eBay'de Satış, İnternette Online Satış Rehberi

eBay satıcı hesabı oluşturmak için, eBay müşteri hesabınızın olması gerekir. Müşteri hesabınızı aktive ettikten sonra
satıcı hesabı için “Sell” butonuna basarak satıcı hesabı açma menüsüne geçebilirsiniz.

26.07.2022 12:00 Proticaret
EBAY da satış nasıl yapılır?

EBAY Mağazası Açma

Diğer benzer platformlara göre mağaza hesabı açmak ve eBAY'de satış yapmak daha kolaydır. Kısaca bir e-posta adresiniz, bir telefon numaranız olduktan sonra Register bölümünden kayd olup, Sell tuşuna basarak satışa başlayabilirsiniz denilebilir. Tabi 4 çeşit e-mağaza çeşitlerinden birisini seçmeniz gerekmekte. EBAY’de standart kullanıcı hesabı ile çalışıldığı gibi bir de “iş hesabı aç” başlığı altında marka oluşturabilirsiniz.Bu sizin ticari markanız olabilir.

EBAY internet mağazası açmak için gerekli belgeler : EBAY bu konuda esnek davranmaktadır.

 • ✓ Resmi mağaza isminiz
 • ✓ Markanıza ait resmi e-posta adresi
 • ✓ Şirket telefonu (iletişim telefonu) bilgileriniz girip doğrulatmanız yeterlidir.
 • Teknik olarak eBAY’de mağaza açmak ücretsiz iken
 • ✓ Starter
 • ✓ Basic
 • ✓ Premium
 • ✓ Anchor

EBay'de satış yapmak isteyen satıcılar yukarıdaki mağaza tiplerinden birisini tercih etmek durumundadır. 7.95 dolardan, 349,95 dolara kadar açılan mağazanın aylık ödemesi vardır. Eğer bu ödemeleri yıllık bazda düşünürseniz 4 .99’dan 299,95 dolara kadar aylık bedelleri düşmektedir. eBAY’de sanal mağazanın olması müşteri güveni açısından önemlidir. Çünkü müşteriler alış veriş yaptıklarında karşılarında eBAY’de olsa bile bir muhatap görmek isteyeceklerdir.

EBAY komisyon Oranları

EBAY'de satış yapmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken bir diğer konu eBAY’de komisyon oranlarıdır.EBAY'de komisyon oranları ürünlerin kategorisine göre değişmektedir. EBAY ürünlerin sadece satışı üzerinden komisyon alır. Diğer bir ifade ile ürün listelemelerinden bedel almaz

eBAY’de komisyon oranları hakkında daha detaylı bilgi almak için EBAy Komisyon Oranları linline bakabilirsiniz. Bu anlamda şeffaf bir yapıya sahiptir. eBAY açık artırma platformu olarak online satış dünyasının öncülerinden olduğu için eBAY size bir komisyon kredisi verir. Bu krediyi yeni bir ürün girmek için kullanabilirsiniz.

eBAY’de diğer bir komisyon tipi ise bir ürün satışı yaptığınızda komisyon ödersiniz. Bu komisyon ücretine satıcı vergisi dahil değildir. Yani Amazon’un aksine burada satış vergilerinizi siz ödersiniz.

eBAY’de vergi süreci Türkiye Cumhuriyeti vergi sistemine göredir. İnternet Üzerinden satışlarınızda vergilendirilen oranlar burada da geçerlidir.

EBAY Online Satış Mağazası Açma Avantajları

eBAY Mağazası dünyanın en çok tanınan sanal pazaryerlerinden birisidir. Özellikle açık artırma yönü ile dünyada tanınıyor olması milyonlarca kişinin ziyaret ettiği bir yerdir. Milyonlarca kişinin bu platformu ziyaret ediyor oluşu ve alış veriş yapması siteye güveniyor olması anlamına gelmektedir. Bu husus dikkate alındığında eBAY’de online mağaza açmanın avantajlarını şu şekilde sıralabiliriz.

Hazır müşteri Kitlesi:

İnternetten satış yapmak isteyenler için kolay ve prosedürlere takılmadan online satıcı on herkesin hazır bir ziyaretçi trafiğine dahil olması büyük bir avantajdır. Yeni bir müşteri kitlesi oluşturmanıza gerek kalmadan ulusal ve uluslararası müşterilere hitap edebilirsiniz.

eBAY’in imkanları:

Uluslar arası satış avantajları bir yana eBAY içerisinde reklam ve tanıtım metotları ile önce çıkma imkanı vermektedir. Ayrıca eBAY’in uluslararası deneyiminden özellikle de nakliye ve kargo tecrübesinden yararlanma bunların başında gelmektedir. Ayrıca ürünler satılmadığı sürece listeleme ve görüntüleme için ücret ödenmemesi eBAY’in önemli avantajlarından birisidir.

Uluslararası Satışı ya da İhracat seçeneği:

eBAY’in mağazaları aynı zamanda uluslar arası konumda olduğu için eBAY satıcısı olduğunuzda aynı zamanda ihracatçı konumunu elde etmiş olursunuz. Bu yönü ile hedef ülkeler seçeneği sayesinde ürünleriniz ve açıklamalarınızla hedef ülke ve dili kullanabilirsiniz. Bu yeni bir kapı olarak alternatif seçenekler arasındadır.

Tüm bunların yanı sıra bir dizi dezavantajları da bulunmaktadır. eBAY’de online satışın Dezavantajlarında üç konu öne çıkmaktadır. Bunlar Rekabet yoğunluğu, komisyon ücretleri, marka değeri oluşturma zorluğudur.

eBAY Ürün Girme

eBAY e-ticareti kolaylaştırma politikası gereği işlemleri kolaylaştırmıştır. Ürün giriş işlemleri de bu bağlamda kolaydır.

 • ✓ Ürün başlığı
 • ✓ Ürün fotoları
 • ✓ Ürün açıklaması
 • ✓ Ürün fiyatları
 • ✓ Teslimat bilgileri

Yukarıdaki gibi temel bilgiler girildikten sonra (İngilizce My eBAY alanından Selling/ Satış) tuşuna bastığınızda ürün girişleri tamamlanmış olmaktadır.

Ürün başlığı girişinde anahtar kelime ve eBAY müşterilerinin aradığı kelimelerden seçmeniz tavsiye edilir. Ürün fotolarında eBAY size ürüne ait stok fotolar sunar. Ancak tercihen müşteriye sizin ürününüzün orijinal fotosunu koymanız müşteriye daha gerçekçi bilgi vermiş olmanız açısından önemlidir.

Ürün açıklamasında kullanacağız yöntem müşterileri sıkmadan, ürün için en çok sorulan soruları içerir bir şekilde ürünler hakkında en doğru bilgileri girmeniz sizin için oldukça faydalı olacaktır. Eğer uluslar arası ticareti düşünüyor iseniz ürünlerinizin tanımlanmasında uluslar arası geçerliliği olan kavramları ve anahtar kelimeleri kullanmanız ayrıca avantaj sağlayacaktır.

Ürün fiyatlandırma kısmı en yoğun rekabetin yaşandığı kısımdır. eBAY ürün fiyatı konusundan benzer ürünlerin fiyat seçeneklerini size kolaylık olarak sunar. Bu seçenek rekabet şartları açısından oldukça önemlidir. Ürün fiyatlarını teklif almadığınız sürece fiyatları değiştirme imkanı her zaman vardır. Bu durumda eBAY’de Satış Yapmak istediğiniz sürece rekabette sizi de var eder.

Kargo ve Nakliye

Online satışlarda ürünlerin alıcılara sağlam, eksiksiz, internette gördüğü gibi ulaşması önemlidir. Bunun için Uluslar arası firmalar lojistik, nakliye ve kargo süreçlerine ayrı bir önem vermektedir. Eğer uluslar arası ticaret yapmakta iseniz bu süreç ayrı bir önem kazanmaktadır. eBAY bu konudaki detaylı desteklerini sunmaktadır. 5 Ana başlıkta sunulan hizmetleri şunlardır.

 • ✓ Nakliye ve Teslimat hizmetlerinde : Gönderim seçenekleri, Satıcılar için teslimat tarihi seçeneği, yerel teslim alma seçeneği, eBAY standart zarfı, Nakliye şirketine teslimat süreci bulunmaktadır.
 • ✓ Nakliye Ücretleri ve İndirimlerde: Satıcılar için nakliye ücreti, gönderim hesaplayıcı kullanma, Kombine nakliye sunum, maksimum nakliye maliyetleri, nakliye indirim ve nakliye sigortası seçenekleri
 • ✓ Uluslararası satış seçeneğinde : satıcılar için uluslar arası nakliye, küresel nakliye programı, eBAY uluslararası standart teslimat seçenekleri
 • ✓ Paketler, etiketler ve takip seçeneğinde: ürün takibi için gerekli olan Nakliye etiketi, Satılan ürünün takibi, satılan ürünün paketlenmesi, USPS ve UPS seçenekleri
 • ✓ Nakliye ilade seçeneğinde : Satıcılar için iade nakliyesi, eksik ürünleri ve geri gönderim yönetimi, satıcı olarak iade talebi alma gibi seçenekleri sunmaktadır.

Diğer Pazaryelerinde Online Satış

e-Ticarette tecrübesi 20 yılı aşan firmamız günden güne artan müşteri sayısı ve memnuniyeti ile e-ticaret pazaryerleri platformlarında entegrasyon süreçleri ve akıllı çözümleri sunmaktadır.

e-Ticarette sürekli öğrenerek, gelişerek ve değerleri koruyarak yarınların online alışveriş dünyasında daha güçlü konumda olmayı hedefleyen proticaret B2C e-ticaret paketleri, B2B e-ticaret paketi, Ultimate e-ticaret paketleri, Sektörel e-ticaret paketleri ile e-ticaretin her noktasında vardır.

İnternette satışın avantajları birisi de e-ticaret mağazanızı istediğiniz yere taşıyabilmenizdir. Bunun için ülkemizde bu konuda pek çok avantajlar mevcuttur.

eBAY dışında yer alan pazaryerleri konusunda İnternette Online Satış Rehberi bölümünden ulaşabilirsiniz.

POPÜLER YAZILAR

E-Ticaret Tedarik Zinciri Yönetimi

E-Ticaret tedarik zinciri yönetiminin önemidir? Tedarik zincirini doğru yönetmek için nelere dikkat edilmelidir?
09.02.2023 10:30

E-Ticaret Tedarikçi Yönetimi

Tedarikçi Yönetimi nedir? Tedarikçi Yönetiminin önemi nedir? E-Ticarette ürün tedariği yönetmek için nelere dikkat edilmelidir? Makalemizi inceleyebilirisniz.
06.02.2023 10:30

E-Ticaret Siteleri Fiyatları Nasıl Belirlenir?

E-ticaret siteleri fiyatları, domain, hosting yıllık kiralama bedelleri, iş modeline uygunluk, e-ticaret paket özellikleri ve daha bir çok farklı bileşene göre belirlenir.
26.01.2023 10:30

E-Ticarette Ödeme Sistemleri Tercihi Nasıl Yapılır?

E-ticarette ödeme sistemleri nasıl tercih edilir? Hangi ödeme yöntemi niçin tercih edilmelidir? Alternatif ödeme sistemleri nelerdir?
15.01.2023 10:30

Marka ismi oluşturma ve markalaşma süreci

Marka ismi oluşturma, markalaşma sürecinin yönetimi, marka ismi oluştururken dikkat edilmesi gerekenler...
09.01.2023 10:30

İş fikirleri bulmak

E-ticarette iş fikirleri ve para kazandıracak işler nasıl bulunur? Küçük işletmeler için iş fikirleri nasıl geliştirilir? Proticaret iş fikrime nasıl destek olur?
03.01.2023 10:30

SEO nedir? Nasıl yapılır?

SEO nedir? Nasıl yapılır? E-ticarette SEO uygulamaları nasıl olmalıdır? Proticaret hazır e-ticaret paketlerinde SEO uygulamaları nasıl yapılır?
30.12.2022 17:30

E-ticaret yeni başlayanlar için yol Haritası

E-ticarete başlamak isteyenler için yol haritası nelerdir? Neden e-ticaret yapmalıyım?
25.12.2022 17:30

B2C e-ticaret nedir?

B2C E-ticaret nedir? Üretici yada tedarikçi firmanın doğrudan tüketiciye satış yapmasıdır. B2C e-ticaretin Avantajları Nelerdir, B2C özellikleri ve B2C ile B2B farkları ve daha fazlası ..
15.12.2022 17:30

E-Ticaret Sitesi

E-ticaret sitesi ve e-ticaret siteleri teknik özellikleri neler olmalıdır? Ücretsiz e-ticaret sitesi kurmak, e-ticaret sitesi fiyatları ve avantajlı Proticaret e-ticaret paketlerinden yararlanın..
07.12.2022 17:30

E-Ticaret paketleri ve paket fiyatları

E-ticaret paketleri seçim kriterleri nelerdir? E-ticaret paketleri teknik özellikleri neler olmalıdır? Ücretsiz E-ticaret sitesi kurmak ve Proticaret ile E-ticaretin avantajlarını görmek için tıklayın.
01.12.2022 17:30

C2C E-Ticaret Nedir? C2C Paket Fiyatlar ve Özellikleri Nelerdir?

E-Ticareti sermayesiz yapmak istiyorsunuz ancak sermayesiz e-ticarete nasıl başlanır diye düşünüyorsanız Proticaret e-ticaret paketleri ile sermayesiz e-ticarete iyi bir başlangıç yapın.
125.11.2022 17:30

Sermayesiz e-ticaret nedir? Nasıl yapilir?

E-ticareti sermayesiz yapmak istiyorsunuz ancak sermayesiz e-ticarete nasıl başlanır diye düşünüyorsanız proticaret e-ticaret paketleri ile sermayesiz e-ticarete iyi bir başlangıç yapın
17.11.2022 18:30

E-Ticaret sitesi fiyatları ve e-ticaret paketleri seçme kriteleri

E-ticaret sitesi fiyatları , e-Ticaret Paketleri ve hazır e-ticaret sitesi yazılımı için ihtiyacınıza ve bütçenize uygun özellikleri proticarette bulabilirsiniz. E-ticaret sitesi fiyatlarının e-ticaretinize ve bütçenize uygunluğu için iş modülleri ve fiyatları karşılaştırın.
15.11.2022 11:30

E-ihracat nedir? E-ihracat nasıl yapılır? Nelere dikkat edilmelidir?

E-ihracat nedir? ifadesi tam olarak internet üzerinden yurt dışına yapılan satışlara verilen bir e-ticaret terimi olarak ortaya çıkmıştır. Diğer bir ifade ile e-ticaretin dünya ticaret ağına kattığı yeni hizmetlerden birisi de e-ihracattır.
10.11.2022 11:30

internetten satış yapmak nedir? Nelere Dikkate edilmelidir?

İnternetten satış, online satış, dijital satış, e-satış ya da e-ticaret, müşteri ve satıcıyı online ortamda bir araya getiren sistemlerin farklı söylemleridir. Temel de satış faaliyetinin yüz yüze satış yerine internet ortamına taşınmış halidir.
02.11.2022 11:30

E-fatura ve E-arşiv nedir? E-ticarette nasıl kullanılır?

E-fatura ve e-arşiv, geleneksel olarak kağıt üzerinde ıslak imzalı ve kaşeli kesilen faturaların artık dijital ortamda aynı güvenlik ve yasal çerçevede uygulamaya konulmuş hali olduğunu herkes tarafından bilinmektedir.
27.10.2022 12:30

B2B -ticaret nedir? Nasıl yapılır?

Bu makalemizde B2B E-Ticaret nedir? B2B E-ticaret Nasıl yapılır? B2B E-Ticaret yazılım Fiyatları ve özellikleri nelerdir? Proticaret B2B E-Ticaret yazılım paketi avantajları nelerdir? Sorularının cevablarını bulacaksınız. Keyifli okumalar..
22.10.2022 12:30

E-Ticaret nedir? Nasıl yapılır? E-ticarete avantajlı başlangıç

E-Ticaret, internet üzerinden online ödeme sistemleri kullanılarak mal veya hizmet alışverişi yapmaktır. E-Ticaretin ilk çıktığı 90’lı yıllardan itibaren genişleyen hacmi, iş modelleri halihazırda ticaret yapanlar veya ticarete atılmak isteyenlerin her geçen gün ilgi odağı olmakla kalmayıp aynı zamanda bir nevi mecburiyeti haline gelmeye devam etmektedir.
20.10.2022 12:30

Canva nedir ve nasıl kullanılır?

Canva internet üzerinden çalışan her türlü tasarımın yapılabileceği bir tasarım programıdır. Ücretsiz bir platform olması, içerisinde yüzlerce tasarım kalıpları bulunması, web sayfaları, e-ticaret paketi sayfa ve sliderleri için kullanılabilecek garfik, info grafikler için kolay kullanılabilir platformdur.
10.10.2022 12:30

E-ticarette ürün degişimi ve iade sürecleri nelerdir?

E-Ticarette ürün iadesi nedir? Yasal haklar nelerdir? E-Ticaret ürünü iade süresi kaç gündür? E-Ticarette Ürün Değişimi ve İade Süreçleri nasıl yönetilmelidir? İade edilmeyen/edilemeyen ürünler nelerdir?
02.10.2022 12:30

E-ticarette kargo yonetimi nedir? Nasıl olmalıdır?

Kargo Nedir? E-Ticarette Kargonun Önemi, Kargo Süreçleri Nasıl Yürütülür? Kargo Paketlerinin önemi nedir, nasıl olmalıdır? E-Ticaret kargo anlaşmalarında nelere dikkat edilmelidir? kargo süreçlerinin stratejik noktaları nelerdir?
25.09.2022 12:30

E-Ticarete sıfırdan başlamak ve e-ticaret yapmak için başlangıç rehberi

E-ticarete sıfırdan nasıl başlanır? E-ticaret için şirket kurmak zorunlu mu? hangi şirket türünde e-ticaret yapmak daha avantajlı? E-ticaret için nasıl bir iş modeli seçmeliyim?
16.09.2022 12:30

E-ticaret ile hobiler kazanca nasıl dönüştürülür?

Hobilerin e-Ticaret yolu ek kazan yolu olması için şirket kurmak gerekli midir sorusunun cevabını bu yazımızda bulacaksınız.
07.09.2022 12:30

E-Ticaret Yapmak İçin Şirket Kurma, e-Ticaret Şirketi Kurmak İçin Gerekenler

E-ticaret için şirket kurma maliyetleri, kurulacak olan şirket tiplerine göre değişmektedir. E-ticaret yapmak için şirket kurmak gerekli mi sorusunun cevabını bu yazımızda bulacaksınız.
30.08.2022 12:30

E-Ticarette Güvenli Alışveriş Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir?

İnternette Güvenli Alışveriş nasıl olur? Dikkat edilmesi gereken önemli noktalar nelerdir? Sanal kart güvenliği artı güvenlik midir?
25.08.2022 12:30

E-Ticaret Ödeme Sistemleri Nelerdir? Nelere Dikkat Edilmelidir?

E-Ticaret sitelerinde ödeme sistemi alt yapısının kurulması E-Ticaret sitesinin hayata geçirilmesinin belki de en önemli aşamasıdır. E-Ticaret olsun, konvansiyonel ticaret olsun nihai hedef satıştır. Parasını alasınız ki ürünü veresiniz.
15.08.2022 12:30

Hazır e-Ticaret Sitesi Nedir? Hazır e-Ticaret Paketleri Nelerdir?

Hazır E-Ticaret sitesi internet üzerinden satış yapmak için hazırlanmış uzman yazılım ve web sitesidir. E-Ticaret sitesinin hazır olması demek sadece tek başına bir web sayfası demek değildir. Aynı zamanda içinde büyük modüler bir sistemi barındırır.
08.08.2022 12:30

E-Ticaret Danışmanı Ne İş Yapar, Hizmetleri Nelerdir?

E-Ticaret Danışmanlığı alarak tüm e-ticaret süreçlerinizi başarılı bir şekilde yönetebilirsiniz. E-Ticaret danışmanı, e-ticaret projenizin başarılı olabilmesi için gerekli e-ticaret sitesi kurulum ve entegrasyon süreçlerinde size danışmanlık verir.
06.08.2022 12:30

Pazaryerlerinde Satış Online Satış Rehberi

Pazar yerleri satıcıların ve alıcıların sayısının sınırsız olduğu yerlerdir. Ticaret dünyasında satıcı ile alıcıyı bir araya getirmek tarihi bir gelenektir. Ancak e-ticarette satıcı ve alıcıyı (B2C) bir araya getirmek yeni bir gelenektir. E-Ticaret yapmak isteyenleri E-Ticaret Sitesi Kurma şartından kurtarıp satıcıların her halükarda alıcılara ulaştığı platformlardır. .
04.08.2022 12:00

İnternetten Satış Online Satış Rehberi

İnternetten satış yapmak isteyen satıcıların internetin sunduğu avantajlardan yararlanabilmesi için birbirlerini etkileyen süreçleri çok iyi takip edip kendilerini sürekli geliştirmesi gerekmektedir. Çünkü internetin sunduğu avantajlar her geçen gün artarken aynı zamanda rakip meslektaşları tarafından dan da bu avantajların kullanıldığının unutulmaması gerekir. Bu makalemizde internetten satış rehberi diğer adı ile online satış rehberi konusunu ele alacağız. .
02.08.2022 12:00

Amazon'da Satış Nasıl Yapılır?

Bu makalemizde Amazon gibi e-ticarette dünya devi olan bir e-pazaryeri platformunda yerinizi alabilmek için neler yapmanız gerektiği ve nelere dikkat etmeniz gerektiği üzerinde duracağız.
30.07.2022 12:00

Aliexpress'de Satış Nasıl Yapılır?

Aliexpress Çin’den dünyaya yayılan e-pazaryeridir. Aliexpress ve Alibaba gibi global çapta hizmet veren platform ülkeler çapında yerel B2C e-pazaryerleri satın alarak açmaktadır.
28.07.2022 12:00

eBAY'de Satış Nasıl Yapılır?

eBAY açık artırma şirketi olarak 1995 yılında Pierre Omidyar tarafından kuruldu. Kısa sürede dünyanın her yerinde alış veriş yapabilme imkanı sunduğu için global bir pazaryeri halini aldı.
26.07.2022 12:00

N11'de Mağaza Nasıl Açılır

N11 Mağaza Türkiye’de ilk anda alışılmadık ismi ile B2C iş modeli ile 2013 yılında Doğuş Grubu ve Güney Koreli ortağı SK Group’un ortaklığı ile açıldı. Kısa zamanda adından söz ettiren N11 bünyesine kattığı binlerce N11 online dükkanı ile milyonlarca müşteriye ulaşmıştır.
24.07.2022 12:00

Hepsiburada'da Mağaza Nasıl Açılır?

Hepsiburada 1998 yılından B2B ve B2C iş modeli ile hayata geçmiştir. Hepsiburada Mağaza açma, Hepsiburada; standart, Kadın Girişimci ve Hepsi Türkiye’den mağazaları açma, Hepsiburada’da mağaza açma avantajları, internetten online satışta Hepsiburada.com üzerinden yapılacaklar gibi konuları ele alacağız.
22.07.2022 12:00

Trendyol'da Mağaza Nasıl Açılır?

Trendyol’da dükkan açmak teknolojiyle alışveriş yapmayı kolaylaştırmaktır. Pazaryerleri içerisinde 2010 yılında kurulmasına rağmen en büyüğü konumuna gelmiştir. Kendi ifadeleri ile e-ticaret ekosistemine pozitif etki yapan bir ekip olma yolunda adım adım ilerliyor.
20.07.2022 12:00

E-Ticaret Pazaryeri Entegrasyonları ve XML Entegrasyonu

Entegrasyon, uyum ve bütünleşme anlamında teknik bir kelime ve kavramdır. Konumuz açısından E-Ticarette entegrasyon e-ticaretin eko sistemindeki ilgili paydaşlarla (Pazaryerleri, kargolar, tedarikçiler vd.) uyum içinde, bütünleşik, hızlı, güvenilir bir şekilde çalışmayı tanımlayan bir kavramdır.
17.07.2022 11:45

Stoksuz E-Ticaret Dropshipping Nasıl Yapılır?

Drop Shipping veya stoksuz e-ticaret, satıcının elinde stok tutmadan müşteri siparişlerini kabul ettiği bir perakende satış şeklidir.
30.06.2022 17:45

E-Ticarette En Çok Satılan Ürünler

E-Ticarette En Çok Satan Ürünler nelerdir sorusun cevabı ile Ticarette en çok satan ürünler, internette en çok ürün satan sektörler, dünyada en çok satılan ürünler hangileridir sorusu konvansiyonel (fiziki) ticarette de birbirine benzer sonuçlar veren sorulardır.
05.07.2022 22:00

E-Ticaret Yazılım Özellikleri Neler Olmalı?

E-Ticaret yazılımı nedir, en uygun e-ticaret yazılımı nasıl seçilir, profesyonel e-ticaret paketleri, e-ticaret yazılımlarına nelere dikkat etmeliyiz?
26.06.2022 11:15

E-Ticaret Yazılımı ve E-Ticaret Paketleri

e-Ticaret yazılımlarının yazılarında aranması gereken temel özellikler ara yüzden “User İnterface”UI” ziyade e-ticaret paketlerinin öz yetenekleri ve bağlantılı sistemlerle e-ticaret ekosistemlerine uyumluluğu üzerinden değerlendirilmelidir.
11.06.2022 - 13:30

E-Ticaret Nedir? Türleri Nelerdir?

E-ticaret ( e-commerce ) son yıllarda alışveriş yapma, ürün ve hizmetleri sunma konusunda küresel modern ekonominin temel yapısı haline geldi
07.06.2022 16:55

E-Posta Pazarlamasında Dikkat Etmeniz Gerekenler

E-ticaret sitenizde bulunan ürünlerden, kampanyalardan ve cazip fırsatlardan, kısacası sitenizde yer alan son gelişmelerden müşterilerinizi haberdar edebilmenizin en etkili yollarından...
20.04.2021 - 17:30

E-Ticaret Siteleri İçin Seo mu? Adwords mu?

E-ticaret sitenizin gün içerisinde aktif bir şekilde ziyaret edilmesini, ürünlerinizin geniş kitleler tarafından talep görmesini diliyorsanız; sitenizin seo uyumlu olduğundan mutlaka emin olmanız ...
20.03.2021 - 17:30

E-Ticarette Mobil Alışverişin Önemi

Son yıllarda giderek yükselen bir ivme gösteren mobil alışveriş; dünyanın yanı sıra ülkemizde de tüketiciler tarafından yoğun ilgi görmeye başladı. Mobil alışveriş ...
20.02.2021 - 17:30

E-Ticaret Sepeti Terk Etme Oranı Nasıl Düşürülür

Sepeti terk etme oranlarını kontrol altında tutmanız siteniz için çok önemlidir. İnternet üzerinden yapılmakta olan alışverişlerin çoğu kısmında müşteriler alışveriş sırasında beğendiği ürünü ...
20.01.2021 - 17:30

E-Ticaret Site Güvenirliği

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte internet üzerinden alışveriş yapmak, bir şeyler alıp satmak yani geniş anlamı ile ticaret yapmak oldukça yaygın bir hale gelmiştir. Artık firmalar ve küçük işletmelerin ...
20.12.2020 - 17:30

E-Ticarette Canlı Desteğin Önemi

Gelişen teknoloji ile birlikte internet artık hayatımızın her alanında bize istediğimize erişme noktasında büyük kolaylıklar sunuyor. İnternetin bize sunduğu bu kolaylıkların başında ilk sırada alışveriş siteleri yer ...
20.11.2020 - 17:30

E-Ticarette Müşteri Yorumlarının Önemi

E-Ticaret hızla yayılmakta olan alışverişi daha kolay hale getirmekte olan bir sektördür. Alışveriş için veya gezinti yapmak için siteye girenler yorum kısımlarına ne düşündüklerini...
20.10.2020 - 17:30

E-Ticarette Ziyaretçileri Üyeye Çevirme

Ticaret hayatını başarılı ve kazanç dolu bir şekilde yürütmenin oldukça zor olduğu günümüzde teknolojinin avantajlarından yararlanarak müşteri portföyünü arttırmanın yolları bulunuyor. Zaten teknolojiye...
20.09.2020 - 17:30

E-Ticarette Pazarlama Taktikleri

E-ticaret pazarlama stratejiniz söz konusu olduğunda, markanız için yalnızca bir kaç e-posta ve ağızdan ağızdan yapılan reklamdan daha fazlası gerektiğini biliyorsunuzdur.
20.08.2020 - 17:30

E-Ticarette Adwords Neden Önemli

Google firması tarafından sağlanan bir reklam hizmetidir. Çevrimiçi reklamcılık olarak adlandırılır. İstediğiniz kelime ve kelime gruplarını seçer reklam oluşturur. Böylelikle siteniz arama neticesin de bu hizmet yardımıyla...
20.07.2020 - 17:30

E-Ticarette Social Media Monitoring

Günümüzdeki çoğu e-ticaret platformu, mevcut ve potansiyel müşterilerle etkileşim kurmak için sosyal medya kullanıyor. Bu ağlar, işletmelere tüketiciyle gerçek zamanlı iletişim kurma imkanı veriyor.
20.06.2020 - 17:30

E-Ticarette Sepet Ortalaması Nasıl Arttırılır?

Pazarlama çalışmalarınız da devamlı müşterilerinize özel kampanyalar yapın. Size asıl parayı kazandıran müşterilerdir. Bu müşterilere e-posta yoluyla ulaşıp özel çalışmalar yapabilirsiniz. Devamlı müşterilerinize değişik fırsatlar, kampanyalar veya açılış sayfası hazırlayarak ulaşabilirsiniz.
20.05.2020 - 17:30

E-Ticarette Dönemsel Kampanyaların Önemi?

Arama, e-ticaret işletmeleri için önemli bir gelir kaynağı olarak sürekli büyüyor. Ancak, özellikle işinizde binlerce işletme, hızlı değişen hisse senedi ve sürekli değişen fiyat ve promosyonlar varsa, yönetmek zor bir alan olabilir.
20.04.2020 - 17:30

E-Ticarette SEO Önerileri

E-Ticaret siteniz bulunuyorsa ve başarılı olmak istiyorsanız arama motoru optimizasyonu işlemlerine mutlaka önem vermeniz gerekiyor. SEO işlemleri sizi arama sonuçlarında daha üst sıralarda sunmasına yardımcı olacaktır
20.03.2019 - 19:30

E-Ticarette Tasarım Neden Önemlidir?

Web tasarımı, web siteleri söz konusu olduğunda önemli bir faktördür ve e-ticaret web siteleri için daha da önemlidir. Başarılı bir e-ticaret web tasarımı, müşterilere daha iyi bir deneyim sunmanıza ve potansiyel olarak daha fazla satış yapmanıza yardımcı olabilir.
20.03.2020 - 17:30

E-Ticaret Sitesi Kurmak

İnternet teknolojileri sayesinde işiniz için coğrafi sınırlara bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Ürün ve hizmetlerinizi gerek ülke geneline, gerekse de tüm dünyaya ulaştırmak artık çok daha kolay.
04.03.2019 - 18:30

E-Ticaret Portalımı Nasıl Yapılandırmalıyım?

Bu yazımızda e-ticaret portalınızı yayına aldıktan sonra izlemeniz gereken yollardan bahsedeceğiniz. Bu işlemler sayesinde zaman ve emek kaybetmeden en doğru ve hızlı şekilde portalınızı yapılandırabileceksiniz.
20.02.2019 - 18:30

Proticaret Ücretsiz E Ticaret Yazılımı

Proticaret, ücretsiz e ticaret sistemi sunan Asp.NET tabanlı bir yazılımdır. İlk olarak 2003 yılında tamamlandı. Yazılım dünyasındaki gelişmeleri takip eden yıllar boyunca alt yapımızda sayısız değişiklik ve güncelleme gerçekleştirerek bugünlere geldik. Amacımız ise bu hizmeti kullanıcılarımızın başarısı ile taçlandırmaktır.
15.01.2019 16:30