama kodu veya doğrulama HTML dosyasını FTP adresinize ekledikten sonra site haritanızı oluşturmalısınız. Bunun için E-ticaret yönetimi > Site Ayarları > Arama Motoru Optimizasyonu alanına geçiniz. “Arama motorunun değişiklikleri hemen kaydetmesini istiyorsanız tıklayın…“ yazan kısımdaki bağlantıyı takip ederek site haritası linkine ulaşabilirsiniz. Site haritanız alanadiniz.com/sitemapseo.aspx şeklinde oluşacak ve google’a ping gönderilecektir. Site haritanızı web yönetici araçlarından Tarama > Site haritaları bölümüne gelerek google dizinine gönderebilirsiniz. Eklediğiniz içerik google’ın inisiyatifindeki prosedürleri takip ederek zaman içinde dizine eklenecektir.

Ardından Analytics hesabınızı oluşturmalısınız. Google tarafından size sunulan Analytics Kodu’nu, e-ticaret yönetimi > e-ticaret yönetimi ayarları alanında, Google sekmesinde ilgili alana yazmanız yeterli.

8) Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

E-ticaret portalınız üzerinde İlk 7 maddeyi takip eden hiyerarşi içinde içeriğinizi genel olarak yapılandırmış oldunuz. Stabil haldeki içeriğinizi arama motorlarının doğru ve kullanıcılar tarafından bulunabilir olması için SEO yapılandırmanızı dikkatle yapmanız gerekiyor. Proticaret; her marka, kategori, sayfa, ürün için ayrı ayrı SEO alanları girmenize olanak tanır. Eğer ürünleriniz için SEO bilgileri girmezseniz sistem sizin için otomatik olarak ürün bilgilerini belli bir düzen ile parçalar halinde meta alanlarına ekleyecektir. Fakat daha doğru bir içerik için elle yapılandırmanızı öneriyoruz.

POPÜLER YAZILAR

E-Ticaret Tedarik Zinciri Yönetimi

E-Ticaret tedarik zinciri yönetiminin önemidir? Tedarik zincirini doğru yönetmek için nelere dikkat edilmelidir?
09.02.2023 10:30

E-Ticaret Tedarikçi Yönetimi

Tedarikçi Yönetimi nedir? Tedarikçi Yönetiminin önemi nedir? E-Ticarette ürün tedariği yönetmek için nelere dikkat edilmelidir? Makalemizi inceleyebilirisniz.
06.02.2023 10:30

E-Ticaret Siteleri Fiyatları Nasıl Belirlenir?

E-ticaret siteleri fiyatları, domain, hosting yıllık kiralama bedelleri, iş modeline uygunluk, e-ticaret paket özellikleri ve daha bir çok farklı bileşene göre belirlenir.
26.01.2023 10:30

E-Ticarette Ödeme Sistemleri Tercihi Nasıl Yapılır?

E-ticarette ödeme sistemleri nasıl tercih edilir? Hangi ödeme yöntemi niçin tercih edilmelidir? Alternatif ödeme sistemleri nelerdir?
15.01.2023 10:30

Marka ismi oluşturma ve markalaşma süreci

Marka ismi oluşturma, markalaşma sürecinin yönetimi, marka ismi oluştururken dikkat edilmesi gerekenler...
09.01.2023 10:30

İş fikirleri bulmak

E-ticarette iş fikirleri ve para kazandıracak işler nasıl bulunur? Küçük işletmeler için iş fikirleri nasıl geliştirilir? Proticaret iş fikrime nasıl destek olur?
03.01.2023 10:30

SEO nedir? Nasıl yapılır?

SEO nedir? Nasıl yapılır? E-ticarette SEO uygulamaları nasıl olmalıdır? Proticaret hazır e-ticaret paketlerinde SEO uygulamaları nasıl yapılır?
30.12.2022 17:30

E-ticaret yeni başlayanlar için yol Haritası

E-ticarete başlamak isteyenler için yol haritası nelerdir? Neden e-ticaret yapmalıyım?
25.12.2022 17:30

B2C e-ticaret nedir?

B2C E-ticaret nedir? Üretici yada tedarikçi firmanın doğrudan tüketiciye satış yapmasıdır. B2C e-ticaretin Avantajları Nelerdir, B2C özellikleri ve B2C ile B2B farkları ve daha fazlası ..
15.12.2022 17:30

E-Ticaret Sitesi

E-ticaret sitesi ve e-ticaret siteleri teknik özellikleri neler olmalıdır? Ücretsiz e-ticaret sitesi kurmak, e-ticaret sitesi fiyatları ve avantajlı Proticaret e-ticaret paketlerinden yararlanın..
07.12.2022 17:30

E-Ticaret paketleri ve paket fiyatları

E-ticaret paketleri seçim kriterleri nelerdir? E-ticaret paketleri teknik özellikleri neler olmalıdır? Ücretsiz E-ticaret sitesi kurmak ve Proticaret ile E-ticaretin avantajlarını görmek için tıklayın.
01.12.2022 17:30

C2C E-Ticaret Nedir? C2C Paket Fiyatlar ve Özellikleri Nelerdir?

E-Ticareti sermayesiz yapmak istiyorsunuz ancak sermayesiz e-ticarete nasıl başlanır diye düşünüyorsanız Proticaret e-ticaret paketleri ile sermayesiz e-ticarete iyi bir başlangıç yapın.
125.11.2022 17:30

Sermayesiz e-ticaret nedir? Nasıl yapilir?

E-ticareti sermayesiz yapmak istiyorsunuz ancak sermayesiz e-ticarete nasıl başlanır diye düşünüyorsanız proticaret e-ticaret paketleri ile sermayesiz e-ticarete iyi bir başlangıç yapın
17.11.2022 18:30

E-Ticaret sitesi fiyatları ve e-ticaret paketleri seçme kriteleri

E-ticaret sitesi fiyatları , e-Ticaret Paketleri ve hazır e-ticaret sitesi yazılımı için ihtiyacınıza ve bütçenize uygun özellikleri proticarette bulabilirsiniz. E-ticaret sitesi fiyatlarının e-ticaretinize ve bütçenize uygunluğu için iş modülleri ve fiyatları karşılaştırın.
15.11.2022 11:30

E-ihracat nedir? E-ihracat nasıl yapılır? Nelere dikkat edilmelidir?

E-ihracat nedir? ifadesi tam olarak internet üzerinden yurt dışına yapılan satışlara verilen bir e-ticaret terimi olarak ortaya çıkmıştır. Diğer bir ifade ile e-ticaretin dünya ticaret ağına kattığı yeni hizmetlerden birisi de e-ihracattır.
10.11.2022 11:30

internetten satış yapmak nedir? Nelere Dikkate edilmelidir?

İnternetten satış, online satış, dijital satış, e-satış ya da e-ticaret, müşteri ve satıcıyı online ortamda bir araya getiren sistemlerin farklı söylemleridir. Temel de satış faaliyetinin yüz yüze satış yerine internet ortamına taşınmış halidir.
02.11.2022 11:30

E-fatura ve E-arşiv nedir? E-ticarette nasıl kullanılır?

E-fatura ve e-arşiv, geleneksel olarak kağıt üzerinde ıslak imzalı ve kaşeli kesilen faturaların artık dijital ortamda aynı güvenlik ve yasal çerçevede uygulamaya konulmuş hali olduğunu herkes tarafından bilinmektedir.
27.10.2022 12:30

B2B -ticaret nedir? Nasıl yapılır?

Bu makalemizde B2B E-Ticaret nedir? B2B E-ticaret Nasıl yapılır? B2B E-Ticaret yazılım Fiyatları ve özellikleri nelerdir? Proticaret B2B E-Ticaret yazılım paketi avantajları nelerdir? Sorularının cevablarını bulacaksınız. Keyifli okumalar..
22.10.2022 12:30

E-Ticaret nedir? Nasıl yapılır? E-ticarete avantajlı başlangıç

E-Ticaret, internet üzerinden online ödeme sistemleri kullanılarak mal veya hizmet alışverişi yapmaktır. E-Ticaretin ilk çıktığı 90’lı yıllardan itibaren genişleyen hacmi, iş modelleri halihazırda ticaret yapanlar veya ticarete atılmak isteyenlerin her geçen gün ilgi odağı olmakla kalmayıp aynı zamanda bir nevi mecburiyeti haline gelmeye devam etmektedir.
20.10.2022 12:30

Canva nedir ve nasıl kullanılır?

Canva internet üzerinden çalışan her türlü tasarımın yapılabileceği bir tasarım programıdır. Ücretsiz bir platform olması, içerisinde yüzlerce tasarım kalıpları bulunması, web sayfaları, e-ticaret paketi sayfa ve sliderleri için kullanılabilecek garfik, info grafikler için kolay kullanılabilir platformdur.
10.10.2022 12:30

E-ticarette ürün degişimi ve iade sürecleri nelerdir?

E-Ticarette ürün iadesi nedir? Yasal haklar nelerdir? E-Ticaret ürünü iade süresi kaç gündür? E-Ticarette Ürün Değişimi ve İade Süreçleri nasıl yönetilmelidir? İade edilmeyen/edilemeyen ürünler nelerdir?
02.10.2022 12:30

E-ticarette kargo yonetimi nedir? Nasıl olmalıdır?

Kargo Nedir? E-Ticarette Kargonun Önemi, Kargo Süreçleri Nasıl Yürütülür? Kargo Paketlerinin önemi nedir, nasıl olmalıdır? E-Ticaret kargo anlaşmalarında nelere dikkat edilmelidir? kargo süreçlerinin stratejik noktaları nelerdir?
25.09.2022 12:30

E-Ticarete sıfırdan başlamak ve e-ticaret yapmak için başlangıç rehberi

E-ticarete sıfırdan nasıl başlanır? E-ticaret için şirket kurmak zorunlu mu? hangi şirket türünde e-ticaret yapmak daha avantajlı? E-ticaret için nasıl bir iş modeli seçmeliyim?
16.09.2022 12:30

E-ticaret ile hobiler kazanca nasıl dönüştürülür?

Hobilerin e-Ticaret yolu ek kazan yolu olması için şirket kurmak gerekli midir sorusunun cevabını bu yazımızda bulacaksınız.
07.09.2022 12:30

E-Ticaret Yapmak İçin Şirket Kurma, e-Ticaret Şirketi Kurmak İçin Gerekenler

E-ticaret için şirket kurma maliyetleri, kurulacak olan şirket tiplerine göre değişmektedir. E-ticaret yapmak için şirket kurmak gerekli mi sorusunun cevabını bu yazımızda bulacaksınız.
30.08.2022 12:30

E-Ticarette Güvenli Alışveriş Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir?

İnternette Güvenli Alışveriş nasıl olur? Dikkat edilmesi gereken önemli noktalar nelerdir? Sanal kart güvenliği artı güvenlik midir?
25.08.2022 12:30

E-Ticaret Ödeme Sistemleri Nelerdir? Nelere Dikkat Edilmelidir?

E-Ticaret sitelerinde ödeme sistemi alt yapısının kurulması E-Ticaret sitesinin hayata geçirilmesinin belki de en önemli aşamasıdır. E-Ticaret olsun, konvansiyonel ticaret olsun nihai hedef satıştır. Parasını alasınız ki ürünü veresiniz.
15.08.2022 12:30

Hazır e-Ticaret Sitesi Nedir? Hazır e-Ticaret Paketleri Nelerdir?

Hazır E-Ticaret sitesi internet üzerinden satış yapmak için hazırlanmış uzman yazılım ve web sitesidir. E-Ticaret sitesinin hazır olması demek sadece tek başına bir web sayfası demek değildir. Aynı zamanda içinde büyük modüler bir sistemi barındırır.
08.08.2022 12:30

E-Ticaret Danışmanı Ne İş Yapar, Hizmetleri Nelerdir?

E-Ticaret Danışmanlığı alarak tüm e-ticaret süreçlerinizi başarılı bir şekilde yönetebilirsiniz. E-Ticaret danışmanı, e-ticaret projenizin başarılı olabilmesi için gerekli e-ticaret sitesi kurulum ve entegrasyon süreçlerinde size danışmanlık verir.
06.08.2022 12:30

Pazaryerlerinde Satış Online Satış Rehberi

Pazar yerleri satıcıların ve alıcıların sayısının sınırsız olduğu yerlerdir. Ticaret dünyasında satıcı ile alıcıyı bir araya getirmek tarihi bir gelenektir. Ancak e-ticarette satıcı ve alıcıyı (B2C) bir araya getirmek yeni bir gelenektir. E-Ticaret yapmak isteyenleri E-Ticaret Sitesi Kurma şartından kurtarıp satıcıların her halükarda alıcılara ulaştığı platformlardır. .
04.08.2022 12:00

İnternetten Satış Online Satış Rehberi

İnternetten satış yapmak isteyen satıcıların internetin sunduğu avantajlardan yararlanabilmesi için birbirlerini etkileyen süreçleri çok iyi takip edip kendilerini sürekli geliştirmesi gerekmektedir. Çünkü internetin sunduğu avantajlar her geçen gün artarken aynı zamanda rakip meslektaşları tarafından dan da bu avantajların kullanıldığının unutulmaması gerekir. Bu makalemizde internetten satış rehberi diğer adı ile online satış rehberi konusunu ele alacağız. .
02.08.2022 12:00

Amazon'da Satış Nasıl Yapılır?

Bu makalemizde Amazon gibi e-ticarette dünya devi olan bir e-pazaryeri platformunda yerinizi alabilmek için neler yapmanız gerektiği ve nelere dikkat etmeniz gerektiği üzerinde duracağız.
30.07.2022 12:00

Aliexpress'de Satış Nasıl Yapılır?

Aliexpress Çin’den dünyaya yayılan e-pazaryeridir. Aliexpress ve Alibaba gibi global çapta hizmet veren platform ülkeler çapında yerel B2C e-pazaryerleri satın alarak açmaktadır.
28.07.2022 12:00

eBAY'de Satış Nasıl Yapılır?

eBAY açık artırma şirketi olarak 1995 yılında Pierre Omidyar tarafından kuruldu. Kısa sürede dünyanın her yerinde alış veriş yapabilme imkanı sunduğu için global bir pazaryeri halini aldı.
26.07.2022 12:00

N11'de Mağaza Nasıl Açılır

N11 Mağaza Türkiye’de ilk anda alışılmadık ismi ile B2C iş modeli ile 2013 yılında Doğuş Grubu ve Güney Koreli ortağı SK Group’un ortaklığı ile açıldı. Kısa zamanda adından söz ettiren N11 bünyesine kattığı binlerce N11 online dükkanı ile milyonlarca müşteriye ulaşmıştır.
24.07.2022 12:00

Hepsiburada'da Mağaza Nasıl Açılır?

Hepsiburada 1998 yılından B2B ve B2C iş modeli ile hayata geçmiştir. Hepsiburada Mağaza açma, Hepsiburada; standart, Kadın Girişimci ve Hepsi Türkiye’den mağazaları açma, Hepsiburada’da mağaza açma avantajları, internetten online satışta Hepsiburada.com üzerinden yapılacaklar gibi konuları ele alacağız.
22.07.2022 12:00

Trendyol'da Mağaza Nasıl Açılır?

Trendyol’da dükkan açmak teknolojiyle alışveriş yapmayı kolaylaştırmaktır. Pazaryerleri içerisinde 2010 yılında kurulmasına rağmen en büyüğü konumuna gelmiştir. Kendi ifadeleri ile e-ticaret ekosistemine pozitif etki yapan bir ekip olma yolunda adım adım ilerliyor.
20.07.2022 12:00

E-Ticaret Pazaryeri Entegrasyonları ve XML Entegrasyonu

Entegrasyon, uyum ve bütünleşme anlamında teknik bir kelime ve kavramdır. Konumuz açısından E-Ticarette entegrasyon e-ticaretin eko sistemindeki ilgili paydaşlarla (Pazaryerleri, kargolar, tedarikçiler vd.) uyum içinde, bütünleşik, hızlı, güvenilir bir şekilde çalışmayı tanımlayan bir kavramdır.
17.07.2022 11:45

Stoksuz E-Ticaret Dropshipping Nasıl Yapılır?

Drop Shipping veya stoksuz e-ticaret, satıcının elinde stok tutmadan müşteri siparişlerini kabul ettiği bir perakende satış şeklidir.
30.06.2022 17:45

E-Ticarette En Çok Satılan Ürünler

E-Ticarette En Çok Satan Ürünler nelerdir sorusun cevabı ile Ticarette en çok satan ürünler, internette en çok ürün satan sektörler, dünyada en çok satılan ürünler hangileridir sorusu konvansiyonel (fiziki) ticarette de birbirine benzer sonuçlar veren sorulardır.
05.07.2022 22:00

E-Ticaret Yazılım Özellikleri Neler Olmalı?

E-Ticaret yazılımı nedir, en uygun e-ticaret yazılımı nasıl seçilir, profesyonel e-ticaret paketleri, e-ticaret yazılımlarına nelere dikkat etmeliyiz?
26.06.2022 11:15

E-Ticaret Yazılımı ve E-Ticaret Paketleri

e-Ticaret yazılımlarının yazılarında aranması gereken temel özellikler ara yüzden “User İnterface”UI” ziyade e-ticaret paketlerinin öz yetenekleri ve bağlantılı sistemlerle e-ticaret ekosistemlerine uyumluluğu üzerinden değerlendirilmelidir.
11.06.2022 - 13:30

E-Ticaret Nedir? Türleri Nelerdir?

E-ticaret ( e-commerce ) son yıllarda alışveriş yapma, ürün ve hizmetleri sunma konusunda küresel modern ekonominin temel yapısı haline geldi
07.06.2022 16:55

E-Posta Pazarlamasında Dikkat Etmeniz Gerekenler

E-ticaret sitenizde bulunan ürünlerden, kampanyalardan ve cazip fırsatlardan, kısacası sitenizde yer alan son gelişmelerden müşterilerinizi haberdar edebilmenizin en etkili yollarından...
20.04.2021 - 17:30

E-Ticaret Siteleri İçin Seo mu? Adwords mu?

E-ticaret sitenizin gün içerisinde aktif bir şekilde ziyaret edilmesini, ürünlerinizin geniş kitleler tarafından talep görmesini diliyorsanız; sitenizin seo uyumlu olduğundan mutlaka emin olmanız ...
20.03.2021 - 17:30

E-Ticarette Mobil Alışverişin Önemi

Son yıllarda giderek yükselen bir ivme gösteren mobil alışveriş; dünyanın yanı sıra ülkemizde de tüketiciler tarafından yoğun ilgi görmeye başladı. Mobil alışveriş ...
20.02.2021 - 17:30

E-Ticaret Sepeti Terk Etme Oranı Nasıl Düşürülür

Sepeti terk etme oranlarını kontrol altında tutmanız siteniz için çok önemlidir. İnternet üzerinden yapılmakta olan alışverişlerin çoğu kısmında müşteriler alışveriş sırasında beğendiği ürünü ...
20.01.2021 - 17:30

E-Ticaret Site Güvenirliği

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte internet üzerinden alışveriş yapmak, bir şeyler alıp satmak yani geniş anlamı ile ticaret yapmak oldukça yaygın bir hale gelmiştir. Artık firmalar ve küçük işletmelerin ...
20.12.2020 - 17:30

E-Ticarette Canlı Desteğin Önemi

Gelişen teknoloji ile birlikte internet artık hayatımızın her alanında bize istediğimize erişme noktasında büyük kolaylıklar sunuyor. İnternetin bize sunduğu bu kolaylıkların başında ilk sırada alışveriş siteleri yer ...
20.11.2020 - 17:30

E-Ticarette Müşteri Yorumlarının Önemi

E-Ticaret hızla yayılmakta olan alışverişi daha kolay hale getirmekte olan bir sektördür. Alışveriş için veya gezinti yapmak için siteye girenler yorum kısımlarına ne düşündüklerini...
20.10.2020 - 17:30

E-Ticarette Ziyaretçileri Üyeye Çevirme

Ticaret hayatını başarılı ve kazanç dolu bir şekilde yürütmenin oldukça zor olduğu günümüzde teknolojinin avantajlarından yararlanarak müşteri portföyünü arttırmanın yolları bulunuyor. Zaten teknolojiye...
20.09.2020 - 17:30

E-Ticarette Pazarlama Taktikleri

E-ticaret pazarlama stratejiniz söz konusu olduğunda, markanız için yalnızca bir kaç e-posta ve ağızdan ağızdan yapılan reklamdan daha fazlası gerektiğini biliyorsunuzdur.
20.08.2020 - 17:30

E-Ticarette Adwords Neden Önemli

Google firması tarafından sağlanan bir reklam hizmetidir. Çevrimiçi reklamcılık olarak adlandırılır. İstediğiniz kelime ve kelime gruplarını seçer reklam oluşturur. Böylelikle siteniz arama neticesin de bu hizmet yardımıyla...
20.07.2020 - 17:30

E-Ticarette Social Media Monitoring

Günümüzdeki çoğu e-ticaret platformu, mevcut ve potansiyel müşterilerle etkileşim kurmak için sosyal medya kullanıyor. Bu ağlar, işletmelere tüketiciyle gerçek zamanlı iletişim kurma imkanı veriyor.
20.06.2020 - 17:30

E-Ticarette Sepet Ortalaması Nasıl Arttırılır?

Pazarlama çalışmalarınız da devamlı müşterilerinize özel kampanyalar yapın. Size asıl parayı kazandıran müşterilerdir. Bu müşterilere e-posta yoluyla ulaşıp özel çalışmalar yapabilirsiniz. Devamlı müşterilerinize değişik fırsatlar, kampanyalar veya açılış sayfası hazırlayarak ulaşabilirsiniz.
20.05.2020 - 17:30

E-Ticarette Dönemsel Kampanyaların Önemi?

Arama, e-ticaret işletmeleri için önemli bir gelir kaynağı olarak sürekli büyüyor. Ancak, özellikle işinizde binlerce işletme, hızlı değişen hisse senedi ve sürekli değişen fiyat ve promosyonlar varsa, yönetmek zor bir alan olabilir.
20.04.2020 - 17:30

E-Ticarette SEO Önerileri

E-Ticaret siteniz bulunuyorsa ve başarılı olmak istiyorsanız arama motoru optimizasyonu işlemlerine mutlaka önem vermeniz gerekiyor. SEO işlemleri sizi arama sonuçlarında daha üst sıralarda sunmasına yardımcı olacaktır
20.03.2019 - 19:30

E-Ticarette Tasarım Neden Önemlidir?

Web tasarımı, web siteleri söz konusu olduğunda önemli bir faktördür ve e-ticaret web siteleri için daha da önemlidir. Başarılı bir e-ticaret web tasarımı, müşterilere daha iyi bir deneyim sunmanıza ve potansiyel olarak daha fazla satış yapmanıza yardımcı olabilir.
20.03.2020 - 17:30

E-Ticaret Sitesi Kurmak

İnternet teknolojileri sayesinde işiniz için coğrafi sınırlara bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Ürün ve hizmetlerinizi gerek ülke geneline, gerekse de tüm dünyaya ulaştırmak artık çok daha kolay.
04.03.2019 - 18:30

E-Ticaret Portalımı Nasıl Yapılandırmalıyım?

Bu yazımızda e-ticaret portalınızı yayına aldıktan sonra izlemeniz gereken yollardan bahsedeceğiniz. Bu işlemler sayesinde zaman ve emek kaybetmeden en doğru ve hızlı şekilde portalınızı yapılandırabileceksiniz.
20.02.2019 - 18:30

Proticaret Ücretsiz E Ticaret Yazılımı

Proticaret, ücretsiz e ticaret sistemi sunan Asp.NET tabanlı bir yazılımdır. İlk olarak 2003 yılında tamamlandı. Yazılım dünyasındaki gelişmeleri takip eden yıllar boyunca alt yapımızda sayısız değişiklik ve güncelleme gerçekleştirerek bugünlere geldik. Amacımız ise bu hizmeti kullanıcılarımızın başarısı ile taçlandırmaktır.
15.01.2019 16:30